» »

[Vse o DSLR]

[Vse o DSLR]

Temo vidijo: vsi
««
56 / 92
»»

dottor ::

Jaz čakam na teste nove sigme 24-70 ter tamrona G2 in se pol odločim kateri bo deležen prostora v ruzaku.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

koyotee ::

Verjetno bo kar sigma.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

dottor ::

Itak bom konc leta nabavljal tako da bom še na G2 počakal. Pa še na Nikonov 10-20.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Brane22 ::

Kako je s Canon Cashback programom ?

Prodajalci nekaj bluzijo, da je vezan na državo kupca in ne prodajalca.

Kako je res s tem ? A potem ne moreš nekaj nabaviti recimo pri nemškem prodajalcu in tam uveljavljati cashback opcije ?
On a journey of life I chose a psycho path...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

s1m0n ::

Sem klical pri nas pa pravijo, da moraš imet stalno prebivališče ali sedež v Republiki Sloveniji.
Za tujino je verjetno podobno.

Brane22 ::

Kdo to pravi ? Prodajalci ?

Njim so take zgodbe v interesu.

Je pa vrpašanje, kolk so take stvari legalne- v smislu v skaldu z EU regulativo.
On a journey of life I chose a psycho path...

jernejl ::

Že kar nekaj časa nazaj sem prebiral pogoje akcije v avstriji in kolikor se spomnim, so pogoji takrat zahtevali TRR, odprt v avstriji, kamor so nakazali denar.

Brane22 ::

Ampak CashBack ponuja dve opciji, dobropis je druga.

BTW, kako je z bančnimi računi tipa N26, se ti vodijo kot slovenski ali recimo nemški ?
On a journey of life I chose a psycho path...

Tilen88 ::

dottor je izjavil:

Jaz čakam na teste nove sigme 24-70 ter tamrona G2 in se pol odločim kateri bo deležen prostora v ruzaku.


Jaz sem se tudi za art sigmo odločil za mojega d7200 in sicer 24-105 o kateri je bilo govora..mislim da bo to to

4knative ::

24-105 ti ni malo ozek na crop senzorju?

Spc ::

Brane22 je izjavil:

Kako je s Canon Cashback programom ?

Zakaj bi te rabil cashback.
V avstriji/nemčiji je canon DSLR roba 60% bolj poceni kot v sloveniji.
Torej cashback v sloveniji je brezvezn.
 

Tilen88 ::

4knative je izjavil:

24-105 ti ni malo ozek na crop senzorju?


Kako misliš ozek? Da dobim ven 35-156ish mm?

Brane22 ::

Spc je izjavil:

Brane22 je izjavil:

Kako je s Canon Cashback programom ?

Zakaj bi te rabil cashback.
V avstriji/nemčiji je canon DSLR roba 60% bolj poceni kot v sloveniji.
Torej cashback v sloveniji je brezvezn.


Ker je cashback tudi v nemčiji in avstriji:
CANON CASHBACK-EU
On a journey of life I chose a psycho path...

Bellzmet ::

Spc je izjavil:

Brane22 je izjavil:

Kako je s Canon Cashback programom ?

Zakaj bi te rabil cashback.
V avstriji/nemčiji je canon DSLR roba 60% bolj poceni kot v sloveniji.
Torej cashback v sloveniji je brezvezn.


Aja, kje pa je 60% bolj poceni?

Npr. tole je daaaleč od 60%...
https://geizhals.at/canon-eos-80d-schwa...
https://www.ceneje.si/Izdelek/5935800/f...

lp

Brane22 ::

Ampak tole je recimo bližje:

6D @ ceneje.si

6D @ IDEALO

Pa mogoče teden nazaj so ga imeli za ~€1000...

Glavni problem slovenskih dobaviteljev je, da imajo po defaultu vsi pooblaščeni servis pri 3A, kar je zame že dovoljšen razlog za nakup tudi v mianmaru, če je treba.
On a journey of life I chose a psycho path...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()

koyotee ::

Brane22 je izjavil:

Ampak tole je recimo bližje:

6D @ ceneje.si

6D @ IDEALO

Pa mogoče teden nazaj so ga imeli za ~€1000...

