» »

Spanje-muke in težave

Spanje-muke in težave

«
1
2

TeraSonic++ ::

Alo!

Nevem kaj nej nardim, da hitrej zaspim! Včasih porabim tut 2+ uri da padem v spanec. Na dan imam prib 4 ure spanca, dnevno hodim spat okol 1ih zutrej. Ležišče ni problem, tišina je, tema pravako a zaspat je neglede na to problem;((

Ali obstajajo kake naravne metode, ki pripomorejo da človek lažje zaspi, ker tablet ne mislm jemat?
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Tody ::

Seveda je... loti se kakega fizičnega dela.... začni se učiti kaj čez dan veliko telovadi...

TESKAn ::

- poskusi se malo razgibat pred spanjem - kak sprehod
- nasplošno šport čez dan
- pa kozarec toplega mleka pred spanjem:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

nastyboy ::

Seveda obstajajo... Sam verjamem v to da je treba začeti delati nekaj dolgočasnega.... moj ata pa pravi da lahko takrat čas izkoristiš za učenje... ponavadi potem hitreje zaspim... sicer pa kakih 30 sklec...neki počepov... par trebušnjakov, pa ko boš dovolj zmatran.... če ne bo delovalo pa kak avtogeni trening, kakega hipnotizerja obiskat,.... ali pa izprašati vest.

zee ::

trebušnjaki pa kvihtanje preverjeno pomagajo :D

drugače pa avtogeni trening 0:)

seks pa itak >:D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

TeraSonic++ ::

Tako fizično delo kot učenje sm že poskusu samo ni kaj preveč efekta mel. Nejbol zoprno je ko nemorem zaspat in ponavadi začnem filozofirat in podobne reči>:D
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

;-) ::

tv glej-bedne programe kot so slovenija 1 pa 2 al pa animal planet...

stromar ::

Čez zimo sem imel tudi jaz težave s spanjem, odkar pa delam 20km dnevno z biciklom zaspim takoj, ko se uležem

Lp

Looney ::

Ena ura pri mojem bivšem učitelju za zgodovino in geografijo iz osnovne, pa bi imel težave s tem, kako ostati buden sredi dneva, ne pa, da se mučiš z nespečnostjo!:D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Saladin ::

Glasbo si uštimaj pred spanjem.
Pa ne it lačen spat.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

TeraSonic++ ::

Glasbo sm že poskusu ...tako bol akustično umirjeno...a žal ni pomagalo.

Škoda da nimam on off gumba:D
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Doman ::

Povšter čez glavo za 15minut:))

nevone ::

>Škoda da nimam on off gumba

Tle pravijo da maš on off gumb, in da s tapravo frekvenco, se lahko izklopiš.

Me prav zanima, če je kaj na tem.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

BladE_ ::

Jst tut ucasih tezko zaspim, ampak to je samo takrat, ko vem, da bo naslednji dan neki(kontrolka, sportini dan...)! In pol zacnem bluzit u 3 pm pa tok razmislam, da mi mozgane skor raznese in ne zaspim tut po 2+ ure!

Se dobr da ni to usak dan :D !

Drugac pa telovadba pomga saj ene par pocepov al pa sklec!
Akcija - Reakcija

hamax ::

js mam tud precej tezave z spanjem. nikakor se ne morm spraut spat pred eno, pa se pol slabo uro bluzim pa kej neumnga razmislam in filozofiram. k je pa treba zjutri ustat je pa jeba.

preverjeno pomaga eno malo pivo pred spanjem :D
sm pa tud ze probu z telovadbo in tud pomaga, sam mn kt pivo :)

velikrat je problem, da ne mors ztaspat to, da ne gres spat z cisto vestjo, da si use naredu, kar bi mogu tist dan. ce to poslihtas, bo velik lazi.
je pa to sigurno najtezji in najbl sigurn nacin urejanja spanja.

globoko grlo ::

Kkšni fizični napori pred spanjem niso glih priporočljivi, ker se organizem zbudi in pol še težji zaspimo, edin če se čist u nulo zgoniš in zaspiš od "crknjenosti", ampak se boš verjetno tut zbudu crknjen.

Sprehod je kul, alpa sam glavo čez okn porint za par minut in globok dihat. Pa problem ni v spanju, verjetno je drugje, v celotnem dnevu in situacijah v katerih si. Se prav različna psihična stanja v katera zapadaš oz. filozofiraš. Verjetno sam s sabo, al kako? Drgač pa SEX, če se le da v dvoje, lahko ti pa tut Desanka pomaga, ampak naj ti ne pride v navado>:D .

