» »

[Vse o DSLR]

[Vse o DSLR]

Temo vidijo: vsi
««
7 / 92
»»

Okapi ::

Odločitev je odvisno tudi od tega, kakšen objektiv dobiš zraven, sicer pa kot začetnik še dolgo ne boš opazil nobene razlike med temi fotoaparati. Vsi bodo zate več kot dovolj dobri. Če se v prihodnosti vidiš kot profesionalni fotograf, potem Sony ni dobra izbira, sicer je pa vseeno, katero znamko vzameš.

O.

freesty ::

Jaz prodajam Nikon d60 z objektivom 18-55mm in 8GB kartico za 180EUR. Deluje brezhibno, tudi ohranjen je lepo. Lahko ti posljem kaksne slike za predogled, ce zelis.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

Super Sonic ::

Še eno začetniško vprašanje, je kakša razlika v ''teoriji slikanja'' med DSLR-ji z CMOS in CCD?

CMOS žre manj baterije, razlika bi pa rekel da je taka, da CMOS deluje bolje pri višjih ISO vrednostih (manj šuma), med tem, ko je CCD bolj oster. Je pa tole en dober opis obeh tehnologij:
CCD (charge coupled device) and CMOS (complementary metal oxide semiconductor) image sensors are two different technologies for capturing images digitally. Each has unique strengths and weaknesses giving advantages in different applications. Neither is categorically superior to the other, although vendors selling only one technology have usually claimed otherwise. In the last five years much has changed with both technologies, and many projections regarding the demise or ascendence of either have been proved false. The current situation and outlook for both technologies is vibrant, but a new framework exists for considering the relative strengths and opportunities of CCD and CMOS imagers.

Both types of imagers convert light into electric charge and process it into electronic signals. In a CCD sensor, every pixel's charge is transferred through a very limited number of output nodes (often just one) to be converted to voltage, buffered, and sent off-chip as an analog signal. All of the pixel can be devoted to light capture, and the output's uniformity (a key factor in image quality) is high. In a CMOS sensor, each pixel has its own charge-to-voltage conversion, and the sensor often also includes amplifiers, noise-correction, and digitization circuits, so that the chip outputs digital bits. These other functions increase the design complexity and reduce the area available for light capture. With each pixel doing its own conversion, uniformity is lower. But the chip can be built to require less off-chip circuitry for basic operation.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

schurda ::

bdoxx je izjavil:

uff zgleda da mam kr materiala za pogledat danes pop. da se odločim :)
malo sem že googlal
cmos vs ccd,pa neke razlike v kvaliteti nebi smelo bit, sicer pa vsak hvali svoje, je pa zgleda več + na CMOS strani =). verjetno jaz kot amater nebi opazil razlike med senzorjema, če bi se slučajno odločil za Sony-a?
Še eno začetniško vprašanje, je kakša razlika v ''teoriji slikanja'' med DSLR-ji z CMOS in CCD?

Nekak resno kot sem omenil se ne mislim začet ukvarjat s tem, pač slikal bom to kar slikam zdaj z mobijom in digitalcom za 100€. :) (kar seveda ne pomeni, da se nebom poglobil v ''teorijo'' slikanja z DSLR)


Lej, fotografija niso megapixli, MB, HD video, zvok, vrtljiv ekran in še kaj. Fotografija je kompozicija, pomen oz. bistvo slike, osvetlitev (čas, zaslonka), globina (izbira objektiva), barve (pa ne Photoshop). To je beleženje realnosti, ki jo vidiš s svojimi očmi oz. možgani. In to moraš prelikati na medij (papir, film, ekran), kjer bodo to uspeli videti tudi drugi. In ko to dosežeš, si zadel bistvo, sredstvo boš pa počasi ugotovil sam, z učenjem in napakami.

