» »

[Vse o DSLR]

[Vse o DSLR]

Temo vidijo: vsi
««
54 / 92
»»

koprive ::

Okapi je izjavil:

E-M10 II je tudi zelo v redu aparat. S tem da se verjetno splača malo počakati, ker bo v kratkem prišel ven mk III (ki bo še boljši, II pa se bo ob tem skoraj sigurno pocenil).


Hvala za info.

koyotee ::

4knative je izjavil:

Objektivi so pa tudi od 1500 do 2500 po komadu od Zeissa. :D


ah kdo pa še kupuje zeiss objektive? navili so cene in padla je kvaliteta. sigma in sony izdelujeta vrhunske objektive(seveda če odšteješ kit variante)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

LuiIII ::

Sam že dobro leto uporabljam za doma Sony A7RII z FE 24-70/f4 (kao Zeiss) in FE 70-200/f4 G OSS. Zadeva je v primerjavi z enako Nikon D810 in /f2.8 konfiguracijo seveda neizmerno bolj prenosljiva in neopazna. Ni pa enako zmogljijva. Fokus je na Sony-u manj zanesljiv in nekoliko počasnejši (f4 : f2.8 tu odigra pomembno vlogo). Video je na Sony-u veliko boljši in bolj nastavljiv. Sony ima tudi interni stabilizator, ki včasih pomaga. Glede samega senzorja lahko rečem, da Sony-ev ni tako zelo hudo boljši, malo pa se mi zdi da je. Baterija je v Sony-u ena sama žalost.
Skratka čakam nov Nikon D8(?)0 in Sony A9R. Glede na vse kar sem videl pri A9, bi znal biti A9R res prvi mirrorless, ki bi bil v zame pomembnih ključnih zadevah boljši kot DSLR in bi ga lahko uporabljal tudi v zaslužkarskih vodah.

s1m0n ::

Vprašanje, če bo kdaj A9R.
Pri A9 so vsaj baterijo dali takšno, da ne rabiš vsakih par minut mislit kdaj boš moral vstaviti drugo :)

Niso pa nič kaj manjši ti brezzrcalci, ko na njih vržeš objektive sploh ni več takšne razlike. Če so kaj so manj debeli ker ni nobenega zrcala vmes in mehanizacije :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

koyotee ::

s1m0n je izjavil:

Vprašanje, če bo kdaj A9R.
Pri A9 so vsaj baterijo dali takšno, da ne rabiš vsakih par minut mislit kdaj boš moral vstaviti drugo :)

Niso pa nič kaj manjši ti brezzrcalci, ko na njih vržeš objektive sploh ni več takšne razlike. Če so kaj so manj debeli ker ni nobenega zrcala vmes in mehanizacije :)


Ja je pa sam body vsaj 2x lažji.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

s1m0n ::

To pa!
Ampak daš pol lečo, ki je 1,5kg pa te razlike več ne opaziš :)

dottor ::

A9 kar sem bral ima kar velike probleme s pregrevanjem v videu.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

4knative ::

Treba počakat na A9R, ki bo mel 72 megapikslov. Kupiš to pa ene 2 objektiva, daš 15 jurjev in že si lahko dober hobi fotograf.

Okapi ::

s1m0n je izjavil:

Vprašanje, če bo kdaj A9R.
Pri A9 so vsaj baterijo dali takšno, da ne rabiš vsakih par minut mislit kdaj boš moral vstaviti drugo :)

Niso pa nič kaj manjši ti brezzrcalci, ko na njih vržeš objektive sploh ni več takšne razlike. Če so kaj so manj debeli ker ni nobenega zrcala vmes in mehanizacije :)

Vztrajanje na "full frame" je v veliki večini primerov postalo nesmiselno. Manjša tipala so postala dovolj dobra za skoraj vsako poklicno rabo.

4knative ::

Okapi je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Vprašanje, če bo kdaj A9R.
Pri A9 so vsaj baterijo dali takšno, da ne rabiš vsakih par minut mislit kdaj boš moral vstaviti drugo :)

Niso pa nič kaj manjši ti brezzrcalci, ko na njih vržeš objektive sploh ni več takšne razlike. Če so kaj so manj debeli ker ni nobenega zrcala vmes in mehanizacije :)

Vztrajanje na "full frame" je v veliki večini primerov postalo nesmiselno. Manjša tipala so postala dovolj dobra za skoraj vsako poklicno rabo.


To so zgolj vaše domneve... Najdeš boljšo službo in bodo postala full frame tipala spet bolj smiselna.

