» »

[Vse o DSLR]

[Vse o DSLR]

Temo vidijo: vsi
««
70 / 92
»»

s1m0n ::

Jaz se že lep čas izogibam vsem torbam, nahrbtnikom, ki imajo olajšan dostop do aparata :)
Torbo imam zaprto z zadrgo in zatiči, nahrbtnik pa je dostopen je iz hrbtne strani.

Ni se za špilat, ko si v množici! Stranski predali na nahrbtniku pa imajo not le kakšno flasško vode in nič več...

Okapi ::

Meni se zdijo najbolj priročne torbe,ki so lahko tudi nahrbtnik.

Jazzie ::

V kateri trgovini se lahko fotoaparate tudi malo preizkusi (pa da imajo v redu zalogo)?

no comment ::

Preizkusiš v kakšnem smislu? Da ga primeš v roko? Al da greš ven na en krog s svojo SD kartico?

V prvem primeru BigBang in podobni (recimo MediaMarkt za mejo). V drugem primeru verjamem, da ti bo vsaka trgovina v kateri si redna stranka, te poznajo in si pri njih pustil že več desettisoč evrov, posodila aparat za kakšno uro.

Ampak, ker je postalo že praksa, da bi vse sprobali v fizični trgovini, kupili pa on-line tudi, če je samo 2% ceneje...

Jazzie ::

Poznajo me ne v nobeni xD, tako da sem mislila preizkusiti v smislu, da ja, ga primeš v roku, zoom, narediš (v trgovini) tudi kakšen posnetek, itn. V vsakem primeru ne bom aparata kupila na licu mesta (temveč šele po dodatnem tehtnem razmisleku), zato tu ne gre toliko za razlike v ceni med online in fizičnimi trgovci.

Okapi ::

no comment je izjavil:

Preizkusiš v kakšnem smislu? Da ga primeš v roko? Al da greš ven na en krog s svojo SD kartico?

V prvem primeru BigBang in podobni (recimo MediaMarkt za mejo). V drugem primeru verjamem, da ti bo vsaka trgovina v kateri si redna stranka, te poznajo in si pri njih pustil že več desettisoč evrov, posodila aparat za kakšno uro.

Ni treba več deset tisoč, pri nas je dovolj en deset tisoč v kateri od specializiranih trgovin s fotografsko opremo, pa te trgovec osebno obvešča o novostih in dobiš nov aparat ali objektiv na preizkus za čez konec tedna, ob nakupu pa ceno izenači do najugodnejše domače konkurence (če jo omeniš).

Ampak če je dovolj, da si aparat dobro ogledaš v živo, daš vanj svojo kartico, ga preizkusiš z nekaj objektivi in narediš nekaj poskusnih posnetkov v trgovini ali pred njo, pa ni treba biti ravno stalna stranka, to lahko narediš v vsaki spodobni specializirani trgovini s fotografsko opremo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Pro_moted ::

Mislim, saj ni kaj. Ob poplavi res odličnih predstavitev na youtubu in testiranj senzorjev in leč na raznih web straneh ( dpreview, dxomark, imageresurce itd. ) ne rabiš več drugega , kot se spravit v trgovino in sprobat kako ti ergonomsko leži aparat v roki in če ti ustreza fizična velikost. Mislim, še kvaliteto RAW posnetkov lahko oceniš in se z njimi poigraš, saj jih dobiš praktično za vsak fotoaparat na straneh, ko se ukvarjajo s testiranjem.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

no comment ::

Okapi je izjavil:


Ni treba več deset tisoč, pri nas je dovolj en deset tisoč v kateri od specializiranih trgovin s fotografsko opremo, pa te trgovec osebno obvešča o novostih in dobiš nov aparat ali objektiv na preizkus za čez konec tedna, ob nakupu pa ceno izenači do najugodnejše domače konkurence (če jo omeniš).

Ampak če je dovolj, da si aparat dobro ogledaš v živo, daš vanj svojo kartico, ga preizkusiš z nekaj objektivi in narediš nekaj poskusnih posnetkov v trgovini ali pred njo, pa ni treba biti ravno stalna stranka, to lahko narediš v vsaki spodobni specializirani trgovini s fotografsko opremo.

Seveda, "več deset" je pretiravanje.

