» »

S čim se brijete?

S čim se brijete?

Sycroft ::

A si to pri nas kupoval ali ebay?

Martin Krpan ::

Z britvijo pa moraš poleg britja naštudirat še ostrenje na ustnjen pas in po nekem času je baje britev potrebno dati na pravo brušenje.
Skratka moraš biti mojster za britje in za vzdrževanje britve.
Verjetno niso včasih hodili k brivcu samo zaradi dolgega časa in preveč denarja.

Ima kdo kaj osebnih izkušenj z britvijo?

Shkorc ::

Naročal iz ebaya, badgerandblade, rasurpur... Kupil 1,3,5,8k Naniwo, 10k kitajski kamen, usnjen in lanen pas :) Samozadosten do konca življenja.

kmetek ::

Ne vem kje vprašati.

Kateri električni brivnik do 70€ priporočate? Gledam REMINGTON na fashiondays...morda kakšen Philips/Braun?

IgorGrozni ::

Shkorc, ali si že ostril britve in ali ostriš za druge?

Imam eno Southern and Richardson iz Sheffielda, ˝The Little Beauty˝ za nabrusit.

Lp.Igor

RejZoR ::

kmetek je izjavil:

Ne vem kje vprašati.

Kateri električni brivnik do 70€ priporočate? Gledam REMINGTON na fashiondays...morda kakšen Philips/Braun?


Osebno ti priporočam na rotacijske glave, torej Remington/Philips. R5150 je kar fajn za ta denar, philipsi so mogoče za kakšen evro dražji, gre pa vglavnem za detajle, torej malenkosti pri gibanju glave, dual track rezila, % indikator baterije ali samo ena LED lučka itd...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Shkorc ::

IgorGrozni je izjavil:

Shkorc, ali si že ostril britve in ali ostriš za druge?

Imam eno Southern and Richardson iz Sheffielda, ˝The Little Beauty˝ za nabrusit.

Lp.Igor


Do sedaj sem si nabrusil dva brivnika z bolj ravnim rezilom. Taki, ki imajo malo krivine/nasmeška znajo biti bolj tricky, ker rabiš imet že filing za dviganje zadnjega konca pri brušenju. Če ti ni brivnika škoda, ti ga lahko probam nabrusit. Sem pa iz LJ. Pošlji ZS, če te zanima.

IgorGrozni ::

Moram ga še malo očediti, spolirati in pregledati držalo, pa se ti oglasim.

Lp. Igor

quaror ::

Tisti, ki se odločate o nakupu za brivnik v višjem cenovnem razredu in tehtate med Braunom, Philipsom in Panasonicom si oglejte stran http://www.electric-shaver-guide.com/ .
Tip preizkusi vse brivnike in poda zelo utemeljene ugotovitve. Na podlagi njegove ocene sem se odločil za nakup Braun series 7 790cc. Nekaj časa (2-3 britja sem potreboval, da sem se dodobra navadil na zadevo) in sedaj sem zelo zadovoljen. Prej sem uporabljal Gillete fusion rezila. Bile so super, vendar sem iz firbca poizkusil še električni brivnik.

Precej sem bil skeptičen kako bo z britjem po vratu, vendar braun lepo pobrije vse kocine brez močnega pritiskanja in ne draži kože. Zraven sem dobil polnilno/čistilno postajo na kartuše. Glede na to da se brijem vsak drugi dan, ena kartuša zdrži skoraj dva meseca. Najceneje se jih dobi v Müllerju, 14 € za dve kartuši. Lahko pa se mrežico očisti tudi pod vodo ročno.

Če cena ni ovira, priporočam.

lium ::

Kako podaljšati življensko dobo klingic za britje?

Je že kdo probal to ?? Meni se zdi da dela.






http://www.popravilo-ocal.si/..........s klasičnem plamenskim lotanjem, vam bodo poškodovali ( zažgali ) barvo na očalih,...

dr.Akula ::

lium je izjavil:

http://www.popravilo-ocal.si/..........s klasičnem plamenskim lotanjem, vam bodo poškodovali ( zažgali ) barvo na očalih,...

Ne dojamem s čim ima tole vezo, niti ali jih s tistim dopisom blatiš ali jim delaš reklamo? :|
ni podatka

libreus ::

Ima kdo kakšno povezavo do dobrega (vrhunskega)el. brivnika?

Hvala,

opeter ::

Izvoli:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

libreus ::

Še enkrat:

Ima kdo kakšno povezavo do dobrega (vrhunskega) el. brivnika?

