» »

[Vse o DSLR]

[Vse o DSLR]

Temo vidijo: vsi
««
59 / 92
»»

no comment ::

Jaz imam paleto od kompakta do LF kamere. Če ne gre v zadnji žep kavbojk, moraš imeti aparat okrog vratu ali v torbi ali pa ti mora zrast tretja roka. Če gre za sistemski aparat, boš imel vsaj nekaj objektivov (torej torba). Ko imaš enkrat torbo, je praktično vseeno kako velik je aparat. Če si pro in ga imaš v rokah 10ur na dan, verjetno zbalansiraš ergonomijo in kvaliteto tako, da ti ustreza. Za nas "rekreativce" par dekagramov in/ali par kubičnih centimetrov ter par megapixlov po katerih se aparati razlikujejo med seboj praktično ne vpliva na to kaj boš prinesel domov z "lova". Tudi, če (pre)plačaš jurja EUR več za aparat, ki si ga RES želiš, namesto za 2nd best, je to še vedno bolje kot da še vedno vsako minuto češeš internetse za "tisto RES pravo" opremo...

Okapi ::

Bellzmet je izjavil:

Ja samo to tudi zaradi tega, ker je razvoj pri fotoaparatih porazen. Npr. nov telefon za 230 EUR dela enake (no večinoma lepše fotke), kot 3 leta star Nikon kompakt, ki je stal 180 EUR. Fotič za 180 EUR bi moral delati veliko boljše fotke kot mobitel (ajde pustimo rang 500 eur plus), da bi bil upravičen nakup.

Seveda ne kupiš več kompaktnega fotoaparata oz. raje daš 100 EUR več za mobitel, ki ima dober fotoaparat.

Prednost fotoaparatov, tudi malih, je objektiv, se pravi optični zum. Dokler primerjaš slike, nareje z osnovno goriščno razdaljo telefona (recimo 25 mm), je dober telefon v prednosti, ker ima veliko zmogljivejši procesor. In dokler je to uporabniku dovolj, je telefon dovolj.

Kaj pa če bi rad poslikal ptiča visoko na veji? S telefonom ptiča še videl ne boš, s poceni fotoaparatom, ki ima recimo 10x zum, boš pa že nekaj naredil.

Potem je tu še velikost končnega izdelka. Če fotografije gledaš na zaslonu telefona (ali računalnika), objavljene na Facebooku, potem težko vidiš razlike med boljšo in slabšo napravo za fotografiranje. Naredi 30x40 cm veliko fotografijo, pa se bodo razlike že bolje videle.

Okapi ::

no comment je izjavil:

Jaz imam paleto od kompakta do LF kamere. Če ne gre v zadnji žep kavbojk, moraš imeti aparat okrog vratu ali v torbi ali pa ti mora zrast tretja roka. Če gre za sistemski aparat, boš imel vsaj nekaj objektivov (torej torba). Ko imaš enkrat torbo, je praktično vseeno kako velik je aparat.

No, to seveda ni res. Ker je konkretna razlika, če moraš okoli nositi 14 kg težko torbo, ali 7 kg.

Če greš na resno "fotografsko" potovanje, imaš s seboj 2 aparata in 5-6 objektivov. Razlika med "full frame" in m4/3 je hitro 2x. Kar ni problem samo, ker moraš toliko več tovorit naokoli, ampak lahko hitro prekoračiš dovoljene mere ali težo za ročno prtljago na letalu.

no comment ::

Okapi je izjavil:


No, to seveda ni res. Ker je konkretna razlika, če moraš okoli nositi 14 kg težko torbo, ali 7 kg.

Če greš na resno "fotografsko" potovanje, imaš s seboj 2 aparata in 5-6 objektivov. Razlika med "full frame" in m4/3 je hitro 2x. Kar ni problem samo, ker moraš toliko več tovorit naokoli, ampak lahko hitro prekoračiš dovoljene mere ali težo za ročno prtljago na letalu.

