» »

Lakota

Lakota

1
2
»

alexa-lol ::

jst mislm da je najbols ce se vsak zase briga...evropa naj gleda za svoje interese, ce se pa africani pustijo izkoriscat potem pa jih izkoriscajmo

pozabljamo da se je tudi evropejce izkoriscalo skozi cel srednji vek in kaj so nardil uprl so se, npr. pri francoski revoluciji in podobnem

pac rabijo svojega Rousseaua, ki jim bo povedal kaj je drzava in jim utemeljil prinicip revolucije kot nacin pridobitve ljudske suverenosti. do takrat jih pa dajmo izkoriscat

gruntfürmich ::

afriko bi bilo najbolje pri miru pustit. ker je razviti svet naredil že zadosti sranja tam: od suženjstva, do izkoriščanja naravnih bogastev, apartheida, v novem času pa uvoza orožja...

naj se neumni pobijejo kolikor se hočejo, potem pa naj pametni živijo brez našega vpliva. samo dotok orožja prekinit pa se bo dosti stvari popravlo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jype ::

gruntfürmich> naj se neumni pobijejo kolikor se hočejo, potem pa naj pametni živijo brez našega vpliva. samo dotok orožja prekinit pa se bo dosti stvari popravlo.

"Samo dotok orožja" ?

Mnogo ste vi naivni.

T-h-o-r ::

aha naj se pobijajo, vse tiste nedolžne in tudi bolj ambiciozne in sposobne pa pustimo na milost in nemilost raznim aminom
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

alexa-lol ::

aha naj se pobijajo, vse tiste nedolžne in tudi bolj ambiciozne in sposobne pa pustimo na milost in nemilost raznim aminom


ja ce bog tko hoce kaj naj pa nardimo :D

jype ::

alexa-lol> ja ce bog tko hoce kaj naj pa nardimo

Boga pripeljemo na sodišče in ga obsodimo genocida (in vseh teh reči).

DeusVult ::

alexa-lol> ja ce bog tko hoce kaj naj pa nardimo

Boga pripeljemo na sodišče in ga obsodimo genocida (in vseh teh reči).


Aha, good luck with that.

Glej, dejstvo je, da bi bila danes afrika brez kolonizacije in pokristjanjevanja povečini še vedno v kameni dobi, ali pa pod muslimani. Ker če jih ne bi mi, bi jih oni, in ne glede na vse ostalo je bolje, da so Kristjani, kot muslimani.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

jype ::

DeusVult> Glej, dejstvo je, da bi bila danes afrika brez kolonizacije in pokristjanjevanja povečini še vedno v kameni dobi, ali pa pod muslimani. Ker če jih ne bi mi, bi jih oni, in ne glede na vse ostalo je bolje, da so Kristjani, kot muslimani.

Glede tega se žal ne strinjam (da "če jih ne bi mi, bi jih oni" - ker ste jih vi, zdaj jih pa še oni).

Se strinjam, da sodobno pokristjanjevanje in sodobna islamizacija nimata nič skupnega s srednjeveškimi ekscesi te in one religije, vendar vseeno na nekaterih področjih še vedno delate (in delajo) škodo, ki ne odtehta koristi, ki jih prinaša pomoč v materialnih dobrinah - se pa strinjam, da je katoliško in muslimansko opismenjevanje bistveno več vredno, kot nikakršno.

Predvsem pri informiranju o kontracepciji in zagotavljanju drugih pogojev za načrtovanje družine (izobraževanje o spolnosti, dostopnost medicinskih storitev za sterilizacijo, splave in podobne posege, izobraževanje o pomembnosti izobraževanja otrok in take reči) se religije v splošnem izkažejo slabše, kot bi se lahko.

Mipe ::

Izobrazba je ključna. Vsem Afričanom je treba omogočiti kvalitetno osnovno in srednje izobraževanje. Izobrazba je temelj civilne družbe.