Problem je, da je tisti trgovec, ki se bo "zaljubil" vate po zgolj par stotakih, verjetno tako majhen, da si ne more privoščiti, da bo imel celotno paleto trenutne ponudbe na zalogi (in tudi demo aparat za vsak model).

Če v teh časih uspeš kupiti aparat, ki je "totalno mimo", je verjetno bolj problem v tebi kot v aparatu. Ali pa si tako zahteven uporabnik, da navaden trgovec itak ne bo razumel tvojih "potreb"...

Uporabnix ::

Živjo! Kupujem objektiv Tamron 24-70 f/2.8 di vc usd G2 (druge generacije!). Kolikor gledam, je v slo cca. 1300€ (beseničar, fpto-jama ipd). Kok je zadevo kej zanesljivo kupiti iz tujine? Oz. konkretneje, kje iskati?
Kok je kej možnosti, da nabašeš na ponaredek, če sploh obstaja za to?
Kaj pravite npr. na to: https://www.ebay.com/p/Tamron-SP-24-70m...

BeerBelly ::

Če kupuješ grey import, potem lahko kar konkretno prišparaš pri tej ceni. Moraš pa vedeti, da pri grey import objektivu, ne velja Tamronova 6 letna garancija, temveč le to kar ti da trgovina (v zgornjem primeru 1 leto). Gre sicer za isti objektiv le da je eden namenjen EU trgu, eden pa pripeljan iz Azije...
Če pa želiš kupiti EU verzijo, bi pa rekel, da se ne splača kupovati iz tujine, ampak vzameš pri Beseničarju, zadevo poprej dodobra sprobaš in nafehtaš kakšnih 50EUR popusta...

Zgodovina sprememb…

Uporabnix ::

Hm, hvala za razlago. Zdej, kolikor sem pobrskal za izrazom "grey import" in kolikor sem prav razumel, ne vidim čisto ločnice, kdaj nekaj je ali ni grey import. Se pravi, če je objektiv v slo 1300€, na amazonu 1200€, na ebayu 1100€: Kako naj v konkretnem primeru vem, kdaj je nekaj grey import in s tem ne dobim tiste 6 letne garancije in kdaj gre za 200€ napihnjeno ceno naših trgovin? Zgolj zato, ker je malo ceneje na ebayu? Čeprav je prodajalec lociran v EU? Sej koneckoncev bi tudi Beseničar lahko prodajal hkrati še preko ebaya in imel v nekem trenutku akcijo. Vsaka taka spletna ponudba na ebayu verjetno ni grey import?
Kako pa je potem s to 6 letno garancijo? Kako bom vedel, pri katerem prodajalcu jo dobim? Recimo tlele cel seznam trgovin: https://www.idealo.at/preisvergleich/Of...

Upam da razumete kaj mi ni jasno :)

dottor ::

Jaz sem menja da raje dam 100€ več ampak vem da vsi papirji štimajo in če rabim uveljavljat garancijo grem direkt do prodajalca in ne rabim zadeve po Evropi pošiljat.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Sivi uvoz je, če trgovec dobi robo mimo uradnega zastopnika (veletrgovca) v njegovi državi. Oziroma, drugače povedano, če ni pooblaščeni prodajalec. Za Slovenijo je recimo zastopnik Beseničar. Če BigBang Tamrone naroča prek Beseničarja, je v redu, če jih, ker jih dobi ceneje, naroča pri Trotters Independent Trading, ker jih tam dobi ceneje, je pa sivi uvoz.

koyotee ::

Cca 870€ a poštnino https://m.ebay.co.uk/itm/SALE-Tamron-SP... seveda sivi uvoz. Drugače pa se ogni beseničarja lot hudič križa, bognedaj, da bi tam kdaj dal kaj na servis.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

s1m0n ::

Ne vem kako je kaj servis/popravilo, a sem pri njih naročil rezervni del (manjkajoč pokrovček za konektor na bodyu od gripa)
In ga nikoli nisem dobil :)

Niti po 2 mesecih klicarjenja niti po 1 letu :)

BeerBelly ::

Beseničar ima svoje probleme, se strinjam...ampak pri nas je bore malo izbire uradnih servisov in prodajalcev :) Kar se tiče Tamrona in sivega uvoza...vsak uradni prodajalec bo imel napisano da za objektiv velja 6 letna garancija, ki jo dobiš ob registraciji na tamron.eu spletni strani