Pro_moted ::

Včeraj sem se malo igral ponoči,okrog 22:00 ure z OMD-EM10 II z kit objektivom, brez filtrov, dolgo ekspozicijo. Fotko sem kar nekaj pod izpostavil ( ker so luči na gradu pretirano močne), pa se da dobiti nazaj sence kar pošteno.

Prva slika , po obdelavi, druga slika, original iz aparata.


 1

1


 2

2

AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

LuiIII ::

Zadeva je taka, da če potrebuješ najvišjo možno kotno ločljivost, foto in lečo, ki jo še lahko nosiš v rokah 2 uri, hitro in zanesljivo ostrenje, potem APC odpade in žal zaenkrat tudi MF. FF zaenkrat ponuja vse to. Sam stavim na mirrorless MF, da bo, za moje delo, nadomestil FF in ne APC.

koyotee ::

Pro_moted je izjavil:

Včeraj sem se malo igral ponoči,okrog 22:00 ure z OMD-EM10 II z kit objektivom, brez filtrov, dolgo ekspozicijo. Fotko sem kar nekaj pod izpostavil ( ker so luči na gradu pretirano močne), pa se da dobiti nazaj sence kar pošteno.

Prva slika , po obdelavi, druga slika, original iz aparata.


 1

1


 2

2



te fotke niso gilh najbl gledljive :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Okapi ::

LuiIII je izjavil:

Zadeva je taka, da če potrebuješ najvišjo možno kotno ločljivost, foto in lečo, ki jo še lahko nosiš v rokah 2 uri, hitro in zanesljivo ostrenje, potem APC odpade in žal zaenkrat tudi MF. FF zaenkrat ponuja vse to. Sam stavim na mirrorless MF, da bo, za moje delo, nadomestil FF in ne APC.
A lahko to malo bolj natančno razložiš? Ker m4/3 tipala imajo večjo linearno ločljivost od full-frame tipal (in torej tudi večjo kotno ločljivost), uporabljaš pa lahko vse tiste objektive, kot na full-frame.

Kaj konkretno slikaš?

koyotee je izjavil:




te fotke niso gilh najbl gledljive :D

Klikni na 1 in 2 (v zgornjem sporočilu). Jaz jih vidim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

RedDrake ::

koyotee je izjavil:

Pro_moted je izjavil:

Včeraj sem se malo igral ponoči,okrog 22:00 ure z OMD-EM10 II z kit objektivom, brez filtrov, dolgo ekspozicijo. Fotko sem kar nekaj pod izpostavil ( ker so luči na gradu pretirano močne), pa se da dobiti nazaj sence kar pošteno.

Prva slika , po obdelavi, druga slika, original iz aparata.


 1

1


 2

2



te fotke niso gilh najbl gledljive :D


There, I fix'd it for you.
Tista pred obdelavo je meni precej lepša, drugače. Obdelana je "Photo loudness war". Tema mora biti, drugače svetlih delov ne moremo ceniti.
Če že, bi jaz poskusil potegniti več detajlov is svetlih delov originalne slike. Temo (sence) pusti, kot so, svetle pa malce potemni.
Tako bo grad bolj definiran (in bo imel nekaj lokalnega kontrasta), hkrati pa bo celotna slika ohranila svoj izgled. Zgolj predlog.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

koyotee ::

Okapi je izjavil:

LuiIII je izjavil:

Zadeva je taka, da če potrebuješ najvišjo možno kotno ločljivost, foto in lečo, ki jo še lahko nosiš v rokah 2 uri, hitro in zanesljivo ostrenje, potem APC odpade in žal zaenkrat tudi MF. FF zaenkrat ponuja vse to. Sam stavim na mirrorless MF, da bo, za moje delo, nadomestil FF in ne APC.
A lahko to malo bolj natančno razložiš? Ker m4/3 tipala imajo večjo linearno ločljivost od full-frame tipal (in torej tudi večjo kotno ločljivost), uporabljaš pa lahko vse tiste objektive, kot na full-frame.

Kaj konkretno slikaš?

koyotee je izjavil:




te fotke niso gilh najbl gledljive :D

Klikni na 1 in 2 (v zgornjem sporočilu). Jaz jih vidim.


Nisem misli, da se jih ne vidi, ampak, da je čas osvetlitve predolg.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Pro_moted ::

RedDrake je izjavil:

koyotee je izjavil:

Pro_moted je izjavil:

Včeraj sem se malo igral ponoči,okrog 22:00 ure z OMD-EM10 II z kit objektivom, brez filtrov, dolgo ekspozicijo. Fotko sem kar nekaj pod izpostavil ( ker so luči na gradu pretirano močne), pa se da dobiti nazaj sence kar pošteno.

Prva slika , po obdelavi, druga slika, original iz aparata.


