» »

[Vse o DSLR]

[Vse o DSLR]

Temo vidijo: vsi
««
5 / 92
»»

jype ::

schurda> - Sigma 30/1.4

Ta objektiv je odličen, na primer. Poznam precej uporabnikov, tudi sam sem bil med njimi, dokler nisem kupil prekletega full frame fotoaparata. Z APS-C oz. DX je ta objektiv za svojo ceno bistveno boljši od vsega kar ponujata Canon in Nikon, pri obeh dodaš še jurja da dobiš primerljivo zmogljivost in še malce več.

Brane22 ::

To je 4.0. Imam tudi jaz in je soliden objektiv, nikakor pa ni za po temi.


Saj zato razmišljam o svetlejših modelih.

schurda ::

Zanimivo, kako vsi, ki imajo ultra/super wide/tele zoom debelo pogledajo, ko dajo gor najcenejši možen 50/1.8. In se samo čudijo.:O

Sej sem rekel: na slo-foto ga eden prodaja za en tank bencina:

http://www.slo-foto.net/mali-oglasi/310...
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

schurda ::

jype je izjavil:

schurda> - Sigma 30/1.4

Ta objektiv je odličen, na primer. Poznam precej uporabnikov, tudi sam sem bil med njimi, dokler nisem kupil prekletega full frame fotoaparata. Z APS-C oz. DX je ta objektiv za svojo ceno bistveno boljši od vsega kar ponujata Canon in Nikon, pri obeh dodaš še jurja da dobiš primerljivo zmogljivost in še malce več.


ebay 280 €
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

jype ::

Za katero reč? Ker Canonov, če ni L, je znatno slabši od Sigme, stane pa približno isto.

no comment ::

Z 280€ on verjetno misli Sigmo 30/1.4 za APS-C.

Še sreča, da je Sigma včeraj najavila full frame 35/1.4 :)

schurda ::

no comment je izjavil:

Z 280€ on verjetno misli Sigmo 30/1.4 za APS-C.

Še sreča, da je Sigma včeraj najavila full frame 35/1.4 :)


Ja
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

bluefish ::

Hudimana, letos pa same zanimivosti na Photokini. Jeba, ko bi človek imel denar.

jype ::

Dokler nimaš dnarja je fino, lahko vsaj gledaš. Jaz si ne upam, že tko se moram upirat z vsemi štirimi vsakič ko pogledam spec od kakšne novejše reči, ki je sploh ne potrebujem :(

bluefish ::

Heh, indeed.

Me res zanima cene tiste nove 35/1.4.

no comment ::

Če bi moral ugibat... 949 EUR ;)

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

bluefish je izjavil:

Heh, indeed.

Me res zanima cene tiste nove 35/1.4.


kdo to, Canon?

floyd1 ::

6 postov višje pa bi lahko pogledal ;). Sigma.

bluefish ::

kuglvinkl je izjavil:

kdo to, Canon?
Oh, Canona se itak ne bi branil, ampak je za moje potrebe cca. 1300€ vrtoglava cena.

Brane22 ::

Če prav zastopim tole okrog 6D, vzrok za 7D še vedno ni izginil.

Oziroma 7DmkII se bi lahko zlila v 70D ?

Zgleda kot da bo konkurenca zbila APSC razred s treh v dva. x00D in x0D.

Zanimivo je, da se pri kakovosti filtriranja v JPEG formatu stroji zelo razlikujejo od poceni x00D do 5D mkIII.

Pri čistem RAW izhodu je tudi razlika, vendar bistveno manjša. Daleč od tega, da je ni, vendar ne vpije v nebo.

Vsaj po tem, kar vidim na dpreview, če pri kakem reviewu na strani Noise v tabeli raw nabodem recimo poleg 60D, ki je v članku še 600D,7D,5DmkIII.

Zanimivo, da pa tam razlika med 60D in 7D definitvno je pri višjih ISO. Če bi torej današnji 7D dobil nov senzor in padel cenovno za en razred, poleg ostalih bombončkov, ki jih pričakujemo od modernih modelov v tej seriji, bi IMHO imel interes.

Še nekaj je pri šumu. Šum 5D je navisokih ISO visokofrekvenčen.

