» »

Slab FPS zaradi slabega napajalnika?

Slab FPS zaradi slabega napajalnika?

lordgreg ::

Pozdrav vsem,

morda je zadeva dejansko sama po sebi umevna, sam ne vem, zato se obračam na vas za pomoč.

V par igrah, med drugim tudi WoW, imam zelo nizek fps. Na čase se mi zgodi tudi to, da igra včasih celo tako zaškripa, da moram prav počakati kakih 10 do 20 sekund, potem igra spet dela dalje.

Računalnik se NE resetira, niti tako ustavi, da bi pomagal le hard reset.

Rabil bi potrditev, če je naslednja trditev možna: Je res, da lahko pride do slabega fpsja tudi zaradi šibkega napajalnika?

Moja konfiguracija je sledeča:

core 2 quad 9400, 8gb ddr2 rama, 2xsata2 hdd, nvidia 8800gts grafična s 640mb. Aja še to,.. napajalnik je 350W. Še enkrat, drugih težav z računalnikom nimam. Nikoli se ne resetira ali popolnoma ustavi, kar bi bil možen razlog za pokvarjen napajalnik.

Dejstvo je, da ima prijatelj podobno konfiguracijo (le manj rama) in boljši napajalnik, pa dosega boljši fps v igrah. Recimo enkrat boljši.

Še zdaj ne verjamem, da je sploh to možno.

Hvala za pomoč :)

WamPIRe- ::

Kolikor je meni znano PSU nima nobene veze z hitrostjo delovanja računalnika - ali dela , ali pa ne dela (oz. se ugaša, resetira,...).

Za slabo delovanje so največkrat krivi kakšni gonilniki za grafično, zapacan OS, star BIOS... Lahko je tudi izklopljeno 3D pospeševanje za določeno igro oz. program.

Priporočam ti namestitev zadnjih gonilnikov za tvojo grafično in posodobitev BIOS-a.

lordgreg ::

Cja,

tudi sam razmišljam v tej smeri, kar se napajalnika tiče.

Sistem redno čistim, driverji za grafično so tazadnji, slab fps se ohranja že čez ~3 zadnje različice, bios matične pa je pravtako bil posodobljen cca 2 tedna nazaj.

3d pospeševanje ni onemogočeno za igre, ki so nameščene.

tako, pa sem spet na začetku :)

Hvala za odgovor.

Tr0n ::

Katero verzijo gonilnikov mas?

lordgreg ::

Katero verzijo gonilnikov mas?


185.85 za x64.

GeForce/ION Driver Release 185 WHQL
Version: 185.85
Release Date: May 06, 2009

Tilen ::

Pa naj ti prijatelj posodi napajalnik za test?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ModriN96 ::

možn bi blo ja da je zarad podhranjenosti toka oz napajanja slab fps. ker glede na to da maš sam 350w za celotn sistem, me preseneča da sploh dela.

ne bom trdu da je to vzrok, ampak bi bla ena izmed varjant poleg drajverjov, zadn bios, pa zadni drajverji za ČIPSET tut ;)

st0jko ::

Za tak sistem pod obremenitvijo je 350W vsekakor zelo na meji, čeprav dvomim da je to vzrok za nizke fps-je. Teoretično je možno da grafična ne dobi dovolj soka in posledično zniža frekvenco, da si zagotovi stabilno delovanje, ampak ko se to zgodi dobiš opozorilo, tako da bi vedel. Dodatno napajanje za grafično seveda imaš priključeno?
keks?

ModriN96 ::

a se to mogoče dogaja samo v špilih al tut v 3dmark-ih dobivaš nizke rezultate?

Shark-357 ::

Zamenjaj napajalnik.

Pyr0Beast ::

Za 350W tagana dam roko v ogenj da bo to breme zmogel. Za 420W LC-ja pa raje ne :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BuBBle.D ::

350W je definitivno loterija.
Nevem, kako si lahko sploh take "high-end" komponente priklopil na tako šibak napajalnik, ko pa dandanes že dobiš kvaliteten 550W+ napajalnik za majhne denarje.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik mi zmrzne (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
668076 (6141) burek17
»

Gaming PC povzroča preglavice (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
656987 (5726) gddr85
»

ATI Radeon HD3870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Strojna oprema
43528110 (18049) smarty
»

Na kaj vse vpliva moc NAPAJALNIKA ce zelim nadgradit racunalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
101416 (1416) ST-777
»

računalnik se mi resetira med delom

Oddelek: Pomoč in nasveti
412132 (1586) gpetrov

Več podobnih tem