» »

[Vse o DSLR]

[Vse o DSLR]

Temo vidijo: vsi
««
8 / 92
»»

skyline ::

2.0
1.8

Edini popravek je lens correction. Pride še kakšen boljši sample...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyline ()

skyline ::

Še par fotk, vse na 2.2:


CaqKa ::

Killermode je izjavil:

http://snapsort.com/compare/Canon_EOS_3...

D5000 ma velik bolšo kvaliteto slike!

lol, tole je omenjeno kot plus:
Has a flip-out screen


jaz sem se tega izogibal.

ko sem par mescev nazaj kupoval sem si najprej budget zastavil, potem pa še tehnične karakteristike, ki so mi pomembne.
najbolj mi je ustrezal nikon d7000 pa mi ni žal niti malo.

kar se tiče teh tehničnih karakteristik si more vsak sam presodit kaj nuca.
jaz vem kaj sem na kompaktu pogrešal.
in ja tudi jaz sem eden tistih, ki sem kompakta prerastel. Zavoljo mojega veselja v night photography, nič ne kaže da bi nazaj na kompakta šaltal :>

dottor ::

Kompaktni so za začetnike kar uredu, saj so idealni za učenje. 1x ko ti pride vse skupaj v kri in ko najdeš pomanjkljivosti kompaktnih veš da je čas za naslednji livel. Zadnjič sem bil spet v našem BigBangu in upajoč da majo D5100 s polno baterijo (zadnjič je bla prazna) ampak sem ostal spet praznih rok. Kar se tiče Nikona so imeli razstavljen "igračko" D3100 in pa delujoč D7000 z 18-105mm VR objektivom in sem bil kar navdušen. Sem pa prejšnjič dobu full boljši filling ko sem držal D5100 proti občutku rokovanja z D7000. Nekako se mi je D5100 prikupu. Žal je (nevem kako) imel zaklenjene vse funkcije tako da praktično nisi mogu nič razen slikat in se poigrat z objektivom.

Komaj čakam februar in upam da bojo še vedno meli razrezano ceno 10x60€, kar bi mi zelo pasalo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Spock83 ::

Smesno. Jaz bi sel iz DSLRja na kompakta. :)

BigWhale ::

Spock83 je izjavil:

Smesno. Jaz bi sel iz DSLRja na kompakta. :)


Mene vcasih prime, da bi DSLRja kar razbil in zbrcal. ;))

GeForce ::

Kaj bi priporočali od DSLR (oziroma SLR, in podobnih kratic :D), kot prehod iz Canon Powershot S5 IS? Sicer nisem še čisto prepričan da bi se usmeril k DSLRjem, ampak tako informativno me zanima kaj bi priporočali? Kakšen Nikon D3100 ali kaj podobnega?
Aja, sem pa čisto amaterski fotograf, tako da nekih profesionalnih naprav ne potrebujem. Slikam pa večinoma naravo, živali,... (no ja sicer zadnje leto tako malo da skoraj omembe ni vredno, ampak navdušen sem pa že od nekdaj nat fotografijo :))

freesty ::

Ce bi jaz trenutno kupoval bi kupil Nikon D5100+18-105 kit. Dobis ze za 560€ novo. Ali pa cakas na bolhi za kaksen dober deal, ce ti je do rabljene robe.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

rawlit ::

GeForce je izjavil:

Kaj bi priporočali od DSLR (oziroma SLR, in podobnih kratic :D), kot prehod iz Canon Powershot S5 IS? Sicer nisem še čisto prepričan da bi se usmeril k DSLRjem, ampak tako informativno me zanima kaj bi priporočali? Kakšen Nikon D3100 ali kaj podobnega?
Aja, sem pa čisto amaterski fotograf, tako da nekih profesionalnih naprav ne potrebujem. Slikam pa večinoma naravo, živali,... (no ja sicer zadnje leto tako malo da skoraj omembe ni vredno, ampak navdušen sem pa že od nekdaj nat fotografijo :))


1+ za D5100+18-105 kit, super za začetek. Potem, ko boš delal še boljše slike te pa rado potegne notri in boš kupil dodatno lečo ali dve :)

GeForce ::

rawlit je izjavil:

GeForce je izjavil:

Kaj bi priporočali od DSLR (oziroma SLR, in podobnih kratic :D), kot prehod iz Canon Powershot S5 IS? Sicer nisem še čisto prepričan da bi se usmeril k DSLRjem, ampak tako informativno me zanima kaj bi priporočali? Kakšen Nikon D3100 ali kaj podobnega?
Aja, sem pa čisto amaterski fotograf, tako da nekih profesionalnih naprav ne potrebujem. Slikam pa večinoma naravo, živali,... (no ja sicer zadnje leto tako malo da skoraj omembe ni vredno, ampak navdušen sem pa že od nekdaj nat fotografijo :))


1+ za D5100+18-105 kit, super za začetek. Potem, ko boš delal še boljše slike te pa rado potegne notri in boš kupil dodatno lečo ali dve :)

No saj to mi je tudi važno...da mi ne bo treba že na začetku kupovati 5 dodatnih leč in objektivov, ampak da bo za začetek dobra ena ali dve, za različne priložnosti, pa potem postopoma kupujem za bolj "ozko področje" namenjene objektive/leče/filtre ipd.
:)

bluefish ::

No, pa se je Sigma odločila tudi za osvežitev 30/1.4 za crop format: http://www.dpreview.com/news/2013/01/29...

Zvezdica27 ::

aaaa... zato se sedanje 30 1,4 prodajajo ceneje (300e). sem jo že ogledal.

Ali ima kdo sedanjo: je hitra, ostra?

zz

dottor ::

Zanima me če D5100 ko gledaš skozi okular prikazuje podatke, in lahko šetaš po meniju, ali moreš vse to preko ekrana nastavljat. Sprašujem zato, ker D5200 ne prikazuje nič več skozi okular (razen slike seveda) in prikazuje vse preko LCDja. Pri P90 sem LCD vklopil le za prikaz slik ki sem jih naredu, drugače sem vse skozi okular nastavljal.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

PARTyZAN ::

dottor ::

Hvala. Žal ga v BigBangu imajo v vitrine in se ga ne da sprovat, imajo pa D7000 z enakim objektivom. Čudi me zakaj so na D5200 vse premaknili na LCD ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

kuglvinkl ::

Segmentacija trga.

bluefish ::

Nesmiselna odločitev, sploh ob upoštevanju konkurenčnih modelov drugih firm.

kuglvinkl ::

Bodo pa vrnili, ne brini.

dottor ::

Ta odločitev se mi zdi iz uporabniškega vidika res neuporabna. Sploh si ne morem predstavljat uporabo takega aparata na Manual, saj je pol slikanje skozi okular neuporabno, ker nimaš nobenih podatkov gor...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

CaqKa ::

se bo treba sprijaznit da dslrji več niso tolko nedostopna roba, in da želijo zadeve naredit priročne tudi neukim uporabnikom.

bluefish ::

Za neuke uporabnike čisto vseeno, če se pri pogledu skozi okular prikažejo informacije. Druga glupa lastnost D5200 je, da ekrana menda v tem načinu sploh ne ugasne.

PARTyZAN ::

To bi bil pri meni deal breaker, ker se da z neuporabo zaslona ogromno prišparat na bateriji. Je vredno tistih par focus pointov in 60fps 720p video več kot 300€ (v primerjavi z D5100)? Mislim, da ima Canon v tem cenovnem rangu superiorne bodyje.

Jaz bom najverjetneje z D5100 preskočil v drug tabor. Čakam na izid 7D mk2, če bo pa predrag ... bo pa najverjetneje kakšen 650D padel. Ko bi vsaj objektivi bili izmenljivi z vsemi bonbončki... :(

bluefish ::

Tudi 650D ni ravno cvetka. Praktično enak senzor furajo že od 550D/7D naprej. Edina omembe vredna sprememba je nov AF.

PARTyZAN ::

Res je. Ima pa nastavitve v okularju in (kmalu) možnost flasha firmwarea na Magic Lantern, ki je precej uporaben, če se ukvarjaš z videom.

skyline ::

dottor je izjavil:

Zanima me če D5100 ko gledaš skozi okular prikazuje podatke, in lahko šetaš po meniju, ali moreš vse to preko ekrana nastavljat. Sprašujem zato, ker D5200 ne prikazuje nič več skozi okular (razen slike seveda) in prikazuje vse preko LCDja. Pri P90 sem LCD vklopil le za prikaz slik ki sem jih naredu, drugače sem vse skozi okular nastavljal.


