» »

Prenosnik se greje

Prenosnik se greje

«
1
2

dejc2 ::

Zdravo!

Zanima me kako bi hladil mojo mašino, ko špilam kakšno strategijo se mi greje, pa se mi ugaša, ko sm špila nfs undergraund, pa ni blo panike. Kaj naj nardim, če zamenjam ventilator, pa kupim bakrenega bo kj bolš? Mam pa gericom blockbaster. Kaj pa če bi dal, s strani en majhen ventilator, pa ga mal dvignem, bi blo kj bolš?

Dajte kakšen nasvet.

Lp dejč
  • polepsal: Mavrik ()

Microsoft ::

Poskus najprej podstavt kaj pod prenosnik, tako da bo ventilator mel vec placa. Jst mam isto Gericoma, pa je prakticno zlo malo placa, da pride zrak do ventilatorja.

Drgac pa lahka tak probas, kak luft gre ven. Ce jst kaj poganjam, da je procesor 100% obremenjen, je kar topel zrak, drugace pa ne.
Pa kako mas v BIOSu nastavljeno? Jst mam dve moznosti; siletn in performance. Nastavljeno imam na slednje.

Pa se kak MBM si lahka omislis, pa pogledas, kolko je temperatura procesorja.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

dejc2 ::

Ja toplo piha, pa tut dvignjega mam, mam 2cd-ja spodaj8-) , v biosu pa nism nč spreminjal.Kak ga sploh zalafaš F2,al del?

Lp Dejč

Microsoft ::

Pr men je blo tak, da sm naredil restart, potem prtisnu DEL, pa potem precekiral vse moznosti v BIOSu.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Phoebus ::

Ti glej da nimaš z "dvema CDjema" zafilanega intejka za vente!!!

Skrat ::

Meni sta se blazno dobro obnesli dve radirki, ki sta bili podlozeni na zadenjm delu laptopa.
Free software is a matter of liberty, not price.

neki ::

men se tud greje, pa se s tem ne obremenjujem! sm prasu trgovca ce je kej narobe ce se greje, pa je reku da se zato ker je tolk tenak, itaq ma pa garancijo, sam pomoje nebi smel zarad tega kej narobe bit...

dejc2 ::

Ja cd-ji so tko, da vse lepo lafa.Če se mi sred špila resetira, neki ni vredu.Sm slišal, da je možno, da bi bil od grafične čip, tut kj kriv za to.


lp Dejč

Mamaplata ::

Heja !

Meni se je pa HP Pavillion DV6000 začel pretirano gret .
Procesor ni obremenjen skoraj nič ventilator pa laufa nonstop . Če kaj zahtevnejšega poganjam se malo bolj vrti potem pa računalnik zmrzne .
Prejšnji mesec se mi to ni dogajalo. VEDNO imam podloženega zadaj pri ventu z dvema zamaškoma od radenske in ni bilo nobenega problema . Ne vidim nobene kritične umazanije da bi blokirala prehod zraka tko da ne vem v čem je problem . . A je možno da je grafa kaj načeta pa ,da se brezveze greje ?

virusss8 ::

@dejc2
če se ti komp pregreva in restartuje to pomeni da grafična kartica nekako ni sposobna poganjati tako zahtevnih iger. nfs underground pa je nasplošno zelo skromna z zahtevami (sedajšnje nfs so popolno nasprotje).
Tux is my best pal!

Mamaplata ::

Prej je delalo vse brez problema špilam eno te isto igro na tem prenosniku pa nikol ni blo problema sedaj pa mi ventilator nonstop ropota tudi ko je računalnik samo vklopljen in ne počne nič .

kurjač ::

Imam prenosnik hp 6715s (Turion TL-60) in se mi pri polni obremenitvi segreje na cca 56 stopinj.Popolnoma enak model se je kolegici segrel skoraj do 80 stopinj. Zadevo sem rešil tako, da sem po naključju močno pihnil v režo skozi katero piha vroč zrak ven pri prižgani napravi. Svinjarija v obliki rjavega prahu se je zakadila po sobi in temperatura je potem bila identična mojemu prenosniku.

