» »

[Vse o DSLR]

[Vse o DSLR]

Temo vidijo: vsi
««
55 / 92
»»

Tilen88 ::

Ne splača se kregat vsi majo + in - :)

Spc ::

Tilen88 je izjavil:

Ne splača se kregat vsi majo + in - :)

Se ne kregamo :)

Ampak zadnje čase imajo fotoaparati hude napake.
 

korenje3 ::

nikon je leader, drugi so sledilci. simple as that.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Okapi ::

Spc je izjavil:

koyotee je izjavil:

Spc je izjavil:

4knative je izjavil:

Nikon je bolj resna kamera, tu ni dileme. Tudi boljša kamera v vsem kar je merljivo (dpreview). Brezzrcalci z retro dizajnom so meni karnekaj... :D

Nikon ja...
https://petapixel.com/2017/07/14/nikon-...
:))


Še sony prehiteva nikon po levi in po desni

Sony ima tudi hude težave zadnje čase:

Eh, to je bolj posledica maničnega pikselpipanja. Tole za Sony se je recimo izkazalo, da je posledica osvetlitve z reklamnimi panoji LED ob igrišču. Ti utripajo s tako frekvenco, da na sliki povzročijo te pasove (kadar je igralec ob robu igrišča, dovolj blizu panoja, da ga ta osvetli).

Na splošno je pa seveda logično, da je vedno več težav, ker so fotoaparati čedalje bolj komplicirani. Kmalu bodo morali procesorji imeti aktivno hlajenje, da se ne bodo pregrevali.>:D

dottor ::

no comment je izjavil:

dottor je izjavil:

18-35 ti bo malo kratek za kej resnejšega, je pa super event objektiv.

Ker daljši == bolj resen?


Daljši == večjo "raznolikost". Recimo 18-35 je super za evente in landscape, pa morda kakšno modno fotografijo pa za portrete, malo več zooma vedno pride prav in te ne omejuje tolko.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

korenje3 je izjavil:

nikon je leader, drugi so sledilci. simple as that.

V katerem stoletju si se ti zataknil? Nikon je pred tem, da ga nekdo (Sony, recimo) kupi. Izgublja na vseh frontah.

Spc ::

korenje3 je izjavil:

nikon je leader, drugi so sledilci. simple as that.

Nikon = Sony.
Saj uporabljajo sony senzorje.
 

korenje3 ::

ja, sam nikon povleče več iz sonyjevih senzorjev kot sony sam.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

koyotee ::

korenje3 je izjavil:

ja, sam nikon povleče več iz sonyjevih senzorjev kot sony sam.


Ja ampak zraven doda še 1kg teže
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

korenje3 ::

karkoli že, nikonovo podjetje je 10x večje kot sonyjeva divizija za proizvodnjo fotoapratov...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Spc ::

korenje3 je izjavil:

ja, sam nikon povleče več iz sonyjevih senzorjev kot sony sam.

To je vse v software-u.
Dejstvo pa ostaja, da nikon ne izdeluje svojih CMOS-ov, kar je žalostno.
Se pravi nikon = sony z nikon software-om in nikon mehaniko.
To je to.
 

koyotee ::

korenje3 je izjavil:

ja, sam nikon povleče več iz sonyjevih senzorjev kot sony sam.


Ja res povlece vec? A lah mal manj nakladas? http://www.imaging-resource.com/cameras...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

4knative ::

Zato pa so/ste vsi novonastali fotografi za en drek. Ker ste tehničarji, brez filinga. Važen je najboljši senzor, vsaj 72 megapikslov od sonija, z najboljšim in najhitrejšim ostrenjem, najboljši low light performance, najboljši dynamic range... Kje je filing, "robotki"?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

korenje3 ::

koyotee je izjavil:

korenje3 je izjavil:

ja, sam nikon povleče več iz sonyjevih senzorjev kot sony sam.


Ja res povlece vec? A lah mal manj nakladas? http://www.imaging-resource.com/cameras...


ne nakladam. to je objektivno dejstvo.
sem se dobro pozanimal ko sem kupoval d750. iz istega obdobja mislim da je sony A7 z istim senzorjem.