Glavni problem slovenskih dobaviteljev je, da imajo po defaultu vsi pooblaščeni servis pri 3A, kar je zame že dovoljšen razlog za nakup tudi v mianmaru, če je treba.


Pa sej lah pošlješ tut v tujino na servis?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Spc ::

Bellzmet je izjavil:

Aja, kje pa je 60% bolj poceni?

Primer:

AT:
https://www.myduano.com/detail/index/sA...

SLO:
https://www.enaa.com/oddelki/foto/izd_1...

:))
 

Brane22 ::

koyotee je izjavil:



Pa sej lah pošlješ tut v tujino na servis?


Če računaš na tuj servis, zakaj bi potem sploh kupoval doma ?
On a journey of life I chose a psycho path...

koyotee ::

Brane22 je izjavil:

koyotee je izjavil:



Pa sej lah pošlješ tut v tujino na servis?


Če računaš na tuj servis, zakaj bi potem sploh kupoval doma ?


E tega ti pa neznam razložit :D
Sicer pa, zelo majhen procent naprav, ki jih imaš dejansko grejo na servis, sploh v garancijskem roku.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Bellzmet ::

Spc je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Aja, kje pa je 60% bolj poceni?

Primer:

AT:
https://www.myduano.com/detail/index/sA...

SLO:
https://www.enaa.com/oddelki/foto/izd_1...

:))


Hm. Ne zdej lepit najcenejše iz geizshals pa najdražje iz Slo. Pa tale tvoj link - pošiljajo sploh v Slo?
Kaj pa tole (-150 EUR):
https://foto-shop.si/canon-objektivi/14...

Pa razlike praktično ni. Skratka 60% ceneje so lovačke priče.

Tilen88 ::

Katere so pa dejansko tuje trgovineniz katerih se splača narocat?

4knative ::

Pazite še 3% je razlike pri DDV, tako da treba še to prišteti in poštnino zraven in nekateri ne dostavljajo v Slovenijo in za cashback se treba zmenit še prej. Ko to vse prekalkuliraš pa pač zbereš najboljšega ponudnika ali pa narediš pritisk na kakšnega slovenskega trgovca in vzameš lepo z dobrim popustom in na firmo brez davka.

Brane22 ::

Dobro, kaj zdaj to pomeni - si svojo 5tko vzel v SLO ali zunaj ?
Za CashBack se ti je ratalo zmenit ?
On a journey of life I chose a psycho path...

Spc ::

Če bom kaj kupoval glede DSLRjev / opreme bom 100% šel v avstrijo kupit, ceneje je pa še bolj kvalitetno.
Garancijo pa ti komot priznajo v vseh EU državah.
:)
 

kingsix ::

Zanima me v čem je "fora", da še kupujete te DSLR aparate?
Zadnja leta sem uporabljal Sony a6000 z lečami: Sony E 35mm f/1.8 OSS, Sony E 55-210mm, defaultno Sony 16-55 in Sony 30mm Macro.

Sedaj imam nekaj tednov doma Canon EOS 80D in Nikon D610 z XY lečami (se mi ne da zdj navajat z kerimi, ker nisem doma in ne vem 100%). To je tako nerodno nosit okoli proti a6k, da sem na koncu uporabljal le slednjega.Glede kvalitete slike pa sploh ni (neke) razlike. V določenih primerih je bil a6k celo boljši.

..sicer nisem profi ampak le "enthusiast". Očitno še ne potrebujem nobene nadgradnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kingsix ()

koyotee ::

Spc je izjavil:

Če bom kaj kupoval glede DSLRjev / opreme bom 100% šel v avstrijo kupit, ceneje je pa še bolj kvalitetno.
Garancijo pa ti komot priznajo v vseh EU državah.
:)


Bolj kvalitetno :)):)):))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Spc ::

koyotee je izjavil:

Bolj kvalitetno :)):)):))

A to ne veš ? Mi imamo canon adrija, roba delana za balkan, dosti slabše kvalitete dokazano.


kingsix je izjavil:

Zanima me v čem je "fora", da še kupujete te DSLR aparate?
Zadnja leta sem uporabljal Sony a6000 z lečami: Sony E 35mm f/1.8 OSS, Sony E 55-210mm, defaultno Sony 16-55 in Sony 30mm Macro.


