» »

[Vse o DSLR]

[Vse o DSLR]

Temo vidijo: vsi
««
68 / 92
»»

Jerry000 ::

4knative je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

PARTyZAN je izjavil:

Profesionalno? Noben. Hobi? Še vedno manjšina. Ali uporabniki DSLRov uporabljajo tudi kamero na telefonu? Ja.

Tudi to zanimivo. Sem videl že nekaj blogov (?) ko so profi fotografi za foro slikali model z iPhonom (portret). Nisem tolikšen poznavalec ampak rezultat je bil impressive


Ne samo to, da so fotoaparati čedalje boljši in čedalje manjši, še bolj zaskrbljujoče je dejstvo da bo UI (AI) zamenjala profesionalnega fotografa. Človek bo samo držal aparat in rezultat bo boljši od tistega, ki bi ga posneli najboljši fotografi, ki so fotografiji, učenju in izboljšavam posvetili celo svoje življenje.

Nekako težko verjamem to. Ker še vedno je tu "igranje" s svetlobo z raznimi lightboxi, kar telefon in AI ne more narediti. Studiji bodo ostali in fotografi, edino oprema se lahko spremeni? Mislim da so še vedno DSLRji z manual nastavitvami slike, fleša v veliki prednosti pred mobitelom. Mobi je pa res napredoval, da lahko vsak laik poslika dobro sliko. Če pa še malo pogledaš kompozicijo itd. maš pa lepo hobijsko, fotografsko sliko. Profesionalno pa ne. Tudi oni profi je uporabljal razne fotografske pripomočke, ni samo telefona imel (iščem in ne najdem ta link)

dottor ::

Največjo hibo telefonov vidim v zoomu, ki ga ni oz. hudo preveč popači sliko. Sam s telefonom poslikam kakšno sliko da jo ruknem na FB da se pohvalim kje sem bil (koncert, hribi, eventi, ...) pa ko nimam cele torbe opreme sabo pa želim nek trenutek shranit pač stisnem s telefonom.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

korenje3 ::

Unknown_001 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

Malo sem se še igral s stackanjem. Pri macro fotkah se bolj slabo pozna izboljšanje kakovosti, verjetno zato ker so si slike preveč podobne. Pri tele fotkah pomaga že atmosfera da so piksli zamaknjeni, pri takih laboratorijskih pogojih moraš pa res fotoaparat zamaknit da dobiš izboljšavo.
spodaj primerek stackanja 8 fotk brez sharpanja.

1 fotka:


8x stack:


To je navaden BLUZ od fotografije. Samo moje pošteno mnenje.

1. Zanič svetlobni pogoji ki bi jih lahko popravil niso noben izgovor. Zihr imaš mogoče kakšno toplo lučko, magari če je namizna. To je isto kot da bi slikal v temi, cela slika bi bila črna, pa rekel na sliki pozirajo 3 fejst joškaste babe, sicer je ful slaba svetloba ker sem pozabu luč pržgat ampak v tako super pogojih bolje ne bi moglo izpast.

2. Imaš stativ? F*cking use it.

3. poskusi ujeti čimveč detajlov ter prikazati neko celoto, ne pa le izsek. Oz. odvisno na kajs e boš fokusiral. Če boš slikal samo gravuro, glej da bo cela na sliki, če bo to mehanizem ga poskusi čim bolj zajeti.

4. Fata čistačica mode... vsaj spucaj tisto kar boš sliko ali pa namerno konkretno zamaži če bi umazanija sodila v kontekst fotke. Če je le ta moteč faktor... Ajde cunjo, vato, alkohol v roke in marš počistit potem pa trošit dragocen čas naprej.


ne moreš neki pisat na podlagi cropa, ki je namenjen testiranju stackanja...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Unknown_001 ::

Emmm korenčk, brez zamere ampak sej si menda strojnik. Tist pašček bi lepo odstranil pa v miru naredil fotografijo mehanizma. Tako kot se spodobi. Sceno imaš slabo pripravljeno.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

korenje, dej svoje kosilo na instagram, sem ga ne rabis dajat. Potencialno gre lahko v Ocenjevanje fotografij.

