» »

Microsoft za krmiljenje Xboxa brez krmilnika

Microsoft za krmiljenje Xboxa brez krmilnika

vir: CNet
Slashdot - Microsoft je na konferenci E3, ki še danes in jutri poteka v Los Angelesu, predstavil projekt Natal. Glavna ideja tega projekta je odstranitev potrebe po nadzoru nad igrami, ki jih igramo na Xboxu, z analognim upravljavnikom. Trik se skriva v uporabi posebnega droga (bar), ki ga postavimo poleg zaslona, in zaznava zvok in sliko, torej tudi naše gib. Tako lahko male zelene pobijamo s kretnjami ali pa zgolj kričanjem. Stvar je trenutno še v fazi koncepta, saj nima uradnega imena, cena ali napovedanega datuma izida, bo pa po izidu deloval s trenutno verzijo Xbox 360 in vsemi prihodnjimi. Natalu še manjka nekaj dodelav, saj morate trenutno za njegovo uporabo stati, kar ni najbolj prijeten položaj za igranje iger, a Microsoft plove v pravo smer. Tam sta sicer že Wii in iPhone, tako da bo bitka še srdita.

35 komentarjev

zee ::

Nice!

Res me zanima, kako bo to implementirano v koncni razlicici.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

r0ker ::

ok.. wow?! ne razumem, kaj je narobe pri tem da stojiš? saj verjetno neboš igral Gears of War in podobnih s tem. Recimo igre na posnetku so že take da ne stojiš ampak skačeš in izvajaš položaje.
po drugi strani pa whoa.. tole bo pa drago :D

Good Guy ::

tole je super ;)..

mater sam gledaš, upam da bo cena ugodna :P
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

zimen ::

res ne razumem kako je iphone primerljiv s tem..

kronik ::

Me res zanima, ce so prepoznavo govora tolk dodelali. In umetno intelegenco, da lahko ona (na posnetku) normalno debatira z igro.

r0ker ::

meni tudi ni jasno kaj ima iPhone veze s tem ampak sem mislil, da samo meni ne potegne :D

Berserker ::

Ja res kaj je narobe z stanjem, sam g33ki so tak leni da morjo skozi sedet, zadeve vrjetno dolgo nebo vrjetno jo bodo do naslednjega xboxa končali heh.

Ayumi ::

I support this!

boss-tech ::

Sej je fina stvar... sam dvomim da je stvar že tako dobra da dela tole v realnem času in dovolj natančno!
http://tovornik.info

Zgodovina sprememb…

PNG ::

boss-tech, to sploh ni pomembno. Pomembno je, da bo tole v parih letih delovalo...brez vsakršnega zatikanja ali problemov. Mmmm, prihodnost :)

D3m ::

Hahahaha :)) kok bi šele BSOD smešn zgledu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Filo ::

pffff pošteno, da bo tole dejansko delal delal, brez kakih zatikov ali štekanja (ne tko k kaki drugi MSjevi produkti), bo fakin noro.

G-man ::

Hahahaha :)) kok bi šele BSOD smešn zgledu.


Epileptični napad? :)

MedusasPath ::

Mnja.. kar še nekaj let bo za počakat, da se bo to dogajalo kar je na posnetku. Kar še nekaj..

bluefish ::

heh: "How many push-ups can Chuck Norris do?".

Prospekt ::

heh: "How many push-ups can Chuck Norris do?".

:))

444 ::

Nintendo nekaj pogrunta, potem pa ga vsi kopirajo :D

Spc ::

Nintendo nekaj pogrunta, potem pa ga vsi kopirajo

Res je.

To kot zgleda bo intergrirana kamera analizirala premike in delovala kot "controller".
 

techfreak :) ::

Kamero je že PS2 imel (lahko si kupil posebej kot dodatek), vendar pri njih je bilo bolj slabo glede odzivnosti itd., čeprav vseeno ok.

Ta MSjeva ideja se mi zdi odlična in bi zelo verjetno kupil Xbox, če bi bilo delovanje podobno kot je v tistem videu.

Glede voice recognition ... vsaj kolikor sem nazadnje gledal (v Windows Visti) jim ni najbolje uspelo. Upam, da so/bodo izboljšali.

simnov ::

tole ni podobno wiuju moraš v roki držat tukaj ti pa nič ni treba.