Jaz osebno ne maram sony-a zaradi njihovega agresivnega ostrenja slik in drugih fint, compressed RAW in druge finte.
Sploh sony senzorji so en drek.
Tisti škandal z poceni lepilom za CCD senzorje, ko je vsem nikonom in sony-em itd itd odstopil senzor čez en čas.
Zato nikoli več sony-a.

http://www.twice.com/news/news/sony-ccd...
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

koyotee ::

A pa ti ves da nikon uporablja sony senzorje?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Spc ::

koyotee je izjavil:

A pa ti ves da nikon uporablja sony senzorje?

Vem ja, zato pa kupujem samo EOS serijo.
 

Brane22 ::

kingsix je izjavil:

Zanima me v čem je "fora", da še kupujete te DSLR aparate?
Zadnja leta sem uporabljal Sony a6000 z lečami: Sony E 35mm f/1.8 OSS, Sony E 55-210mm in defaultno Sony 16-55.


Za ostale ne vem, jaz baš nisem nek profi, čeprav, če se potrudim, znam naredit uporabno fotko. Včasih kaj več ko to. DSLRji so bili v času nakupa mojih zadnjih modelov ( 450D) edina opcija za ta denar.

Sedaj pa, kljub vsej konkurenci, je Canon videti še vedno nepresežen na nekaterih poljih. Recimo low-light performance je 6D nepresežen za ta denar. 6D mkII bo, pravijo še bistveno boljši.

Poleg tega, ko enkrat imaš neakj objetkivov, je težko sedaj zamenjati in iti na nekaj povsem drugega.
Magije pa ni. Na fotkiču lahko piše karkoli hočeš, še vedno rabiš dober objektiv. In recimo kolikorkoli je 24-105 F4 soliden ( a še vendo "poceni"), še vedno je v mejnih pogoojih daleč za fiksnim objektivom, ki je par zaslonk svetlejši, ima manj aberacij itd.
On a journey of life I chose a psycho path...

4knative ::

koyotee je izjavil:

Spc je izjavil:

Če bom kaj kupoval glede DSLRjev / opreme bom 100% šel v avstrijo kupit, ceneje je pa še bolj kvalitetno.
Garancijo pa ti komot priznajo v vseh EU državah.
:)


Bolj kvalitetno :)):)):))


Slišim da paštete majo res bolj kvalitetne v Avstriji - dokazano. Tam je 60% stranskih produktov v pašteti (kože, repi, uhlji, drobovina) pri nas pa samo okoli 50%. Ni fer! :D

seminal ::

Ko tule vidim kakšne eni pišete :D v avstriji kvalittenjša roba, za servis ne rečem, pa saj naši večja poravila tudi na dunaj pošljejo ali pa še višje... Pa še za neke poznavlace se imajo samo kokice pa kokaola še manjka.
Pa sony senzorji so DALEČ pred Canonom :) Edino kaj ima canon je širok izbor leč.

Okapi ::

Brane22 je izjavil:

Glavni problem slovenskih dobaviteljev je, da imajo po defaultu vsi pooblaščeni servis pri 3A, kar je zame že dovoljšen razlog za nakup tudi v mianmaru, če je treba.
Kaj pa je narobe s 3A? A sploh kaj sami popravljajo? Olympuse pošiljajo na Češko. Prednost, da to oni počno, je v ceni in zavarovanju pošiljke. V garancijski dobi te nič ne stane - če bi moral v tujino pošiljati sam, bi bilo drago.

Brane22 ::

seminal je izjavil:


Pa sony senzorji so DALEČ pred Canonom :) Edino kaj ima canon je širok izbor leč.


Vsaj po testih sodeč po tistih parametrih, ki mene zanimajo, to ni ravno videt.
Ja, uporabljajo backlighted izvedbo itd itd a to tudi ustrezno zaračunajo.
On a journey of life I chose a psycho path...

Okapi ::

Brane22 je izjavil:

Poleg tega, ko enkrat imaš neakj objetkivov, je težko sedaj zamenjati in iti na nekaj povsem drugega.
To je edina stvar, ki še rešuje Nikon, in ena od glavnih, da Canon še vedno proda največ fotoaparatov.

