» »

[Vse o DSLR]

[Vse o DSLR]

Temo vidijo: vsi
««
45 / 92
»»

seminal ::

Sony e mount je zelo težko šraufat :D me zanima kaj bodo rekli in koliko bo cena. A to maš 16-50?

Lonsarg ::

Vprašanje če se 170€ vredne objektive splača servisirat.

johanblond ::

johanblond je izjavil:

Popravilo objektiva

Objektiv se malo zatika pri obračanju, bi ga bilo potrebno razstavit, očistit in sestavit nazaj. Ker se na motorček slabo obrača, fot javi error, načeloma pa vse dela.
Kje v LJ to narediti in kakšna je standardna cena za to storitev (Sony E-mount, nov objektiv je ~ 170 €)


@seminal: ja imam 16-50, na žalost ni rabljenih na voljo (enostavno je celoten komplet takšen, da ljudje ne kupujejo nadomestnih objektivov in kit objektive prodajajo)

@Azgard: ne vem kakšne so standardne cene, sem upal da bo kdo kaj povedal, se pa zavedam da je računica drugačna, če imaš objektiv za 200 € ali pa za 800 €.

Kakšne informacije glede Beseničar servisa?

PS: Bom poročal, ko bom imel kakšne konkretne informacije, za pomoč sotrpinom

dottor ::

bluefish je izjavil:

Kaj od Yongnuo in podobnih generikov. Nekaj drugih v različnih cenovnih rangih ima tudi foto-klik: http://foto-klik.si/led-video-in-konsta...


Malo sem prelistal, pa so vsi na baterije, sam pa iščem nekaj kar je tako na vtičnico kot na baterije. Večina se bo snemala indoor, redko tudi outdoor, zato bi vtičnicaprišla bolj prav.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bluefish ::

Ko smo nekaj časa nazaj v debati omenjali ukrivljene senzorje. Nekaj pa se le miga: http://www.canonrumors.com/patent-canon...

Jerry000 ::

Kaj se uporablja za slikanje dvoranskih športov? Vem da je svetloba kar problem v dvorani, sploh če se slika premikajoče elemente (šport).

kuglvinkl ::

70-200 2.8.
Your focus determines your reallity

Jerry000 ::

Torej kaj takšnega?
https://www.bhphotovideo.com/c/product/...

Madona, ni pocen :)

Okapi ::

Odvisno, kaj počneš. Če slikaš za denar, dva jurja ni veliko. Če slikaš za hec, pa naviješ ISO in je to to.

Modri dirkač ::

Sam ta ni true 200mm ...
Everybody lies!

Okapi ::

Kaj pa je?

Jerry000 ::

Za dnar ne, za veselje. Tako da ja, je drago, sem upal na kaj bolj poceni :). No, samo firbcam malo.

PARTyZAN ::

https://www.amazon.de/Tamron-70-200mm-2...

Tole je dobra budget alternativa Canikonu 70-200 2.8 s stabilizatorjem.

Jerry000 ::

Je kaj takšnega za nikon? Kaj pa te trgovine ko prodajajo rabljeno robo? Seveda prej pregledajo, očistijo in dajo še garancijo. Nekje v avstriji naj bi bila? Sem pozabil že. Imam pa Nikon fotoaparat (D5000)

no comment ::

Jerry000 je izjavil:

Je kaj takšnega za nikon?

Seveda. Enak, samo z F-bajonetom.

PARTyZAN ::

Je tudi za nikon. Spodaj imaš tri gumbe, enega za Canon, drugega za Nikon in tretjega za Sony.

dottor ::

Tamrona z VCjem imam tudi sam in je zadeva super, sploh VC je hudo uporaben, saj gre na 200mm (300) do 1/30 iz roke brez problema :) Na dodatnem cropu (2x) gre tam do 1/60.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Jerry000 ::

PARTyZAN je izjavil:

Je tudi za nikon. Spodaj imaš tri gumbe, enega za Canon, drugega za Nikon in tretjega za Sony.

Ah, pa res. Hvala!

freesty ::

Ce rabis za sport naceloma ne rabis stabilizacije, ker moras itak zamrznit sliko. Pred casom sem si lastil Nikona 80-200D. Dobis ga za cca. 500-600eur na bolhi. Priporocam ampak ne push-pull verzije. Za tisto ne vem kaksna je.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

no comment ::

Na D5000 ne bo autofocusa z 80-200D.

schurda ::

Nikon 70-200

http://www.bolha.com/fotografija-in-opt...