Bolj resen pristop je pa joga nidra, si spustiš CDjko, zadeva traja 25-30 min in spiš k top.

ajd

globoko grlo ::

aja, pa če lahko začni ob 10 spat hodt, sj počas se navadiš

je pa to v veliki meri stvar tvojega načina življenja

TeraSonic++ ::

Glede joge nidre na wikipedij tkole piše :
"Adherents claim that half an hour of Yoga Nidra can replace up to three hours of normal sleep, although its regular use as a sleep substitute is not recommended as the body and mind still requires sufficient rest through standard sleep."
Škoda sm pa že mislu da bo tole rešilo problem.

Nadležno je to ker zaradi pomankanja spanca si še bolj dovzeten za stress in se težje skoncentriraš

"aja, pa če lahko začni ob 10 spat hodt, sj počas se navadiš"
Ja sej ni problem it spat ob 10ih, problem je zaspat.;) Drugače nej bi pomagala kronoterapija, da si uskladiš spanec samo spet je problem zaspat ob določeni uri, ki je za kronoterapijo potrebno.

"preverjeno pomaga eno malo pivo pred spanjem"
Še bolše je kozarec vina samo to ni to

Najverjetneje imam insomnijo
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

globoko grlo ::

ma ja, sej joga nidra ne nadomešča spanca, oz. če si zlo izvežban in imaš special mission, lahko uporabiš JN namesto spanca:D

v tvojem primeru bi te sprostila, umirila um in bi lažje zaspal + um in telo se bolje regenerirata med jogo nidro

NJ je čisto mentalna zadeva in ima največ vpliva na um, ravno zaradi tega se pozna 0.5 h JN od 2 - 3 h normalnega spanca. Probat ni greh. 1 tedn pred spanjem, pol pa poročej o učinkih.

lp

Camalotz ::

Kramp u roke pa kamne zbijat, ene dve uri (od 7h do 9h recimo).
Al pa enga močnega skadit, samo to ne pomaga vsem in ne tolk kot kramp :D
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

Gandalfar ::

Jaz sem Pzizza nekaj casa probaval pa je kar kul, ce se nisi sposoben sam umirit. Drugace si pa poglej kaksno meditiacijo pa tehnike za umirjanje.

http://www.pzizz.com/

Lahko pa probas tudi z "early riser tehniko": How to Become an Early Riser

Zgodovina sprememb…

Vajenc ::

Kaj pa klasične ovčke, si že sprobal ? Samo, da ne boš začel filozofirati, zakaj zavraga ovčkam dlaka-volna kar sama od sebe ne pade stran >:D .
Meni pomaga TV, nikakor ne telovadit pred spanjem in ugasni računalnik že ob 22-ih pa bo.

Tody ::

@Gandalfar dej povej več o tem...

Dr_M ::

eh...vecina neki bluzijo neki z delom in telovadbo. men nc od tega ne pomaga. ce hocem hitr zaspat morm spit eno pivo in sm zmagu :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Katka` ::

Pivo res pomaga..
Opa, Pa ne več kot enega! >:D
Eno Življenje, Ena Ljubezen ... Olimpija-Ljubljana

TeraSonic++ ::

Nejbol da se ga usak dan nasekam :D
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

Gandalfar ::

Tody: o cem konkretno? Saj imas dva zelo informativna linka. Ko bos pa oba prebral pa kaj konkretenga vprasaj :)

BigWhale ::

Jaz pa, hm se vlezem in zaspim.

michobx ::

Ko se uležeš v posteljo, si vzemi eno dobro knjigo v roke (alla davinchijeva šifra) sam to boš pol mogu celo prebrat, šele potem boš lahko zaspal...>:D
Ne... emmm, kar sm hotu povedat, ko si že v postli si preber neko zadevo(knjiga, revija...karkoli) pol te bo pa začelo "jemati", sploh če knjiga(...) ni tolko zanimiva. Tako preusmeriš misli na branje in se tako sprostiš. Moraš pa biti utrujen-vsaj malo fizičnega dela popoldan mora bit!
Če piješ kavo, tudi ta lahko vpliva nate, jaz sem se odnavadil pitja kave popoldan-pijem jo samo zutraj, mogoče kdaj še kakšno dopoldan in si zvečer avtomatsko bolj zmučen.
Nevem, meni spanec ne dela težav, problem pa mi je spat pred 00:00 uro, tako je zjutraj gravitacijska sila na moji postelji zelo velika!:D
Amd must be * Amd Athlon 2600 Barton@2277, Gigabyte GA 7vax,
Leadtek WinFast A400TDH(GF6800), 120+80GB Maxtor,
Ram 2*512 3200+1*256 3200, LC Power 550W --(ZRAČNO)

hamax ::

predstali si pol mene k zaspim okol dveh, ustat je treba pa ob sedmih :D letos sm si 38 neopravicenih nabrau, pa nkol nism zalivu :)

asgard2.0 ::

ena jola pa zaspiš kot dojenčk :D
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