Zato pejdi najprej provat vse 3 kamere, da vidiš, kaj se ti zdi tudi po ergonomiji bolj OK. Če imaš soseda, ki ima eno znamko in kup objektivov, potem pejdi rajši na to znamko, ker si jih boš lahko sposodu, vsaj za test.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

bdoxx ::

hvala, verjetno nebom vzel nobenga od tistih 3h omenjih, se baje ne splača za takšno ceno, ker so stari modeli, tako da še imam čas za razmislek. zdaj so mi priporočali nikona 3100d ki se dobi z objektivom za 380€ v SLo trgovinah,
(prav tako vsi ki jih poznam imajo nikona.)

Killermode ::

Za tak dnar se bolj splača po kakem višjecenovnem kompaktnem ozret.

bdoxx ::

da to sem imel prvo v mislih, pal pa sem dobil ponudbo za te 3 prej omenjene dslrje, pa sem začel študirat malo v tej smeri

Okapi ::

Zrcalno-refleksni fotoaparat vzameš, če vnaprej veš, da boš pripravljen dati še vsaj par sto evrov zraven za najmanj en dodaten objektiv. Sicer je vsaj za začetek bolje izbrati enega od boljših kompaktnih modelov, s katerim se učiš in vidiš, ali te je fotografiranje dovolj potegnilo, da bi presedlal na zrcalno-refleksni fotoaparat.

O.

schurda ::

Poznam 2, ki sta rekla: jaz sem že vse izkoristil na kompaktu, zato moram na SLR.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

kuglvinkl ::

Tle je tretji. Canon G6 sem prerasel v 2 mesecih. Pol pa D100, D200 in takoj o b izidu D700.

:)

Okapi ::

In? Jaz pa poznam 3, ki se jim zrcalno-refleksni fotoaparat valja v predalu in slikajo s telefonom.

O.

kuglvinkl ::

Pizda ne bit tak old fart. Če te fotografija potegne, končaš na SLR, to je point.

Spock83 ::

Jaz grem iz DSLR nazaj na kompakta. Ugotovil sem, da za potovanje je zadeva preveč nerodna.

Okapi ::

Pizda ne bit tak old fart. Če te fotografija potegne, končaš na SLR, to je point.
Kaj je narobe s tabo? Point je, da dokler ne začneš fotkat, ne moreš vedet, ali te bo potegnilo. In je zato bedarija iz nič začeti z dragim in velikim fotoaparatom, ki ima za povrhu samo en švoh zum.

Jaz grem iz DSLR nazaj na kompakta. Ugotovil sem, da za potovanje je zadeva preveč nerodna.
Še zdaleč nisi edini.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

schurda ::

kuglvinkl je izjavil:

Tle je tretji. Canon G6 sem prerasel v 2 mesecih. Pol pa D100, D200 in takoj o b izidu D700.

:)

-> ... -> D800 ali D4? Mogoče Hasselblad? :D
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

schurda ::

Okapi je izjavil:

Zrcalno-refleksni fotoaparat vzameš, če vnaprej veš, da boš pripravljen dati še vsaj par sto evrov zraven za najmanj en dodaten objektiv. Sicer je vsaj za začetek bolje izbrati enega od boljših kompaktnih modelov, s katerim se učiš in vidiš, ali te je fotografiranje dovolj potegnilo, da bi presedlal na zrcalno-refleksni fotoaparat.

O.


To je zato, ker je danes postala ta roba poceni in dostopna vsakomur. Spomnim se, kako sem v srednji šoli kar precej cajta praskal dinarčke skupaj, da sem si nabavil en rabljen body star 20 let in še starejše objektive. Danes za začet, se odpoveš par burekom za malco in nabaviš kar češ: telefon s kamero, kompakta ali SLR.

Ampak, če nekdo pravi, da bi začel slikat, bi mu vseeno priporočal en rabljen DSLR body, če pa čez par mesecev ugotovi, da fotografija ni zanj, ga proda in dobi za tiste bureke nazaj. 8-)
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

Okapi ::

No, jaz pa bi istemu priporočal enega kompakta z zmogljivim zumom, če ga bo prerasel, pa bo do takrat že nabral toliko izkušenj, da bo bolje vedel, kateri zrcalno-refleksni fotoaparat je zanj primernejši, kompakta pa bo še vedno lahko obdržal, za (številne) priložnosti, ko se mu ostale robe ne bo dalo tovorit naokoli.