PS: Velja za vse v bistvu. :)

dottor ::

Ima kdo kej EN-EL3a baterij viška?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

no comment ::

Se še spomnimo Kickstarterja za Oprema Jena Biotar 75?

No, novi Thambar bo ene 5x dražji. Hey, bo pa 50x manj oster! ;)

Okapi ::

Problem vseh teh hipsterskih objektivov je, da so fotke videti, kot bi uporabil kakšen digitalni filter v fotošopu. In potem je treba vsakomur posebej razlagati, da je slika v resnici "au naturel".

no comment ::

Vcasih je bla "hipster" zmerljivka. Danes si zelim, da bi bil hipster, da bi lahko potopil 7k v tak hipsterski objektiv in se enkrat toliko v body kamor ga namontiras.

fujtajksel ::

https://www.dpreview.com/opinion/543101...
Adobe prenovil Lightroom, pri čemer je oblačno verzijo Lightroom CC preimenoval v "Classic", promovira novo še oblačnejšo verzijo prej "Mobile" ki je ciljana bolj na telebane, stara desktop verzija LR 6 pa je v penziji. Oblačne mesečne naročnine se začnejo pri $10 na mesec, za karkoli resnejšega (1TB podatkov) $20.
Itq mi ne pade na pamet da bi slike dajal v njihov oblak, pa sploh je upload raw posnetkov še vedno prepočasen.
Izgleda bom moral poiskat alternativo za katalog + raw konverter. Škoda. Glih lub se mi še s tem ukvarjat. Ampak bolje zamenjat prej kot kasneje, čez tolkintolk let bo problem ker v novem sw stari editi ne bodo dostopni, LR pa dva compa kasneje najbrž ne bo več nameščen...

dottor ::

Dejansko Mobile verzija je zdej CC in prejšnji CC je zdej Classic.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

nejcek74 ::

Jaz sem presedlal predlani na Capture one, ko mi je dokončno postalo jasno kam leze Adobe. Sploh ker je samo za Sony camere smešno poceni - 50€, glede na LR so določene razlike v delovnem procesu, pa seveda veliko manj supporta najdes na netu, drugače pa je kar primerljiv, vsaj za tisto kar jaz pričakujem od softwera.

dottor ::

Jaz še vedno čakam da LR alpa CO začeta omogočat GPU rendering kot lahko to v Premieru delaš. Recimo LR ima le preview render z GPUjem.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

LuiIII ::

Imatch (za DAM - Digital Asset Management) in CaptureOne bi bil moj odgovor.

schurda ::

dottor je izjavil:

Jaz še vedno čakam da LR alpa CO začeta omogočat GPU rendering kot lahko to v Premieru delaš. Recimo LR ima le preview render z GPUjem.


Celo svetujejo, da za monitorje nižje ločljivosti GPU izklopiš.:|
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Tilen88 ::

A je že kod pucal senzor pri beseničarju ? Naredijo vredu ?

LuiIII ::

Vsako leto tja nesem kar nekaj fotoaparatov na preventivno zamenjavo zaklopov in mi seveda vedno zraven očistijo senzorje. Do sedaj ni bilo potrebno reklamirati. Je pa tudi res da sem v NPS. Seveda pa jih kdaj pa kdaj tudi sam.

Tilen88 ::

No jaz povem po pravici, da sam si ne drznem sam pucat. Sem kupil pri njih fotoaparat pa bom kar njim dal za ščistit, ker je že potreben.

4knative ::

Odkar okapi ne slika gradu je tema postala praktično mrtva. Mi je že malo žal, da sem se norčeval iz mudela. Kupil kdo že mogoče D850 ali Sony a7R III?

LuiIII ::

D850 že čakam, A7R III bom pa prej stestiral. Če dela 4k live view na HDMI v photo mode, potem je to to.

kuglvinkl ::

A za D850 je vrsta?
Your focus determines your reallity

korenje3 ::

ni to iphone.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

kuglvinkl ::

bila je vrsta.
Your focus determines your reallity

4knative ::

Povpraševanje je preveliko in proizvodnja ne dohaja tega. V rukerjih prihajajo aparati in ja verjetno gre res po načelu prvi pride, prvi melje. Za ta denar je res best buy.

korenje3 je izjavil:

ni to iphone.