Trenutno je tako, da izobraženi Afričani izvajajo puče in obvladujejo neizobražene množice. Če bi bili vsi izobraženi, se to ne bi dogajalo.

gruntfürmich ::

aha naj se pobijajo, vse tiste nedolžne in tudi bolj ambiciozne in sposobne pa pustimo na milost in nemilost raznim aminom

potem pa posvoji kakšnega
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

gruntfürmich ::

gruntfürmich> naj se neumni pobijejo kolikor se hočejo, potem pa naj pametni živijo brez našega vpliva. samo dotok orožja prekinit pa se bo dosti stvari popravlo.

"Samo dotok orožja" ?

Mnogo ste vi naivni.


torej je po tvojem ključen faktor afrike neizobraženost? ker zame so vojne.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich> torej je po tvojem ključen faktor afrike neizobraženost? ker zame so vojne.

Vojne so posledica neizobrazbe, ne obratno.

Thomas ::

Da so vojne posledice neizobrazbe, je neizobraženo mnenje. Da ne boš zanetil vojne, jure!

jype ::

Thomas> Da so vojne posledice neizobrazbe, je neizobraženo mnenje. Da ne boš zanetil vojne, jure!

V vojnah se na strani agresorja vedno borijo tisti, ki so neizobraženi. Če takšnih zmanjka, je zelo težko instigirati kakršenkoli resen spopad.

Pyr0Beast ::

In kako dobro moraš biti izobražen da ne greš v vojno ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

jype ::

Pyr0Beast> In kako dobro moraš biti izobražen da ne greš v vojno ?

Dovolj da veš, kje je Afganistan.

Pyr0Beast ::

Heh. Bi veljalo če bi imeli kakšen drug politični sistem, kot kapitalistično demokracijo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

Vojne so posledica neizobrazbe, ne obratno.


kaj pa vem...
se mi zdijo nekatera primitivna ljudstva dokaj miroljubna... preprosti ljudje zlo uredu...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ABX ::

Vojne so posledica neizobrazbe, ne obratno.


kaj pa vem...
se mi zdijo nekatera primitivna ljudstva dokaj miroljubna... preprosti ljudje zlo uredu...


Dejstvo je da večina vojakov ne ve kaj je to vojna in kakšne posledice ima.
V USA, večino nabornikov pridobijo v najmanj razvitih državah.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Thomas ::

Si killer, al pa nisi killer. Nekateri so zelo izobraženi. Če drugega ne, kako ubiti nasprotnika. Zelo izobraženi.

"Izobražen" v katero smer je manj agresiven? Vprašanje.

ABX ::

.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

jype ::

Thomas> Si killer, al pa nisi killer. Nekateri so zelo izobraženi. Če drugega ne, kako ubiti nasprotnika. Zelo izobraženi.

Če si pri desetih pismen, je manj možnosti da boš pri dvajsetih streljal na ženske otroke, kot če nisi.

Mipe ::

Dejstvo je, da izobražena manjšina zlahka izkorišča neizobraženo večino za svoje potrebe. Zlahka perejo možgane, ker vejo, kako; neizobraženi pa imajo izobražene za bogove.

Thomas ::

Veliko "izobraževanja" je bilo "odobraževanja" v zgodovini. Koliko bulšita požreš na kakšni medresi ali na predavanju o dogmatiki na teološki fakulteti?

Vsekakor ne zanemraljive količine.

jype ::

Saj je vseeno. Če so ljudje pismeni, jih je bistveno težje nategniti, ker lažje dostopajo do konkurenčnih memov.

ABX ::

Veliko "izobraževanja" je bilo "odobraževanja" v zgodovini. Koliko bulšita požreš na kakšni medresi ali na predavanju o dogmatiki na teološki fakulteti?

Vsekakor ne zanemraljive količine.


Zato je pomembno poslušat iz več kotov in se ne osredotočit na samo eno resnico.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

gruntfürmich ::

Saj je vseeno. Če so ljudje pismeni, jih je bistveno težje nategniti, ker lažje dostopajo do konkurenčnih memov.

izkušnje iz slovenije kažejo ravno obratno...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich> izkušnje iz slovenije kažejo ravno obratno...

Nope.