Za zgornji ebay link lepo piše da dobiš samo 1 leto garancije PRODAJALCA...ne proizvajalca...torej to pomeni, da moraš objektiv poslati nazaj njim v štacuno in potem oni dajo zadevo naprej na servis...velikokrat pa v takem primeru ljudje dokupijo svojo garancijo/zavarovanje...recimo MACK warranty, ki traja ponavadi 3 leta za neko dokaj normalno ceno (cca 100€).

s1m0n ::

Izbira prav ni velika :)
Še uraden servis za moj aparat je pol pa ga pošiljaj kam druga!

Drugače pa sem kar nekaj opreme kupil pri njih pa do zdaj z njo ni bilo težav ali potrebe za servis. (Body, objektive, bliskavice...)
Večinoma vzamem pri nas pa, če tudi je dražje. No ta zadnji body je iz amazona ker je bil od proizvajalca najcenje.

goodrich ::

Ve kdo, kdo je uradni zastopnik za fotoaparate Panasonic pri nas? Na Panasonic strani ni Slovenije. Kupil sem aparat v Angliji in Panasonic ima neko Worldwide warranty, ampak Slovenije ni na seznamu držav.

Gre za to, da imam na senzorju že od nakupa nekaj (ne vem, ali je praska) in bi rad preveril, ali se da odstraniti, ne upam pa sam šariti po senzorju. Na začetku me ni motilo, ker je vidno le na fotkah s svetlim ozadjem, bi pa vseeno reklamiral, če gre za napako proizvajalca.

Kaj svetujete?

Okapi ::

Servis za Panasonic.
http://www.dast.si/servis/panasonic-ser...

Mimogrede, meni so podobno zadevo (ena smetka na tipalu, ampak pod steklom, tako da nisem mogel sam odstranit) pri Olympusu brez problema uredili v okviru garancije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

dottor ::

Čakaj da mu rečejo da gre za siv uvoz in ne velja Worldwide garancija ampak da naj pošlje prodajalcu v UK :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Panasonic Marketing Europe GmbH, Podružnica Slovenija
Cesta v Mestni log 88A, Ljubljana, 1000 Ljubljana
01 2562021 (012562021, +38612562021)

Uporabnix ::

Kaj je sploh poanta te gonje proti sivemu uvozu? Ni v interesu proizvajalca, da proda čim več objektivov? In toliko objektivom nudi garancijo? Čemu ti uradni zastopniki in cela veriga prodajalcev, ki vsak samo dviga ceno, preden izdelek pride do blagajne? Razumem probleme ponaredkov, tega pa ne.

LuiIII ::

Zanimivo, da sam še nisem imel težav pri servisiranju Nikon opreme kupljene v Nemciji pri Beseničarju. OK verjetno pomaga da sem v NPS.

Tilen88 ::



sony a7 III

s1m0n ::

Ima kdo Sigmo 8-16?
Kako je kaj zadovoljen?

a_borlak ::

Uporabnix je izjavil:

Kaj je sploh poanta te gonje proti sivemu uvozu? Ni v interesu proizvajalca, da proda čim več objektivov? In toliko objektivom nudi garancijo? Čemu ti uradni zastopniki in cela veriga prodajalcev, ki vsak samo dviga ceno, preden izdelek pride do blagajne? Razumem probleme ponaredkov, tega pa ne.


Ni toliko gonja proti sivemu uvozu kot nadzoru cene. En nemški trgovec kupi cel kamion robe in dobi boljši rabat, slovenski nekaj deset kosov in s tem slabšo ceno. Nemški zaradi tega začne prodajati pod priporočeno ceno, slovenski izvisi. Proizvajalcu pa ponavadi ni vseeno, da živi samo nekaj največjih trgovcev, ampak da imajo razvejano mrežo, ker potem lažje izvajajo druge storitve, kot je servis recimo.

koyotee ::

a_borlak je izjavil:

Uporabnix je izjavil:

Kaj je sploh poanta te gonje proti sivemu uvozu? Ni v interesu proizvajalca, da proda čim več objektivov? In toliko objektivom nudi garancijo? Čemu ti uradni zastopniki in cela veriga prodajalcev, ki vsak samo dviga ceno, preden izdelek pride do blagajne? Razumem probleme ponaredkov, tega pa ne.