 1

1


 2

2



te fotke niso gilh najbl gledljive :D


There, I fix'd it for you.
Tista pred obdelavo je meni precej lepša, drugače. Obdelana je "Photo loudness war". Tema mora biti, drugače svetlih delov ne moremo ceniti.
Če že, bi jaz poskusil potegniti več detajlov is svetlih delov originalne slike. Temo (sence) pusti, kot so, svetle pa malce potemni.
Tako bo grad bolj definiran (in bo imel nekaj lokalnega kontrasta), hkrati pa bo celotna slika ohranila svoj izgled. Zgolj predlog.



Hvala za fix. Predlog vzet na znanje ! Bom se poskušal danes malo poigrati in narediti, kot si predlagal.Čeprav ne verjamem da bom iz preosvetljenih delov dobil kaj dosti ven.
Bom šel še enkrat zajet isti kader z exposure barcketing, da vidim kako bo takrat. Idealno bi si želel prehodne ND filtre, pa jih žal nimam.

koyotee je izjavil:

Okapi je izjavil:

LuiIII je izjavil:

Zadeva je taka, da če potrebuješ najvišjo možno kotno ločljivost, foto in lečo, ki jo še lahko nosiš v rokah 2 uri, hitro in zanesljivo ostrenje, potem APC odpade in žal zaenkrat tudi MF. FF zaenkrat ponuja vse to. Sam stavim na mirrorless MF, da bo, za moje delo, nadomestil FF in ne APC.
A lahko to malo bolj natančno razložiš? Ker m4/3 tipala imajo večjo linearno ločljivost od full-frame tipal (in torej tudi večjo kotno ločljivost), uporabljaš pa lahko vse tiste objektive, kot na full-frame.

Kaj konkretno slikaš?

koyotee je izjavil:




te fotke niso gilh najbl gledljive :D

Klikni na 1 in 2 (v zgornjem sporočilu). Jaz jih vidim.


Nisem misli, da se jih ne vidi, ampak, da je čas osvetlitve predolg.



Hja, če pa sem si želel dolg čas osvetlitve, da bi imel vodo čim bolj svileno.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

Tilen88 ::

Kak ND filter bi že prišel v poštev mogoče

koyotee ::

Tilen88 je izjavil:

Kak ND filter bi že prišel v poštev mogoče


točno tako.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Pro_moted ::

Se strinjam , kot sem v prejšnjih posti že napisal. Bi prišel prav, ampak ga žal nimam, cena je sitnica, sploh za kakšne sistemske filtre.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Okapi ::

Dandanes so precej odveč. Narediš več fotografij z različno osvetlitvijo in potem posamezne dele teh fotografij združiš. Kratek osvetlitveni čas za osvetljen grad, daljši za vodo ...

Tilen88 ::

Pro_moted je izjavil:

Se strinjam , kot sem v prejšnjih posti že napisal. Bi prišel prav, ampak ga žal nimam, cena je sitnica, sploh za kakšne sistemske filtre.


Jaz se tudi odločam za nakup(okrogli) sam ko vidiš ceno za 82mm te mal mine :D

koyotee ::

ja, 1mm =1€ :D
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

dottor ::

Kupiš fi za najširši obroč objektiva in za ostale nabaviš adapterje.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Tilen88 ::

dottor je izjavil:

Kupiš fi za najširši obroč objektiva in za ostale nabaviš adapterje.


Ja isto sm razmišlu :)

koyotee je izjavil:

ja, 1mm =1€ :D


haha ja dejansko ;p

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

Pro_moted ::

RedDrake je izjavil:

Včeraj sem se malo igral ponoči,okrog 22:00 ure z OMD-EM10 II z kit objektivom, brez filtrov, dolgo ekspozicijo. Fotko sem kar nekaj pod izpostavil ( ker so luči na gradu pretirano močne), pa se da dobiti nazaj sence kar pošteno.

Prva slika , po obdelavi, druga slika, original iz aparata.


te fotke niso gilh najbl gledljive :D

There, I fix'd it for you.
Tista pred obdelavo je meni precej lepša, drugače. Obdelana je "Photo loudness war". Tema mora biti, drugače svetlih delov ne moremo ceniti.
Če že, bi jaz poskusil potegniti več detajlov is svetlih delov originalne slike. Temo (sence) pusti, kot so, svetle pa malce potemni.
Tako bo grad bolj definiran (in bo imel nekaj lokalnega kontrasta), hkrati pa bo celotna slika ohranila svoj izgled. Zgolj predlog.


