» »

[Vse o DSLR]

[Vse o DSLR]

Temo vidijo: vsi
««
58 / 92
»»

s1m0n ::

K-1 je superca, malo počasen ampak dobro za FF in pokrajino je top.
Edino leče so z malo napihnjeno ceno glede na to, da so večinoma "Rebranded". Pa tudi izbira je trenutno majhna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

Bellzmet ::

Ne vem. Sem zelo razočaran nad trenutnim razvojem DSLR trga. Ni čudno, da prodaja konstantno pada, ko pa pri novih zadevah praktično ni nič novega. Sem čakal na 6Dmk2, če bi slučajno šel na FF segment...pa me teli prvi hladni odzivi nikakor ne prepričajo. Mogoče potem, ko (če) mi trenutni DSLR crkne. Da bi pa menjal pa sigurno ne.

s1m0n ::

Jaz sem že par let na istem bodyu (crop) pa še ni bilo potrebe po menjavi.
Tudi zaradi tega ker z novimi modeli ne pridobim skoraj nič!

Spc ::

Bellzmet je izjavil:

Še posebno zato, ker naj bi bil znan po "low light" možnostih. Sej tudi fleša zato nima...

Vsi full frame-i nimajo flash-a, ga moraš dokupit.
 

korenje3 ::

itak da ga imajo. moj nikon d750 ga ima.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Spc ::

Bellzmet je izjavil:

Hm 1600!? To znajo tudi starejši APS-C.

6dmk2 bi glede na to, da smo v 2017 in za EUR, ki jih hočejo, moral tole isto slikati vsaj pri 12800 oz. kar pri 25600...

Tudi to moraš vedet, da je 6D isto v full frame-u kot 1300D v 1.6x segmentu. :)

korenje3 je izjavil:

itak da ga imajo. moj nikon d750 ga ima.

Govorim o canon-u.
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

PARTyZAN ::

Pop up flash je na takšnih fotoaparatih v večini primerov neuporaben, ker bo že sama leča oz sončna zaslonka delala senco na fotkah.

Okapi ::

Lahko je čisto uporaben, med drugim tudi kot daljinski sprožilec za druge bliskavice.

PARTyZAN ::

Za to se uporabljajo remote triggerji.

Bellzmet ::

6D je kot vstop v FF zanimiv tudi za navdušence (amaterje)... In njim (meni) kdaj čisto prav pride pop-up flash... Skratka zgrešeno s strani Canona.

korenje3 ::

PARTyZAN je izjavil:

Pop up flash je na takšnih fotoaparatih v večini primerov neuporaben, ker bo že sama leča oz sončna zaslonka delala senco na fotkah.


zakaj bi dajal to na fotoaparate če bi bilo neuporabno? pri meni je neuporaben samo pri 14-24mm, ki je res velik objektiv.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

dottor ::

Kot je že okapi reku... daljinski prožilec flešev, na D7100 je to edini način kot uporaba pop-up flesha.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

4knative ::

Skratka, 6D Mark II bi moral biti okoli 1400 eur, ne pa 2200 eur. Konec koncev gre za 80D s FF senzorjem, IQ podoben, DR celo nekoliko slabši, skratka nič posebnega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

Bellzmet ::

Tako ja. 1.500 EUR bo pa stal čez približno 4-5 let (nov). Se pravi bo takrat že "star" oz. sploh ne, ker očitno ni nekega hudega napredka na tem področju...

korenje3 ::

je napredek. baje je nikon že pred pred pol leta razvil nek nov senzor ki vidi v skoraj čisti temi.

https://petapixel.com/2016/12/20/insane...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

PARTyZAN ::

korenje: Argument gre v obe smeri: sej jih ne, na precej high end FF bodyih.

dottor: ni edini način, remote trigger je boljša reč, pa kitajci jih prodajajo za pest riža praktično.

Recimo s Canonovim RT gearom lahko prožiš in nastavljaš več flashev iz enote na bodyu radijsko. Če ne želiš imet svetlobe iz tvoje pozicije se ti ni treba jajcat z raznimi karticami pred flashem in pazit, da vsi ostali flashi vidijo tvojega. Jaz po 4 letih uporabe 5D3 niti enkrat nisem pogrešal pop up flasha, je pa res, da imam v torbi vedno tudi 600EX-RT.

