» »

Lakota

Lakota

«
1
2

poweroff ::

Tole je zmagovalni film Berlinalea 2006 na temo Food, taste and hunger:


Komentarji?
sudo poweroff

mtosev ::

jaz mam enega. na CNN je bilo da so UN delili hrano in so prisli muslimani in so jim dali vreco hrane pa je gor pisalo "Gift from USA" in so jo zaceli unicevat in skakat po njej. nekje v Afriki je bilo to. takim vec nebi nikoli prinesel hrano. je dosti drugih ljudi kateri bi bili z njo zadovoljni za razliko od teh kretenov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

ABX ::

Problem lakote je dosti bolj zakompliciran kot samo dostava le te.

Ob priliki si bom pogledal zadevo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

TESKAn ::

Lačni so, ker jih mi lovimo ribe, namesto da bi jim dali trnek in pokazali, kako si jo ulovijo sami.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

KandazaR ::

Sploh ne vem zakaj bi bilo potrebno deliti hrano. Na določenem prostoru npr. afriki lahko preživi samo določeno števil ljudi. S tem ko jim vozimo hrano se populacija veča in je posledično samo še več lačnih. Nevem zakaj jim moramo vsiljevat naš standard. Pred 200 leti so čisto normalno živeli v plemenih. Potem pa smo jim omogočili 2000 letni tehnološki preskok.

poweroff ::

ABX: filmček je dolg 6 minut.
sudo poweroff

MeGreat ::

Tudi meni se zdi, da s to hrano samo večamo probleme. Populacija se zaradi tega samo veča. Potrebno je dostavljati znanje,orodje,semena..

ABX ::

Lačni so, ker jih mi lovimo ribe, namesto da bi jim dali trnek in pokazali, kako si jo ulovijo sami.


Da bi bilo tako enostavno, tisti trenutek ki bi nekdo ulovil ribo bi prišel sosed, ga počil, in pobral ribo.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

KandazaR ::

Da bi bilo tako enostavno, tisti trenutek ki bi nekdo ulovil ribo bi prišel sosed, ga počil, in pobral ribo.


A zdaj pa mu ne vzamejo UN hrane?

ABX ::

ABX: filmček je dolg 6 minut.


Sem opazil, in sem ga pogledal. Precej žalostno, ampak to je življenje.

Kaj pravim? Ne vem, vendar verjamem v dejanja in posledice, ter da nekdo nima te sreče kot jaz da je imel dovolj premožne starše ki so me lahko prehranili ter poslali v šolo da bom tudi jaz zmožen en dan skrbet za svoje potomce.

Problem lakote pa ne verjamem da bomo rešili na enostaven način z dostavo, problemi so drugje, lakota je samo posledica ne-organizacije, posameznika in skupine.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jype ::

mtosev> na CNN je bilo da so UN delili hrano in so prisli muslimani in so jim dali vreco hrane pa je gor pisalo "Gift from USA" in so jo zaceli unicevat in skakat po njej.

Muslimani govorijo arabsko in v splošnem ne znajo brat latinice.

poweroff ::

Meni je zanimiva tista scena z molitvijo - tip se v bistvu zahvali za hrano, za to, da so tako srečni, da jedo vsaj ostanke, kjer je gor nekaj več mesa.
sudo poweroff

ABX ::

Meni je zanimiva tista scena z molitvijo - tip se v bistvu zahvali za hrano, za to, da so tako srečni, da jedo vsaj ostanke, kjer je gor nekaj več mesa.