Hvala,

opeter ::

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bigbada ::

Kaj uporabljate za po britju? Do sedaj sem uporabljal neko alkoholno vodico (macho al pa gillete after shave). Speklo je fajn, sam se mi zdi, da mi te zadeve dost izsušijo kožo pa tud rdeča je bila ful. Po drugi strani pa je alkohol kul, ker od takrat ko ga uporabljam se mi več ne deljajo mozolji po britju... Razmišljal sem tudi, da bi probal z kako nivea after shave brez alkohola? Kaki predlogi?

šernk ::

Nivea aftershave sensitive je dokaj vredu. (ne vem a je slednja brez alkohola ali je ena druga).
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

RejZoR ::

Men je bil najboljši nek Nivea Sensitive Balsam. Bela steklenička, balzam pa je bil bele barve. Nič peklo, pa ful je navlažilo kožo.

Zdej ko se z električnim (Remington X-Titanium) pa uporabljam samo navadno hladno vodo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PecenkA ::

Uporabljal sem en Nivea balsam (bela zadeva), pa je bil ok, samo odkar sem zamenjal vrstni red britje / tuš ne uporabljam ničesar več. Brijem se z Gillete Mach 3.

dr.Akula ::

PecenkA je izjavil:

Uporabljal sem en Nivea balsam (bela zadeva), pa je bil ok, samo odkar sem zamenjal vrstni red britje / tuš ne uporabljam ničesar več. Brijem se z Gillete Mach 3.

Kaj pa je bil vzrok, da si menjal vrstni red? A ni bolj logično, da se greš stuširat pa se potem obriješ, ko imaš še dlake malo zmehčane?
ni podatka

piromanček ::

če hočeš ostat na alkoholnih vodicah mislim, da ga ni čez Speick men oz. men active (isti šmorn kot prvi sam drugačen vonj)ne suši, blag alkoholni občutek, dobro "zdravi", blag vonj, ampak pazi, da nisi mogoče alergičen na katero od sestavin, ker je na bazi naravnih izvlečkou

Zgodovina sprememb…

libreus ::

Kje je po vašem mnenju najbolje kupiti el. brivnik? Rad bi namreč strokovno svetovanje. Ne bi rad, da pridem v npr. Big Bang in mi nekdo, ki predhodni stranki prodaja avtoradio, čez minuto "svetuje" o el. brivniku.

Skratka, svetovalec, ki mi svetuje tako, da bere informacije iz škatle, mi ne pomaga pri izbiri izdelka.

Kakšen nasvet? Hvala.

RejZoR ::

Smo nekateri tud taki, pa to ne pomeni, da nimamo pojma. Folk me sicer redno čudno gleda, ko jim serviram vse, ampak dvomi hitro izginejo, ko jim začnem razlagat...

Največja dilema je izbira samega tipa brivnika, mimo katere enostavno ne moreš. Vsaj na začetku ne. Braun (foil sistem) ima dostikrat akcije kjer lahko brez razloga vrneš izdelek če ti ne odgovarja, kar lahko mal olajša izbiro. Pač probaš in če ti ne odgovarja vrneš in probaš še rotacijski brivnik od npr Philipsa al pa Remingtona).

Če nimaš pojma kateri tip ti bo bolj odgovarjal, izberi entry modele za probo, pa boš kasneje šel na high end če boš hotel. Da pač ne vržeš preveč denarja stran, čeprav sam sem svojega Brauna kar dobro prodal z minimalno izgube, je pa res da je bil malo rabljen, v nulo vzdrževan in preden sem ga prodal sem ga res temeljito še dodatno očistil in vse razkužil. Če bi komu rekel, da je nov nerabljen, pa bi mi brez dvoma verjeli.

Anyway, če boš šel v svet rotacijskih brivnikov začni z recimo Philips HQ 6927. V Merkurju ga dobiš za 30 EUR in je za moje pojme kljub parim omejitvam izjemno dober brivnik za smešno nizko ceno. Odlična zadeva za spoznavanje električnih brivnikov (rotacijskih). Če pa bi začel z Braunom, pa je mal drugače. Imaš dva tipa, kjer začneš spoznavanje. Series 1, ki uporabljajo samo zaobljeno mrežico ali pa Series 3, ki se sicer še vedno smatra kot vstopni modeli (mal draži, za 10-15 EUR), ampak imajo že dvojno fleksibilno mrežico s sredinskim prirezovalnikom za daljše dlake. Series 1 so sicer cenejši ampak ne boš dobil pravega feelinga kako se obanšajo Series 5 in 7, ker se Series 1 tako zelo razlikuje po designu brivne glave. S Series 3 pa boš dobil občutek kako se obnašajo high end modeli. Vsaj približno. Series 3 lahko v akcijah dobiš za dost razumne cene. Recimo Series 3-300 dobiš za okoli 65 EUR.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

PecenkA ::

dr.Akula je izjavil:

PecenkA je izjavil:

Uporabljal sem en Nivea balsam (bela zadeva), pa je bil ok, samo odkar sem zamenjal vrstni red britje / tuš ne uporabljam ničesar več. Brijem se z Gillete Mach 3.