4knative je izjavil:

Zato pa so/ste vsi novonastali fotografi za en drek. Ker ste tehničarji, brez filinga. Važen je najboljši senzor, vsaj 72 megapikslov od sonija, z najboljšim in najhitrejšim ostrenjem, najboljši low light performance, najboljši dynamic range... Kje je filing, "robotki"?


mpx na senzorju so pomembni za studio fotografije. recimo haselblad ima dobre senzorje, problem je pa ker so slabši performerji v low-light pogojih (visok iso) kot kakšen nikon... velik mpx je pa pomembno za plakate ali zelo ostre slike.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Spc ::

Najbolj pomemben je per pixel sharpness in ne megapixli.
Koliko je en pixel oster.

Lep primer je z telfoni, ki imajo dosti več mpixlov ampak ti pixli so zelo neostri, včasih zasede "en pixel" 4 ali več pixlov..
 

4knative ::

Sorry, potem so pa res vsi forumi polni jumboplakatfotografov. Se opravičujem. Vi res rabite 87 mio pikslov... :|

Miptrip ::

Sem naročil oba sistema me prav zanima kakšna je sigma 18-35 na m4/3 če pretvorim dobim 35-70mm 1.8, kar bi bilo zelo lepo:). Mislim, da se splača nabavit adapter za 40€ in probat tako kot je to storil tale https://braddlesphotoblurb.blogspot.si/....

koyotee ::

4knative je izjavil:

Sorry, potem so pa res vsi forumi polni jumboplakatfotografov. Se opravičujem. Vi res rabite 87 mio pikslov... :|


Skoda res, da je presla fotografija iz analogne v digitalno, nobenega vidnega napredka. :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

4knative ::

Tehnološki napredek je kul, ampak rezultati so pa žalostni. Malo si poglej koliko enih Drekecpekec Photography variant se najde po raznih socialnih omrežjih, z opremo za 20 jurjev in klavrnimi rezultati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

Lonsarg ::

Polno klavrnih razultatov je bilo že prej.

Glavna razlika pa je zgolj to, da fotoaparata včasih ni imel vsak in so te, ki so ga imeli bili znalci. Zdaj je pač fotoaparat kot zobna ščetka in jasno to pomeni da so profiči v manjšini. Na net pa seveda postajo vsi, zakaj ne bi?

Spc ::

4knative je izjavil:

z opremo za 20 jurjev in klavrnimi rezultati.

V JPG format.
:))
 

s1m0n ::

Ah analogci so bili cool! Zdaj so pač predrag hobi (film, razvijanje...) Pa tudi objektivi se ne morejo primerjat z modernim steklom/lečami.
Mi v kleti leži še vsa oprema od projektorja do posod, ampak to gre vse v koš en dan!

Čudno, da se nekateri ne vozijo s kočijami :) Končen rezultat je enak od A do B se pride.

4knative ::

Lonsarg je izjavil:

Polno klavrnih razultatov je bilo že prej.

Glavna razlika pa je zgolj to, da fotoaparata včasih ni imel vsak in so te, ki so ga imeli bili znalci. Zdaj je pač fotoaparat kot zobna ščetka in jasno to pomeni da so profiči v manjšini. Na net pa seveda postajo vsi, zakaj ne bi?


To povzroči poplavo enih informacij, kjer je težko ločiti zrno od plevela. Posledično sposobni, talentirani in delovni fotografi ostanejo nevidni. Podobno je v glasbi, kjer ima vsak doma svoj "Abbey Road" iz katerega prihajajo razni hiti v stilu "Vsedi se mi na banano". Kam je šla samokritičnost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

no comment ::

s1m0n je izjavil:

Ah analogci so bili cool! Zdaj so pač predrag hobi (film, razvijanje...) Pa tudi objektivi se ne morejo primerjat z modernim steklom/lečami.
Mi v kleti leži še vsa oprema od projektorja do posod, ampak to gre vse v koš en dan!