Mama pa pričakuje novega froca, tako da jutri bo hrana še večji problem. Po možnosti noben ne hodi v šolo, tako da naslednja generacija se bo ponovno soočala z istimi težavami.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

BigWhale ::

Jest sem preprican, da bi lahko z enim konkretnim nacrtom uredili hrano po celem svetu. In sicer tako, da ne bi nihce zastonj jedel in nihce nic delal. :>

Saj vem. Slisi se trapasto ampak vse skupaj je samo en resource management, ki ga treba urediti, pa bi bilo vec srecnih. Je pa res, da bi bilo tudi nekaj malo manj srecnih, ker bi jih recimo prislil, da bi prodajali hrano po bolj zmerni ceni.

mtosev ::

mtosev> na CNN je bilo da so UN delili hrano in so prisli muslimani in so jim dali vreco hrane pa je gor pisalo "Gift from USA" in so jo zaceli unicevat in skakat po njej.

Muslimani govorijo arabsko in v splošnem ne znajo brat latinice.

ja seveda. USA ne vedo kaj pomeni.

lahko se kaksno bolj neumno?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

A. Smith ::

Paradoks, da imajo najbolj revni sloji sloji največ otrok, je menda v knjigi The selfish gene opisal Dawkins. Bo treba zadevo enkrat prebrat...
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

ABX ::

Paradoks, da imajo najbolj revni sloji sloji največ otrok, je menda v knjigi The selfish gene opisal Dawkins. Bo treba zadevo enkrat prebrat...


TV lahko reši ta problem, dolgčas je po moje glavni razlog za veliko število otrok.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

PacificBlue ::

Sploh ne vem zakaj bi bilo potrebno deliti hrano. Na določenem prostoru npr. afriki lahko preživi samo določeno števil ljudi. S tem ko jim vozimo hrano se populacija veča in je posledično samo še več lačnih. Nevem zakaj jim moramo vsiljevat naš standard. Pred 200 leti so čisto normalno živeli v plemenih. Potem pa smo jim omogočili 2000 letni tehnološki preskok.


+1

Se bolj ne bi mogel strinjat.

WarpedGone ::

Nevem zakaj jim moramo vsiljevat naš standard. Pred 200 leti so čisto normalno živeli v plemenih.

Zato, ker se menda ne spodobi da puščaš 80% otrok umret še pred puberteto, kako polovico pa še predno shodijo. To je bil natural way pred 200 leti, ko je tisto kar so našli na random drevesih še zadostovalo za preživetje.

Tko da, glavni razlog da je folk lačen je, da se jim dostavlja zdravila. Kruto, a res. Njim manjka organizacija in (kolikortoliko poštena) trgovina.
Zbogom in hvala za vse ribe

Saladin ::

Mislim da bi začetek rešitve problema lakot v Afriki bila dostopna in poceni kontracepcija.
Ter volja in znanje jo uporabit.

Zavestno manj ljudi in spolno prenosljivih bolezni - šele potem je moč vzpostavit delujoč sistem.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

celada ::

Mjah v določenih predelih afrike bi za uspešno širitev uporabe kontracepcije morali prepovedati katoliško cerkev.

Beli_Zajcek ::

mtosev> na CNN je bilo da so UN delili hrano in so prisli muslimani in so jim dali vreco hrane pa je gor pisalo "Gift from USA" in so jo zaceli unicevat in skakat po njej.

Muslimani govorijo arabsko in v splošnem ne znajo brat latinice.

ja seveda. USA ne vedo kaj pomeni.

lahko se kaksno bolj neumno?


Ja seveda lahko še bolj neumno :

jaz mam enega. na CNN je bilo da so UN delili hrano in so prisli muslimani in so jim dali vreco hrane pa je gor pisalo "Gift from USA" in so jo zaceli unicevat in skakat po njej. nekje v Afriki je bilo to. takim vec nebi nikoli prinesel hrano. je dosti drugih ljudi kateri bi bili z njo zadovoljni za razliko od teh kretenov.

USS Liberty ::

A ne bi bilo bolj pametno, če bi se recimo ukvarjali, kako pomagati šiviljam iz Mure, ki bodo kmalu na robu lakote, kot pa da tukaj odkrivate toplo vodo zaradi Afrike...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

ABX ::

A ne bi bilo bolj pametno, če bi se recimo ukvarjali, kako pomagati šiviljam iz Mure, ki bodo kmalu na robu lakote, kot pa da tukaj odkrivate toplo vodo zaradi Afrike...