Na Nikonu D5100 flasha nisem mogel uporabljat s 18-105mm, mislim, da je bila že celo 50ka problematična, če sem imel sončno zaslonko gor. Verjamem, da je na večjih bodyih malenkost boljše, sem pa skoraj siguren, da je pri objektivu, ki ga jaz največ uporabljam s flashem problem (24-70mm f2.8).

Bellzmet ::

korenje3 je izjavil:

je napredek. baje je nikon že pred pred pol leta razvil nek nov senzor ki vidi v skoraj čisti temi.

https://petapixel.com/2016/12/20/insane...


(Dober) napredek bi bil, če bi si sedaj lastil 6D in bi ga zaradi bistvenih izboljšav takoj zamenjal za 6Dmk2. Konec koncev je 6D že 5 let star. Kakor grejo zadeve drugje pri tehniki hitro, res lahko rečem, da pri DSLR ni nekega bistvenega napredka.

dottor ::

PARTyZAN zakaj bi kupoval trigger če ga ne rabim. Imam pa v prihodnje vzet Quadralite Stroboss 60 N in Quadralite Navigator XN trigger.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

seminal ::

Tole bliskavico imam tudi sam in remote no od goddoxa 685 in je super zadeva :) Imam jo na Nex 6 in A6k in edino kaj je malo jeba je velikost :)

Excavator ::

Že nekaj časa iščem nek starter dslr/mirrorless.
Budget: okoli 300e, verjetno za rabljen kos

Gre se za upgrade iz kompakta(powershot a3000 IS)
Uporaba v za razne evente npr. tekme, združenja, koncerti etc. in fotografija med plezanjem(zato teža dela majhen problem), landscape raznih pokrajin etc.

Gledam Sony RX100 III, rabljen bi se morda našel za 300?
Fuji XE-1
Olympus E-m5
E-m10
Canon 5D mark 1, 1D mark 2, 60D, T6, SL1, Pentax K-5 II/III, Nikon D3300, D7000

Predlogi?

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

Rx100 mk3 za 300€ bo v bolj ubogem stanju pomoje.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Okapi ::

Za 300 evrov boš težko kaj bistveno boljšega od tega, kar že imaš, dobil, tudi rabljenega. Zlasti zaradi objektiva, ker glede na tvoje želje (od tekem in koncertov do plezanja in pokrajin) potrebuješ vsaj 5x zum, če ne več. Se pravi, da pokrije široki kot in zmeren teleobjektiv.

Od fotoaparatov z izmenljivimi objektivi do 300 evrov mogoče dobiš kakšnega rabljenega Nikona 1 s primernim objektivom. Problem pri večini ostalih je, da objektivom ne padajo tako cene, in moraš računati vsaj 100 do 150 evrov samo za objektiv (ali raje dva).

Tako da kakšen od malo boljših "ta malih" je za tvoj proračun po mojem primernejši (s tem da tisti z 1" tipalom so v glavnem predragi, tudi rabljeni). Od novih je recimo zelo zanimiv Casio Exilim EX-ZR5000. Mogoče dobiš rabljenega Fujija XQ2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

4knative ::

Za fotografijo med plezanjem ti priporočam Canon 1D Mark III. Dobiš ga za 300 eur. Lahko se uporablja tudi za zabijanje klinov v steno.

korenje3 ::

ali pa kakšnega nikona in zabijaš z nikonom te canone v steno...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

4knative ::

korenje3, tega sicer ne razumem, ampak vseeno NA ZDRAVJE! :D

Excavator ::

Budget še lahko malo raztegnem..

V večini se bo res šlo za tisto klasično landscape iz kakšnih mostov,vrhov, sunsets etc. potem morda kak timelapse in pa če dobim ponudbo za slikanje kakega eventa, da si ne rabim sposojat(nazadnje uporabil d7100).

Najprej me zanima kaj mi je v tem primeru boljše, mirrorless(teža) ali dslr?