Meni doniraj. Če imaš zanič robo, bom že jaz vrgel v smeti.

s1m0n je izjavil:

Čudno, da se nekateri ne vozijo s kočijami :) Končen rezultat je enak od A do B se pride.

Analogno je v veliko primerih še vedno lahko boljše od 100x dražjega digitalca. Če ne potrebuješ naredit 100 istih slik iste mačke znotraj iste minute, je lahko tudi cenejše. Lahko je tudi hitrejše. Jaz imam sliko obdelano, sprintano in pripeto na hladilnik v eni minuti.



Pa še uživam ob tem in ne rabim bit obseden s tem kateri fotoaparat bo čez dve leti "zastarel"...

s1m0n ::

Temu se pol reče konkurenca :) Če talentirani in delovni fotografi ostanejo nevidni pol niso ne talentirani in ne delovni ampak mislijo, da so!

no comment ::

dottor je izjavil:


Daljši == večjo "raznolikost". Recimo 18-35 je super za evente in landscape, pa morda kakšno modno fotografijo pa za portrete, malo več zooma vedno pride prav in te ne omejuje tolko.

Sploh ne veš kaj bo slikal. Jaz v desetih letih nisem naredil niti ene slike izven ca. 28mm - 50mm (FF ekvivalenta).

dottor ::

Jaz bom nabavil 18-35 za event fotografijo, ker sem glede na stil slikanja ugotovil da je ta dolžina zame primerna. Se pa strinjam da nimam pojma kaj bo slikal z njim.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

s1m0n ::

Jaz pod 50mm nisem nikjer :)
Največ uporabe imajo 50, 70, 160, 200mm po informacijah Lightrooma.

Tilen88 ::

Jaz sem med 8mm in 16mm pa za nakatere stvari ki bi jih rad počel ni zadosti,.. to sproti ugotoviš kaj rabiš in kaj ne :)

dottor ::

Jaz imam največ gor 35 in 70-200, 50 pa za close-up portrete. Mi je pa 35 dosti krat predolg in bi rabu kej krajšega.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Objektivov ni nikoli preveč;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Tilen88 ::

:o To je pa že kar zbirka

Spc ::

Okapi je izjavil:


Eh, to je bolj posledica maničnega pikselpipanja. Tole za Sony se je recimo izkazalo, da je posledica osvetlitve z reklamnimi panoji LED ob igrišču.

Čudno, da nikon in canon nimata teh težav, v enakih pogojih.

Vbistvu ni ravno pikselpipanje, ker se to hudo opazi tudi na navadnih printih 15x10cm.
 

no comment ::

Spc je izjavil:


Čudno, da nikon in canon nimata teh težav, v enakih pogojih.

Mogoče tudi zato, ker je global shutter za Canikon DSLRje znanstvena fantastika?

s1m0n ::

Stvar se je pojavila le na 2% posnetkov tak, da ni nek grozen pojav.

korenje3 ::

pri profi opremi je zaželena 100% zanesljivost.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

no comment ::

s1m0n je izjavil:

Stvar se je pojavila le na 2% posnetkov tak, da ni nek grozen pojav.

V 2% posnetkov pri specifični osvetlitvi in ko je uporabljen electronic shutter. Profesionalni Nikon v takih pogojih sploh ne uspe narediti 1 (enega) posnetka...

koyotee ::

korenje3 je izjavil:

pri profi opremi je zaželena 100% zanesljivost.


https://petapixel.com/2017/07/14/nikon-...

3x vpoklican za isto sranje :))
Ko smo že pri zanesljivosti...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

4knative ::

koyotee je izjavil:

korenje3 je izjavil:

pri profi opremi je zaželena 100% zanesljivost.


https://petapixel.com/2017/07/14/nikon-...

3x vpoklican za isto sranje :))
Ko smo že pri zanesljivosti...


Zato pa jaz pravim, da je Canon zmagovalec.

korenje3 ::

koyotee je izjavil:

korenje3 je izjavil:

pri profi opremi je zaželena 100% zanesljivost.


https://petapixel.com/2017/07/14/nikon-...