DeusVult ::

gruntfürmich> izkušnje iz slovenije kažejo ravno obratno...

Nope.


Izobraženi (in kljub temu indoktrinirani) komunisti so po vojni na veliko pobijali nedolžne ljudi.
http://www.rtvslo.si/blog/deusvult
Iz 26:2 "Naj vstopi zaslužen Narod, Narod, ki varuje Vero."

Karaya 52 ::

Znanec, ki se je vrnil pred kratkim iz podsaharske Afrike je razočaran nad tamkajšnjim prebivalstvom. Tako neambicioznih in lenih ljudi v živlejnju še ni srečal. Ko bodo dojeli da za njihove tegobe ni kriv "beli človek" se bo morda kaj spremenilo na bolje. Kondomi pač niso edina oblika kontracepcije niti nebi ničesar rešli. Usodo kontinenta vezat na gumo... cmon, da ni kdo zaposlen pri Durexu? Britanskim najstnicam so kondomi na voljo pri vsakem kavnem avtomatu - v statistiki pa vodijo po št. zanositev in splavov.

ABX ::

gruntfürmich> izkušnje iz slovenije kažejo ravno obratno...

Nope.


Izobraženi (in kljub temu indoktrinirani) komunisti so po vojni na veliko pobijali nedolžne ljudi.


Nehaj z temi neumnostmi, takrat so vsi pobijali vse ki se niso strinjali z njimi. In ti bi se rade volje vrnil v tiste čase.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Starodavni ::

Karaya 52, se strinjam. Prekiniti dotok pomoči tem ljudem in pustimo da se samo od sebe uredi z brutalno selekcijo. Velik % bo pocrkal, a se bo vzpostavilo ravnotežje. V nasprotnem primeru bo pomoč le še poglobila problem, sploh ne bo rešen, saj bo na koncu več ljudi kot pred krizo.

Ali pa princip investiranja pri katerem pričakuješ nek donos, veliko boljše kot mu dat na pest keš in reči, vse dobro živiš bolje.

donfilipo ::

Enostavno tu deluje več mehanizmov. 'Izkoriščanje' je lahko dvosmerna beseda, posebej v družbah, kjer vlada drug ekstrem.... visoko socialna (ni nujno zapisano v ustavi:) tehnološko razvita država. Tam bi se glede efektivnih delovnih ur in preživetega stresa, mirno lahko reklo, da delavci izkoriščajo tujo lastnino - to je tuja delovna sredstva in know how za lagodno življenje:) Taka družba je vendarle vsem ideal. Ne vidim rezen enega razloga, zakaj ta model ne bi deloval po celem svetu. Drugega kot nevednost in konflikt s starejšimi primitivnejšimi modeli družbe in seveda posledično notranji spor in spor s tujimi 'pomočniki'.

Afrika, je pač klimatsko in sicer toliko neugodna za vse, da je za preobrazbo v kapitalizem debeluhov na vrsti zadnja:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

donfilipo ::

Izjemna je zaradi tega, ker sodobna tehnika omogoča nek reality show v živo in ne le olepšane knjige potopiscev, res pa je da nek big brother ali big other zadevo niti ne komercializirata v polni meri. Wonder why?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

jype ::

DeusVult> Izobraženi (in kljub temu indoktrinirani) komunisti so po vojni na veliko pobijali nedolžne ljudi.

Izobraženi (in kljub temu indoktrinirani) nacisti so se reči lotili še bolj sistematično.

Dejstvo je pa, da so se neizobraženci v zgodovini še vedno klali do zadnjega in nobenih oranžnih, žametnih, železnih, rdečih ali kakršnikoli drugih revolucij ni bilo.

Mipe ::

Dejstvo je, da so se neizobraženi klali v imenu izobraženih.

ABX ::

Dejstvo je, da so se neizobraženi klali v imenu izobraženih.



Itak, samo kreteni si mažejo roke in dušo. In teh je vedno dovolj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

gruntfürmich ::

gruntfürmich> izkušnje iz slovenije kažejo ravno obratno...