Imam kolega, ki s Canoni slika že 40+ let, in bi zadnih par let že presedlal na brezzrcalne Sonyje, če ne bi imel manjšega premoženja investiranega v Canonove objektive. 5D mk4 ga je sicer malo potolažil, ampak ne prav zelo.

4knative ::

Brane22 je izjavil:

Dobro, kaj zdaj to pomeni - si svojo 5tko vzel v SLO ali zunaj ?
Za CashBack se ti je ratalo zmenit ?


Avstrija, račun na firmo in popust namesto cashbacka. Skupaj naneslo 2500 eur za Canon EOS 5D Mark IV Gehäuse.
Kar dobra cena, glede na to da za 6D Mark II hočejo 2200 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

Brane22 ::

Okapi je izjavil:

Imam kolega, ki s Canoni slika že 40+ let, in bi zadnih par let že presedlal na brezzrcalne Sonyje, če ne bi imel manjšega premoženja investiranega v Canonove objektive. 5D mk4 ga je sicer malo potolažil, ampak ne prav zelo.


Mnenja testerjev so deljena na podoben način. Eni pravijo, Sony in samo Sony, drugim je Canon/Nikon še vedno nezamenjiv, bombončki novih generacij pa zaenkrat nebistveni.

Očitno je precej odvisno od okoliščin posameznih zahtev.
On a journey of life I chose a psycho path...

Brane22 ::

4knative je izjavil:

Brane22 je izjavil:

Dobro, kaj zdaj to pomeni - si svojo 5tko vzel v SLO ali zunaj ?
Za CashBack se ti je ratalo zmenit ?


Avstrija, račun na firmo in popust namesto cashbacka. Skupaj naneslo 2500 eur za Canon EOS 5D Mark IV Gehäuse.
Kar dobra cena, glede na to da za 6D Mark II hočejo 2200 eur.


Dobro, za 6Dmk2 verjetno računajo na začetni naval, drugače bi se verjetno tudi zanjo lahko zmenil na podoben način čez par mesecev. €1,9k - 22% = ~€1550.
On a journey of life I chose a psycho path...

seminal ::

IN katere kriterji gledaš? V vseh kategorijah ima sony trenuntno najboljše senzorje A9 šport, A72R all rounder, A7s2 low light. itd.. Pač sony še nima toliko leč ampak gre na bolje. DSLR pa je kot avto na bencin, vztrajno umira.
Če imaš veliko ta belih topov ne rečem te ne menjaš napisa, za neke kit objektive ali pa mogoče kakega L rdečega. Pa dobro prodaš pa presedlaš.

Spc ::

seminal je izjavil:

Pa sony senzorji so DALEČ pred Canonom :)

To si ti sanjal, ker so drugi tako rekli.
 

4knative ::

Brane22 je izjavil:

4knative je izjavil:

Brane22 je izjavil:

Dobro, kaj zdaj to pomeni - si svojo 5tko vzel v SLO ali zunaj ?
Za CashBack se ti je ratalo zmenit ?


Avstrija, račun na firmo in popust namesto cashbacka. Skupaj naneslo 2500 eur za Canon EOS 5D Mark IV Gehäuse.
Kar dobra cena, glede na to da za 6D Mark II hočejo 2200 eur.


Dobro, za 6Dmk2 verjetno računajo na začetni naval, drugače bi se verjetno tudi zanjo lahko zmenil na podoben način čez par mesecev. €1,9k - 22% = ~€1550.


Drži, pri novih modelih imajo bolj ostro politiko pri določanju cen/popustov. V prvih mesecih, pa vse do enega leta, so načeloma zelo striktni.

Brane22 ::

seminal je izjavil:

IN katere kriterji gledaš? V vseh kategorijah ima sony trenuntno najboljše senzorje A9 šport, A72R all rounder, A7s2 low light. itd.. Pač sony še nima toliko leč ampak gre na bolje. DSLR pa je kot avto na bencin, vztrajno umira.
Če imaš veliko ta belih topov ne rečem te ne menjaš napisa, za neke kit objektive ali pa mogoče kakega L rdečega. Pa dobro prodaš pa presedlaš.