Spustiš za 100-200 EUR, pa je.

Sigma
http://www.bolha.com/fotografija-in-opt...

Tamron 70-300, nekoliko počasnejši, a še vedno ok
http://www.bolha.com/fotografija-in-opt...

Nikon 70-300
http://www.bolha.com/fotografija-in-opt...
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

Tilen88 ::

En prodaja Nikkor 80-200mm f/2.8 AF-D ED za 520€ na e-fotografija.

PARTyZAN ::

Glede na to, da za malenkost več denarja dobi rabljenega Tamrona s stabilizacijo, bi rekel da se ne splača.

Edino kar je downside je teža. Zna bit faktor pri nakupu.

no comment ::

Tilen88 je izjavil:

En prodaja Nikkor 80-200mm f/2.8 AF-D ED za 520€ na e-fotografija.

A ni potem boljše, da kupi manual focus 80-400 f4 za 100 eur?! Če že vztrajaš pri tem, da naj kupi objektiv, ki na njegovem aparatu nima autofocusa...

Tilen88 ::

Mogoče malo off topic ampak nism vedel kam bi uvrstil,.. ko exportam iz lightrooma sliko v jpg postane le ta temna pa čudnih barv,.. se je že kdo soočal s tem problemom in je najdu rešitev ?

bluefish ::

Uporabljaš kak barvni profil za monitor?

Tilen88 ::

Sem preveril in piše default ICC profil od BenQ.

Pod advanced, pa je device profil naštiman na sRGB IEC61966-2.1. Pogledat rečmo da znam sam v te stvari se pa res ne zastopim :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tilen88 ()

nejcek74 ::

Zal ne uporabljam lightrooma, asmpak sorodni photoshop ima takole:
save as
jpg
potem ti pa spodaj pise v katerem barvnem profil se bo zapisalo
naceloma je sRGB IEC61966-2.1 na varni strani

pri izvozu:
v glavnem za jpg je sRGB cisto dobra izbira, za ostalo pa sta AdobeRGB ali ProPhoto

Ampak ni pa nujno da je to vse v tej zgodbi:
- lahko da ti ob uvozu prepise pravi profil
- lahko da ti napacno simulira fotke (dostikrat so profili proizvajalca monitorja napacni)
etc :)

Tilen88 ::

Sm testiru u photoshopu, mi izpiše Adobe RGB 1988,.. slika pa ravno tako postane temna pa čudnih barv,.. se bom malo poigral z profili al nekaj :s

schurda ::

@ADMIN: Predlagam novo temo, Adobe LR in PS ter, da se teh par vrstic preseli tja.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: schurda ()

dottor ::

Uporablja kdo Meike MK-900? Uporabljal bi fleš tako na fotoaparatu kot ločeno s trigerji (in speedlight softboxom). Gledal sem recimo SB-700 ampak je 2x dražji of MK-900.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

schurda ::

no comment je izjavil:

Na filmu je bilo popolnoma vseeno kako je svetloba (pod kakšnim kotom) padla na "senzor". Na digitalu pa temu ni tako.


Ja, zato pa se je pojavil termin "digitalni objektiv".
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

schurda ::

dottor je izjavil:

Uporablja kdo Meike MK-900? Uporabljal bi fleš tako na fotoaparatu kot ločeno s trigerji (in speedlight softboxom). Gledal sem recimo SB-700 ampak je 2x dražji of MK-900.


Moj kolega ga ima. Posodil mi ga je in deluje čisto v redu. Sam pa sem slab mesec nazaj na ebay izlicitiral rabljen SB-900 za 170€, tako da tudi ni pretirana cena. Meike je pa 130€ nov pri nas.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

dottor ::

Sem imel za dobit od kolega SB-900 za 150€ pa se kolega nič več ne javi oz. čim ga povprašam o flešu ne odpisuje ;((
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

schurda ::

dottor je izjavil:

Sem imel za dobit od kolega SB-900 za 150€ pa se kolega nič več ne javi oz. čim ga povprašam o flešu ne odpisuje ;((


Pejdi rajši na ebay, ponujaj 150€ toliko časa, dokler ti ne rata, oz. kot sem ti napisal, za 170€ sigurno. Sej ne kupujejo vsi teh flešev kot sveže žemljice.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

no comment ::

schurda je izjavil:


Ja, zato pa se je pojavil termin "digitalni objektiv".

