» »

Zoisova štipendija - vprašanje

Zoisova štipendija - vprašanje

racunalnicar ::

Lep pozdrav!

Zanima me nekaj glede Zoisove štipendije.
Ali bi lahko v šoli dobil nekakšen papir, kjer bi pisalo, da šolar oblvada računalništvo in bi mu to pomagalo pri pridobitve Zoisove štipendije? Npr., lahko bi v ta namen naredil spletno stran za šolo...

LP

dejanslo ::

(2) Za izjemne dosežke na posameznem področju družbenega življenja se štejejo zlasti:
- najvišja mesta na državnem tekmovanju,
- priznanja za najboljše raziskovalne naloge,
- udeležba in najvišja mesta na mednarodnem tekmovanju po predhodnem izboru na državnem tekmovanju na področju znanstvenoraziskovalne dejavnosti, razvojne dejavnosti, umetnosti in športa,
- nagrajeno znanstvenoraziskovalno, razvojno ali umetniško delo na državni ali mednarodni ravni,
- objava znanstvenoraziskovalne naloge v strokovni reviji ali zborniku,
- drugi izjemni dosežki.


Jaz bi rekel, da ne. Narediti spletno stran ni lih "drugi izjemen dosežek".
There`s More Than One Way To Do It

JJM ::

III. OPREDELITEV IZJEMNIH DOSEŽKOV

7. člen

(opredelitev izjemnih dosežkov)

(1) Nagrada se podeli za izjemne šolske oziroma študijske dosežke, ki predstavljajo prispevek kandidata k trajnostnemu razvoju družbe na gospodarskem, družbenem ali okoljevarstvenem področju v Republiki Sloveniji ali v tujini, pod pogojem, da je izjemni dosežek mogoče šteti kot prispevek k trajnostnemu razvoju družbe na omenjenih področjih v Republiki Sloveniji.
(2) Za izjemne dosežke iz prejšnjega odstavka se štejejo zlasti:
– najvišja mesta na državnem tekmovanju;
– raziskovalne naloge in inovativni izdelki oziroma storitve na občinski, regionalni ali državni ravni;
– vidni dosežki na mednarodnem tekmovanju po predhodnem izboru na državnem tekmovanju;
– nagrajena znanstvenoraziskovalna, razvojna, aplikativna ali umetniška dela na ravni podjetja, države ali na mednarodni ravni;
– objave znanstvenoraziskovalnih nalog in projektov;
– izvedeni projekti ali naloge v podjetjih, ustanovah, v državi ali na mednarodni ravni;
– podeljeni patenti.
(3) Nagrada se lahko podeli tudi za izjemen dosežek, ki ni naveden v prejšnjem odstavku, če gre za izjemni dosežek, ki je glede na prvi odstavek tega člena primerljiv z izjemnimi dosežki iz prejšnjega odstavka.


Če pravilno izvedeš celotno zadevo se da brez težav uveljavljat kot izjemen dosežek. Je pa res da če boš samo spacal skupaj eno stran za šolo in nato ne bo niti v uporabi se raje niti ne trudi ker bo zavrnjeno.

zockyx ::

Pozdravljeni!

Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj napisal.

Sem trenutno študent 2 letnika in ka končujem. Ostal mi je samo en predmet za katerega nisem prepričan če mi ga uspe narediti. Povprečje mam okoli 8,7 pa me zdaj zanima če lahko kandidiram za zoisovo štipendijo glede na to povprečje imam + pogoj za vpis v 3. letnik, vendar mogoče enega predmeta ne bi imel opravljenega in ga prenesel v 3. letnik?

Lahko dobim štipendijo?

Hvala za odgovore...

Blinder ::

Odstrani vrstico "Da ne odpiram nove teme bom kar tukaj napisal." pa piši mail na zavod za zaposlovanje :D
Rajši jih pokliči.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Steinkauz ::

Itak da ti ni treba vseh narest, sam da maš pogoj.
Jst sm lani naredu 7/10 izpitov, povprečje direkt 7.0 in jo mam še letos :)
Je blo pa letos prehudo, tko da verjetno ne bom naredu letnika :))

Invictus ::

Dobiti Zoisovo štipendijo na faksu je precej utopija.

Poleg tega te ponavadi šola predlaga za to štipendijo, ne moreš sam kandidirat.

Najlažje je to dobiti v osnovni šoli, če greš na par tekmovanj iz matematike. Seveda moraš tam priti na republiško tekmovanje.

Ampak za to ste že prestari :)).
LP I.

tx-z ::

Če bi šu zdej v OŠ na tekmovanje iz matematike bi itq zmagu na državnm xD Why oh why ne smemo it ? :))
tx-z

Lord Kazzak ::

Bi kdo vedel povedat, kk je z obdržanjem štipendije glede na izjemne dosežke? Sem 4. letnik gimnazije in sem letos dobil zlato iz logike (8. mesto). Pa enga mam tut iz drugega letnika, sam nisem ziher, če to šteje. Bi vedel kdo povedat, če je to dost za obdržanje? Nikjer nisem našel definicije, kaj spada tu not, razn na 1 leto stari strani neke šole -_- Resnično se mi ne ljubi mučit z povprečjem 4,1. Itaq nikol več ne bom rabil tega šita... Se rajš učim programirat. Grem na FERI :P
Lp

823483 ::

Če so pravila enaka kot lani, potem jo obdržiš. Se pa je nekaj govorilo, da bo potrebno pri prehodu iz SŠ na faks podati popolnoma novo prijavo, kjer bodo stari štipendisti popolnoma izenačeni s tistimi, ki štipendije še nimajo in se torej vse deli na novo. Ne vem pa, če je to potem zares prišlo v veljavo ali ne. Poleg tega nisem siguren, če tekmovanje iz logike šteje. Kemija, fizika, ipd. veljajo, s tem ko geografija recimo ne.
Posebni dosežek je drugače zlato priznanje, uveljaš pa lahko posebni dosežek, ki ni starejši od dveh let(velja torej tudi priznanje, ki si ga dosegel eno šolsko leto prej).

Lord Kazzak ::

Logika šteje, to sem izbrskal. Če bo treba pa dat na novo prijavo pa itak nimam šans. Sam mislim, da to ni prišlo v veljavo. Če je, so pa itaq čist razvrednotli zoisovo štipendijo... no, vsaj v zakonu o štipendijah ni blo sprememb že nekaj časa. Bom še poskusil dobit informacije na več koncih. Pa pol mal vidim pri čem sem ;)
Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917473596 (13324) History
»

Zoisove štipendije 2011/12

Oddelek: Loža
51305 (973) FeatherTorn
»

Zlati maturantje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5614564 (6074) jype
»

Zoisova štipendija

Oddelek: Šola
459476 (7302) Steinkauz
»

Štipendije (Zoisova in morebitne druge)

Oddelek: Loža
395349 (3901) Volta

Več podobnih tem