Videti je, kod ada so vsi inherentni šumi in motnje stroja shieldani. Ostane pač naravni kejekakvi termični šum senzorja.

Tega bo že najblažji filter totalka poradiral.

Šumovje ostalih senzorjev pa ima še lise in vzorce, ki jih simple low-pass filter ne bo porezal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

kuglvinkl ::

bluefish je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

kdo to, Canon?
Oh, Canona se itak ne bi branil, ampak je za moje potrebe cca. 1300€ vrtoglava cena.


I see. No, glede fotografij sem naredil dve dobri odločitvi. Nabavu sem D700, gor pa nataknu 35 1.4 Nikon.

jype ::

A very sound choice!

Je pa mal zoprn, k ne morš snemat amazing HD videa :)

schurda ::

Zakaj bi ga?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

jype ::

schurda> Zakaj bi ga?

Imaš popolnoma prav - tega v resnici ne potrebuješ, ko pa imaš zelo hitro ugotoviš, da brez tega ne moreš živet.

kuglvinkl ::

Sem bil early adopter, ta drugi dan po prihodu sem ga imel (mudilo se mi je na pot v resnici).

Zdej pa ne morem potopit 2.4k e za D800...

Ne bi se branil videa.

No, od tele Photokine jaz bolj čakam Samyang 24mm TS. Če bo cena okol 600 evorv, jo ubodem prec.

Brane, vse kar rabiš je en el cheapo 35mm 2.0 al pa 24 2.8 na DX-u, al kaj mate vi.

jype ::

APS-C.

Tista 30mm 1.4 sigma bi branetu super služila.

Brane22 ::

kuglvinkl je izjavil:


Brane, vse kar rabiš je en el cheapo 35mm 2.0 al pa 24 2.8 na DX-u, al kaj mate vi.


Saj v to smer razmišljam.

no comment ::

Brane22 je izjavil:


Še nekaj je pri šumu. Šum 5D je navisokih ISO visokofrekvenčen.

Videti je, kod ada so vsi inherentni šumi in motnje stroja shieldani. Ostane pač naravni kejekakvi termični šum senzorja.


Shieldani ali pohendlani? Kaj pravi dpreview, kateri RAW procesor uporabljajo? OEM, ki pride z aparatom ali kakega generičnega (AdobeCR, C1,...) za vse? OEM, kljub temu, da so običajno tako leseni, da ti zna glavo odtrgat, imajo finto ali dve, ki je generiki enostavno ne premorejo (posebej kar se tiče non-random noisa ali kakega bolj zapletenega demosaicinga (npr. Fuji s svojimi zadnjimi senzorji), da ne gremo sploh do Sigminega Foveon senzorja)).

Hi-freq noise je našim očem bolj prijazen, ja. Ampak, če se ga hočeš čisto znebit, boš dobil več ali manj "plastični" soft look. Bljak, če mene vprašaš. V 70% rajši pustim, da se random luminance noisa "znebim" s pametno izbranim downsize algoritmom (ampak, razumem, da za vsakega to ni. jaz nisem pro, za na web je pa itak vse kar je mlajše od 5 let že prek zadost).

Btw, kake povečave to delaš (in za kak denar), da moraš iztisnit zadnji procent iz slike, da celo razmišljaš, da bi si spisal svoj denoise softver?! Al je to bolj akademskega/ljubiteljskega značaja?

Brane22 ::

Btw, kake povečave to delaš (in za kak denar), da moraš iztisnit zadnji procent iz slike, da celo razmišljaš, da bi si spisal svoj denoise softver?! Al je to bolj akademskega/ljubiteljskega značaja?


V tem trenutku se samo preseravam. A ne bi blo prvič, da se je iz tega izcimilo kaj koristnega.

bluefish ::

Drago preseravanje. >:D

Brane22 ::

V katerem smislu drago ?

no comment ::

Če zgrunta kako konkretno nascat trenutne denoise algoritme, bo miljonar.

Brane22 ::

Nov fotoaparat bi definitivno prav prišel, čeprav shajam še s starim.

To, da kurim svoj čas pa vsaj zame ni zaman.

