» »

Dva milijona dolarjev za 24 skladb

1 2
3
»

MrStein ::

Problem je le, da je ta alternativa tak dobra, da jim mogoče ne bo uspelo ponuditi kaj boljšega. In bo folk ostal na alternativi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ABX ::

Problem je le, da je ta alternativa tak dobra, da jim mogoče ne bo uspelo ponuditi kaj boljšega. In bo folk ostal na alternativi.


Vedno obstaja nekaj boljšega.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

BigWhale ::

Glede vrednosti pa tako: vsaka pesem je nekomu neprecenljiva, avto je pač vreden toliko kot boš dal za njega pri trgovcu. Če mi zdj prepoveš poslušat določen komad samo zato ker sem evropejec se bo verjetno ponovu Columbine.


Ampak, glej. Avtor ti ima pravico postaviti dolocene pogoje. Ne vseh nekatere pa. Na predstavo moskih stripperjev moskih gledalcev ne spustijo. Kaksna krivica! Najboljs, da gres po avtomatsko pusko, a ne?

Samo zato, ker se avtorjevo delo ne izrabi ob predvajanju/reproduciranju se ne pomeni, da lahko ti to pocnes tolikokrat kot se ti zljubi in pod taksnimi pogoji kot si si jih ti zamislil.

Bor H ::

Gre za to da ne obstaja dober razlog da "vzhodni evropi" omejuje dostop do umetnosti. Žalostno je, da včasih ne sam da maš čudne pogoje ampak jih sploh nimaš, da bi legalno prišel do kakega kosa glasbe.

Jst osebno se ukvarjam z glasbo, ker določene glasbenike posebej cenim, bi z veseljem kupil njihov produkt, da podprem njih in da vidim v katero smer lahko razvijem svoj stil igranja/se splošno izobrazim. Žal mi to ni omogočeno. Če bi ponujali spletno prodajo MP3jev worldvide bi rešil problem premajhnih naklad CDjev, pa bi kupu tut če bi bil DRM, nergal bi ampak bi kupu.

BTW, kaj je kak uradni razlog da založbe ne pustijo Applu razširt iTunes?

BigWhale ::

Po mojem to, ker ne morejo v vseh drzavah po istih cenah prodajati. Ceprav, v evropi bi se jim zdaj splacalo odpreti itunes za vse, ki so na euro. :)

Bor H ::

Točno tako, sej verjetno ne bi velik kupu, sm še zmer pristaš hard copya ampak če pa je razprodan CD bi pa z veseljem kupu prek nečesa ala iTunes. Čeprov nerad dajem applu denar bi stisnu zobe in plačal. A še zmer strašijo s tem da je v vzhodni evropi več piratstva in podobne bučke?

Volta ::

No, da še jaz podam svoje mnenje. Dva milijona dolarjev kazni za teh nekaj skladb je enostavno BOLANO. Pa kako oni pričakujejo, da bo to en povprečn državljan plačal. Če bi pri nas v Sloveniji za vsako downloadano skladbo naložili recimo 100 evrov kazni, bi bila Slovenija daleč najbolj revna država na svetu. Upam se it stavit, da je vsak od nas v življenju downloadal vsaj 10 skladb, da o igrah ne govorimo. Zdaj si pa predstavljajte, kaj bi vam ostalo od premoženja, če bi morali plačati kazen ustrezno vaši kraji.

Sicer pa moj predlog je, da naj dajo takšno kazen, kot jo je ženska neki založbi ali avtorju dejansko povzročila. Torej, downloadala je recimo 2 albuma, ki vsak po sebi stane recimo 15$, torej skupaj 30 dolarjev. To se mi zdi pošteno. Od vsakega uporabnika bodo znesek lahko izterjali, pa še 3/4 ljudi ne bo obubožalo. Na tak način bodo ljudje začeli spoštovati avtorske pravice dosti bolj, kot pa z nekimi gromozanskimi kaznimi. Verjetno dobo celo skapirali in raje dali 15$ za nek CD, kot pa plačevali 15$ kazni, pa še CD-ja ne bodo imeli :)

ABX ::

Itak da je bolano, se bolj splača krast CD-je po trgovinah kot pa pobrat iz neta.

Še malo pa bojo uvedli smrtno kazen, USA je malo skisana zadnje čase.

Bi rad ugotovil kakšno fizično krajo bi moral naredil da dobiš 2M $ kazni.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

PrimozR ::

No, da še jaz podam svoje mnenje. Dva milijona dolarjev kazni za teh nekaj skladb je enostavno BOLANO. Pa kako oni pričakujejo, da bo to en povprečn državljan plačal. Če bi pri nas v Sloveniji za vsako downloadano skladbo naložili recimo 100 evrov kazni, bi bila Slovenija daleč najbolj revna država na svetu. Upam se it stavit, da je vsak od nas v življenju downloadal vsaj 10 skladb, da o igrah ne govorimo. Zdaj si pa predstavljajte, kaj bi vam ostalo od premoženja, če bi morali plačati kazen ustrezno vaši kraji.

Sicer pa moj predlog je, da naj dajo takšno kazen, kot jo je ženska neki založbi ali avtorju dejansko povzročila. Torej, downloadala je recimo 2 albuma, ki vsak po sebi stane recimo 15$, torej skupaj 30 dolarjev. To se mi zdi pošteno. Od vsakega uporabnika bodo znesek lahko izterjali, pa še 3/4 ljudi ne bo obubožalo. Na tak način bodo ljudje začeli spoštovati avtorske pravice dosti bolj, kot pa z nekimi gromozanskimi kaznimi. Verjetno dobo celo skapirali in raje dali 15$ za nek CD, kot pa plačevali 15$ kazni, pa še CD-ja ne bodo imeli :)

Pri 100 € na komad, hja, tričetr mio € :>

Sicer pa, ves koncept CDjev je TOTALNO zgrešen. pri zbirkah, ki jih ima dandanašnji folk menjavanje CDjev v radiu ne pride več v poštev. Večina enako misli za številčno precej manj obsežne zbirke DVDjev. Zaakj bi se matral, ko pa lahko izvjaalca oz. komad enostavno vtiškaš na računalniku, 2x klikneš in poslušaš točno tisti komad, ki si ga želiš. Okej, tudi pri navadnih CDjih lahko narediš to, če si vse CDje zripaš. Pri nekaj 100 medijih misliš da bo folk to počel?
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov preobrat v tožbi RIAA proti Jammie Thomas-Rasset (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
11129059 (26279) Gavran
»

Saga Jammie Thomas-Rasset dobila epilog

Oddelek: Novice / Tožbe
4817237 (15582) [D]emon
»

Astronomska odškodnina zaradi piratstva neustavna (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
24141946 (36939) imagodei
»

Dvomilijonska odškodnina v primeru RIAA znižana

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
224668 (3334) PaX_MaN
»

RIAA spet zmagala

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
335635 (4165) T-h-o-r

Več podobnih tem