Hočeš rečt, da pod sliko v okularju ni več vrstice s podatki o ekspoziciji itd.?
Si ziher? Zanimivo, da se noben od review-ov na internetih ni spotaknil ob to.

Nikon sicer prav da na D5200 to čist lepo obstaja:

Okapi ::

Mah, to so ti "novodobni" fotografi, ki mislijo, da imajo v rokah računalnik in niso srečeni, če ne morejo ves čas po menijih šarit.:D

O.

buneech ::

dottor je izjavil:

Zanima me če D5100 ko gledaš skozi okular prikazuje podatke, in lahko šetaš po meniju, ali moreš vse to preko ekrana nastavljat. Sprašujem zato, ker D5200 ne prikazuje nič več skozi okular (razen slike seveda) in prikazuje vse preko LCDja. Pri P90 sem LCD vklopil le za prikaz slik ki sem jih naredu, drugače sem vse skozi okular nastavljal.

Nikon P90 je imel EVF, kar pomeni, da je za okular imel LCD zaslon. Pri D5100 imaš pa optični viewfinder, spodaj pa vrstico s potrebnimi podatki.

Je pa res, da nima proximity senzorja, ko pogledaš skozi okular, da ugasne zaslon, kar je moteče, ampak se da preživet, če se navadiš pritisniti gumb za izklop lcd-ja.
Za D5000 zgoraj napisano velja, predvidevam, da tudi za D5100.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buneech ()

skyline ::

LCD se ugasne, ko do polovice tapneš shutter (vsaj na bodyjih višjega ranga, za tele tamale bo moral iz prve roke potrdit nekdo drug). Ti zlo hit pride v kri.

jype ::

Okapi> mislijo, da imajo v rokah računalnik

Se čist nč ne motijo. Stokrat močnejši je od unih za na luni pristajat.

Sploh je to fino za največje norce, ki potem po svoje napišejo dele firmwara: http://www.magiclantern.fm/

buneech ::

skyline je izjavil:

LCD se ugasne, ko do polovice tapneš shutter (vsaj na bodyjih višjega ranga, za tele tamale bo moral iz prve roke potrdit nekdo drug). Ti zlo hit pride v kri.

Potrjujem za D5000. Sam, če rabiš najprej samo nastavit kompozicijo, pol pa fokusirat, maš pa skoz prižgan LCD.

dottor ::

Jaz sem se na P90 odvadu LCDja in sem se privadu, da dobim vse potrebne podatke na okular. Kar se tiče D5200 da ne prikazuje podatkov v okularju sem zasledilv tem posnetku:

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Duhec ::

Mogoče te je zmotilo v videu pri 3:00 in naprej, ko je aparat v A načinu in štela podatke na lcd zaslonu. Ti isti podatki so istočasno vidni tudi, če pogledaš skozi okular, na spodnji vrstici (glej sliko zgoraj od @skyline-a), tako da, če bi japonc/korejc/kitajc zjal v okular bi isto lahko štelal zaslonko, čas....

Imam D5100:
LCD zaslon ugasne, ko do polovice stisneš shutter.
LCD zaslon začasno ugasneš, če stisneš tipko INFO, se pa takoj vklopi, ko ponovno stisneš shutter do polovice.

Za trajni izklop LCD zaslona stisneš tipko Menu, Setup Menu in Auto info display daš na OFF. Če želiš v tem načinu vseeno občasno vklopiti lcd ekran, spet stisneš tipko INFO.

Skozi okular vidiš na spodnji vrstici vse podatke, ki spremljajo trenutni izbrani režim delovanja.