Fabriko zapret, ljudi poslat na pre-izobraževanje in tačaš jim plačevat 80% plače.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jinzo ::

@ABX, 50+ letne ljudi ? probaj :)

Glede Afrike pa bi se strinjal, s tem pošiljanjem hrane delamo samo sebi škodo, njim pa nič ne pomagamo. Več hrane jim damo, več otrok majo... namesto da bi začeli razmišlat, pa najprej začeli pridelovat hrano za sebe ter potem otroke delat. Ukinit hrano, pa tiste ki jim sedaj delijo hrano poslat da jih naučijo kako si pridelat hrano pa je, pa magari jih zaradi tega toliko pa toliko % pomre. Naravna selekcija, kruta a deluje.

Edit: typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jinzo ()

T-h-o-r ::

oxygenium seveda, v sahari je veliko rodovitne prsti
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

ABX ::

@ABX, 50+ letne ljudi ? probaj :)


Pa kaj da naredimo, financiramo podjetje ki proizvaja zgubo?
Rajši ta denar dam delavcem da spijo doma.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

jinzo ::

Ne, delavcem daš delo, da bodo delali profit ( kar se vsekakor da, ob pravilnem vodstvu in dobrih produktih ).

@T-h-o-r
Potem pač ljudje tam ne morejo živet. Preprosto, bolje sledit naravni selekciji kot pa (za)jebat planet, imo.

T-h-o-r ::

nuke 'em then
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Pyr0Beast ::

Te lakote preprosto ne mroreš rešiti s hrano.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

alexa-lol ::

kot jaz vem ma amerika in evropa oz. razviti svet zase dost hrane, problem je pri državah 3. sveta...uni bi sam jedl pa nc nardil

pa ne mi rečt, da se jim ne splača....na saharo pade toliko sončne svetlobe, da bi lahko meli termicne solarne elektrarne (kot v Španiji) in bi na to elektriko fural in vzdrzeval in gradil in oh in sploh vse rastlinjake, sam ce so "kmetje" jim ne morem pomagat.

PacificBlue ::

kot jaz vem ma amerika in evropa oz. razviti svet zase dost hrane, problem je pri državah 3. sveta...uni bi sam jedl pa nc nardil


Amerika in Evropa imata hrane za ves svet in še več...Problem leži nekje drugje. Sem se pogovarjal danes z osebo, ki ima sorodnike(teto) v Afriki(Tanzanija). Pravi, da problem je v miselnosti Afričanov. Pri njih vse deluje počasi, nikamor se jim ne mudi. Tudi poležavanje v senci ob desetih dopoldan se jim zdi čist normalno.Niso to kapitalistično naravnana družba, kjer je čas denar. Živijo iz dneva v dan. Materialne vrednote jim niso pomembne.Tak primer je bil, ko so v 80 letih spravili iz Slovenije traktor dol v Tanzanijo, da bi poskusili navaditi domačine za delo z njim. Ni šlo. Že prvi teden so ga pokvarili in se niso hoteli več ubadat z njim.. Vse to izvira iz njihovih plemensko družbenih navad. In zdaj navadit afričana na zahodno miselnost je imo nemogoče oz bi trajalo še več generacij, vmes bi pa ljudje umirali. Zahodni svet bi pa pošiljal hrano dol, populacija bi se večala in vedno več lačnih bi bilo..seveda če se bo tako nadaljevalo.Ampak upam, da se ne bo. Ker je to začaran krog. Priznam pa da rešitve niti sam ne vem. Najbolje verjetno da zahod umakne svojo politiko delovanja v afriki in zadevo prepusti afričanom samim..