Elysium ::

Glede voice recognition ... vsaj kolikor sem nazadnje gledal (v Windows Visti) jim ni najbolje uspelo. Upam, da so/bodo izboljšali.

Meni Voice command deluje v avtu na Windows Automotive povsem zadovoljivo. Sicer se včasih tudi zmoti, ko želiš nekoga poklicati, ampak to predvsem zaradi slovenskih posebnosti, sicer ni nekih večjih problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elysium ()

D3m ::

Kukr sem videl v videu, ima napravica zelen led gumb aka "red button of death" >:D
|HP EliteBook|R5 6650U|

fosil ::

Na prvi pogled fino, ampak tole je bolj telovadba koker pa igranje, kar je seveda lahko tud v redu, ampak za "resno" igranje pa ni.

Me prav zanima kok dolgo bi recimo takole šofiral avto z držanjem rok v zraku. Mogoče kakšnih 10 min, potem te pa roke začnejo kr fino bolet.
Tako je!

techfreak :) ::

Si pa kupiš volan? Saj verjetno bodo tudi takšne stvari prodajali zraven ...

Dragi ::

Si pa kupiš volan? Saj verjetno bodo tudi takšne stvari prodajali zraven ...


This somehow doesn't make sence. Zakaj ne bi potem kupil volan kar direktno brez tega kontrolerja?

Fosil, sej v tem je fora, da je "fun and usefull". Obese kids pa podobne. Že pri wiiju je dosti primerov kjer jih folk uporabla za hujšanje. Tole bo še bolša stvarca kot wii.

Predstavlej si 1kg uteži v obliki trakov na vsakem udu. Nimaš boljše aerobike.

Btw, kater je tist taprvi špil na začetku? Tisto z bambusovim gozdom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

JJM ::

To se mi zdi kot izpopolnjen EyeToy. Vprašanje je le kako bo stvar delovala v resničnem svetu. V reklami je le preveč očitno da je vse na "playback".

legice ::

bravo microsoft!!!
če bo to res,je ps3 poteptan...tudi zaradi tege,ker lahko uporabiš navaden board namesto ps3 board,ki bo sedaj izšel=)
Prekopu vrt in našu Bin Ladna

upor ::

Pa bo takšna stvar obstajala za navadne računalnike? windows, linux podpora os???

karagoth ::

Torej skopirali so EyeToy? congrats..?

Prospekt ::

Ima sony podobno zanimivo zadevo.

"He shows a combination of EyeToy and motion sensor which allows the player to see himself on the screen, but with 'virtual items' rendered in place of his controller, including a baseball bat, flashlight, sword, and so on.
Mark and his colleagues then showcase a "first-person shooter" control style which allows the player to move around and control a gun, with a trigger on the controller, while a combination of the EyeToy and motion sensor track him. The duo also show the amount of precision in this control method, showing the ability to write things with 'sub-pixel' accuracy, and then the ability to combine two controllers to do archery simulation."

strictom ::

I/O LAAAGGG!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

G-man ::

Se še komu zdi, da je tole bolj "proof of concept" kot pa dejanski produkt? Zaradi takih predstavitev imam raj Apple, ki še vedno naredi veliko hypa ampak vsaj predstavi tik pred izdajo produkta ali dejanske lastnosti produkta.

MTm2H37rqt7B ::

Zajemalec je pac kamera, kot vsaka druga. Software ki dela detection in recognition je kljuc.

OpenCV dela cudeze :)

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

pravzaprav je bila na E3 tudi konkretna real-life predstavitev.

Bor H ::

Se še komu zdi, da je tole bolj "proof of concept" kot pa dejanski produkt? Zaradi takih predstavitev imam raj Apple, ki še vedno naredi veliko hypa ampak vsaj predstavi tik pred izdajo produkta ali dejanske lastnosti produkta.


Iphone OS3.0 recimo ane, da se folku skor pol leta cedijo sline preden izide :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alan Wake (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
25827887 (6505) oo7
»

Xbox "ONE" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Konzole
12532726 (22159) greeenmaster
»

Naslednji Xbox prihodnje leto, bržkone brez optične enote (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5516108 (13524) St235
»

Naslednika PS3 in Xbox 360 prihajata šele leta 2014? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
9024952 (22876) revvs
»

Življenjski cikel Xbox 360 zastavljen na 10 let - ali pač?

Oddelek: Novice / Konzole
346122 (4862) T_F_7

Več podobnih tem