Ni toliko gonja proti sivemu uvozu kot nadzoru cene. En nemški trgovec kupi cel kamion robe in dobi boljši rabat, slovenski nekaj deset kosov in s tem slabšo ceno. Nemški zaradi tega začne prodajati pod priporočeno ceno, slovenski izvisi. Proizvajalcu pa ponavadi ni vseeno, da živi samo nekaj največjih trgovcev, ampak da imajo razvejano mrežo, ker potem lažje izvajajo druge storitve, kot je servis recimo.


Servis ponavadi izvajajo nesposobni pooblaščenci, ki nimajo nikakve veze s proizvajalcem.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

LuiIII ::

Če mora imeti pooblaščenec certifikate in izpite, ki jih izdaja na podlagi šolanja in pregleda samo proizvajalec, potem bi moral biti servis dokaj v redu.

a_borlak ::

Točno to. Servisi so pod stalnim nadzorom in pri cenah popravil nimajo prav veliko manevrskega prostora.

koyotee ::

LuiIII je izjavil:

Če mora imeti pooblaščenec certifikate in izpite, ki jih izdaja na podlagi šolanja in pregleda samo proizvajalec, potem bi moral biti servis dokaj v redu.


Kakorkoli, ne želi si servis RAM2 in Beseničar.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

kuglvinkl ::

Kaj je z Beseničarjem?
Your focus determines your reallity

s1m0n ::

Loterija :)
Jaz v 3 mesecih od njih nisem dobil rezervnega dela ne glede na to, da so mi vsak teden zagotavljali, da bo drug teden!

Je prišlo iz otoka tam doli prej kot pa, da je servis pri beseničarju sploh kaj mrdnil. Pa ne, da 3x v tem času serviserja sploh ni bilo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

koyotee ::

kuglvinkl je izjavil:

Kaj je z Beseničarjem?


Majo poln predal vsega sranja za popravit, pa jih b.k. Da ne omenjam da delajo z opremo kot svinja z mehom.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

dottor ::

Fotomehanika ni nič boljša. Imel pred leti en D200 tam z zaklopom za menjat, so mi ga odprli, vzeli zaklop in senzor vn in pol se zgovarjali da ne morejo dobit novega zaklopa (začuda Beseničar ga je celo imel na zalogi) in so sestavli nazaj vse skupaj brez zaklopa in senzorja, kar sem ugotovil šele po 2h letih ko sem zadevo proval prodat ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Uporabnix ::

koyotee je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Kaj je z Beseničarjem?


Da ne omenjam da delajo z opremo kot svinja z mehom.


Res? Povej kaj več...

LuiIII ::

Sam lahko rečem, da na leto gotovo nesem k Beseničarju zamenjati (preventivno) zaklope vsaj dvema fotoaparatoma in do sedaj nisem imel nobenih problemov.

Tilen88 ::

Jaz sem nesel senzor spucat tudi hitro in brez problema.

janjus82 ::

Nekako težko verjamem to. Ker še vedno je tu "igranje" s svetlobo z raznimi lightboxi, kar telefon in AI ne more narediti. Studiji bodo ostali in fotografi, edino oprema se lahko spremeni? Mislim da so še vedno DSLRji z manual nastavitvami slike, fleša v veliki prednosti pred mobitelom. Mobi je pa res napredoval, da lahko vsak laik poslika dobro sliko. Če pa še malo pogledaš kompozicijo itd. maš pa lepo hobijsko, fotografsko sliko. Profesionalno pa ne. Tudi oni profi je uporabljal razne fotografske pripomočke, ni samo telefona imel (iščem in ne najdem ta link)

Uporabnix ::

Kaj? Mobitel vs DSLR? Haha, dobra. Zakaj bi to dvoje sploh primerjal? Saj je zelo jasno očitno, da je razlika gromozanska.