Nope.

narobe
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich> narobe

V Sloveniji ljudje kar OK razumejo, kaj se dogaja.

Volilci vedno hitreje sunejo v zadnjico tistega, ki ga svira, pa tudi vedno bolj pozorni so na to, kaj se v državi počne.

Še bolj jasno je, da populistom ni usojeno priti na oblast, se pa to lahko hitro obrne, če izobraženci zaspijo na volitve (zato prosim tudi obupance, da grejo volit nekoga, ki ni na političnem robu, ker če dobimo še mi kdaj na oblast Hajderja, smo v riti)

gruntfürmich ::

gruntfürmich> narobe

V Sloveniji ljudje kar OK razumejo, kaj se dogaja.

Volilci vedno hitreje sunejo v zadnjico tistega, ki ga svira, pa tudi vedno bolj pozorni so na to, kaj se v državi počne.

Še bolj jasno je, da populistom ni usojeno priti na oblast, se pa to lahko hitro obrne, če izobraženci zaspijo na volitve (zato prosim tudi obupance, da grejo volit nekoga, ki ni na političnem robu, ker če dobimo še mi kdaj na oblast Hajderja, smo v riti)


ahahaha! a zato so zopet lds.ovci na oblasti?? krasno, krasno!
pozorni na to kaj se v državi počne? a na to, na kar jih opozorijo rumene info oddaje na tv??
vwdno bolj sem prepričan da bi rabili 'populista' na oblasti, pa čeprav samo za 2 leti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

jype ::

gruntfürmich> a zato so zopet lds.ovci na oblasti??

Ja, zato. Ampak niso isti, kot so bili pred 5 leti.

gruntfürmich> vwdno bolj sem prepričan da bi rabili 'populista' na oblasti, pa čeprav samo za 2 leti...

Jaz pa vedno bolj, da bi ti moral biti previdnejši pri svojih željah, ker se utegnejo uresničiti.

gruntfürmich ::

moje želje niso nujno nekaj slabega...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Za populista, ki si ga želiš na oblasti, ne.

Za vse ostale... Zagotovo.

poweroff ::

Thomas> Se pa še spomnim, kako je Double predlagal, da Afriko poškropijo z eno tako vodo, da se rast prebivalstva ustavi. So ga napadli, da je nacist in podobno. Sergio je bil taglavni inkvizitor tistega procesa, če se prav spomnim.

Človekove pravice so nekaterim bolj malo mar, kot vidimo. Škoda, da ne živijo tam, kjer jih nihče ne spoštuje, da bi se jim njihova lastna mnenja pokazala v ustrezni perspektivi.

Zanimiva rešitev?

Kaj pa če bi predlagal, da se poškropi Evropo? Ali pa da se kar pokrade Evropo in vse znosi v Afriko?

Sicer pa - to, da Afričani ob 10h poležavajo v senci ni nič nenavadnega. Tudi ti bi poležaval pri 50+ stopinjah v senci. Pojdi pogledat kako je npr, v EU - v Grčiji. Dopoldne poležavajo, na polju pa delajo ob 5h zjutraj.

Sicer pa zanimivo kam smo prišli s komentarji filma. Očitno je film nekatere precej razburil, da tako popizdevajo in:
a) iščejo krivce v "lenih Afričanih"
b) se jim zdi brezveze snemat take filme, "saj imamo doma dovolj problemov" (me zanima koliko so ti ljudje konkretno naredili recimo za delavke v Muri)
c) se jim zdi, da bi bilo treba nekaj narediti, pa še samo ne vedo kaj točno.

Zanimive odzive sproža ta film, zanimive.
sudo poweroff

gruntfürmich ::

Za vse ostale... Zagotovo.

spet narobe.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najbogatejsa afriska drzava (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
549498 (5501) FrekeJ
»

Z gensko modifikacijo napravili 40% večji tobak (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9517316 (13636) Cervantes
»

OLPC v škripcih v Nigeriji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
10712791 (9201) jype

Afrika

Oddelek: Problemi človeštva
342015 (1774) Primoz

Več podobnih tem