» »

[Vse o DSLR]

[Vse o DSLR]

Temo vidijo: vsi
««
81 / 92
»»

gddr85 ::

vsekakor predober za tebe :P

Qrctegleda ::

korenje3 je izjavil:

hm že dolgo ne spremljam te teme. Očitno sem predober fotkič kupil :)
nikon d750 še vedno zakon.


A to si s telefonom fotkal ali je to tale D750?

Tilen88 ::

Priporočate kako poceni varijanto QR L-bracketa ?

koyotee ::

Nov Sony A6400 https://www.google.com/amp/s/www.techra...

S ceno celo niso pretiravali
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Pro_moted ::

Kar konkretna zadeva, čeprav ni razloga za nadgradnjo, če si lastiš A6300. Škoda da niso vgradili še vari-angle zaslona.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

koyotee ::

Pro_moted je izjavil:

Kar konkretna zadeva, čeprav ni razloga za nadgradnjo, če si lastiš A6300. Škoda da niso vgradili še vari-angle zaslona.


Razen ce snemas stalno 4k, tam se a6300 pregreva. Tudi jaz ne vidim smisla nadgrajevati a6000, mogoče čez par let ko bo okoli 500-600€ :)

koyotee je izjavil:

Pro_moted je izjavil:

Kar konkretna zadeva, čeprav ni razloga za nadgradnjo, če si lastiš A6300. Škoda da niso vgradili še vari-angle zaslona.


Razen ce snemas stalno 4k, tam se a6300 pregreva, pa koncno ima tudi prikljucek za mikrofon. Tudi jaz ne vidim smisla nadgrajevati a6000, mogoče čez par let ko bo okoli 500-600€ :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Qrctegleda ::

Glede na to da se na nemškem Amazonu a6300 dobi za 650€ s kit objektivom, se mi zdi cena 1150€ za a6400 s taistim kit objektivom malo "tumač". Ene 30% off bi bilo bolj realno.

koyotee ::

Pa sej še ni eu cene za a6400, al je jaz ne vidim? :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Pro_moted ::

koyotee je izjavil:

Pa sej še ni eu cene za a6400, al je jaz ne vidim? :)



https://foto-shop.si/fotoaparati-z-izme...


Zbirajo prednaročila, 1150 evrinov.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

koyotee ::

Pac ja, v sloveniji je itak vse drazje :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Qrctegleda ::

koyotee ::

Qrctegleda je izjavil:

Par evrov razlike med 6400 in 6500 modelom:

https://www.fotokoch.de/Sony-Alpha-6400...
https://www.fotokoch.de/Sony-Alpha-6500...


Ja sej tut drugace ni kakih hudih razlik.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

schurda ::

Qrctegleda je izjavil:

korenje3 je izjavil:

hm že dolgo ne spremljam te teme. Očitno sem predober fotkič kupil :)
nikon d750 še vedno zakon.


A to si s telefonom fotkal ali je to tale D750?


D750 in 14-24/2.8. A ne vidiš?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

trgovec35 ::

Zbiram peneze za nokon D500 ali 7500. Kar drago, vem da to ni profi, to ne rabim. Rad pa bi vsaj nekaj let kvalittno fotkal. Kak nasvet? Še kaj driga priporočate v tem rangu? Kateri zoom 28-14o je še dovolj soliden za naprednega amaterjaz?

Želja mi je Sony aplha 7 iii pa sem prekratek. Vesel bom nasveta!

Rabljeno nakup izkušnje?

dottor ::

Mogoče kakšen rabljen D7200, pomoje nimaš kaj dosti falit?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

trgovec35 ::

Je velika razlika od 7500?

gddr85 ::

viewfinder, af modul, 200k klikov itd., d500 mal večji, več fizinčih gumbov, če veš za kaj rabiš, sicer pa d500 že meji na pro robo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

dottor ::

Razlika je: D7500: novejši senzor, kar prinese malenkost boljši ISO šum, 4K video, 2FPS-a več, "gibljiv" touch ekran, ; D7200: ima pa več Megapik, 2 SD slota, boljši LCD
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dottor ()

trgovec35 ::