Mimogrede, kvaliteta vsakodnevnih slik neprofesionalnih uporabnikovje šla po mojem v zadnjih letih precej navzdol. Včasih se je za tkole sproti uporabljalo vsaj kompaktne digitalne fotoaparate, danes so pa vsi prešaltali na mobitele. In če že nimaš idelanih svetlobnih pogojev, je izdelek slabši šploc kot bi bil s tistimi fotoaparatki izpred 10 let...

schurda ::

Ma ne. Z mobitelom se da napraviti sliko (jst sicer ne), ampak populacija, ki ima mobitel, je narasla in vsi ti slikajo kot pravi profesionalci. V tem grmu tiči zajec. Veliko več je fotografij, ki so posnete samo zato, ker so zastonj in ker posamezuniki slikajo sami sebe. 8-O


#############################################################

Kaj menite o tem?

https://witharsenal.com/

Je to super uporabna stvar ali samo še ena od igračk, ki je brez dodane vrednosti?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

juroz ::

Prosil bi za kakšne nasvete in predloge.
Iščem en rabljen DSLR z objektivom do ene cca 250€ - kao obnovljen od prodajalca(nemški,angleški ebay, ima kdo kaj bolši predlog kje iskat?).
To bi bil moj prvi standalone fotoaparat, potrebujem ga za potrebe potovanja, kjer je (manjša)možnost uničenja/kraje zato prav čez ta buđet nebi šel, prav tako pa se mi zdi da za newba ne bom opazil razlike med fotoaparatom za 200€ ali pa za 2000€.

recimo: https://www.ebay.de/itm/Sony-DSLR-A350-... ?

Okapi ::

Za 250 evrov se ti IMHO ne splača kupovati DSLR. Dobil boš neko starino z osnovnim objektivom in vlačil naokoli kilo odvečne prtljage. Išči nekaj takega https://www.ebay.com/itm/Olympus-Stylus...

jernejl ::

Se strinjam z Okapijem.
Če kje, boš slabosti DSLR (velikost in teža) spoznal na potovanju, ko ga je treba cele dneve vlačiti naokrog.
Ne vem sicer, kakšno potovanje imaš v mislih, čisto možno pa je, da 70mm objektiv ne bo dovolj priročen in boš zraven rabil še kak 200 ali 300mm teleobjektiv.
Jaz bi za potovanja gledal za manjšimi aparati (mirrorless ali kompaktni) z nekoliko večjim zoomom.

fujtajksel ::

Je sicer res da so DSLR relativno štorasti. Je pa tud res da so med rabljeno robo DSLR dobro zastopani, poceni in manj v fazi otroških razvojnih bolezni kot ustrezno stari brezzrcalci. Ni sicer vseeno koliko klikov, udarcev, potovanj in vojn ima konkretna škatla za sabo. Glede teleobjektivov jih vsi ne rabijo tolk da bi hoteli trogat robo težke kategorije (ptičarji izvzeti), kar pa je lahkega ponavadi ne dosega nekih kriterijev kvalitete slike.

juroz ::

Hvala za nasvete. Sicer teža me ne skrbi saj nošenja najbrž ne bo veliko. Slikal bi večinoma, ljudi, pokrajino, znamenitosti. Nobenih ptičov alpa športa.
Kasneje sem ga mislil dat punci, ki se poigrava z mislijo da bi si kupila en orenk fotoaparat za hobby vendar ni ziher kolk bi jo to potegnil, zato za test nekaj bolj cheap.

edit: po razmisleku zna bit kar telefon dovolj dobra izbira, razen če precej povečam price range.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: juroz ()

dottor ::

Iz osebnih izkušenj ti povem tako: Bil v Minhnu, imel DSLR + 2 objektiva sabo - večina časa slikal s telefonom.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

kuglvinkl ::

Cist odvisno, kaj to pomeni bil v minhnu. S telefonom naredim kaksno fotko za spomin, za kar kol resnega pa fotic.
Your focus determines your reallity

dottor ::

Ogleda mesta (katedrala, muzeji, mestno jedro, ...).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

kuglvinkl ::

dottor je izjavil:

Ogleda mesta (katedrala, muzeji, mestno jedro, ...).


Morš probat street fotografijo.
Your focus determines your reallity

dottor ::

Sem ampak mi ne sede preveč :8)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi
««
70 / 92
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825277 (13542) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624477 (18529) schurda
»

Sigma je najavila (svetlobno) hiter zoom objektiv 18-35mm f/1.8

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3811925 (9377) CaqKa
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023844 (18695) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425733 (22575) bluefish

Več podobnih tem