» »

Sony z netbookom

Sony z netbookom

Sony Vaio W

vir: Wired News
Wired News - Sony se je po dolgem oklevanju in zavračanju poceni prenosnikov le odločil, da vstopi na trg t.i. netbookov z novo serijo - Vaio W.



Osnovni model bo vseboval 1,6GHz Atom procesor, 160GB velik trdi disk, 1GB pomnilnika, Ethernet, Bluetooth, Wifi in nekaj USB vrat. Prav tako bo na voljo bralnik SD in MemoryStick kartic.
Za razliko od konkurentov z ločljivostjo 1024 x 600 pik pa bo zaslon velikost 10 palcev zmožen prikazati 1366 x 768 pik.

Cene v Ameriki naj bi se gibale v območju 500 ameriških dolarjev, ko bo Avgusta nova serija tudi na voljo.

Več pa na Sony spletni strani.

44 komentarjev

Furbo ::

Samo 2 uri avtonomije ? Ni zame.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

billy ::

Avtonomija je enaka, kot pri drugih netbookig enakih specifikacij. Ziher bo tudi "long life" baterija, za tam okoli 5 ur.

Čeprav je teh 2 ur res malce malo..še manj kot prvi asus eee, tako da bo potrebno počakati na kakšne teste...

5er--> ::

Nismo rekli, da mora bit netbook poceni?

cekr ::

Nismo rekli, da mora bit netbook poceni?


Napram drugim SONYevim prenosnikom je poceni.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Frgazor ::

Netbooki itak niso več, kar so bili. Zrasli so v velikosti, teži in ceni. Zdaj so že tako dragi, da jih je že dejansko škoda.

subby ::

v ameriki 500 dolarjev, pri nas 500+ evrov

PNG ::

Meni je bolj žalostno kako imamo milijone netbookov, pa vsi so po hardwareu bolj kot ne isti.

Novi netbook in berem specifikacije, si mislim oh wow, še eden in to je to. To je pa res novo, ja ;/

Pesimist ::

Hm 500€ lol. Si zmesani ali se delajo norca. Pa ce ga zavijejo v zlato ga ne vzamem.

Spc ::

Ta notebook ni čisto nič boljši od prvih acer aspire one, ki so bili za 250€.
Zakaj cena 500€ ? ja ker je pač Sony..
 

IceIceBaby ::

Cena je taka ker zna Sony narediti zelo kvalitetno mašino. Sicer pa, a ni tole od sonyja netbook?

http://www.sonystyle.com/webapp/wcs/sto...

Meni se zdi relativno poceni (dobi se jih za cca 700€). Pa za razliko od običajnih, cheap netbookov ima hudo resolucijo in zelo majhen je.

Spc ::

P serija je celo slabša kot aspire one po perfomancih saj ima noter samo 1.33GHz atom.
 

5er--> ::

Ma pa hud zaslon. Menja kdo za AA1? (V bistvu šenkam 330Mhz.):D

jype ::

Spc> P serija je celo slabša kot aspire one po perfomancih saj ima noter samo 1.33GHz atom.

Who cares? Na bateriji zdrži 8+ ur in ima 2GB rama in 1600x768 velik screen in 128G SSD (vsaj moj).

Spc ::

In 1100€ :)
:\
 

kixs ::

Js sem s svojim EEE 900 vec kot zadovoljen. Pred nekaj casa sem kupil rabljenega za 170€ skupaj z 2GB rama.

filip007 ::

Sony je za skeširance, Aspire One stane pol cene...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

LordPero ::

Za skeširance, lol. Sicer pa P serija je imho res ql oz. edini netknižnik, ki ga bi imel -problem mi je, da so mi usi Atomi fajn prešvoh (in pol mi ostanejo sam 12" težaki).
LordPero

veqlargh ::

Naj ga kar imajo za 500€, dobiš dost boljše stvari za ta denar. Z večjo avtonomijo. Bedaki.

billy ::

kaj pa dobiš boljšega za 500? Mogoče 15.4" HPja, s težo 3 kile in MANJŠO resolucijo?

filip007 ::

Nevem kje se VIA Nano skriva...?