Moram priznat, da prvič slišim.

s1m0n ::

Ima kdo Sigmo 17-50 kot zamenjavo kit objektiva? Kako je kaj HSM ? Hitrost, glasnost...

Iščem kateri objektiv se mi splača nabavit, da zamenja kit.
Gledam pa nekaj v rangu do 350€ (novo ali rabljeno) za aps-c se razume!

dottor ::

Pomoje nimaš kaj falit z nakuom, ker je to največ krat kupljen objektiv za zamenjavo KITa, in dobiš na cropu "ekvivalent" 24-70 ;) Sploh pa je kar nekaj rabljenih tudi na bolhi.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

s1m0n ::

Na bolhi je marsikaj a nič za moj bajonet :)
Najlažje mi bo zgrabit novega ali pri nas ali v tujini je pod 350 s poštnino.

nofaith ::

Sem meu enkrat na sposoji sigmo na d7000 pa je bila kar dobra izkušnja.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

dottor ::

Simon kiri mount pa rabiš?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

s1m0n ::

KAF (Pentax) :)

dottor ::

17-50 za petax imaš na bolhi edino tamrona, lahko pa vzameš sigmo 17-70f/2.8-4 (ta model sem si tudi sam ogledoval). Sicer ni f/2.8 po celi dolžini ampak dobiš še nekaj dodatnih milimetrov za razliko enega f-stopa. Bi pa sam tole sigmo uporabljal po celi dolžini kot f/4 :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

schurda ::

Dovoli mi malo predrznosti: Sam sem imel kot dijak Pentax, ki je bil super, samo je pa res, da je bilo treba stalno gledat za objektive (isto za Minolto in Olympus). Vedno pa je bilo polno izbire za Nikon in Canon. Zdej imam že par let Nikona in izbire je sedaj še več. Pa tudi cenovno je ta roba sedaj bistveno bolj dostopna.

Šel sem na ebay.de in ebay.co.uk (da nimaš težav s carino) in tam sem za Nikon dobil v avkciji 6 oz. 4 rabljene Sigme ter 4 oz. 2 Tamrona. Za Pentax pa nobenega. Tako pač je.

Tako, da bi na tvojem mestu razmislu če bi šel naprej kupoval robo za Pentax. kaj pa imajo tvoji sosedje, prijatelji?

s1m0n je izjavil:

KAF (Pentax) :)
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

s1m0n ::

Nočem bit nesramen a, ko primem kakšnega Canon ali Nikon v roke mi mine :) Ergonomija, plastičnost... Pač stvar okusa! Raje imam Pentaxov tank :)

Je pa res, da je roba iz druge roke porazna v primerjavi z Canikon

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()

seminal ::

Nočem bit nesramen, ampak ko gledam izibiro objetkivov pri pentaxu me mine :) Sem sam bil na isti ladji ko je K10D ven prišel, pa sem raje vse prodal pa menjal brand :) 100x več rabljenih zadev. Da o AF-ju in ostalih zadevah niti ne pridem. Edino kaj je mikavno je tale FF od pentaxa novi, pa eš antega ste čakali 10 let oz je prišel 10 let prepozno

s1m0n ::

Saj ne potrebuješ 50 objektivov :)

Res, da je izbira pri rabljeni in dodatni opremi v manjšini a bolje, da se ni potrebno na ulici kregat s canikonaši :)

s1m0n ::

In kaj je bilo narobe z K10D ? Razen tega, da Pentax ni za šport (AF...).

koyotee ::

Ve kdo za kak Sony fe90 2.8 macro objektiv?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Tilen88 ::

Mogoče malo neumesno,.. sem bral da je folk delal "mehansko kalibracijo" na teh starejših 8mm samyangih, da je pravilno focusn deloval. Kako je pa z novimi 8mm CS II ?
««
45 / 92
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825333 (13598) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624507 (18559) schurda
»

Sigma je najavila (svetlobno) hiter zoom objektiv 18-35mm f/1.8

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3811954 (9406) CaqKa
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023883 (18734) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425791 (22633) bluefish

Več podobnih tem