Kot "landscape" pa mislim nekaj takega.

Pro_moted ::

Excavator je izjavil:

Budget še lahko malo raztegnem..

V večini se bo res šlo za tisto klasično landscape iz kakšnih mostov,vrhov, sunsets etc. potem morda kak timelapse in pa če dobim ponudbo za slikanje kakega eventa, da si ne rabim sposojat(nazadnje uporabil d7100).

Najprej me zanima kaj mi je v tem primeru boljše, mirrorless(teža) ali dslr?

Kot "landscape" pa mislim nekaj takega.



Prijavi se na FLICKR, pojdi na filter za za ogled slik po modelu kamere in poglej fotografije , ki so bile narejene z aparati, ki si jih želiš. Potem boš ugotovil da ljudje delajo z vsem mogočim tudi z modernimi kompakti, fenomelnalne fotografije pokrajin, eventov, portretov. Potem se boš začel manj sekirat za znamko in modelom kamer in bolj s tem , kaj bi lahko kam šel fotografirat in s katerim sistemom boš imel kamero lahko ves čas pri sebi. Potem pa pridi sem nazaj, da ti bodo lahko priporočali minimalno Canon 6D.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

dottor ::

Dejansko lahko googlaš model aparata ali model objektiva in napišeš flickr zraven in ti google že sam da kot prvi zadetek.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Excavator je izjavil:

Najprej me zanima kaj mi je v tem primeru boljše, mirrorless(teža) ali dslr?
Brezzrcalni so v praktično vseh pogledih boljši. Odločit se moraš samo, katerega brezzrcalnega bi imel (izbiraš lahko med FF (Sony), APS-C (Sony, Fuji, Canon) in m4/3 (Olympus, Panasonic). Jaz bi recimo priporočal Olympusa, in v slogu zgornjega predloga, da na netu pogledaš, kakšne slike delajo s kakšnim modelom, je tule še povezava do enega od uporabnikov Olympusa.
https://500px.com/sulasulacom/galleries...

Okapi ::

Posebej za korenje je pa tule en prispevek romunskega fotografa, ki je nedavno presedlal iz Nikona na Olympusa.
http://www.intufisuri.ro/2017/07/olympu...

dj_uro ::

uff sam tale Olympus je pa orng zadeva...
me že ima da bi mojo kravo prodal pa tega kupil...
vw-klub.si

Spc ::

Pro_moted je izjavil:

tudi z modernimi kompakti

Sej jaz tudi uporabljam kompakt včasih, to sem slikal z Canon PowerShot SX50 HS (RAW), lunin mrk:

http://www.spcphoto.com/archive/Lunin%20Mrk%20-%20Tine%20Gornik.png

*Slika zasede malo več, zato sem dal link namesto slike.
 

no comment ::

Spc je izjavil:


*Slika zasede malo več, zato sem dal link namesto slike.

V čem je fora, da linke postaš kot formatirano kodo?

korenje3 ::

od vremenske postaje na hiši do fotografije...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

dottor ::

Zgleda full fotošopano :|
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

dj_uro je izjavil:

uff sam tale Olympus je pa orng zadeva...
me že ima da bi mojo kravo prodal pa tega kupil...

Tule sta še dva zanimiva prispevka na to temo. Češki profesionalni naravoslovni fotograf, ki je pred leti iz Nikona presedlal na Canona, konec lanskega leta pa na Olympusa. Iz "polnega formata" je na "četrtinskega" presedlal predvsem zaradi teže opreme, ki jo mora tovorit po pragozdovih. S Canonom je okoli tovoril 14 kil, z Olympusom dobrih 7 kg. Jaz bi tu na hitro dodal, da je tudi cena za kompletno opremo vsaj pol nižja (kar za profesionalca mogoče ni pomembno, za večino drugih pa je).

http://www.sulasula.com/en/olympus-for-...
http://www.sulasula.com/en/olympus-for-...

Brane22 ::

Fajn, ja. Tip, ki pozna svoje orodje in ga izkorišča do konca.