Si boš privoščil en iPhone X in en Nikon D850?

s1m0n ::

Pozna kdo Godox opremo?
Gledam malo studijske bliskavice in jih je kar nekaj na Amazon od Godox. Pa tudi cenovno so ugodne.

Se plača kaj takšnega za hobi uporabo?
V ogledu še mam Metz-ov BL kit pa ne vem ali bi vzel tole ali Godox + softboxe na Amazon...

Vem, da je proizvajalec kitajski...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Okapi ::

Godox v glavnem kar hvalijo, tudi za resnejšo rabo. Kitajcev te ne sme biti strah, imajo čedalje več zelo solidnih znamk, recimo Sirui za stative, Laowa in Mitakon za objektive, Godox za bliskavice ...

dottor ::

Kar se flešev tiče se sam trenutno odločam o nabavi Quadralite fleša.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

s1m0n ::

Super, da me ne bo strah jemat :)
Ker se mi zdi, da za ceno ponujajo kar dosti funkcij in soliden način povezave.

Drugače pa gledam, da bi vzel 2x SK 400II, saj imajo že vgrajen njihov 2.4GHz modul. Bo OK?

Kje se, da te Godox dobit v EU? Če sploh!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

4knative ::

dottor ::

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

101 je dobil že tri leta star Pentax 645z. Če zanemarimo malenkost, da so ocene pri DxO bolj fantazijske kot ne.

dottor ::

Namenjene tistim ki ne znajo fotografirat da si merijo kdo ima večjega :|
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

4knative ::

Fantje treba bo prednaročit in se v vrsto postavit, drugače ne bo nič. Povpraševanje pač presega kapacitete proizvodnje.
Hasselblad X1D-50c ni toliko boljši, je pa enkrat dražji. Bo kar Sony prava opcija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

dottor ::

Osebno nimam potrebe po menjavi tako da ostajam na kombinaciji D7100+D200.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

4knative ::

Priporočam ti D850, če si Nikon fan. Tvoji rezultati se bodo izboljšali eksponentno, še najbolj pa pri low light situacijah.

dottor ::

Ampak pol odpade sigma 18-35 ;) Kot sem že reku, mi full frame za zdej ni smiselno nabavit ker za to kar delam mi je crop čisto dovolj. Tiste 3500+€ pa raje dam v objektive + ostalo opremo.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

4knative ::

To pa je bolano! Kaj takega pa še ne:
https://www.dpreview.com/reviews/sony-a...

GOLD AWARD

Bellzmet ::

Bravo Sony.

Canon pa že 10 let praktično samo kozmetične popravke ven daje.

BigWhale ::

Ja, DSLRjem so pocasi steti dnevi. Ni vec potrebe po tistem ogledalu in ostali mehaniki.

Zdaj cakamo se na elektronski aperture ring. Bi bil kar napredek, ce bi lahko namesto mehanske zaslonke imeli elektronsko. Mogoce v obliki kombinacije dveh LCDjev, ki se zapreta. Sploh za jezit bokeh whores bi blo fantasticno. ;>

kuglvinkl ::

Meni je predvsem vazno, da se bodo fogografi hotel znebit bodyev. D810 za 1.500 bo prav super :)
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Brane22 ::

To je prvi Sony, ki ima res high-iso raw performance približno enak kot 6D (kljub temu , da ima 2x večjo resolucijo in da je brez zrcala), pa verjetno daleč večji dinamični razpon.
On a journey of life I chose a psycho path...

no comment ::

BigWhale je izjavil:

Zdaj cakamo se na elektronski aperture ring. Bi bil kar napredek, ce bi lahko namesto mehanske zaslonke imeli elektronsko. Mogoce v obliki kombinacije dveh LCDjev, ki se zapreta. Sploh za jezit bokeh whores bi blo fantasticno. ;>

Če si naredil elektronsko zaslonko, ki ni tudi hkrati zaklop, nisi naredil nič (oz. ne pridobiš praktično nič). Verjetno obstajajo dobri razlogi, da so elektronski global shutter naredili na senzorju in ne v objektivu.