Samsung NC20
http://reviews.cnet.com/laptops/samsung...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

billy ::

Kje bi se skrival? Saj se ga da že kupiti...v tujini, pri nas pa ne vem kakšno je stanje. od 480 naprej je v nemčiji.

IceIceBaby ::

P serija je celo slabša kot aspire one po perfomancih saj ima noter samo 1.33GHz atom.


Hitrost procesorja pa res ni edino merilo pri izbiri netbooka. Zadeva je tako majhna, da jo spraviš v malo večji žep, da ne govorim o zaslonu in kvalitetnem ohišju. OK, res je drag, ampak če rabiš dobro prenosno mašino daš par 100€ več. Če rabiš pa nekaj za surfat na kavču je pa še navaden EEE več kot dovolj. IMHO.

Valvoline ::

Max 150e za tole. Drugače polomija. Nič boljše kot asipre za 220e.

Spc ::

Hitrost procesorja pa res ni edino merilo pri izbiri netbooka. Zadeva je tako majhna, da jo spraviš v malo večji žep, da ne govorim o zaslonu in kvalitetnem ohišju. OK, res je drag, ampak če rabiš dobro prenosno mašino daš par 100€ več. Če rabiš pa nekaj za surfat na kavču je pa še navaden EEE več kot dovolj. IMHO.

Vse lepo in prav.
Meni je P serija zelo lepa in uporabna ampak za 1100€ dobim že kaj druga.
Takšna cena je 1000x prevelika za takšno konfiguracijo. Če bi stal maximalno do 400€ bi še bila cena sprejemljiva ampak 1100€ za atom 1.33GHz + 60GB navadni disk pa je malo preveč.
Sem pa gledal 128GB SSD verzijo, ki pa stane 2500€ kar je pa totalen overkill za tak denar imam že EOS 50D + EF 17-85mm IS USM + EF 70-300mm DO IS USM Ali pa EOS 5D Mark II z objektivom.
 

nekikr ::

Ali pa 10 let starega Cliota...ne morš tko primerjat ane. Stvar je v tem, da nekdo ki ima preveč denarja, pač mora ta denar zapraviti. Ali za P serijo, ki niti slučajno ni toliko vredna ali pa kakšno drugo stvar je irelevantno. Pač, imaš nek procent ljudi, ki imajo preveč in v skladu s tem tudi zapravljajo.

billy ::

spc, kaj boljšega pa dobiš za 1100€, dobiš 8" z 1600x786 ? Dobiš 600 GRAMOV težak prenosnik? Dobiš prenosnik velik kot kuverta? Ja? Katerega?

IceIceBaby ::

Par dni nazaj sem P serijo gledal za 600 funtov, kar je dobrih 650€ (z davkom). Hitrost procesorja in količina diska se meni zdita pri takem računalniku povsem brezpredmetna podatka.

Če rabiš ultralahek prenosnik v pravem pomenu besede je P še kako vreden svojega denarja. Če rabiš pa eno igračo za na kavč pa pač ne kupiš take mašine, ne?

pecorin ::

jaz brez problema dam 200-300eur zraven za enako konfiguracijo pri netbooku, samo da bo baterija zdrzala namesto 3 ur npr. 7 ali 8 ur...

Valvoline ::

jaz brez problema dam 200-300eur zraven za enako konfiguracijo pri netbooku, samo da bo baterija zdrzala namesto 3 ur npr. 7 ali 8 ur...

nabavi si asusa 1000h
baje zdrži tudi 10ur.

billy ::

Baje...

Saj vsak netbook zdrži ene 6 ur z extended baterijo, tako da izbira ne bo težka. Toshiba celo nudi modele, ki imajo v osnovi 6 celično.

darksamurai ::

Par dni nazaj sem P serijo gledal za 600 funtov, kar je dobrih 650€ (z davkom). Hitrost procesorja in količina diska se meni zdita pri takem računalniku povsem brezpredmetna podatka.

Če rabiš ultralahek prenosnik v pravem pomenu besede je P še kako vreden svojega denarja. Če rabiš pa eno igračo za na kavč pa pač ne kupiš take mašine, ne?