Beli_Zajcek ::

kot jaz vem ma amerika in evropa oz. razviti svet zase dost hrane, problem je pri državah 3. sveta...uni bi sam jedl pa nc nardil

pa ne mi rečt, da se jim ne splača....na saharo pade toliko sončne svetlobe, da bi lahko meli termicne solarne elektrarne (kot v Španiji) in bi na to elektriko fural in vzdrzeval in gradil in oh in sploh vse rastlinjake, sam ce so "kmetje" jim ne morem pomagat.


Ja sej! Tolk so primitivni, da so si zaslužili naše večstoletno razsvetljevanje. Kaj naj zdaj, če se med našo krajo naravnih resursev niso nič naučili? Sami so si krivi. Najbolje kar lahko trenutno storimo za njih je, da nadaljujem prakso izkoriščanja naravnih resursev pri njih za male pare. Pa še te potalamo določenim izbrancem, saj bodo oni najbolje poskrbeli za svoje ljudstvo. Na ta način posredno financiramo razvoj cele regije.

DeusVult ::

Ja sej! Tolk so primitivni, da so si zaslužili naše večstoletno razsvetljevanje. Kaj naj zdaj, če se med našo krajo naravnih resursev niso nič naučili? Sami so si krivi. Najbolje kar lahko trenutno storimo za njih je, da nadaljujem prakso izkoriščanja naravnih resursev pri njih za male pare. Pa še te potalamo določenim izbrancem, saj bodo oni najbolje poskrbeli za svoje ljudstvo. Na ta način posredno financiramo razvoj cele regije.


Sami so si krivi, da so bili tako primitivni, da smo jih ob prvem stiku kultur lahko popolnoma kolonizirali in izkoriščali. To je popolnoma naraven način ravnanja z primitivnejšimi ljudstvi in ne vem, zakaj bi se morali tega sramovati oziroma se še danes počutiti krive do te mere, da jim moramo mi pomagati zato, ker prej naše pomoči v obliki pokristjanjevanja in civiliziranja njihove kulture, ki bi jim koristila mnogo bolj od zastojn hrane, niso sprejeli.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

jype ::

DeusVult> Sami so si krivi, da so bili tako primitivni, da smo jih ob prvem stiku kultur lahko popolnoma kolonizirali in izkoriščali. To je popolnoma naraven način ravnanja z primitivnejšimi ljudstvi in ne vem, zakaj bi se morali tega sramovati oziroma se še danes počutiti krive do te mere, da jim moramo mi pomagati zato, ker prej naše pomoči v obliki pokristjanjevanja in civiliziranja njihove kulture, ki bi jim koristila mnogo bolj od zastojn hrane, niso sprejeli.

Skratka, tebe, primitivc zagaman, lahko pridemo danes ponoči izkoriščat? Itak si boš sam kriv, sploh je pa to povsem naravno.

USS Liberty ::

>>>>>Sami so si krivi, da so bili tako primitivni, da smo jih ob prvem stiku kultur lahko popolnoma kolonizirali in izkoriščali.

Če zveni še tako grdo, imaš v bistvu prav...
Naravni izbor in evolucija pač...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Double_J ::

Pozablja se, da so imeli ko smo prišli z njimi v stik, že vzpostavljen sistem sužnjelastništva.
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

DeusVult ::


Skratka, tebe, primitivc zagaman, lahko pridemo danes ponoči izkoriščat? Itak si boš sam kriv, sploh je pa to povsem naravno.


Sprašuješ, če si tega želim? Si ne, kar je povsem normalno. Tako, kot bi bilo s tvojega vidika v situaciji, ki sem jo prej opisal popolnoma normalno, da bi to storil. Sploh pa ni šlo za nikakršno izkoriščanje, ampak za preprosto trgovanje - oni so nam prodajali sužnje (afriški in arabski sužnjelastniki so tam vladali daleč pred belimi kolonisti) in dali dostop do naravnih bogastev, mi pa njihovim ljudstvom zahodno civilizacijo in Krščanstvo. Na žalost nobenega od teh dveh niso popolnoma sprejeli, zato pa so danes, kjer so.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeusVult ()

Pyr0Beast ::

Rajt, in če bi jim bi bilo bolje.