Mamaplata ::

Hmm mogoče je res kaj na hladilnih rebrih , ampak me skrbi kar sem bral na forumih . DV6000 modeli z AMD ter Nvidio imajo zgleda to značilnost , da jim najprej crkne WLAN in to naj bi bila posledica pregrevanja zaradi česar odstopi neka povezava se odlota in potem crkuje vse po vrsti . Problem so rešili z zamenjavo matične .
Bom najprej probal pihnit v režo , čeprav mam bolj švoh pljuča :P
Najbrž mi plate ne bodo menjali , prenosnik je izven garancije ampak gre za serijsko napako tako da bi po moje morali zamenjat.

ST-777 ::

Zalman ZM-NC1000S, podloga z ventilatorjem se mi zdi dokaj primerna za ohladitev prenosnika, le nekoliko draga je.

LuGi ::

Dejte mal filtre popucat..ce je proc neobremenjen in vent se vrti kot divjak potem ne dobi dosti zraka :D

sheldon ::

LuGi ma prov! Moja sestra je mela iste probleme, dokler ga nism spucov! Čez kakšen mesec ali 2 pa se je zgodba ponovila in spet smo pucal:)


P.S. A je tale gericom še kateremu začel razpadat?

mtosev ::

na GERICOMu mi je plastika pocila:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

sheldon ::

Hehe! Potlej moja sestra ni edina:) Ubistvu je začela kr odpadat plastika in napeljava do ekrana se je precvikala!
Mogoče naredim fotko, magar video:)

shark_nm ::

Od moje HP 6820s, je 2 tedna delal bp, pol se je pa kar začel gret in gret. Že sam u winsih je bla stvar svinsko vroča. U trgovini mi model neki nabija da zarad neoriginal winsov. Ja COMSHOP ka pa druzga. In potem lepo mi nucamo komp doma, dokler se ni končno podkadilo. En mesec je bil na servisu pod garancijo pa so zrihtal. Pomoje da je bil serijsko slab stik med rebri in procesorjem. Aja pa ni bil procesor nikol obremenjen zarad kakega spywera al pa kej. Pač tut HP ni to kar je včasih bil.

padlex ::

najprej poskusi očistit ves prah iz računalnika

kurjač ::

Mogoče komu prav pride razdiranje in čiščenje prenosnika
http://h20464.www2.hp.com/resultsCSR.ht...
Klikni na levi strani /fan/
Gre se za prenosnik Hp 6715s

Mamaplata ::

Odprl na prafaktorje sčistil spihal , sestavil nazaj .
Temperature so bile za kakih 5 stopinj manjše .
Od včeraj se prenosnik ne boota več. Ne pride tudi do biosa ne . Sumim matično , ker tudi diska ne obrne .
Ventilator laufa ledice svetijo vendar se po kaki minuti resetira in zopet ponovi cikel .

Pyr0Beast ::

Vrjetno je odletel kaksen fet ali pa MAX17xx.
Nic posebnega IMHO, ce je v garanciji, menjaj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mamaplata ::

Garancije ni več v tem je problem .
Se je pa to že enkrat naredilo da se ni hotel zagnat. Začelo se je tako da je začel zmrzovat najbrž zato ker se je pregrel. Enkrat je zmrznil ko pa sem ga resetiral pa se ni hotel več zagnat isto kot sedaj , potem pa sem vzel ven baterijo pa dvakrat sem ga odprl pa zaprl pa je spet delal .
S tem prenosnikom mam same probleme mater ne vzamem nobenga HPja več

A kdo mogoče ve za kak prenosnik da se ne greje prav preveč , nazadnje ko sem ga obremenjeval je bil proc na 60°

Pyr0Beast ::

Ah jaj, prinesi, bomo pogledali, kaj se da narediti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mamaplata ::

Ah jaj, prinesi, bomo pogledali, kaj se da narediti.