Hvala, vem da je d500 že blizu profi. Jaz to nisem:) Vseeno pa gre za nakup za dalj časa in bi rad, da imam dolga leta mir in bom zadovoljen. Je pa šit s cenami, plus dober objektiv pa sem pečen s ceno. Neke kompromise v preteklosti sem že delal, potem pa obžaloval. Jebes to ko je tako enormna ponudba. Kaj pa Fuji xt 20?

dottor ::

Jaz za sekundarni body sem vzel D200 in ga dosti krat uporabljam več kot D7100. Mi je zaradi "omejitev" bolj "zabaven" za uporabo, saj ti da mislit kako bo nekaj naredil da dobiš dovolj "čisto" fotografijo vn, kjer je že ISO1250 na robu še uporabnosti, AF je počasen in ima le pat AF točk.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

schurda ::

trgovec35 je izjavil:

Hvala, vem da je d500 že blizu profi. Jaz to nisem:) Vseeno pa gre za nakup za dalj časa in bi rad, da imam dolga leta mir in bom zadovoljen. Je pa šit s cenami, plus dober objektiv pa sem pečen s ceno. Neke kompromise v preteklosti sem že delal, potem pa obžaloval. Jebes to ko je tako enormna ponudba. Kaj pa Fuji xt 20?


Ma dej no. D7xxx ali D5xxx in rabljeni objektivi. Nimaš kje falit. Seveda, če veš zakaj kupit DSLR.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

weasel ::

Jaz sem bil v podobni situaciji in se odlocil za D7200. Cenejsi od obeh, podobni specsi, raje dam vec za objektive.

dottor ::

Kroži slučajno kakšna informacija okoli če imata Tamron ter Sigma namen izdat posodobljen 17-50 f/2.8 (sploh kakšna Sigma 17-50 C bi bla super sodeč po videnem v C segmentu leč)?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

weasel ::

Tamron sicer nekaj posodablja, a taksnega posodobljenega zoom-a ni na vidiku. Kaj pa je narobe s trenutnimi verzijami?

dottor ::

Problem je katerega od 4ih vzet.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

weasel ::

Ce ti kaj pomaga, jaz sem 3 mesece nazaj vzel tega in sem zadovoljen.

dottor ::

Hvala. Morem pogledat če je kakšen na bolhi za soliden denar.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BeerBelly ::

Če koga slučajno zanima....prodajam en super objektiv, ki mi je pa ratal pretežak...

http://www.bolha.com/fotografija-in-opt...

Se opravičujem za reklamo, ker gre za dokaj specifično zadevo bi rad objavil na čim več straneh :)

Okapi ::

Če koga slučajno zanima ... novi Olympus je v štalci;)
Čez vikend bom pa še kakšno zaresno fotko naredil, za zdaj samo preizkušam razne zadeve.

Pro_moted ::

Tole beštijo si nabavil ? Lepo !
Poročaj, če ti bo, kako je z autofocusom ! Ker internet je poln strokovnjakov, ki še niso imeli fotoaparata v roki, pa vejo vse o njem.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Ahim ::

Okapi je izjavil:

Če koga slučajno zanima ... novi Olympus je v štalci;)

Mene vedno zanima review, ce lahko objektivno s cim primerjas (npr. s starejsimi modeli katere imas ali pa s kako konkurenco).

a_borlak ::

Olympus je pred leti imel dokaj resno zastopništvo v Sloveniji, si brez težav dobil njihove fotiče na test. Danes je to znanstvena fantastika ... pa ne samo pri njih, pri večini. Še najbolj se trudi Nikon, ostali bolj kot ne po inerciji.

Okapi ::

Centrala je bila v Zagrebu in so dobro pokrivali Slovenijo. Sedaj je pa na Češkem. Ampak če imaš dobre odnose z glavnim prodajalcem pri nas, se da marsikaj zmenit.

BeerBelly ::

Eno vprašanje...ima kdo oz. pozna kdo koga ki bi imel Tamron Tap-in konzolo za Nikon mount? Moral bi nadgraditi FW na 70-200 G2 objektivu. Beseničarja sem vprašal, ampak želijo poslati objektiv v evropski centralni servis..

DrSergioDJ ::

Jaz sem si (sicer za adapter od Sigme za njihove objektive) kar kupil, da mi ni bilo treba vedno iskati nekoga, ki ga ima. Je pa res, da imam več Sigminih objektivov.
...