O.

no comment ::

kuglvinkl je izjavil:

Pizda ne bit tak old fart. Če te fotografija potegne, končaš na SLR, to je point.


Kakšna neumnost.

Sicer pa, če koga fotografija potegne, bo sam ugotovil ali bo "končal" na telefonu, polaroidu, rangefinderu, pinhole, view cameri, kompaktu, SLRju... ali pa na večih tipih. SLR je samo en tip kamer. Je zelo vsestranski, nič kaj posebnega, zato dost enostaven za upravljat in posledično (zaenkrat še) precej popularen. Da bi bil pa SLR po defaultu "point" fotografije (al česarkoli), je pa smešno.

Okapi je izjavil:

No, jaz pa bi istemu priporočal enega kompakta z zmogljivim zumom, če ga bo prerasel, pa bo do takrat že nabral toliko izkušenj, da bo bolje vedel, kateri zrcalno-refleksni fotoaparat je zanj primernejši, kompakta pa bo še vedno lahko obdržal, za (številne) priložnosti, ko se mu ostale robe ne bo dalo tovorit naokoli.

O.


Ja. Ne vidim katere osnovne fotografske 'veščine' se človek ne bi mogel naučiti na boljšem kompaktu.

Zgodovina sprememb…

jype ::

no comment> Ne vidim katere osnovne fotografske 'veščine' se človek ne bi mogel naučiti na boljšem kompaktu.

Postavljanja pred dekleti z najdaljšim, tabelim.

Killermode ::

Kaj v stilu tega. Nikon Coolpix P510

Bi bil verjetno bolši kot pa vsak tist model k si ga napiso.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Ne vem, no. 42x zum je overkill v vseh pogledih, fotoaparat je pa tudi prevelik za v žep. Jaz bi priporočal katerega od manjših modelov z 10 do max. 20x zumom (ki se začne pri 25 ali 24 mm) in z nekaj ročnimi nastavitvami.

O.

Zvezdica27 ::

DSLR je v večini primerov vrh poti - upravičeno.

Modelu zgoraj bi pa samo priporočil da ne kupuje stare robe, recimo Canon 400D je zastarel (saj ne da je kaj narobe z njim, a...). Za čisto malo več si ubodi ralbjenega 550D ali vsaj 500D, ki imata če ne drugega vsaj spodoben LCD zaslon, da kaj vidiš na sliki, oba pa tud video snemata.

Vodilo: average body, dober objektiv, vrhunski flash,

najprej kupi body in en standard zoom (17-10 sigma je super) pa en res dober flash (vsaj 48, 50). To je osnova. Potem pa uk in hecanje. Foto je igra - če si dober boš s telefonim delal boljše slike kot z DSLR (motiv, kompozicija itd.)-

zz

kuglvinkl ::

schurda je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Tle je tretji. Canon G6 sem prerasel v 2 mesecih. Pol pa D100, D200 in takoj o b izidu D700.

:)

-> ... -> D800 ali D4? Mogoče Hasselblad? :D


Ja, D800 zna bit zanimiv, al pa njegov naslednik čez 4 leta.

Spock83 ::

Mene mika RX100. Celo RX1 :D

kuglvinkl ::

Bi reku :)

schurda ::

Zvezdica27 je izjavil:

DSLR je v večini primerov vrh poti - upravičeno.

Modelu zgoraj bi pa samo priporočil da ne kupuje stare robe, recimo Canon 400D je zastarel (saj ne da je kaj narobe z njim, a...). Za čisto malo več si ubodi ralbjenega 550D ali vsaj 500D, ki imata če ne drugega vsaj spodoben LCD zaslon, da kaj vidiš na sliki, oba pa tud video snemata.


zz


Strinjam se s tabo, ampak ne zaradi LCD, preprosto zato, ker ima novejši body boljši čip in je posledično slika boljša. Potrjeno z D90 in D5100 na istih objektivih in istih nastavitvah.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

schurda ::