A ni Vista nekak preveč požrešen sistem za takšno zadevco? Pri visti bi bili dodatni MHz-ji še kako dobrodošli. Res pa je, da lahko z lahkoto zamenjaš OS. Če pa na 8" zaslonu potrebuješ 1600 x 768 si pa Ubermensch. Očitno imaš mikroskop namesto oči. Jaz že pri nižji resoluciji ne vidim pikic, pa nisem slep ( v resnici zelo dobro vidim). Neka meja pri tem je zmogljivost oz. sposobnost človeškega očesa. Pri neki "delovni" vidni razdalji je IMHO takšna resolucija totalni overkill.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Spc> Sem pa gledal 128GB SSD verzijo, ki pa stane 2500€

Ja, seveda, pri nas stane 1500 z davkom, če se malo potrudiš po geizhals pa jo dobiš za jurja in drobiž z davkom vred.

Pa ne, da je to poceni, ampak če tako žival nosiš s seboj, zato da lahko udobno zagotavljaš storitve tudi ko se s kolesom voziš po rovtah, potem to ni noben strošek.

IceIceBaby ::

Pa ne, da je to poceni, ampak če tako žival nosiš s seboj, zato da lahko udobno zagotavljaš storitve tudi ko se s kolesom voziš po rovtah, potem to ni noben strošek.


jype očitno razume delo na daljavo :) Če ti taka mašina nosi denar potem par 100€ ne predstavlja nobene ovire. Je pa veliko manjši od vseh ostalih mašin za cca 300€, kar je za nekatere tudi precej vredno.

A ni Vista nekak preveč požrešen sistem za takšno zadevco? Pri visti bi bili dodatni MHz-ji še kako dobrodošli. Res pa je, da lahko z lahkoto zamenjaš OS. Če pa na 8" zaslonu potrebuješ 1600 x 768 si pa Ubermensch.


Nokia E90 ima na precej manjšem zaslonu širino 800 pik, pa je čisto uporabna. Itak lahko v OSu povečaš črke tam kjer to rabiš. Lahko pa izkoristiš vseh 1600 pik, tam kjer to rabiš. Za kakšnega dreamweaverja se mi zdi super naprimer.

Spc ::

 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

jype ::

Jah, če to potrebuješ... Pa plačaj :)

IceIceBaby ::

Spc, nevem kaj kompliciraš s temi nabildanimi modeli. Tega se proda par % ljudem, ki res potrebujejo ali pa jim par jurjev ne pomeni dosti.

Par dni nazaj sem v UK gledal osnovne Vaio P za 600GBP z davkom. To je cca 650€ oz, če ga vzameš na firmo (poračunaš DDV) slabih 550€. To se meni zdi zelo ugodno. Malo dražje od najcenejših netbookov.

billy ::

problem pri UK je garancije, ker je le 1 leto, glede na vso ostalo evropo..drugače je pa ugodno ja, zaradi šibkega funta, še bolj je bilo pred par meseci :)

Tale W je po ceni 430 funtov, tako da ja...okoli 500€ bo..glede na to, da pride asus eee 1000 400€, potem je cena za tegale sonija dokaj realna.

c3p0 ::

Pri nas dajo firmam 2 leti garancije?

billy ::

Kaj ima veze, če je firma ali pravna oseba? To ima le HP pa IBM neke finte ;)

c3p0 ::

kst: kje za 600 GBP z davkom? Najceneje vidim 680 GBP, na laptops-direct.

IceIceBaby ::

Sago, po Londonu je polno trgovin kjer jih prodajajo po 599GBP. Ne vem točno kakšne so specifikacije, niti nisem gledal.

Spc ::

 

techfreak :) ::

Kaj ima veze, če je firma ali pravna oseba? To ima le HP pa IBM neke finte ;)

Če vzameš na firmo ali pravno osebo ti ni potrebno davka plačati v trgovini, ampak lahko potem doma urediš to.

Bor H ::

Mislm da je to letel na dolžino garancije


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nikon napada Sony

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
73861 (2067) ant
»

LCD do 1500 eur 42'-47'

Oddelek: Kaj kupiti
91297 (1021) honda2000
»

Nehalem 17. novembra!

Oddelek: Novice / Procesorji
274048 (2826) Jst
»

Sapphire pokazal delček prihodnosti

Oddelek: Novice / Procesorji
445261 (2701) Shegevara
»

E3: Sony vs. Nintendo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
539911 (8610) PrimozR

Več podobnih tem