» »

Dohodnina

Dohodnina

ivanuscha ::

Znanec v tujini mi ne verjame, da v Sloveniji ni treba izpolnjevat obrazca za dohodnino, ampak da to avtomatično naredi davčna. Sej davčna ima zdej tudi vpogled na vse prihodke na osebnih računih v Slo.? Rabim pa en link v angleščini, da mu dokažem. :) Hvala.

fosil ::

Osebni računi in prilivi na njih nimajo nobene veze z dohodnino.

Na osebni račun lahko recimo sam položiš gotovino, ti denar nakaže kdo od staršev ali kaj podobnega, pa to seveda ni obdavčeno.

Poleg tega nisem prepričan, če ima davčna kar vpogled na tvoje račune.

Davčna podatke za dohodnino zbere iz drugih virov.
Tako je!

ivanuscha ::

Hvala za pojasnilo, potem le ni tako hudo, da bi država vedela vse o tvojih prilivih na račun. :)

MadMicka ::

http://www.durs.gov.si/en/the_slovene_t...

Tukaj imaš od dursa strani v angleščini. Probaj drugič tudi http://www.google.si/

Če država hoče, jasno lahko dobi vse podatke o prometu na osebnem računu. Pri dohodnini pa zagotovo ne preverjajo kar meni nič, tebi nič, prihodke na osebnih računih davčnih zavezancev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

PINki ::

Za dohodnino 2019 sem dobil izracun konec maja. Se vedno pa nisem dobil nic nakazano. Kaj ni bil zadnji rok do konca junija? Zena pa sploh se ni prejela izracuna dohodnine. Na telefon nisem uspel nikogar priklicati.

Kdaj lahko pricakujem izplacilo? Izracuni dohodnine se prihajajo?

fikus_ ::

Pinki, še enkrat preberi odločbo, tam piše.

PINki ::

Prejel sem obvestilo v aplikaciji eDavki kjer imam omogoceno e-vrocanje dokumentov. V tem dokumentu pa ne pise do kdaj nameravajo nakazati. Samo izracun je podan.

pe3c ::

Meni pise, da bo nakazilo prepracila, najkasneje do 30.7.2020.

PINki ::

Dobro, pocakam se ta mesec. Hvala.

delavec44 ::

Zakaj E dokumentu ne priložijo položnice s QR kodo kot jo dobiš na papirnati verziji?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dohodnina (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31448646 (1360) Kanban
»

Prispevki s.p.-ja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18145460 (9244) fikus_
»

Razlika v strošku delavca za enak neto dohodek pri zaposlitvi ali SPju? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915312 (13932) BlaY0

Več podobnih tem