A7SII je €2.6K. 6D je €1K. mk2 bo €2k. S tem da v low-light mnogi še vedno preferirajo 6D.

Kje je zdaj ta bistvena razlika, ki upraviči zamenjavo vsega ?
On a journey of life I chose a psycho path...

Tilen88 ::

4knative je izjavil:

Brane22 je izjavil:

Dobro, kaj zdaj to pomeni - si svojo 5tko vzel v SLO ali zunaj ?
Za CashBack se ti je ratalo zmenit ?


Avstrija, račun na firmo in popust namesto cashbacka. Skupaj naneslo 2500 eur za Canon EOS 5D Mark IV Gehäuse.
Kar dobra cena, glede na to da za 6D Mark II hočejo 2200 eur.


Lahko zaupaš trgovino?

Okapi ::

seminal je izjavil:

IN katere kriterji gledaš? V vseh kategorijah ima sony trenuntno najboljše senzorje A9 šport, A72R all rounder, A7s2 low light. itd.. Pač sony še nima toliko leč ampak gre na bolje. DSLR pa je kot avto na bencin, vztrajno umira.
Če imaš veliko ta belih topov ne rečem te ne menjaš napisa, za neke kit objektive ali pa mogoče kakega L rdečega. Pa dobro prodaš pa presedlaš.

Samo je pa tudi res, da se te razlike poznajo v glavnem samo pri ultimativnem pikselpipanju. Na naslovnici National Geographica razlike ne vidiš. Tudi na Playboyevi duplerici ne.

Hitrost in natančnost ostrenja je pomembnejša. Pomembnejša je tudi sama ergonomika - kako hitro lahko reagiraš, če moraš na hitro kakšno nastavitev spremeniti.

seminal ::

Spc na plano kaj ima Canon od snezorja dobro? En model prosim?

Brane povej kaj imaš od Canon opreme doma?
Od canona če že 5D serijo gledat.
DSLR bo še nekaj časa v PRO segmentu pa še tukaj so se s prihodom A9 premešale karte. in je lahko brezzrcalce tudi športno reporteska kamera..

Brane22 ::

Imam ene par prastarih 450D, pa mislim da 350D,

Objektivi:

70-300 Canon
24-150 F4 Canon
Sigma 150-500
en 60mm macro canon
ene 5 Speedlite EX580
šitload drugega drobiža.
Najbrž sem še kak objektiv pozabu.
Ja en poceni širok Canon 12-24mm mislim ( ampak to je ostalo drugje)

Od Canona mi je ravno 6D bolj všeč od 5D
On a journey of life I chose a psycho path...

Spc ::

seminal je izjavil:

Spc na plano kaj ima Canon od snezorja dobro? En model prosim?

Katera slika je boljša:


Razloži mi še zakaj je boljša.
 

4knative ::

Hahaha, zdaj si jih pa zaključil, madonca... :))

seminal ::

Saj sem tak vedo da bo 1D potegno iz rokava.. Soliden senzor od Canona. za 6k to tudi pričakuješ. Sony ma malo več pixlov, zdaj pa čakam kakšne razlike so to astronomske.

Kupi kako 5D 3 rabljeno brane.. 24-105 predvidevam da imaš, macro nebo šel več gor ker je ef-s, flashi so vredi.kaki 70-200 F4 ti manjka namesto 70-300. No al pa nova 6D ni slaba ampak je kar draga še.

Brane22 ::

Ne rabim 5D3. Ničesar od tega, kar ponuja čez 6D, ne rabim tako zelo.

Vse, kar bi nujno rabil je low-light performance.

"Stara" 6D je €1k. MK2 bo pa tudi padla cena v kratkem.

S tem, da je bila 6D vedno za kanček boljša točno tu - pri šumu senzorja.
On a journey of life I chose a psycho path...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Brane22 ()
««
56 / 92
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825273 (13538) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624471 (18523) schurda
»

Sigma je najavila (svetlobno) hiter zoom objektiv 18-35mm f/1.8

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3811924 (9376) CaqKa
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023836 (18687) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425713 (22555) bluefish

Več podobnih tem