» »

Napajalnik se greje pri ugasnjenem compu??

Napajalnik se greje pri ugasnjenem compu??

Cosmo ::

Zadnje case opazam, da je napajalnik bolj vroc ko je masina ugasnjena kot pa ko je polno obremenjena. A ve kdo zakaj se tak hudo greje?


I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Matty ::

Če se greje, ko je računalnik izklopljen par ur, je po moje nekaj narobe z njim... takoj ko ga ugasnes bi temp. za zelo kratek cas znala narasti (ker se ugasne vent), potem pa po moje ne...

gumby ::

Napajalnik sicer dela tudi pri izklopljenem računalniku (5V stand-by napetost), vendar se zaradi tega ne bi smela greti, sploh pa pregrevati. Verjetno je kaj crknilo...

Cosmo ::

No zdaj sem ga razstavil in sem videl da se grejejo predvsem mosfeti.
A je mozno, da je to zarad tega ker sem pred par dnevi odrezal tisti pleh pred ventilatorjem in dal namesto njega mrezo, pa so leteli opilki okoli?:D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

stromar ::

sigurno, kaj sploh sprašuješ:D

Brane2 ::

Možno je. Možno je tudi, da kateri od teh opilkov zataknjen nekje še vedno dela sranja.

Tko od daleč bi prej rekel, da se grejeta zaradi mirovnega toka. MOSFETi so vedno pod napetostjo, le preklapljajo ne med mirovanjem napajalnika. Takrat ju greje mirovni tok, če sta slaba ali če je njuno krmiljenje slabo (da se ne zapreta do konca).

Verjetno ju isti pojav pregreva tudi med delovanjem a takrat tega ni tolk opazit, ker ventilator itak odnaša toploto...

Bi blo za pogledat...

krucymucy ::

Zakaj pa ga nisi radrl in vezja vzel ven, ko si rezu? Probi za zacetek spihat s kompresorjem ce je kak opilk kje ...

Cosmo ::

Sej sem ga potem spihal samo zgleda ne dovolj...
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cosmo ()

Cosmo ::

No, zdaj sem zadevo se enkrat spihal in to konkretno, ampak se hudic se vedno greje. A ve kdo kaj menjat, da bi prisel cim ceneje skozi, ker novega ne bi rad kupoval (med pocitnicami ni zoisove..:O)
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Paramedic ::

Men se je enkrat tut brezveze grel, no ne fejst, ampak je bil kr topel, pa ga že kak dan nism pržigu. Ampak js nism nč počel z njim. No, js sm kr pustu tko kot je, ker ni blo nč narobe z njim, čeprav se je grel. Zdej mam drugega, ki se pa ne greje.
End transmission.

Brane2 ::

Če se grejeta MOSFETa, ju probaj zamenjat.

Pri zamenjavi bodi izredno pozoren na izolacijo. če si vzel ven tranzistorje, ki so v celoti v plastičnem ovoju (nimajo kovinskega hrbta), naj bodo taki tudi novi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik se greje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
586954 (5855) Pyr0Beast
»

Komponenta 5.1 se segreva

Oddelek: Zvok in slika
8896 (762) brezimni
»

Testiranje doma narejenega ojačevalca

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141903 (1502) Pyr0Beast
»

Do koliko ste prišli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15410015 (6636) MEDENA
»

vgradnja 50W ojacevalca

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111933 (1735) mmisv

Več podobnih tem