Kam pa ?

Najprej sem mislil , da bi šlo narest reflow s fenom za vroč zrak , ker WLAN je včas delal včas pa ne in najbrž je nekje res bil slab stik na matični . Sedaj pa malo dvomim :|

Pyr0Beast ::

Novo mesto, ce se ti da :)

Ventilator je pihal na polno bolj ali manj vedno, pa tipkovnica je bila dokaj vroca ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mamaplata ::

Ja je tako
Gre pa za model DV6125 Pavillion ,katerega sem kupil lani novembra v sodoo.
Novo mesto ja po moje bi lahko naredil en izletek po novem letu :)
A mogoče veš za kakšno napako gre ?

Pyr0Beast ::

Najverjetneje pohnjen/pregret upor na CPU vrm-ju ali pa ocvrt mos-fet, posledicno zadeva preventivno izklaplja.

...
Ko se ti zazene laptop (v nedelujocem stanju), se stvar cez cas kaj segreje (mislim predvsem na hladilnik procesorja) ?

Se ti je kdaj dogajalo, da je na ekranu preprosto zginila slika ali celo osvetlitev ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dejan03 ::

Jaz imam ASUS A6F leto in pol,ko je bil star eno leto se mi je začel pregrevati in sam ugašati, hvala bogu da sem ob nakupu prenosnika doplačal še za podaljšano garancijo čeprav sem takrat uveljavljal redno garancijo (asus je ima namreč 2 leti),na servisu so ugotovili da se pregreva matična plošča in so jozamenjali naj bi bila to serijska napaka sedaj deluje odlično čeprav sem si kupil še podstavek ki mi zelo prav pride ampak ima eno slabo lastnost im to je da če imaš ventilatorje na podstavku prižgane ves prah popiha v prenosnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejan03 ()

Mamaplata ::

Ko ga vklopim se normalno prižgejo vse ledice ledica za HDD utripne ventilator piha skoz DVD išče plato zaslon se ne vklopi tudi disk se ne obrača in vse skup tako ostane kako minuto potem pa se resetira in zadeva se ponavlja dokler ga ne izklopim iz napajanja ali držim power 5 sekund .
Ne zaznam pretiranega gretja

Pyr0Beast ::

Ah, super, potem je nekaj res z napajanjem in (vsaj) interna logika deluje :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dejan03 ::

Tudi meni se ni na otip pretirano grel ampak testi na servisu so pokazali da se je pregrevala matična plošča!!

AvtoR ::

Jaz pa mima problem z Prestigio 159w (Centrino 1.6, 1Gb rama 60Gb Hdd, Wlan, Bluetooth, zaslon 1680x1050, ati 9700-256mb.....)
Včasih se mi noče prižgati, koga pustim par dni pri miru pa zadeva spet normalno deluje.(Baterija in napajalnik sta OK!)
Par dni nazaj pa je dokončno odpovedal poslušnost. Verjetno je šla plata. Je imel kdo podobno iskušnjo.
Ali se da to plato popraviti, ali je potrebno menjati celo plato? Vprašanje je namvreč če se mi glede na strošek nove plošče sploh splača popravljat prenosnik?

Pyr0Beast ::

Zna biti knof za vklop krivec :)

Drugace pa probaj to taktiko, odklopi vse napajanje; baterijo, adapter, nato drzi knof za vklop ter vstavi baterijo, lucke bodo vrjetno pozmignile. Odstrani baterijo ter jo ponovno vstavi, komp bi se moral samodejno prizgati.
Je pa to nacin za vklop, ko je baterija -prazna- in ti ne dovoli normalnega vklopa :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

shark_nm ::

@Dejan 03...in kaj si potem naredil?