3x vpoklican za isto sranje :))
Ko smo že pri zanesljivosti...


vpoklican pomeni da skrbijo za 100% zanesljivost. pri kakšnih drugih low budget firmah ni slišat o vpoklicih. preprosto izdajo verzijo 2.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

koyotee ::

korenje3 je izjavil:

koyotee je izjavil:

korenje3 je izjavil:

pri profi opremi je zaželena 100% zanesljivost.


https://petapixel.com/2017/07/14/nikon-...

3x vpoklican za isto sranje :))
Ko smo že pri zanesljivosti...


vpoklican pomeni da skrbijo za 100% zanesljivost. pri kakšnih drugih low budget firmah ni slišat o vpoklicih. preprosto izdajo verzijo 2.


3x vpoklican pomeni, da so inženirji bolj slabo popravili prejšnja 2 kiksa.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

korenje3 ::

ne, ker nisi prebral do konca.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

koyotee ::

korenje3 je izjavil:

ne, ker nisi prebral do konca.


Ti citiram:
After looking into the issue, Nikon began offering free repairs for the problem and started quietly pulling the D750 from store shelves before issuing an official service advisory.

That was in December 2014 and January 2015, and Nikon said the issue was only present in D750s made between October and November 2014. In early 2016, however, Nikon issued another recall notice for the exact same D750 shutter issue, expanding the original recall to D750s made between December 2014 and June 2015. It seems the problem still hadn’t gotten fixed.


Vmes so zadevo že popravljali, ampak očitno neuspešno.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

s1m0n ::

Jih kot zgleda pri FF "jebe" QC! Zglede na to, da so imeli pri manjšem bratu tudi probleme (olje, madeži).

Miptrip ::

Poročam ko dobim zadeve. Sem naročil še adapter tako, da bo sigma 35-75 na m4/3 z kitom bom imel pokrito dovolj za začetek:).

korenje3 ::

koyotee je izjavil:

korenje3 je izjavil:

ne, ker nisi prebral do konca.


Ti citiram:
After looking into the issue, Nikon began offering free repairs for the problem and started quietly pulling the D750 from store shelves before issuing an official service advisory.

That was in December 2014 and January 2015, and Nikon said the issue was only present in D750s made between October and November 2014. In early 2016, however, Nikon issued another recall notice for the exact same D750 shutter issue, expanding the original recall to D750s made between December 2014 and June 2015. It seems the problem still hadn’t gotten fixed.


Vmes so zadevo že popravljali, ampak očitno neuspešno.


popravljali so vrnjene fotoaparate. izdani fotoaparati, ki niso vredu, so bili iz zaloge in to se vidi po serijskih številkah.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

koyotee ::

and started quietly pulling the D750 from store shelves before issuing an official service advisory.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

korenje3 ::

napačne vire bereš. oz. fake news.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: no comment ()

4knative ::

Evo, naročil Canon 5D Mark IV in nekaj Sigmic iz ART serije. Upajmo na najboljše. >:D

LuiIII ::

No ja jaz srčno čakam Nikon D820 ali karkoli že bo. Zakaj? Ker imam šhitload Nikonovih objektivov, ker potrebujem maksimalno resolucijo v bolj ali manj športnih pogojih in ker ima Sony A9 premalo pikslov. Ko potrebuješ maksimalno resolucijo, dober in hiter AF, potem si vedno podvržen kompromisom.
Na drugi strani imajo MF fotoaparati zaenkrat prepočasen AF in precejšnje pomanjkanje ustreznih zoom objektivov, imajo pa lepo resolucijo 100Mpx. Sam mislim, da bom v prihodnosti gotovo nekoč skočil na MF (no sicer uporabljam PhaseOne 50Mpx samo za čisto druge stvari), a tu je precej odvisno od tega kaj bo s Sony A9R, D820,...
««
55 / 92
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825330 (13595) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624506 (18558) schurda
»

Sigma je najavila (svetlobno) hiter zoom objektiv 18-35mm f/1.8

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3811954 (9406) CaqKa
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023881 (18732) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425788 (22630) bluefish

Več podobnih tem