Zvezdica27 je izjavil:



Vodilo: average body, dober objektiv, vrhunski flash,


zz


Nikon D3200 in 35/1.8 in uči se! Nema zuma, to je sama potuha. Pa jst bi zaklenu une programske nastavitve ala portret, panorma, šprot, P... in pustu samo M, S in A. Aja, autofokus bi tudi izklopu, ker je itak strup za začetnika.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

Zvezdica27 ::

ma dobr... to je tko. Če je treba nujno hitr slikat v polmraku, dam tud jaz na avtomatiko... pol pa ko slika je že na kartici, pol pa se poigram.

zoom je fajn, jaz sem 50 1.4 kar prodal, ker sem jo čedalje manj rabil, bom pa ubodel neki okol 30-35 mm. Za učenje in kaj kaj naredei pa imaš prav - će bo šel na canon naj kupi rabljenega 50 1.8 ki ga ni škoda in je presetljivo oster (hiter pa ni). Če nisi profi je itak vseen al greš ti en koran naprej ali uporabiš zoom (res pa je da pol tud kompozicije ponavadi ne paziš...)

Glede procesorja imaš prav, sam s kit objektivi razlike ne boš videl sploh, kaj šele če ne gre za neko profi rabo. Šele z dobrim steklovjem in potrebo po tiskanju na velik format se to pokaže. Za naredit dobro fotko je 400D čist OK. Muka pa je na tistem displayu previewat kaj si anredil...

A kdo prodaja canon 70-200 f/4 IS?

zz

bluefish ::

Zvezdica27 je izjavil:

A kdo prodaja canon 70-200 f/4 IS?
Tale: http://www.slo-foto.net/mali-oglasi/356...

marcelmai ::

Zvezdica27 je izjavil:

Vodilo: average body, dober objektiv, vrhunski flash.

Ne uči krive vere. To je stara šola!
Flash danes je najbolj precenjena stvar v fotografiji, ki v večini primerov samo podpira neznanje fotografa. Rajši soliden body in objektiv, pa skoraj ne bo več potrebe po flašu.

mat3 ::

marcelmai je izjavil:

Zvezdica27 je izjavil:

Vodilo: average body, dober objektiv, vrhunski flash.

Ne uči krive vere. To je stara šola!
Flash danes je najbolj precenjena stvar v fotografiji, ki v večini primerov samo podpira neznanje fotografa. Rajši soliden body in objektiv, pa skoraj ne bo več potrebe po flašu.


Pri fotografiranju v prostoru je flash še vedno obvezen del opreme. Noben odličen objektiv ti namreč ne bo odpravil recimo senc pod očmi oseb. Brez flasha dobiš le zombije. Je pa treba precej več znanja za pravilno uporabo flasha (bouncing).
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Zvezdica27 ::

uuu... hvala za link, tipo ga ni objavil na foto portalu.

Flash je noro uporaben povsod, jaz si sploh ne prdstavljam brez flasha slikati, tudi samo za doosvetlitev. ker proti jurja za oreng objektiv je dober flash noro poceni - sliko pa vedno naredi! Par trikov za razpršitev/bounce/flash na zavesice... to je nujno na začetku osvojiti!

zz

jype ::

Pa niti slučajno ne rabiš objektiva za jurja:



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

schurda ::

Aha, paše dobra vinjeta in soft corners, ravno ta pravo!:D Samo za kakšno arhitekturo pa ni ravno...
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

no comment ::

Včasih moraš za popoln rezultat vzet nepopoln objektiv. Ne znajo vsi objektivi swirlat!

Shkorc ::

Je Canon 650D vreden razliko v ceni napram 600D?

bluefish ::

Ne.
650D ima na dotik občutljiv zaslon, večji fps ter na polno izkoristi tista dva objektiva s STM motorčkom pri snemanju videa.