Ja, seveda. Res je samo v 99%.

koyotee ::

Okapi je izjavil:

no comment je izjavil:

Jaz imam paleto od kompakta do LF kamere. Če ne gre v zadnji žep kavbojk, moraš imeti aparat okrog vratu ali v torbi ali pa ti mora zrast tretja roka. Če gre za sistemski aparat, boš imel vsaj nekaj objektivov (torej torba). Ko imaš enkrat torbo, je praktično vseeno kako velik je aparat.

No, to seveda ni res. Ker je konkretna razlika, če moraš okoli nositi 14 kg težko torbo, ali 7 kg.

Če greš na resno "fotografsko" potovanje, imaš s seboj 2 aparata in 5-6 objektivov. Razlika med "full frame" in m4/3 je hitro 2x. Kar ni problem samo, ker moraš toliko več tovorit naokoli, ampak lahko hitro prekoračiš dovoljene mere ali težo za ročno prtljago na letalu.

briši.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

s1m0n ::

Okapi odvisno od pasu/torbe/nahrbtnika.
Jaz ne pri pasu ter nahrbtniku ne občutim večje razlike tudi če je teža podvojena.

Pri nahrbtniku sploh ni opazno... Razen, ko ga daš z ram :)

dottor ::

Osebno zaznam razliko v teži ko nimam recimo 70-200 v nahrbniku ampak na aparatu (kila pa pol razlike).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

PARTyZAN ::

Tudi na hrbtu se vsak dodaten kilogram še kako pozna. Če maš nahrbtnik na sebi par deset minut, ali pa ajde, uro ni panike. Če pa hodiš z njim v hribe bi si pa hitro želel, da bi reč izgubila par kilogramov.

s1m0n ::

@dottor, zato pa so kvalitetni pasovi :) Lepo gor na 70-200 pa ti visi na boku.
Aparat držiš v roki samo, ko slikaš drugače pa naj visi bo bolj udobno.

Je pa moj + 70-200 nekje 3kg :)

Okapi ::

Poleg tega fotooprema pogosto ni edina reč, ki jo tovoriš s seboj. Potem se pa vprašaš, ali bi raje vzel s seboj liter vode več, ali en dodaten objektiv.

dottor ::

S1m0n: eni smo bolj nerodne sorte in bi kaj kmalu kam udaril
Okapi: se strinjam, sam imam v ruzaku poleg foto opreme še 1.5l vode, dodatno majco za preoblečt (sploh ker grem za cel dan na razne sejme in druge dogodke), sendvič + jaffa dvojni paket, pa še kej se najde. Prej ko se blo manj opreme sem še vetrovko stlaču not. Ima pa 500AW obložen del spredaj, tako da je voda kljub celodnevnemu nošenju zadeve na hrbtu in žganju sonca poleti še prijetno hladna in ne prekuhana.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

PARTyZAN ::

Ko smo že pri pasovih in ostalih pripomočkih za nosit opremo: kaj ste že preizkusili poleg navadnih neck strapov? S katerim sistemom vam je najudobneje nosit FF body z objektivom in po možnosti še kakšno torbico za drug objektiv? Sprašujem za alternative neck strapu, rabim nekaj za event fotografijo in poroke.

dottor ::

Jaz tudi iščem nekaj kar je dovolj solidno, sploh za koncerte, ko imam 2xbody na sebi (od tega je na enem 70-200). Sem proval imet za vratom pa ti po koncu koncerta odpade vrat.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

4knative ::

dottor je izjavil:

Jaz tudi iščem nekaj kar je dovolj solidno, sploh za koncerte, ko imam 2xbody na sebi (od tega je na enem 70-200). Sem proval imet za vratom pa ti po koncu koncerta odpade vrat.