Seveda pa skozi okular ne moreš videti in nastavljati sistemskih nastavitev, ki so dostopne preko tipke MENU in prikazane zgolj na lcd ekranu.

dottor ::

Če se prav spovnem na posnetku omeni, da okular ne prikazuje več nič. Lahko da sem tudi jaz slabo zastopu moža v posnetku.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

MTB ::

Nisem gledal posnetka, ampak ti lahko zatrdim, da prikazuje.

dottor ::

Ok pol my bad ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

MTB ::

Ta review ni ravno na nivoju, sem ga zdaj malo pogledal. 8-O
Tukaj imaš screenshot iz navodil.

Nikon 5200

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

dottor ::

Zmotla me je izjava, da nima senzorja, za preklop na ekran, na katerem so vsi podatki [3:13], kar sem razumel kot da na okularju ni nič razen slike, če omenja, da vse informacije dobiš na ekranu. Malo slabo se je izrazu alpa sem jaz slabo razumel.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

skyline ::

Slab si razumel. No worries.

Dromar ::

Jaz pa iščem 2 objektiva za mojega Canona 600D, ki ga primarno uporabljam za snemanje. Zaenkrat imam 50mm f1.4 in 18-55mm kit objektiv. Snemam predvsem pokrajine, mesta, torej rabim predvsem širok kot!

Prvič, rad bi zamenjal 18-55 za podobnega all-round zoom-a, ki pa bi bil optično boljši. Gledal sem Canon 17-55mm, ampak mi je 1000€ mogoče malo preveč, zato razmišljam o čem cenejšem. Zanima me Tamron 17-50mm S STABILIZATORJEM, ker snemam večinoma handheld ali na steadicam-u. Problem je ravno v tem, da je baje ta s stabilizatorjem manj oster od 17-50mm brez stabilizatorja, za katerega pa vem, da je vrhunski za tak denar (300€ pa ostrina 3x boljša od kateregakoli kit objektiva). Dal bi kakšnih 500€, lahko tudi 600, če je treba.

Drugič, rad bi imel vrhunsko ultra široko lečo za video in si ogledujem 2 konkretna modela, vendar so dobrodošli VSI dodatni predlogi! Ker od third party firm ne poznam oznak, me prosim opozorite, če kateremu manjka stabilizator, ker ga res nujno rabim!
http://www.foka.nl/site/tokina-1116-mm-...
http://www.foka.nl/site/sigma-1020-mm-f...
Tudi tu bi dal 500-700€

bluefish ::

Omenjena UWA nimata stabilizacije in tudi še nisem naletel na zoom objektiv, ki bi jo pri tem razponu goriščnic imel.

Canon je sicer nekaj časa nazaj predstavil modele s fiksno goriščnico in stabilizacijo, vendar cena ni ravno prijazna oz. je pri robu:

http://www.canon-europe.com/For_Home/Pr... - 640EUR
http://www.canon-europe.com/For_Home/Pr... - 620EUR
http://www.canon-europe.com/For_Home/Pr... - 740EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

freesty ::

Kaj pa rabljen 17-55 od Canona? Se dobijo za okrog 600€.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Dromar ::

bluefish... Imel bom nekaj z okrog 18-55mm, kaj mi torej nuca objektiv s 24mm goriščnico? Jaz rabim širši kot od 15, po možnosti najbolje kar 10mm.
freesty, rablejn 17-55 bi prišel v poštev, vendar imajo večinoma vsi neke poškodbe. Slišal sem, da je to eden redkih objektivov, ki se precej kvari in dejansko vsak na ebayu je prišel že s popravila, poleg tega pa bi pričakoval od objektiva za 1k€, da bo weather sealed, pa ni... To je pri Canonu samo L serija. Druga stvar je pa ta, da če bi dal tak dnar, bi se stegnil še tistih 400€ in kupil 16-35mm L, ki pa je dejansko top-šit objektiv za naslednjih 20 let.

A mi zna kdo povedat, kakšno ostrino ima Tamron 17-50mm VC, če ga primerjamo s Canonovim 18-55mm? In kakšne barve je sposoben spacat skozi? Moja 50mm 1.4 ima res vrhunsko ostrino napram Canonovemu 18-55mm? Mislim, če ga slučajno kdo ima, da pove osebne izkušnje.

bluefish ::

Dromar je izjavil:

bluefish... Imel bom nekaj z okrog 18-55mm, kaj mi torej nuca objektiv s 24mm goriščnico? Jaz rabim širši kot od 15, po možnosti najbolje kar 10mm.
To jasno, da našteti trije niso v igri, ker na crop faktorju postanejo neuporabni za tvoj namen.
Gre se bolj za to, da pri UWA delu stabilizacija v fotografiji niti ni potrebna.