Torej, to je vse kar lahko še potegnem iz preosvetljenih delov. Se pa strinjam, da je fotka tako bolj všečna, čeprav itak ni nič kaj posebnega. Pač spoznavam tega majhnega Olympuska.

 1

1

AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Miptrip ::

Vidim, da je precej poznavalcev tukaj, kaj mi priporočate kot srednjemu začetniku z budgetem okoli 1000€ za vse skupaj. Potrebujem sistem, ki bo trajal precej časa, ker mi je 1000€ precej za hobi. Po dolgem branju sem zožil izbiro na dva sistema D7100 sigma 18-35 f1.8 ali Olympus OM-D EM10 II 12-40mm pro. Prosim za mnenja kaj vzeti, ker če bi bilo možno bi vzel oba sistema samo imam dovolj samo za enega.

Lp

4knative ::

Mislim, da imaš težavo, ker že tale Sigma sama po sebi je blizu 1000.
Kaj takega mogoče?
https://www.bigbang.si/zrcalno-refleksn...

Okapi ::

Samo še danes imaš čas, da dobiš 75 evrov vrnjenih, če kupiš Olympusa E-M10 II.

dottor ::

Ravljeno: D7000 in Sigma 17-70 2.8-4?
Novo: D7100+kit objektiv

Je pa 18-35 že sama po sebi 700-750€, tako da 250-300€ body novo ne dobiš praktično nič.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Miptrip ::

Ne se sekirat kje bom jaz to dobil D7100 plus sigma 18-35mm 1.8 dobim novo za točno 1000EUR zato je pa zdaj taka dilema kaj vzet. Vprašanje je bilo kateri od teh dveh kompletov vzet ne kaj koliko stane. Glede Olympus akcije če danes oddam spletno naročilo to vseeno šteje ali je že prepozno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miptrip ()

Okapi ::

Ne morem 100% reči, ampak skoraj sigurno se šteje, da si danes kupil. Pazit moraš samo, da kupuješ pri pooblaščenem prodajalcu.

Miptrip ::

Kaj se smatra kot pooblaščen trgovec pri nas? sem v precejšnji dilemi kateri komplet zdaj vzet. Kje so nasveti, mnenja bili kaj mam še 3 ure časa gremo ljudje napište kaj vse je boljše kot nič:D

Okapi ::

Če naročiš v internetni trgovini danes, imaš 14 dni časa, da raziščeš, a so pooblaščeni prodajalec, in če niso, vrneš robo.
Pri nas so verjetno vse, ali skoraj vse spletne trgovine OK, dvomim, da katera na sivo uvaža Olympuse. Amazon je tudi pooblaščen prodajalec (ampak moraš pazit, da kupiš od Amazona, ne od kakšnega drugega trgovca, ki prodaja na Amazonu.

korenje3 ::

nikon d7200 je odličen za začetnika... problem je ker so nikonovi objektivi dragi. ponavadi je 1€/1g mase.

sploh če hočete ultra crisp slike, mora bit objektiv z zlatim obročkom. pri ostalih objektivih moraš sliko pomanjšat za 50% za isti rezultat.

recimo...

i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

4knative ::

Miptrip je izjavil:

Ne se sekirat kje bom jaz to dobil D7100 plus sigma 18-35mm 1.8 dobim novo za točno 1000EUR zato je pa zdaj taka dilema kaj vzet. Vprašanje je bilo kateri od teh dveh kompletov vzet ne kaj koliko stane. Glede Olympus akcije če danes oddam spletno naročilo to vseeno šteje ali je že prepozno?


Ma ni šans da dobiš D7200 + 18-35 Sigma ART za 1000 komplet. Drugo pa primerjaš Olympusa za 400 eur z Nikonom za 1000 eur...

Miptrip ::

Korenje govori o d7200 jaz govorim o D7100+ sigma 18-35mm in ja dobim za 1k ampak to ni debata o ceni ampak kaj je boljše vzet.

4knative ::

Odvisno v katerem ekosistemu si trenutno in na kaj si navajen. Dosti gre tudi za sam filing, ker na koncu koncev ne odloča 10% boljša ostrina ali 10% slabši dynamic range, pač pa moment, ki ga lahko ujameš samo če imaš pravi filing in samo takrat, ko se tvoje srce pokonekta s prožilcem.

Miptrip ::

Trenutno nimam nič, vse sem prodal 3 mesece nazaj. Bil sem na Nikon dx sistemu in je bil soliden, čeprav malo težak za okrog nosit. Nimam ničesar, sem glede tega popolnoma svoboden in lahko začnem od začetka. Za d7100 komplet vem, da je ziher stvar ampak ima slabe lastnosti predvsem teža in mobilnost, em10 je majhen, mobilen vendar nima dobro razvitega eko sistema in leč saj glede na moje raziskave so sam niso ravno poceni.