Kupi si brezzrcalnega olympusa, dobiš že za 400 eur. Vsi grejo na 4/3, omg! Tudi profiji grejo na 4/3!

dottor ::

Ne rabim. Je kdo slučajno kje zasledil lowepro voyager trak? Sem si zvečer pisal z enim od fotografov in ga je pohvalu.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

gddr85 ::

trak je že v redu, samo QR so čudno narejeni/nevarni, vsaj kolker sem ga jst sprobal, tko da osebno ne bi pustil viset neke vredne robe na tem traku, razen če bi zavaroval z vezicami..

s1m0n ::

Jaz imam od Peak Design trak!
Posebej zaradi hitre menjava traku iz ohišja na objektiv in tudi na drugo ohišje...

Je malo čuden občutek imeti to vso robo na teh mali trakcih na koncu ampak sem se navadil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

dj_uro ::

Men so Peak design TOP... sem jih podprl na kickstarterju ko so šele začeli...
vw-klub.si

gddr85 ::

4knative ::

Verjetno polno folka komaj čaka, da lahko odšteje 6 tisočakov za fotoaparat. Isto prihaja Sony a7R III - cena bo pravtako okoli 6 jurjev.

LuiIII ::

Cena ni tak problem, če je rezultat boljši, bolj zanesljiv, predvidljiv,... Sam bi bil super zadovoljen, če bi bil AF boljši kot je pri D810, da bi bil malenkost lažji (to verjetno ne bo) in da bi podpiral XQD kartice.
Seveda pa stavim v prihodnosti več na brezrcalne aparate.

dottor ::

Dvomim da bo 6k, ker za jurja več dobiš D5. Prej bi reku nekje 3500€ za body - D810 je 3k.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Pro_moted ::

Edina stvar ki lahko navduši je hibridni OVF/EVF . Ostalo bo par megapikslov in kak f stop ISO gor ali dol. Lahko pa jih je sram da za 100 obletnico več kot magične napovedi niso spravili skupaj. Marsikaj so napovedovali tudi za DL serijo leta nazaj, pa so jo skenslal. Tako da sedaj tudi ne vemo nič zagotovo. Lahko pa nehajo bluzit in začnejo delat na mirrorles, ker vsi vemo da je to prihodnost. Če pa bodo kot prepotentni Kodak, pa mi je tudi vseeno.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Okapi ::

Saj so napovedali enega brezzrcalnega. Ampak bo to očitno neka mala (kvečjemi APS-C, ampak dvomim), internetno/telefonskim fotografom namenjena zadeva.

no comment ::

Pro_moted je izjavil:

Edina stvar ki lahko navduši je hibridni OVF/EVF . Ostalo bo par megapikslov in kak f stop ISO gor ali dol. Lahko pa jih je sram da za 100 obletnico več kot magične napovedi niso spravili skupaj. Marsikaj so napovedovali tudi za DL serijo leta nazaj, pa so jo skenslal. Tako da sedaj tudi ne vemo nič zagotovo. Lahko pa nehajo bluzit in začnejo delat na mirrorles, ker vsi vemo da je to prihodnost. Če pa bodo kot prepotentni Kodak, pa mi je tudi vseeno.


Če bodo naredili EVF, ki bo še za en level nad najboljšimi (Leica, kakorkoli neverjetno se sliši), bo že dovolj. Potem bodo tudi z lahkoto prepričali uporabnike, da špegli nimajo več mesta v aparatih...

Okapi je izjavil:

Saj so napovedali enega brezzrcalnega. Ampak bo to očitno neka mala (kvečjemi APS-C, ampak dvomim), internetno/telefonskim fotografom namenjena zadeva.

Nikon je za novi mirrorless napovedal "ultimate" performance in areas such as optical quality, image processing, build, and usability.

Sicer je Nikon spet poln sam sebe in Nikon ni nekaj kar bi človek povezal z "ultimate" v fotografiji, ampak da si pa zgornji stavek prevedeš v internetsko/telefonsko smetarsko kategorijo, je pa vseeno malo preveč podcenjujoče?