Če bo filter vsaj kolikor toliko delal, se bo našlo mnogo kotičkov, kjer se bo tehnikalijo v taki ali drugačni obliki dalo prodat.

Sploh ni nujno niti res potrebno, da je boljša od trenutno dosegljivih na trgu.

Vedno se najde kdo ki bi rad nekaj v tem stilu, vendar potweakano zase.

Brane22 ::

a bojni krik ""bodi profesionalec" je psotal vsaj v Sloveniji komedija.

Ravne te dni mi kolega, ki mi je stalno utrujal v stilu "Ti si Robin Hood. Bodi profi" ima priložnost demonstrirat to "profesionalnost".

Zakaj bi uporabljal beden Peachtree za knjigovodstvo, če vsi profiji uprabljajo Pantheona ? Bodi profesionalec.

Zakaj bi vodil svoje računovodstvo ? valjda se ne boš ukvarjal še s tem ? Bodi profesionalec ?

Zakaj bi pisal svoj SW ? Bodi profesionalec in najemi tipa za to, kar rabiš.

itd itd itd.

No, ko se je tako "sprofesionaliziral" do konca, je dojel, da:

- so mnoga profi orodja totalen crap za majhne stranke

- je vzdrževanje profi orodij prilagojeno velikim strankam, kar lahko pomeni totalno smrt za male.

- vsaka profi rešitev zahteva profi promet, da se izplača. To pa je v Sloveniji zelo težko, sploh zdaj

- te taka cutom made rešitev dela ranljivega. Kdorkoli jo je naredil, jo bo verjetno še za tvojo konkurenco, ti pa si mu pokazal, kaj mora ponuditi

Ko je vse seštel, je postal "profesionalec" v izgubi.

Mnogi pod profesionalec pojmujejo dresirano opico z dragimi orodji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

schurda ::

Malo ste zašli. Za dobrih 500€ boš dobil kar rabiš (rabljeno), za 1000€ pa sigurno.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

floyd1 ::

no comment je izjavil:

Kaj pravi dpreview, kateri RAW procesor uporabljajo? OEM, ki pride z aparatom ali kakega generičnega (AdobeCR, C1,...) za vse? OEM, kljub temu, da so običajno tako leseni, da ti zna glavo odtrgat, imajo finto ali dve, ki je generiki enostavno ne premorejo (posebej kar se tiče non-random noisa ali kakega bolj zapletenega demosaicinga (npr. Fuji s svojimi zadnjimi senzorji), da ne gremo sploh do Sigminega Foveon senzorja)).

Kolikor je meni znano, dpreview uporablja ACR za tiste primerjave RAW fajlov. In ja, imaš prav, je že marsikdo pogruntal, da je treba za "zadnje atome" iz fotke stisnit uporabiti kaj drugega, pa čeprav ni tako "user friendly".

Brane22 ::

Update glede tistega šuma: stvar je zelo izvedljiva in ne samo to, tudi izvajajo jo v praksi.

BigWhale ::

Pa mojem ne gre za to, da si 'profesionalec' ali pa nisi ampak gre bolj za to, da ce se hoces nekam pripeljat so pac tud drugi nacini, kot to, da eno staro stoenko potisnes po klancu navzdol, se hitr not usedes pol pa si pa na kaseti zavrtis posnetek ferarija kako pospesuje.

Mislim, lahko to pocenes, ce ti je zabavno ...

Brane22 ::

Točno to počnejo tudi na Ferrariju...

M-XXXX ::

Kolegica kopuje fotiča za cca 500€ recimo. Kaj bi priporočali? Kakšen DSLR, rabljen DSLR ali raje kompakta?

Okapi ::

Čisto odvisno, kaj namerava z njim početi. Vsem, ki tega ne vedo čisto dobro, jaz vedno priročam katerega od malih "travel zoomov" - žepni fotoaparat z 10+ zumom, ki pokrije 99% potreb povprečnega ljubiteljskega fotografa. Če tega prerastejo, bodo pa že sami vedeli, kaj potrebujejo, ali pa bodo vsaj znali natančneje povedati, kaj jih je motilo in bo mogoče dati kakšen konkretnejši nasvet.