Kaj pa je bil vzrok, da si menjal vrstni red? A ni bolj logično, da se greš stuširat pa se potem obriješ, ko imaš še dlake malo zmehčane?


Lahko, da je bolj logično za večino, samo jaz imam precej manj razdraženo kožo na ta način. Prej pa pač pustim peno malce dlje na bradi.

menjalnik ::

Brijem se z električnim brivnikom Philips s tremi glavami po koncu pa se še na mestih kjer sem se bril namažen s kremo Nivea q10, zaenkrat sem zelo zadovoljen z brivnikom

thedog ::

Bril sem se z Mach 3, potem pa sem prešaltal na Hofer
 Prince

Prince

brivnik. Ima isto število rezil kot mach 3 in tudi ne zamašijo se, če jih redno čistiš pod curkom vode... Britje je primerljivo z mach 3 in precej cenejše.. Nastavki se prav tako menjajo kot pri mach 3


Pred dvema tednoma sem si kupil še elektirčni brivnik Remington R455
 Remington R455

Remington R455


Remington me precej cuka, če brijem 3 dni stare dlake.. bom probal redneje briti, če bo kaj bolje..


Probal sem še Lidlov brivnik G.Bellini ampak je slab, ker se dlake zabijejo med rezila (rezila niso pretočna) in jih je nemogoče očistiti...

Peno za britje uporabljam iz Eurospina 1EUR 300 ml..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thedog ()

RejZoR ::

Problem Remingtonov kakor sem sam opazil je v tem, da rezila vrti prehitro, kar očitno rado cuka pri dolgi bradi. Sem zagnal starega osnovnega Philipsa z odstranjemim Lift&Cut sistemom, ki rezila vrti bistveno počasneje (se sliši), in nič ne cuka. Čudno.

Če boš bril pogosteje bo šlo lepše, čeprav se da tud pri starejši bradi ampak moraš dobit občutek kako, pa malenkost dlje traja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

thedog ::

Ja bom zdaj bril pogosteje... vsak drugi dan... verjetno je problem cukanja v predolgih dlakah... Do sedaj sem se bril na britvico in sem vedno puščal daljše... očitno bo treba malo spremenit to hehe... Se pa zavedam da nisem kupil TOP električnega brivnika... Nakup me je premamil ker je bil pač v akciji znižan iz 60 na 30eur..

Bom pa uporabljal oboje.. tko mal za spremembo, da britje ne bo dolgočasno .... Verjamem da tistim, ki uporabljajo hardcore staro britvico od starih očetov NIKOLI ni dolgčas :))

PS: Danes dobil na dom reklame od Interšpara.. Vsi izdelki Gillette za enkratno uporabo bodo znižani za 40% ...

Ciklamen ::

Čaus fantje, priporoča kdo kakšnega trimmerja (za po telesu bolj ali manj, uporabljan bo tudi kot brivnik) tam do 50-60€? Bom vesel vsakega predloga (lahko so tudi linki iz eBay-a, ker ga lahko tudi od tam naročim če je ceneje kot pri nas) :D
- End of the Post ->

Okapi ::

Philips ima en nov model, zraven katerega dobiš še daljši ročaj, da se lahko po hrbtu sam pobriješ.

O.

Okapi ::

Ciklamen ::

Model?
- End of the Post ->

driver_x ::

Okapi je izjavil:

Philips ima en nov model, zraven katerega dobiš še daljši ročaj, da se lahko po hrbtu sam pobriješ.

O.


Tale je verjetno dobavljiv samo v Avstriji.

Okapi ::

Oglaševali so ga na Delovi spletni strani, sem precej prepričan, da se dobi tudi pri nas.

O.

Ciklamen ::

Kakšna je pa kaj Braun-ova serija 1? Sem ga videl v Big Bangu danes (sem šel gledat iz radovednosti kakšna je kaj ponudba, mislim da 70€ stane), verjetno bi ga kje dobil ceneje, še nisem raziskal. Ima kdo izkušnje (videl sem da se je Rejzor razpisal glede Brauna nekje zgoraj), dobre - slabe?
- End of the Post ->

RejZoR ::

Okapi je izjavil:



To je Philips BG2036. V Merkurju ga dobiš za 45,99 EUR...