BluPhenix ::

Povišan krvni tlak je velikokrat vzrok slabemu spancu. Mogoče se ti splača podebatirati malo z zdravnikom...
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

TeraSonic++ ::

"ena jola pa zaspiš kot dojenčk"
To pa drži kot prbito>:D , samo še prej bi si mogu omislit en lep rastlinjak, da me ne udari preveč po financah.

"Povišan krvni tlak je velikokrat vzrok slabemu spancu. Mogoče se ti splača podebatirati malo z zdravnikom"
Ni slaba ideja, kako pa se zdravi povišan krvni tlak ali lahko kaj sam naredim? Je mogoče posledica visokega pritiska krvavenje iz nosa, kar se mi dogaja zelo pogosto-včasih tudi ko se zbudim8-O (sem bil že dostikrat pri zdravniku a ni nič bolje)?
...........................................................
Life is only a computer simulation
"veritas vos liberabit"

BluPhenix ::

Zdravi se z zdravili (nič ironično mišljeno tule). Pač tablete moraš jemati in podobno, da se ga zdraviti, ne da se ga pa ozdraviti, vsaj tako se mi zdi. Zadeva je velikokrat dedna, tako da lahko tudi domače povprašaš po tem ali ima kdo povišan krvni tlak.

Če se recimo zbujaš utrujen in podobno je tudi možnost da gre za to. Najboljše, da greš res do zdravnika, poveš probleme in če je kaj od človeka bi moral nekaj probati pomagati. Lahko da te muči tudi kakšna vrsta insomnie, ali pa kakšne psihične težave, kakšni nerešeni problemi in podobno. Ne zavedaš se jih, a ti počasi odžirajo energijo. (pa ni mišljena tukaj kakšna bioenergetika, da se ne bo kdo spotaknil ob to).
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

mtosev ::

Jaz tud mam problemček z spanjem. Spet sanjam. Kak je blo lepo ko nisem nič sanjal. Sn se lepo naspal in bil naspan. Če pa kaj sanjam ko se zbudim nevem kak mi je ime. Sn utrujen, nemorem se dvignit iz ležečga položaja, sn bolj utrujen kot preden sn šel spat. 8-O

In celi dan je za kurac. ;((
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

klemen22 ::

Mtosev: ne vem kaj imajo sanje veze z utrujenostjo.
Razen če sanjaš, kako eno Mariborčanko rineš. V tem primeru pa verjamem da si utrujen drug dan.:P
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

mtosev ::

Mogoče, ker če sanjaš maš občutek da to doživljaš in če sanjaš nekaj groznega se podomače posereš v gate. >:D

Ne še nikoli nisem sanjal babe. :\ Še premlad za to.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

klemen22 ::

Ne še nikoli nisem sanjal babe. Še premlad za to.

Ja čak mal. Kaj nisi star že 18 let al koliko? Kako si ti to potem premlad za babo? Al se pr vas u MBju začne puberteta pri 30 letih?
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

mtosev ::

Poznam dva. En ma 24let (študira) drugi 32let (dela v Hermesu) in oba nimata še babe in še en od fotra frend ima 40let (dela na pošti) pa ga sploh ne mika. >:D

Nihče od tistih katere poznam nima babe. Nekje 5 ali 6. Pa večina je starejših od mene.

Kaj nisi star že 18 let al koliko?

19 bom jeseni.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

klemen22 ::

Poznam dva. En ma 24let (študira) drugi 32let (dela v Hermesu) in oba nimata še babe in še en od fotra frend ima 40let (dela na pošti) pa ga sploh ne mika.

Tr00 geeks, da ne rečem kej druzga.>:D A ta 40 letnik sploh še ni mel bejbe al kako?

Mtosev: ne se zgledvat po drugih in si najt eno bejbo. Boš videl da bo življenje lepše:))
Motiti se je človeško, odpuščati pa božje. Torej ti odpuščam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen22 ()

Razerzone ::

ROFL:D

lymph ::

Postle ne met za drugo, kot za seks pa spanje. Možgani povezujejo postlo s spanjem. S tem ko ostajaš v postli, sam še slabšaš stvar.

