» »

Najbogatejsa afriska drzava

Najbogatejsa afriska drzava

1
2
»

ginekk ::

Malajlo je izjavil:

Čak čak... Pisanje o babi, ki hodi pol dneva po deset litrov vode, vmes pa desc cigareto za cigareto pali... To nima z IT niti najmanjše zveze, niti nima z delom dol.
Sorry, zgornji opis je nabijanje, čeprav verjamem, kako izgledajo A4 z neprebojnimi stekli (ker sem podobne zgodbe slišal za Namibijo)... Ker gre za ponovno zgodbo iz istih koncev, bom verjel, da je cel shit.
Ampak da babe delajo, dedci pa v luft gledajo, je pa malo... No,... Rasistično pristransko biasno jebivetrsko prevzvišeno?
Fantje so v Nigeriji, kjer z lastniki rokami vodnjake kopljejo in vodovod vlečejo. Ok, lahko da je Ghana. Preverim. Ampak tam skačejo od veselja vsakič, ko voda iz vodnjaka priteče. In če me spomin ne vara je tega že dvajset let odkar je prva kaplja pritekla. Ali pa četrt stoletja. Tam nekje.
Ne mi pa mešat IT služb z dogajanjem v neki zabačeni vasi. Ker ne. Ni isto, ni podobno.


Jaz se tud ne strinjam, da so preleni in da raje dec babo pošlje 10km, kot da bi kaj skopal. Prej verjamem da je zanj lopata predraga. V Nigeriji sem bil pa samo v Lagosu in je že tam v najbogatejšem centru sranje. Vidiš familijo ki živi v kanalu na vogalu ulice. Elektrike zmanjka pa minuto ene 10x na dan, je vsem čisto normalno, hoteli in poslovne stavbe imajo avtomatske generatorje. V top hotelu so mi posnifal wi-fi, da se moral pol gesel zamenjat.

PunkDude ::

harmony je izjavil:

Recimo ko gledam glavno mesto Juzne Afrike mi izgleda kot na eno evropsko mesto, pac cisto drugace od moje predstave (oziroma od tistega, kar najveckrat zasledim o Afriki, to je revscina).

Je se kaksno tako podobno?

V Eritreji je velik italijanski vpliv.

Leaker49 ::

Afrika ni slaba in ni vse kar je od tam le revščina.
Kot zanimivost naj povem, da je najbogatejši Afro-Američan Elon Musk.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

T743 ::

"Recimo ko gledam glavno mesto Juzne Afrike mi izgleda kot na eno evropsko mesto, pac cisto drugace od moje predstave (oziroma od tistega, kar najveckrat zasledim o Afriki, to je revscina)."

Saj tudi je, še bolj Pretoria ampak verjemi, da se v Johannesburgu ne bi šetal ponoči po ulicah v Pretorii ja ampak v Joburgu pač ne, pa je tam središče trgovine z zlatom, platino in diamanti.

FrekeJ ::

janezvalva je izjavil:

zanimive swahili besede:
jambo(živijo)
hakuna matata(brez skrbi)
simba(lev)
pumba(tepec)
ahsante (hvala)


A imajo besedo za prihodnjost?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google polaga svoj tretji podmorski kabel

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
115883 (4152) carota
»

Izvorna koda Apolla 11 na Githubu

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
3110590 (6884) 7982884e
»

Vaša sanjska destinacija?

Oddelek: Loža
495278 (4063) MIHAc27
»

Prevare na Bolhi - lažno nakazilo

Oddelek: Loža
287773 (5748) Lion29
»

Južna Afrika se spogleduje s cenzuro interneta

Oddelek: Novice / Zasebnost
218198 (6962) Thomas

Več podobnih tem