@Ciklamen
Braun Series-1 glej samo če se boš res redno bril, ker nima sredinskega rezila za daljše dlake. Foil sistem, kjer nimaš sredinskega integriranega rezila, ki sproti krajša dolge dlake so zelo slabi, če si len in se ne briješ vsak dan oz max vsak drug dan. V tem primeru raje vzemi najcenejšega Philips-a s trojno rotacijsko glavo, ki so že za pod 35 EUR.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RejZoR ()

Ciklamen ::

Rejzor hvala, situacija je takšna, da imamo doma še en babyliss-ov "hair trimmer" (sicer že kar star), katerega lahko uporabim v primeru, da mi dlake zrastejo predolge (ker za ostalo ni koristen)..

Je pa tako, da rabim tudi nekaj za po telesu, ker ne bo uporabljan samo za britje. Je ta Philips boljša izbira kot Braunova serija 1?
- End of the Post ->

buneech ::

RejZoR je izjavil:

Okapi je izjavil:



To je Philips BG2036. V Merkurju ga dobiš za 45,99 EUR...

Js mam podobnga od Philipsa, sam brez tega podaljška, pa je bil nekih 30€ v Big Bangu. Not bad.

kondezator ::

Ma kakšen podalšek, to te obrije ženska, če ne dosežeš :)

Okapi ::

Ciklamen ::

Sem naročil Philips BG2036, pa poročam kakšno bo prvo britje :)
- End of the Post ->

kondezator ::

Evo, moj hardvare pri britju se je malo spremenil. Za intimne predele uporabljam gilette blue3 oz mach3, za obraz enako, edino če mi zmanjka teh nastavkov posežem po klasiki, ki pa je seveda tudi gilette. :)

martincek1 ::

Enoo vprašanje: Ves čas se že brijem z Braun električnim brivnikom... sedaj pa se moral obriti in ga nimam pri sebi? Kaj priporočate za začetnika, ki se še nikoli ni obriv z britvicami? Samo za enkratno uporabo, čimbolj poceni in čimbolj nenevarno :D

Okapi ::

Najcenejšo, ki jo dobiš v štacuni.

O.

kondezator ::

martincek1 je izjavil:

Enoo vprašanje: Ves čas se že brijem z Braun električnim brivnikom... sedaj pa se moral obriti in ga nimam pri sebi? Kaj priporočate za začetnika, ki se še nikoli ni obriv z britvicami? Samo za enkratno uporabo, čimbolj poceni in čimbolj nenevarno :D


Gilette Blue 3

Ciklamen ::

Evo prvo britje z brivnikom je uspelo :))

Občutki: Zelo dobro opravi svoje delo, kožica je gladka in pobrije res dobro. Ena stvar pa me rahlo moti, in sicer pokrov od brivnika (trimmerja in brivnik) ne gre dol (da bi ga spucal). Ne upam preveč na silo, ker se bojim da bom kaj zlamal (kot je to v moji navadi...). Ima kdo kak predlog kako naj dobim dol glavo brez da kaj poškodujem?
- End of the Post ->

RejZoR ::

V navodilih piše kako...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Ciklamen ::

Nič ne piše, samo slike so narisane. Pa da bi bile slike še dobro narisane bi bilo, tak pa so neki zvarki...

Evo še slikice kak bi naj to zgledalo: http://www.manualslib.com/manual/416274...
- End of the Post ->

thedog ::

@Ciklamen

Nisem ziher če maš točno ta brivnik.. tle v filmčku tip sname mrežico..

buneech ::

Ciklamen je izjavil:

Nič ne piše, samo slike so narisane. Pa da bi bile slike še dobro narisane bi bilo, tak pa so neki zvarki...

Evo še slikice kak bi naj to zgledalo: http://www.manualslib.com/manual/416274...

Tko se sname, ja. Mal bl na trdo gre. Na keri kol strani pod trimmerjem zahaklaš pa dol povlečeš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti Gillette rezila ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9131131 (21633) GrimReaper
»

Občutljiva koža po britju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7824056 (16108) radmannsdorf
»

Britvice-kje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12838429 (28254) gendale
»

Samo za moške (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5514296 (11518) LordTado
»

Brivni aparat - brivnik

Oddelek: Loža
346637 (5996) Saladin

Več podobnih tem