Ko/če bo elektronska zaslonka, bodo pa črni dnevi za bokeh hejterje. Bokeh whores bodo namreč dobili perfektno okrogle zaslonke. Kaj okrogle, v obliki srčkov, če bodo izbrali tako nastavitev...

Okapi ::

Elektronski zaklop sploh ne more biti drugje, kot na tipalu. Zaklop LCD pa drugače ni nič novega, so že v filmskih časih razmišljali o njem (in mogoče so ga pri kakšnem bolj eksotičem modelu celo uporabili), ampak ima več slabosti kot prednosti.



Zato očitno tudi take zaslonke ni.

no comment ::

Okapi je izjavil:

Elektronski zaklop sploh ne more biti drugje, kot na tipalu.

Elektronski zaklop je lahko kjerkoli. Pred objektivom, v objektivu, za objektivom. Če ga znaš naredit.
Elektronska zaslonka je lahko samo v objektivu. Če jo znaš naredit. Še en korak naprej od zaklopa.

Ko/če znaš narediti elektronsko zaslonko ni popolnoma nobenega smisla, da ne bi opravljala tudi službe zaklopa.

a_borlak ::

Elektronski zaklop je samo na tipalu. Kar je Sony uspel narediti je to, da zna bistveno hitreje brati podatke iz tipala, kot ostali. Drugi zmorejo morda do 200 posnetkov na sekundo, Sony pa skoraj 1000. Ok, mu še malo manjka do 1/8000 sekunde, a že tisočinka je dovolj, je rolling shutter efekt minimalen. Elektronska zaslonka bi pa bila zanimiva reč in verjetno se že ukvarjajo z njo ali pa so težave pri implementaciji zaradi kakšnega dodatnega sipanja svetlobe. E-ink tehnologija bi bila tako rekoč idealna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: a_borlak ()

s1m0n ::

Mislim, da sem nekaj časa nazaj bral o tem z uporabo elektrokromnega materiala, a so v praksi bile težave pri kontrastu in z barvo. Je pa začetek :) Pa tudi poraba električne energije je verjetno zelo majhna pri teh stvareh ter tudi debelina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

BigWhale ::

A sem kakšne izraze pomešal? Zaslonka = aperture in zaklop je shutter?

Mislil sem na elektronski aperture. V elektronski obliki bi bila lahko ta reč resnično zmogljiva. Verjetno je samo vprašanje časa kdaj se bodo pojavile.

s1m0n ::

So že v uporabi pri mikroskopih. Ampak te stvari so trenutno v velikosti par mm ne pa 7cm :)

Primer:
 slikca

slikca

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

no comment ::

BigWhale je izjavil:

A sem kakšne izraze pomešal?

Bogve, tu smo že vse slišali...

Ampak v tem primer nima veze. Zakaj je elektronska zaslonka praktično enaka elektronskemu zaklopu (samo še malo bolj komplicirana)? Oba, zaklop in zaslonka, morati biti sposobna preiti iz popolnoma prosojnega stanja v popolnoma neprosojno (in seveda obratno) v izredno kratkem času in vzdrževati tako stanje poljubno dolgo. Oba morata biti podobne velikosti, porabiti zelo malo (ali nič) energije za vzdrževanje stanja. El. zaslonka se zakomplicira, ker mora biti tudi določene oblike. Je pa lahko nekaj počasnejša kot el. zaklop.

shuttle ::

Iščem DSLR za potrebe snemanja videospotov. Best buy pod 500€? V poštev pride rabljeno ali novo.
««
68 / 92
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825333 (13598) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624507 (18559) schurda
»

Sigma je najavila (svetlobno) hiter zoom objektiv 18-35mm f/1.8

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3811954 (9406) CaqKa
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023883 (18734) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425791 (22633) bluefish

Več podobnih tem