A lahko gredo nižje od Nikon 1? Ne verjamem.
DL so skenslali, ker so ugotovili, da je tudi to premal.
Kaj bi lahko bilo manjše od APS-C in hkrati ultimate?

Zstiller ::

Pozdravljeni,

novi lastnik Em10 II in me zanima če imate tudi ostali problem z shutter lag na mojem je precejšnji , kar je izjemno odbijajoče.

Okapi ::

Sicer je Nikon spet poln sam sebe in Nikon ni nekaj kar bi človek povezal z "ultimate" v fotografiji, ampak da si pa zgornji stavek prevedeš v internetsko/telefonsko smetarsko kategorijo, je pa vseeno malo preveč podcenjujoče?


Nič podcenjujoče, samo izjave za javnost znam brati;)
Takole so povedali pred dvema tednoma.
On the product side, we should compete in the mid-range and high-end DSLR. We aim to be the top in a genre, and earn profits even if sales are down.
V srednjem in višjem razredu torej nobene besede o brezzrcalcih.

For a smartphone generation, we put out a very Nikon-ish mirrorless camera which is superior to rivals in quality. Making the best use of industrial lens technology, we would like to overwhelm them in lens quality. On the other hand, we need fun.
Nekaj brezzrcalnega bodo torej narediti za "smartphone generation" in to IMHO ne bo "full frame". Po mojem bodo naredili en majhen APS-C, v slogu Canona M6, ali pa bodo mogoče celo serijo 1 obudili v bolj "fun" podobi.

Zstiller je izjavil:

Pozdravljeni,

novi lastnik Em10 II in me zanima če imate tudi ostali problem z shutter lag na mojem je precejšnji , kar je izjemno odbijajoče.

Jaz ga na svojem nisem opazil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

s1m0n ::

Nikon ni za smartphone generacijo! Dokler imajo ta svoj SnapBridge :)

no comment ::

Okapi je izjavil:


Nič podcenjujoče, samo izjave za javnost znam brati;)

Zna bit, da je "lost in translation". In ker je šlo za navaden intervju, so možnosti, da je intervjuvanec govoril o drugih stvareh kot jih je novinar spraševal...

Ampak, ja, za Nikon bi bilo pravzaprav napačno pričakovati, da naslednji mirrorless ne bo isti flop kot dosedanji. Če targetirajo smartphone trg, je pa flop garantiran. Instagram in facebook, kot ju uporablja raja, fotke nikoli niso bile in nikoli ne bodo zajete izven smartphona. Za tiste, ki pa so na Instagramu zelo resni, pa ne bo dovolj par sliderjev za post-processing in Instagram upload direktno iz mirrorlessa. Kaj več pa Nikon ni sposoben naredit.

Zstiller ::

Ali je možno, da je kriva spominska kartica? Imam tole https://www.amazon.com/Kingston-Digital... vendar sem jo testiral in in je zapisovalna hitrost samo 40Mb/s.

no comment ::

Zakaj bi kartica vplivala na shutter lag? A brez kartice v aparatu ne moreš sprožit?

Zstiller ::

Lahko in ko pritisnem sprožilec je opazni zamik, sem testiral kartico v nikon dlsr in ni problema. Sem probal Robin Wong's OM-D nastavitve in še kar obstaja. Če na kratko obrazložim ko pritisnem sprožilec na d7200 je instant ko to naredim na em10 II je zamik ali lag. zdaj nevem če je to omejitev kamere ali nimam kaj prav nastavljeno.

no comment ::

Sej se boš navadil... ;)

Okapi ::

Zstiller je izjavil:

Lahko in ko pritisnem sprožilec je opazni zamik, sem testiral kartico v nikon dlsr in ni problema. Sem probal Robin Wong's OM-D nastavitve in še kar obstaja. Če na kratko obrazložim ko pritisnem sprožilec na d7200 je instant ko to naredim na em10 II je zamik ali lag. zdaj nevem če je to omejitev kamere ali nimam kaj prav nastavljeno.