Samo tu je treba bit previden. Njegov useage pattern v splošnem ni tvoj. Najbrž nima enakega profila strank, te nimajo enakih zahtev itd.

Tisto kar je meni pomembno ( low-ligth, high ISO work) je obdelal bolj bežno. V stilu, glej kaj se da.

OK. Ampak to je še vedno daleč pod 6D. Ja, fotkič zna sto in en trik. Ampak velika večina je softverskih.

Ja, torba mu tehta 7 namesto 14 kil in njemu je to pomembno. Ker mu torbo nosi šerpa in ta ima svojo nosilnost.

Meni torba mogoče stoji prtljažniku avta, potem jo pa nosim tistih nekaj m od avta do hotela/šole/firme/whatever.

Postavi ga zraven Pentax K-1 in takoj lahko vidiš, da ob maljon trikih ta EM ima "slepe pege", kamor kljub vsemu ne more.




Hočem samo reč da se njegov blog bere kot poceni "Džirlo" reklama za magični čaj, univeerzalni ključ ali kaj podobnega.

Mogoče je najbližji primer kak sejemski mojster, ki na štandu pred vzhičeno publiko z njegovim lepilom lima v petih sekundah vse živo na vse mrtvo in za vse večne čase.

Kupiš flaško, prideš domov, po treh mesecih zalimaš jebeni plastični nosilec za brisačo kopalnici in ta pade stran čez pol ure.
On a journey of life I chose a psycho path...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

Okapi ::

Kako se njegov blog bere, je precej manj pomembno kot to, kaj kažejo njegove fotke. In te kažejo dobro.;)
Če se ni zlagal, je
professional wildlife photographer who over the past 15 years undertook almost 40 photo expeditions to tropical rainforests across the world.

Nikjer nisem zasledil, da bi ga Olympus sponzoriral, tako da je očitno sam ugotovil, kaj je bolje zanj.

Recimo onemu romunskemu profesionalcu (link je nekje v prejšnjih sporočilih) je Olympus dal kompletno opremo, tako da njegove ocene Olympusa je treba brati z malo rezerve. Tip je bil prej Nikonov "ambasador" (podobno kot recimo Hodalič pri nas), pa ni bil zadovoljen z Nikonovo podporo in je prekinil z njimi in to javno objavil na svojem blogu (kar so pri Olympusu takoj izkoristili in mu dali v preizkus svojo opremo).

Drugače pa jasno, vsak mora zase ugotoviti, kaj mu najbolj ustreza, oziroma kakšne rezultate potrebuje. Ampak je koristno, če to ocenjuješ realistično, ne pikselpiparsko.

Brane22 ::

Pa saj tudi tip, ki na vsakem sejmu kaže možnosti lepila, ki ga prodaja, tudi kupuje svoje lepilo.

Moj point je: _Njemu_ to dela.
On a journey of life I chose a psycho path...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

fm13 ::

Brane22 je izjavil:


Tisto kar je meni pomembno ( low-ligth, high ISO work) je obdelal bolj bežno. V stilu, glej kaj se da.
OK. Ampak to je še vedno daleč pod 6D.

Piše o zadevah, ki so pomembne zanj.
Če pa bi zadevo prebral, bi videl tudi tole:

First things first though, if you are expecting a selling pitch from me along the lines of the E-M1 Mark II being on a par with a full-frame, you are mistaken. It’s not. And it won’t be – probably for a very long time. Regretfully, there are times when the full-frame is irreplaceable.

Meni se zdi opis njegovih razlogov za prehod na E-M1 mk2 (in ne na Olympus na splošno, kot omeni) zelo realen, nič reklamen. Je pač našel odličen kompromis za svoje potrebe.

Brane22 ::

Saj ne pravim, da je reklamen v smislu da laže kot pocenii reklama.

Bolj v smislu da reklamira robo kot un tip z limom. NJemu to dela in to ti laho pošteno pokaže - no cheating there.

Catch je v tem,d a njegovi primeri vlečejo publiko v neko prepričanje, da tudi ona to lahko.
Samo opremo rabi.
Ja, ob zelo ohlapni definiciji za "lahko", vsekakor...
On a journey of life I chose a psycho path...