Matjaz79 ::

Canon EOS 650D ali Nikon D5200 ???? Kateri je boljši? Opraviči Nikon z več megapiksi višjo ceno?

http://www.mimovrste.com/artikel/173044...
http://www.mimovrste.com/artikel/340000...
Samsung UE49KS7002, Yamaha RX-V463, Infinity Beta HCS

Killermode ::

Za tako ceno bi jst skor raje pogledo po D7000. Čez nekaj časa ti ne bo žal dodatnih 100EUR

Če pa že med tema dvema, Nikon se mi zdijo ohišja veliko bolj trdna, bolje izdelana. Canon-i pa kot bi prijel igračko v roke z neko mehko plastiko. (V tem cenovnem razredu)

Zgodovina sprememb…

awy ::

se strinjam s Killermode, drugače pa klikni tule za še eno mnenje

Killermode ::

Pa še eno osebno mnenje.
Občutek avtomatike v kameri Canon da preostre nenaravne barve napram Nikon-u ki da od sebe veliko bolj naravne barve.

Matjaz79 ::

Hvala za hiter odziv in odgovore! Sam sem se sicer bolj nagibal k Nikonu sodelavec pa bolj prisega na Canon zato sem potreboval še drugo mnenje.
Samsung UE49KS7002, Yamaha RX-V463, Infinity Beta HCS

buneech ::

Če že res primerjaš med tema, pol rajš dej še mal zravn pa D7000 vzem.

freesty ::

Pred kratkim sem kupil Canon 30D, 24-70 2.8 L, 17-55 2.8 in imam resen problem. Sicer sem cisti zacetnik v DSLR fotografiji, no osnov nekaj ze imam ampak vidim, da slike niso ostre kot bi clovek pricakoval za objektive tega ranga.

Je prisel kolega z nikonom D5000 do mene in sva slikala z njegovim (18-105 VR, 50 1.8) in so slike ostre. Pri meni pa ko priblizas sliko res ni niti podobno njegovim.

Zanima me kaj bi lahko bil problem in pa, ce je kdo z Maribora, ki si lasti mogoce boljsi body, da bi sprobala z njegovim naredit par slik, da se vidi al sta objektiva kriva al kaj je...
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

freesty ::

Sem uploudal slike za primerjavo. Ce zumas na tablce od avta se vidi razlika v ostrini...

(se opravicujem za velikost slik ampak sam na tak nacin se bo vidlo)

Nikon d5000+18-105 VR:


Canon 30D + 17-55 2.8:


Canon 30D + 24-70 2.8 L:


Ne vem kak je bil ISO na nikonu, mislim, da isto 400.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

Okapi ::

Nikon ima nekaj večjo ločljivost in precej manjšo stopnjo stiskanja jpg - njegova fotka ima 6,6 MB, Canonovi pa 3,2 in 3,6. Razlika se mora nekje poznati.;)

Poglej, kakšne nastavitve imaš na Canonu (compression, sharpening ...), naredi kakšno fotko brez stiskanja (raw) in primerjaj.

O.

Killermode ::

http://snapsort.com/compare/Canon_EOS_3...

D5000 ma velik bolšo kvaliteto slike!

freesty ::

Ja zdaj pa primerjaj D5000 in 60D ali pa 7D, ki staneta 2-3x vec kot nikon.. In imata oba kao slabso sliko. Kaj pol nek mid range Nikon poje vse Canone? Nekak dvomim.

Sprobam danes z 6D in jutri z 600D in vam sporocim rezultate.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

skyline ::

Zejle mam na izposoji D600 in 28 1.8.

Body je super, pomojem kr best-buy trenutno. Edin SD kartice in manjko AF-ON gumba so zame deal-breaker.
Objektiv bi bil kr za met, edino občutek v rokah je čist plastičen, obroč za fokusiranje je sploh obupen. Riše pa super.

Uglaunem, D200 bom počas stran vrgel :)

kuglvinkl ::

dej kakšno fotko na 1.8 in 2.0.
««
7 / 92
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825271 (13536) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624471 (18523) schurda
»

Sigma je najavila (svetlobno) hiter zoom objektiv 18-35mm f/1.8

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3811924 (9376) CaqKa
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023835 (18686) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425712 (22554) bluefish

Več podobnih tem