O.

schurda ::

@Okapi: Se strinjam s tabo. SLR je za tiste, ki se bodo učili.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

bluefish ::

Menite, da se bodo v naslednjih letih FF senzorji pojavili tudi v cenejšem segmentu?

http://www.theverge.com/2012/9/26/33821...

kuglvinkl ::

jap

Brane22 ::

Možno, nisem pa tako ziher.

Videti je, da sta oba proizvajalca spustila cene maksimalno z entry-level modeli. 6D bi bil veliko bolj seksi, če bi bil 20% cenejši, a ni.

Omejitev je senzor. Točneje, njegova površina. Tle ne morejo enostavno preiti na manjšo geometrijo in na tan način poceniti površino ( kot to lahko vidimo pri CPU in GPU proizvajalcih). Tle se pač zahteva 35mm format in to je to, ne glede na proizvodni proces.

Obstajajo dobre šanse, da bo nekdo iznašel kak proces ali tweak, ki bo zmanjšal šum piksla in povečal njegovo svetlobno učinkovitost in tako ostal na APS formatu. To bo DSLR odmaknilo od telefončkov, ker bo tak senzor dražji. In če nekdo plača za senzor, mu ne bo vseeno kakšno steklo stoji pred njim. Hkrati pa bo obdržalo razliko med APS in FF.

FF tudi ni zastonj, tudi ko se sprijazniš s ceno senzorja in njegovo velikostjo. Večji in dražji senzor zahteva večje in dražje steklo, hkrati pa je tudi globinska ostrina ob istih pogojih manjša. Se pravi, če ej tak zahtevana v zahtevnih pogojih, s povečevanjem senzorja ne pridobimo nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

bluefish ::

Verjetno bi se dalo znižati ceno, če bi ponudili FF v plastik ohišju, s slabšim AF,... Vprašanje seveda, kje je meja.

Okapi ::

Predvsem je vprašanja, kaj bi s tem pridobili. FF je namenjen predvsem profijem, ki morajo imeti tudi vzdržljivo ohišje, združljivost s kupom objektivov in druge opreme ... Za ljubiteljsko fotografijo so manjša tipala več kot dovolj dobra. Kupiti FF v čipšit ohišju je bedarija, ker itak ne bi videl razlike v kakovosti fotk (razen mogoče s povečevalnim steklom).

Moram priznati, da se mi čedalje bolj smešni zdijo tisti, ki na peceju sliko povečajo za 1000x in iščejo šum, v življenju pa še niso na papir spravili fotke, večje od A4.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

bluefish ::

Ja, pipetkanje. Drag hobi.

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Moram priznati, da se mi čedalje bolj smešni zdijo tisti, ki na peceju sliko povečajo za 1000x in iščejo šum, v življenju pa še niso na papir spravili fotke, večje od A4.


Saj, precej podobno je z megapixli. Ljudje se vedno delajo vec kot odlicne fotografije z 6MP senzorji.

BigWhale ::

... je pa res, da je pri MP malo drugace. A samo za odtenek. :)

Tac20 ::

Upam da se bo pojavil, full frame in mahjno število pixlov tam nekje 15M bi blo idealno glede kvalitete slike

kuglvinkl ::

@Tac, ja, ga imam, reče se mu pa D700.

Zgodovina sprememb…

buneech ::

Nikon D700 ma FF pa 12mpx. Sam je star model. Pa pocen tut ni, kkr ni noben FF.

EDIT: Too slow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: buneech ()

schurda ::

@Brane:
" hkrati pa je tudi globinska ostrina ob istih pogojih manjša."

Kaj si mislil s tem?

Globinska ostrina je odvisna od zaslonke, se pravi od premera in goriščne razdalje. Če dosežeš "kvantno" mejo pa še od velikosti pixla. Velikost senzorja nima nobene vloge.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Okapi ::

Globinska ostrina je odvisna od zaslonke IN goriščne razdalje. Pri FF imaš daljše goriščne razdalje in zato manjšo globinsko ostrino.
««
5 / 92
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825153 (13418) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624400 (18452) schurda
»

Sigma je najavila (svetlobno) hiter zoom objektiv 18-35mm f/1.8

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3811852 (9304) CaqKa
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023727 (18578) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425550 (22392) bluefish

Več podobnih tem