4knative ::

Djokotu lahko daš otroški lopar in te bo v tenisu zmazal kot za šalo.
Ni pa treba zaradi tega dejstva propagirat otroških loparjev...

fm13 ::

Brane22 je izjavil:

NJemu to dela in to ti laho pošteno pokaže - no cheating there.
Catch je v tem,d a njegovi primeri vlečejo publiko v neko prepričanje, da tudi ona to lahko.
Samo opremo rabi.

O kakšni publiki govoriš?
Profiji že vejo, kaj rabijo. Če pa misliš na amaterje, pa je vseeno, če dajo X eur za Olympusa ali pa 2X ali 3X za FF opremo, rezultat ne bo bistvenu drugačen, še vedno bo izdelek amaterski.
Ali pa se motim in ne razumem, od kod takšen problem glede tega članka?
Meni se zdi zapis zanimiv, hvala Okapiju za link, to je vse...

Okapi ::

Ja, seveda, opremo je treba znati uporabljati. Ampak če je ne znaš, ti nobena ne bo pomagala. Nateg bi bil reči, kupite Olympusa (ali Canona ali Sonyja ...) in boste naredili vrhunske fotke.

Korist prispevkov in ocen opreme, kot je ta od tega Čeha, je v tem, da ljudje vidijo, kaj vse je dejansko mogoče narediti. Ker marsikdo misli, da moraš imeti "full frame" za 3000+ evrov, ker vse, kar je manj, ni dovolj dobro.

no comment ::

Samo da ne bo sedaj kdo mislil, da mora imeti pa Olympusa za 2k EUR. In še petkrat toliko v objektivih (kot ta tip).

Bodmo orto... Več kot smartphone redkokdo rabi!

Right?

Okapi ::

Jasno. In več kot telefon tudi redko kdo ima. Prodaja digitalnih fotoaparatov je, odkar so telefoni dovolj dobri, padla za 80%.

Bellzmet ::

Ja samo to tudi zaradi tega, ker je razvoj pri fotoaparatih porazen. Npr. nov telefon za 230 EUR dela enake (no večinoma lepše fotke), kot 3 leta star Nikon kompakt, ki je stal 180 EUR. Fotič za 180 EUR bi moral delati veliko boljše fotke kot mobitel (ajde pustimo rang 500 eur plus), da bi bil upravičen nakup.

Seveda ne kupiš več kompaktnega fotoaparata oz. raje daš 100 EUR več za mobitel, ki ima dober fotoaparat.

s1m0n ::

Jaz kvalitete med sliko, ki jo naredi telefon ali kompakten ne bi primerjal! Že lep čas je to zadnji faktor pri "fotoaparatih".

Bolj pomembno je povedati, da so telefoni.
- z boljšim zaslonom
- z boljšo odzivnostjo
- povezani v splet (socialna omrežja)...
- manjši
- lažji...

To so prednosti! Ne pa slika, ki jo naprava vrže ven!

Bellzmet ::

Ja se strinjam. In to bi morali dodati kompaktom + še to, da bi bila fotka/video boljša od mobitela. Ker moja mi sedaj teži zakaj smo kupili kompakta, če pa mobitel dela boljši video. A j*** ga, ne bomo več kupili kompakta.

nofaith ::

Mene pa pri mirrorlessih predvsem mika sony(a6300/a6500). Poezija za sabo nosit proti FF nikonu. Ko sem ga prijel v roko nisem vrjel kako kompaktna zadeva je to, gor butneš sony 20mm f2.8 in ga maš lahko venomer v žepu, 1.5x crop neverjetno. Bi si upal rečt da je kar kompakt, edini problem je da bi te prišel 1700€.
Drawbacki so pa cena in pregrevanje v 4k videu.

Nekega dne, ko bo budget omogočal.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.
««
58 / 92
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825322 (13587) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624504 (18556) schurda
»

Sigma je najavila (svetlobno) hiter zoom objektiv 18-35mm f/1.8

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3811932 (9384) CaqKa
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023878 (18729) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425785 (22627) bluefish

Več podobnih tem