Poglej v meni C (release). Tam imaš na koncu "release lag-time", pa še nekaj nastavitev, ki vplivajo na hitorst (recimo a zaklop čaka na izostritev, ali "prime" takoj, tudi če slika ni ostra.)

Zstiller ::

Sem probal je že mal boljši, izklop live rev je še najbolj pomagalo :). Tisto z zaklopom moram pa še najti je zmanjkalo baterije.

dottor ::

Malo čtiva za čez vikend :)

Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

4knative ::

dottor ::

Dejansko je tale serija knjig res super in priporočam čisto vsakemu. Poleg bi priporočal še istoimensko knjigo drugega avtorja.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

4knative ::

Prebral te knjige tan nekje 2012. Roba je mislim da iz leta 2006. Ampak ok, 11 let ni dosti pri digitalni fotografije zgleda.

Okapi ::

;-) ::

Je se nikon d5000 v kitu kaj vredn je v dobrem stanju res malo rabljen z novo baterijo. Nikol nisem kaj prevec uporabljal fotoaparata in se mi prah nabira

dottor ::

Ene 180-200€ z 18-55 ali 200-250€ z 18-105 bi mogu dobit zanjga.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

s1m0n ::

Kaj bi kdo priporočal za kakšne studio bliskavice ? Tam 300W ali podobno?
Rabo bi 2 kosa ne predrago tam, če se, da kaj dobit med 200-400€.

dottor ::

Poglej malo na foto-klik, imajo kar precej že sestavljenih kompletov, ponavadi rabiš le še triger dokupit ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

;-) ::

dottor je izjavil:

Ene 180-200€ z 18-55 ali 200-250€ z 18-105 bi mogu dobit zanjga.

18-55 je zravn, torbica polnilec, zascitno steklo, tripod za kerga sm dal 80. Nevem kaj folk dela s tem se jaz povsod uporablam iphone. Ce koga zanima grem se kr nekaj pod te navedene cene ker ne potrebujem in se mi neda ukvarjat z prodajo. Lp

Brane22 ::

Par vprašanje glede steklovine za K-1.

Kot razumem, je pri Pentaxu problem z izbiro objektivov. Nove stvari iz njihovega D-FA programa so drage ( in mnoge samo rebadge sicer dobre Sigme), 3-rd party pa ne pokriva vsega.

Ima kdo zadevo in neko kakovostno kombinacijo, ki pokriva od ultrawide na recimo F/1.4 in 24-70 klasike pri recimo F/2.8 pa recimo nekaj za do 200mm na F/2.8 ?

Če ima kdo K-1, katero steklovino uporabljate sami ? Kit D-FA 24-105 ali kaj drugega ?
On a journey of life I chose a psycho path...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

aerox45 ::

;-) je izjavil:

dottor je izjavil:

Ene 180-200€ z 18-55 ali 200-250€ z 18-105 bi mogu dobit zanjga.

18-55 je zravn, torbica polnilec, zascitno steklo, tripod za kerga sm dal 80. Nevem kaj folk dela s tem se jaz povsod uporablam iphone. Ce koga zanima grem se kr nekaj pod te navedene cene ker ne potrebujem in se mi neda ukvarjat z prodajo. Lp


Realno računaj med 120-150€. Pa še to se boš načakal.

dottor ::

Keri tripod imaš ter cena?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

mile ::

Kdo sploh se kupuje Pentaxa? Ricoh bo zdaj zdaj ugasnil vse skupaj

s1m0n ::

Pentax bo ostal za vedno! Če kaj bo prišel komu drugemu v roke.
««
59 / 92
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825313 (13578) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624500 (18552) schurda
»

Sigma je najavila (svetlobno) hiter zoom objektiv 18-35mm f/1.8

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3811932 (9384) CaqKa
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023878 (18729) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425785 (22627) bluefish

Več podobnih tem