Dromar ::

Gre za to, da jaz objektiva v veliki večini ne bom uporabljal za fotografiranje ampak za snemanje videa. Kamorkoli greva, punca skrbi za fotografijo in ima Nikona D7000 s 17-50 Tamronom, 70-300 Nikonom in 105mm (semizdi) Tamronom za macro. Jaz skrbim za video in je stabilizacija nujno potrebna. Lahko dam fotoaparat na steadicam, pa še vedno bo slabše kot če snemam handheld z objektivom, ki ima stabilizator. Enostavno so stabilizatorji za snemanje najbolj nepogrešljiva stvar, ki se je lahko kdo domisli. Je pa drug problem ta, da je 18-55mm Canon precej neoster pa še nefiksno zaslonko ima, kar je tudi neprikladno za kake fine preostritvene prehode in DOF, čeprav se na F3.5 že da dobit nekaj solidnega, če se prilagodiš, ampak takrat ponavadi šaltam na 50mm F1.4.

Tako da res rabim nekaj takega kot je recimo Tamron 17-50mm VC, skrbi pa me, da na konncu ne bo nič ostrejši od Canona in bom brez veze vrgel stran 400€ zato da ga bom zamenjal za težji objektiv z gromozanskim filtrom, ki me bo koštal še dodatnih 100€ (govorim o polarizacijskem in variabilnem ND seveda) po komadu

BigWhale ::

Ce imas objektiv samo za video, potem se ti splaca pogledati cine objektive, ki so namenjeni samo za video. Pa ce imas proper steadycam, potem stabilizacije v resnici ne rabis. Poleg tega, je zelo malo objetivov, ki bi imeli stabilizacijo pri tako kratki goriscni razdalji.

http://www.bhphotovideo.com/c/buy/Pro-L...

Dromar ::

Ne potrebujem ga SAMO za video, potrebujem ga večinoma za video. Velikokrat snemam handheld, ker je za nekatere stvari posnet tako boljše in stabilizator mora bit.

Mi zna kdo povedat, kakšen je Tamron 17-50mm VC in ali obstajajo boljše alternative z vsaj tako širokim kotom v rangu +-150€

BigWhale ::

Dromar je izjavil:

Ne potrebujem ga SAMO za video, potrebujem ga večinoma za video. Velikokrat snemam handheld, ker je za nekatere stvari posnet tako boljše in stabilizator mora bit.

Mi zna kdo povedat, kakšen je Tamron 17-50mm VC in ali obstajajo boljše alternative z vsaj tako širokim kotom v rangu +-150€


Ce si iz LJ se zapelji do Besenicarja in ga nasraufaj na aparat in sprobaj. Tako bos najhitreje zvedel kako je s tem.

skyline ::

Rabljeno tokino 11-16 dobiš za manj k 500 EUR, tole je pomojem še najboljša izbira. Je pa en najbolj ostrih UWA lensov, kar se jih da dobit za crop.

Na steadicamu pri 11 mm stabilizacije ne potrebuješ.

Duhec ::

@Dromar, če ti ne uspe shecat prodajalca za test pred nakupom, potem povprašaj pri izposojevalcih, če imajo objektiv po tvojih željah.
http://fotoizposoja.si/

CaqKa ::

Lahko prosim daš sliko, kjer se vidi ta ostrina med 50/1.4 in med kit objektivom?

kar se tiče pa stabilizatorja.. jaz še do zdaj nisem videl boljše zadeve kot pa je youtube antishake algoritem.
nokia je vi tistih njenih videih za njen telefon tudi imela impresivne rezultate...

drugače pa.. a si razmišljal o go pro?
««
8 / 92
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825277 (13542) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624476 (18528) schurda
»

Sigma je najavila (svetlobno) hiter zoom objektiv 18-35mm f/1.8

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3811925 (9377) CaqKa
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023843 (18694) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425731 (22573) bluefish

Več podobnih tem