BeerBelly ::

Za Sigmo imam kupljen dock :) Tamrona pa imam v načrtu zamenjati čez cca pol leta. Moram pa narediti upgrade ker drugače na Z6 ne bo deloval. Sem gledal tudi da bi kupil zadevo, ampak je Beseničar niti nima na zalogi.

a_borlak ::

Pa tam ti ne bi naredili nadgradnje, glede na to, da so zastopniki za Tamrona?

BeerBelly ::

Misliš pri Beseničarju? Sem tudi jaz tako mislil, pa so odpisali da morajo poslati v centralni evropski servis...ne vem zakaj sicer, če lahko to uporabnik sam naredi doma

gddr85 ::

pri beseničarju, afair, ne moreš nič sam naredit :))

polozweii ::

Mogoče ima kdo spektrofotometer... Zanima me ali naj za namen izdelave profila za tiskalnik, na spektrofotometru nastavim branje pri D50 ali pri D65? (2°)
Zanima me tudi ali naj imam vklopljen UV-filter? Če si prav razlagam UV filter blokira UV žarke (UV žarki so prisotni zunaj na dnevni svetlobi) . Vklop filtra je potem smiselna v primeru ko je slika v prostoru (v hiši) kjer pa UV žarkov ni?

clip ::

Pozdravljeni

Potreboval bi objektiv za fotografiranje predvsem v zaprtih prostorih ( poroke, razna slavja...)
Imam fotoaparat Nikon D7200, s priloženim objektivom AF-S DX NIKKOR 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR .
Ta objektiv se sicer ne obnese najbolje, zato me zanima kaj bi predlagali za zgoraj omenjeno fotografiranje in na kaj naj bom pozoren pri nakupu.


S spoštovanjem

lp Sašo
Pozdrav od Clipa

ALT ::

Za majhen denar je odlicen Nikon 35mm 1.8 DX.
Ce ti je dovolj sirok za indoor in dogodke..

clip ::

ALT je izjavil:

Za majhen denar je odlicen Nikon 35mm 1.8 DX.
Ce ti je dovolj sirok za indoor in dogodke..


Super, hvala za nasvet.
Pozdrav od Clipa

weasel ::

Priporocam tudi Sigmo 17-50mm f/2.8 za malo vecjo fleksibilnost.
Drugace pa so za tako fotografiranje priljubljeni 85mm f/1.4, 105mm f/1.4. Je pa res, da so "malo" drazji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: weasel ()

Okapi ::

clip je izjavil:

Pozdravljeni

Potreboval bi objektiv za fotografiranje predvsem v zaprtih prostorih ( poroke, razna slavja...)
Imam fotoaparat Nikon D7200, s priloženim objektivom AF-S DX NIKKOR 18-140mm f/3.5-5.6G ED VR .
Ta objektiv se sicer ne obnese najbolje, zato me zanima kaj bi predlagali za zgoraj omenjeno fotografiranje in na kaj naj bom pozoren pri nakupu.
Kaj se pa "ne obnese" pri tem objektivu? Če ne vemo, kaj te moti, ti težko svetujemo.

ALT ::

Sigurno je v zaprtih prostorih težava v cca f/4 pri 35mm.. :)

koyotee ::

weasel je izjavil:

Priporocam tudi Sigmo 17-50mm f/2.8 za malo vecjo fleksibilnost.
Drugace pa so za tako fotografiranje priljubljeni 85mm f/1.4, 105mm f/1.4. Je pa res, da so "malo" drazji.


85 pa 105 na crop senzorju v zaprtem prostoru? Good luck with that.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gddr85 ::

ejga, to imaš za prstan slikat :P

freesty ::

Ce hoces poroke resno vzet kupi sigmo 18-35 1.8 in nikon 50mm 1.8 in to je to. Druga ne rabis.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

clip ::

freesty je izjavil:

Ce hoces poroke resno vzet kupi sigmo 18-35 1.8 in nikon 50mm 1.8 in to je to. Druga ne rabis.


Hvala. Točno Signo 18 - 35 1,8 so mi svetovali tudi pri Beseničarju in Foto Kliku.
Pozdrav od Clipa
««
81 / 92
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825277 (13542) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624475 (18527) schurda
»

Sigma je najavila (svetlobno) hiter zoom objektiv 18-35mm f/1.8

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3811924 (9376) CaqKa
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023843 (18694) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425731 (22573) bluefish

Več podobnih tem