Pa še eno vprašanje...kolk C pa naj bi imel prenosnik. Punca ma HP 6820s in enkrat je že bil na servisu ko se je prekuru, zdej mi je pa tut kar mal sumljiv...se mi zdi da mal preveč greje glede na to da je novo pa nič praha... in niti ne tako hudo obremenjen...

Pyr0Beast ::

Temperatura proca naj bi bila maksimalno 60C v idle.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

AvtoR ::

Zna biti knof za vklop krivec :)

Drugace pa probaj to taktiko, odklopi vse napajanje; baterijo, adapter, nato drzi knof za vklop ter vstavi baterijo, lucke bodo vrjetno pozmignile. Odstrani baterijo ter jo ponovno vstavi, komp bi se moral samodejno prizgati.
Je pa to nacin za vklop, ko je baterija -prazna- in ti ne dovoli normalnega vklopa :)



Trenutno ga imam na servisu, tako da ne morem sprobat.
Na servisu pravijo da je plošča in hočejo 160€ za novo!?

Pyr0Beast ::

Saj je plata kriva :)
Sam kaj ko jo ne znajo popravit :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

AvtoR ::

Ali kdo ve za kak pameten servis ki popravlja notebooke?
Meni je nekaj crknilo na napajalmem modulu, nove plate pa se ne dobi več...

Pyr0Beast ::

Ce bo interes nabavim nadomestne dele, pa se zrihta :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

AvtoR ::

Interes seveda je, seveda pa me zanima za približno kakšno ceno bi se sploh dalo popraviti....

Pyr0Beast ::

Okoli 40-60EUR za dele max. Nekaj podobnega za delo. Ce se ne zrihta ni treba placat nic.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

AvtoR ::

Potem se toplo priporočam. Kam in kdaj lahko dostavim prenosnik?
Lahko pod zasebno...

Pyr0Beast ::

Mas ZS :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

rok86 ::

Ima kdo izkušnje s Pavilioni serije dv2000? Imam ga namreč malo več kot 1 leto in se nenormalno greje - po cca 15 idlanja prileze temperatura CPUja (AMD TL-50) nad 70°C, GPU (GeForce Go 6150) pa 90°C. Malo pred iztekom garancije je bil na servisu, kjer so ga očistili, nanovo namazali s termalno pasto ampak ni bilo po tem nobene razlike... Se da še kej zrihtat ali ne preostane druga kot menjava plate?

mtosev ::

brezveze. sem mel Turion 64 pa je priso do 95/96c in se je izklopil. ko mi je minilo sem kupil Intel notesnik. rajse kupi novega. plosce za notesnik so 400eur in vec.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

rok86 ::

Novega sem že nabavil...

Sem mislil, da se da to slučajno za kake male pare popravit. Med delom se mi še sicer ni ugasnil (sem prišel tudi do 105°C), se pa je že parkrat med nameščanjem WIN. Če ga omejim na 800mhz dela dokaj OK.

Pyr0Beast ::

Sam procesor nima veze s pregrevanjem. IMO bi ga moral se pohvalit ker toliko zdrzi.
AMD (ali pa Intel) nima posebne moci govoriti proizvajalcem prenosnikov, kaj naj delajo na podrocju hlajenja.

Sicer lahko pogledamo, ce so na servisu sploh kaj naredili.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

rok86 ::

Po forumih sem bral, da je kombinacija AMD + GF Go 6150 nasploh vroča, tak da dvomim da se da kaj nardit. Že imaš kakšene izkušnje s to kombinacijo? :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Oživite umrlo nVidia grafično jedro (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
8716797 (4896) mailer
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
397643 (7236) Marilyn
»

Visoka temperatura prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
336991 (6267) Stupo
»

prenosnik HP 6735s se greje

Oddelek: Pomoč in nasveti
424060 (3660) jan01
»

Laptopu občasno pada frekvenca procesorja ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575574 (4300) venetu

Več podobnih tem