Če torej ne moreš spat beži ven iz postle, pa se vrni čez neki časa (mogoče po tušu, sprehodu, hranjenju, drkanju)
"Belief is immune to counter example."

Buldožer ::

@motsev
Sanjal si zmeri, samo da se zdej sanj zarad enga vzroka spomneš. Ljudje sanjamo vsako noč, razen če ne spiš. Če par dni ne bi sanjal, bi se ti zmešal, ker se med sanjmi možgančki pa podzavest prečistjo.

Drgač pa kot že rečeno pivo pomaga. Namesto, da is kupš škatlico zdravil, si kup en mini hladilnik s pivom za ob postelji.
Več glav več ve. No, ni nujno!

BluPhenix ::

To kar je omenil lymph je res. Tudi zdravniki to svetujejo, če ne moreš spati ne ležati in gledati v strop, ampak vsatni in počni kaj drugega.

Glede tušev in sprehodov, isti zdravniki odvsetujejo tuširanje, tek, branje zahtevnih del, gledanje TV ... tik pred spanjem, saj omenjene stvari spodbujajo teledno/možgansko aktivnost, ki porabi precej časa preden se pomiri.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

kixs ::

Pred spanjem fizicna aktivnost (razen seks) ni dobra.

Veliko je odvisno tudi od prehrane. Pred spanjem (1 uro) naj ne bi jedel nic beljakovin, ampak ogljikove hidrate. Npr. kos polnozrnatega kruha.

Pivo tudi pri meni deluje, predvsem kadar gremo ven zurat in spijem enega ali dva in se mi takoj zeha in spi 8-O :D

Sicer sam nimam nekih tezav s spanjem, razen ce me kaj psihicnega jebe... kak izpit, delo v sluzbi... itd.

LP

Nejc Pintar ::

Kot so ti že priporočali, zelena zdravila pomagajo;)

Sicer pa imam sam podobne težave kadar vem da bo naslednji dan nekaj posebnega.
Sem pa včasih imel take težave vsakodnevno.

Sicer smo imeli pa pri nemščini lekcijo "Schlafstörungen" katere se sicer ne spomnim točno. Piše pa da se ne smeš preveč najest pred spancem, pa da pomaga toplo mleko z žličko medu. Pa da je treba prevert če kakšna zdravila jemlješ.
Lahko je biti prvi, če si edini!

hamax ::

dej ne mi s to dojco :D zrd nje lan cez poletje nism spau, letos pa spet :(

Bob Rock ::

OffTopic:

Nihče od tistih katere poznam nima babe. Nekje 5 ali 6. Pa večina je starejših od mene.

Ne vem ce sem prav razumel...ti v RL poznas samo 5 ali 6 oseb???? 8-O

OnTopic:
Js mam tut tezave s tem ze celo zivljenje. Js sn u studijskih letih, dokler se nisem hodil delast pac zamenjal noc in dan. Hodil spat ob 4, 5 in vstajal za kosilo. Ko pa sem za cel delat v firmi, kjer je bil delovni cas fiksen, pa sem na zacetku malo kombiniral spanje. 3, 4 ure ponoci, 3, 4 ure cez dan. Na zacetku, dokler se ne navadis je mal zajeban, potem pa nekak gre.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bob Rock ()

baker ::

Eh jest sm mel enak problem. Če nisem zaspal v prvih 10min nisem zaspal tudi naslednje 3ure.
Pa še blest se mi začne pa začnem kr neki ful razmišlat tok da mi skor glavo raznese.
Zdej če nezaspim v prvih 10min vstanem, luč pržgem da se čist zbudim (sej veš če ne zaspim v prvih 10min ne zaspim celo noč) .
Pol se uležem v posteljo prižgem nočno lučko in se začnem UČITI BIOLOGIJO:D
Še vsakič sem zaspal prej kot v 15min.>:D

gzibret ::

Eden je omenjal pokrivanje s povštrom. Še bolj učinkovito je, da se pokriješ s kovtrom čez glavo in počakaš, da naraste koncentracija CO2 na primerno vrednost. Potem zaspiš.

Je pa predno zaspiš vroče kot pes :D
Vse je za neki dobr!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem spati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
589692 (4033) Sabina4
»

Tezave s spanjem

Oddelek: Loža
366662 (5230) DOOM_er
»

Razsche*ukan bioritem

Oddelek: Loža
363355 (2240) SkIDiver
»

Zaspanost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
586601 (4993) satfinder
»

Spanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
738392 (6724) nokia6310

Več podobnih tem