4knative ::

Mogoče kakšen Canon 77D ali 80D? Oba zelo solidna.

Miptrip ::

Verjamem ampak nista v mojem budgetu. D7100 in sigma gledam samo zato ker bi jo dobil tako ugodno drugače se nagibam k em10II. Problem nastane, ker bom cenovno na istem ko kupim dobro lečo za m43 sistem. Mislim, da nikon vseeno zmaga če se gleda na splošno.

4knative ::

Nikon je bolj resna kamera, tu ni dileme. Tudi boljša kamera v vsem kar je merljivo (dpreview). Brezzrcalci z retro dizajnom so meni karnekaj... :D

Okapi ::

Miptrip je izjavil:

Trenutno nimam nič, vse sem prodal 3 mesece nazaj. Bil sem na Nikon dx sistemu in je bil soliden, čeprav malo težak za okrog nosit. Nimam ničesar, sem glede tega popolnoma svoboden in lahko začnem od začetka. Za d7100 komplet vem, da je ziher stvar ampak ima slabe lastnosti predvsem teža in mobilnost, em10 je majhen, mobilen vendar nima dobro razvitega eko sistema in leč saj glede na moje raziskave so sam niso ravno poceni.

Za m4/3 sistem imaš na voljo več kot 100 objektivov, poleg tega lahko uporabljaš z adapterjem tudi objektive za skoraj vse druge sisteme, Canonove tudi s samodejnim ostrenjem. In vsi so stabilizirani, ker je stabilizacija v fotoaparatu. Nikon in Canon lahko o tem samo sanjata.
Tule je precej popoln seznam objektivov za m4/3.
http://hazeghi.org/mft-lenses.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Okapi ::

4knative je izjavil:

Nikon je bolj resna kamera, tu ni dileme. Tudi boljša kamera v vsem kar je merljivo (dpreview). Brezzrcalci z retro dizajnom so meni karnekaj... :D

Olympus je hitrejši (8 slik/sek), ima krajši osvetlitveni čas (1/16000 sek), vgrajeno stabilizacijo in še kaj bi se našlo.

Miptrip ::

Glede na to, da se ne morem odločit bom pa vzel obe:)). EM10II sem naročil na topsolutions s cashbackom je 470 s kit lečo. Če se bo izkazala jo bom obdržal pa nabavil več leč, če ne bo pa potovalna kamera. D7100+sigma 18-35mm 1.8 za 999EUR s 3 letno garancijo je pa tudi predobro, da bi izpustil iz rok. V najslabšem primeru prodam za isto ceno kot sem kupil.

Hvala Okapi saj leč je veliko, samo ne na rabljenem trgu kjer jaz večinoma nabavljam take stvari oz. še ni toliko razvit kot nikon/canon ekosistem rabljene robe:D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miptrip ()

dottor ::

18-35 ti bo malo kratek za kej resnejšega, je pa super event objektiv.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Spc ::

4knative je izjavil:

Nikon je bolj resna kamera, tu ni dileme. Tudi boljša kamera v vsem kar je merljivo (dpreview). Brezzrcalci z retro dizajnom so meni karnekaj... :D

Nikon ja...
https://petapixel.com/2017/07/14/nikon-...
:))
 

no comment ::

dottor je izjavil:

18-35 ti bo malo kratek za kej resnejšega, je pa super event objektiv.

Ker daljši == bolj resen?

koyotee ::

Spc je izjavil:

4knative je izjavil:

Nikon je bolj resna kamera, tu ni dileme. Tudi boljša kamera v vsem kar je merljivo (dpreview). Brezzrcalci z retro dizajnom so meni karnekaj... :D

Nikon ja...
https://petapixel.com/2017/07/14/nikon-...
:))


Še sony prehiteva nikon po levi in po desni
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Spc ::

koyotee je izjavil:

Spc je izjavil:

4knative je izjavil:

Nikon je bolj resna kamera, tu ni dileme. Tudi boljša kamera v vsem kar je merljivo (dpreview). Brezzrcalci z retro dizajnom so meni karnekaj... :D

Nikon ja...
https://petapixel.com/2017/07/14/nikon-...
:))


Še sony prehiteva nikon po levi in po desni

Sony ima tudi hude težave zadnje čase:
 
««
54 / 92
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825346 (13611) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624509 (18561) schurda
»

Sigma je najavila (svetlobno) hiter zoom objektiv 18-35mm f/1.8

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3811956 (9408) CaqKa
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023892 (18743) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425821 (22663) bluefish

Več podobnih tem