Dejstvo je da je človeštvo več stvari zaf* kot pa jih je izboljšalo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PacificBlue ::

Dejstvo je da je človeštvo več stvari zaf* kot pa jih je izboljšalo


Jp, posebno s krščanstvom.

BigWhale ::

Rajt, in če bi jim bi bilo bolje.

Dejstvo je da je človeštvo več stvari zaf* kot pa jih je izboljšalo.


A ni to mal cudn no?

Ce bi vec zafukal pol nas ne bi blo ... :>

Pyr0Beast ::

Ce bi vec zafukal pol nas ne bi blo ... :>
Pot v pekel je tlakovana z dobrimi deli :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ABX ::

>>>>>Sami so si krivi, da so bili tako primitivni, da smo jih ob prvem stiku kultur lahko popolnoma kolonizirali in izkoriščali.

Če zveni še tako grdo, imaš v bistvu prav...
Naravni izbor in evolucija pač...


Iz evolucijskega vidika so oni pred nami. Človek se je rodil v Afriki in še danes evolucija najbolj učinkovito dela prav v tem kontinentu.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Beli_Zajcek ::

Ce bi vec zafukal pol nas ne bi blo ... :>
Pot v pekel je tlakovana z dobrimi deli :D


Pot v pekel je tlakovana z dobrimi nameni. Dobra dela so vstopnica za nebesa.

jype ::

DeusVult> mi pa njihovim ljudstvom zahodno civilizacijo in Krščanstvo. Na žalost nobenega od teh dveh niso popolnoma sprejeli, zato pa so danes, kjer so.

O, žal so krščanstvo sprejeli, zato pa danes zažigajo čarovnice, kot se za kristjane spodobi.

Thomas ::

Zažiganje čarovnic žal ni nobena krščanska posebnost, zažiganje čarovnic je običaj v vseh verah in neverah. Samo jih ne imenujejo čarovnice, pač pa kako drugače. Včesih se pobije več žensk, včasih moških, odvisno od okoliščin.

Thomas ::

Lakota je pa logična posledica eksponentne rasti populacije. Tu nimaš kaj.

Se pa še spomnim, kako je Double predlagal, da Afriko poškropijo z eno tako vodo, da se rast prebivalstva ustavi. So ga napadli, da je nacist in podobno. Sergio je bil taglavni inkvizitor tistega procesa, če se prav spomnim.

jype ::

Thomas> Zažiganje čarovnic žal ni nobena krščanska posebnost, zažiganje čarovnic je običaj v vseh verah in neverah.

Ja, ampak krščanstvo je pravnoformalno prvo utemeljilo zažiganje, tako da si upravičeno lasti zasluge za največ zažganih.

Thomas> Se pa še spomnim, kako je Double predlagal, da Afriko poškropijo z eno tako vodo, da se rast prebivalstva ustavi. So ga napadli, da je nacist in podobno. Sergio je bil taglavni inkvizitor tistega procesa, če se prav spomnim.

Človekove pravice so nekaterim bolj malo mar, kot vidimo. Škoda, da ne živijo tam, kjer jih nihče ne spoštuje, da bi se jim njihova lastna mnenja pokazala v ustrezni perspektivi.

Thomas ::

ampak krščanstvo je pravnoformalno prvo utemeljilo zažiganje, tako da si upravičeno lasti zasluge za največ zažganih.


Nemogoče. Pobil jih je največ hinduizem, ampak to sploh ni bistvo. Bistvo je, da si ti nesposoben na daleč objektivne presoje družbe. Eden od mnogih.

jype ::

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najbogatejsa afriska drzava (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
549449 (5452) FrekeJ
»

Z gensko modifikacijo napravili 40% večji tobak (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9517199 (13519) Cervantes
»

OLPC v škripcih v Nigeriji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
10712747 (9157) jype

Afrika

Oddelek: Problemi človeštva
342009 (1768) Primoz

Več podobnih tem