» »

Težave z ATI Radeon HD 4870x2

Težave z ATI Radeon HD 4870x2

Beramy ::

Ja jaz pa mam neke težave z to grafično, ker ko igram kake igrice npr.: Grid,...,pa tudi katere druge, se mi med igranjem računalnik resetira, kar sam od sebe, pa nimam pojma zakaj. Sem si naložil že najnovejše gonilnike pa to vse, pa mi še vedno ne štima. A je imel kdo podobne težave, ali mogoče ve kdo kaj moram storit, da to fixam in da bo potem pravilno delovalo vse skup??
Če so težave kje drugje mi prosim to tudi povejte da potem lahko poskusim vse možnosti. Aja, ne pojavlja se blue screen- ampak se kar samo naenkrat od sebe resetira.

Ja tole mam pa noter, a se ujema vse skup ali ne, mi lahko kdo pomaga kaj bolj??
-SAPPHIRE grafična kartica HD 4870 X2, 2GB GDDR5, PCI-E, DVI, HDTV
-ASUS osnovna plošča P5Q-E, LGA775, SB 7.1, GLAN
-INTEL procesor CORE 2 QUAD Q9400, 2.66 GHZ, LGA775, 6MB, 1333MHZ, BOX
-CORSAIR RAM DDR2 TWIN2X 800MHz 4096-6400C4 (2 X 2GB)
-LC POWER napajalnik METATRON LC8650 650W
-WESTERN DIGITAL trdi disk 640GB, SATA 2, 7200 rpm, 16MB (WD6400AAKS)
lp

x45 ::

napajalnik ! , mogoče hlajenje

Ciklamen ::

Napajalec je vredu, poglej kakšne so temperature na tvoji grafični..
- End of the Post ->

Beramy ::

Ja pri normalnem delovanju je nekje 70°c, malo manj, ko pa sem v igri pa nekje 80-85°c, no tu nekje se vrti. Ampak se tudi že poskušau ventilator manualno nastavit, torej na več kot sam ocenjuje in je temp. padla, pa se je takrat tudi resetirau, lahko pa poskusim še enkrat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Beramy ()

__Devil__ ::

pol pa tak ni čudno :))

Beramy ::

torej je temp. kriva??

__Devil__ ::

torej je temp. kriva??


sicer nism neki znanstvenik, samo lahko ti povem da 80-85 sopinj je že pomoje preveč. pri 90 stopinj pa je že "FALURE" se mi zdi.

TehDucky ::

Optimalno bi bilo 70°C v full load, ne pa v idle. Seveda bi težko vedel kaj povzroča take temperature.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

PINki ::

Za grafo 85°C loada ni nč kritičnega! Men je moja stara GF idlala na 85°C load pa okoli 105°C in še danes dela. Grafične zdržijo do 120°C

Preveri temperaturo procesorja z RealTemp-om, ker se PC restarta če proc zabiksa, če pa grafa pa freezne.

Beramy ::

Ja meril sem s CPUID Hardware monitor, pa mi zdaj prikazuje da sta 1 in 2 jedro malce preko 50°c, 3 in 4 jedro pa malce pod 50°c, ko pa sem v igri, pa moram še poskusiti izmeriti, ker ko se restarte, itak nič ne vidim

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Beramy ()

Meizu ::

Dejte ljudje ne ga srat no. Serije HD4xxx so že toliko časa z nami in še se niste navadli.

Za HD4870 in vse ostale kombinacije (vključno z x2) je 80c v load normalna temperatura. Sm mel tudi sam HD4870 in je bla ravno tako vroča, kar pa ni nič narobe. Sploh pa če je povišal obrate na ventu in je GPU že tako hladen, pa vseeno resetne, pol težava ni v pregrevanju ane?

1.Mogoče se pregreva procesor, v kar močno dvomim.
2. Mogoče so zabušili RAMi. Poženi memtest.
3. Čisto možno, da ti Windows kej trokira, ker imaš nepotrebne smeti gor. Poskusi sveže namestit OS gor.

Ostale stvari, če se še kej spomnem, sporočim.

deadbeef ::

Moja GTX 285 med v idle tam 39~43 stopinj, ko igram igre tam 70~75 stopinj v Crysis pa tudi do 85C ampak to imam fan na auto.. če ga zvišam je seveda hladneje ampak baje čip GT200 zdrži do 105C potem se sam ugasne.

Ales320 ::

Beramy jaz bi na tvojem mestu najprej zamenjal napajalnik z močnejšim, magari si ga sposodi od kakšnega kolega. 650W za tvojo grafično in quada, je verjetno že spodnja meja.

axee ::

Ah kje, tak sistem bo v full loadu niti 450W porabil, 650W je overkill (za kvaliteten napajalnik seveda), garantiram da bi tud npr Corsair HX 520W ta sistem brez problema napaja.

Beramy ::

Ok, najlepša hvala za nasvete, bom postopke zapovrstjo poizkusil in upam da bo delovalo. Če se kaj spremeni, vam seveda to tudi sporočim.
Še enkrat hvala za nasvete, če se še kdo kaj domisli, pa seveda prosim da idejo izrazi, ker bi res rad igral igre brez kakšnih resetov in podobnega, ker z napakami igranje ni enako in ni tistega ql občutka, saj razumete kaj mislim.:)

Hvala

lp vsem

vaiserious ::

sem imel iste probleme z gtx280... dokler je nisem odprl in videl, da je noter toliko praha, da so bile kar reže skozi katere mora pihati zamašene z gmotami prahu. sčistil sem jo, problem odpravljen. mogoče pa napajalnik kriv - pomoje je 650w premalo za to zverino... raje nabavi kakega 1kW???

clix ::

Eni res pretiravate s temi napajalniki. 650w je več kot preveč.

deadbeef ::

sem imel iste probleme z gtx280... dokler je nisem odprl in videl, da je noter toliko praha, da so bile kar reže skozi katere mora pihati zamašene z gmotami prahu. sčistil sem jo, problem odpravljen. mogoče pa napajalnik kriv - pomoje je 650w premalo za to zverino... raje nabavi kakega 1kW???


Nabavi si ohišje z anti-prašnimi filtri :D

Meizu ::

Ja, praksa je takšna, da boljše ohišje kot maš, več praha boš mel noter, ker je prevetrenost zmeraj boljša in boljša. Prah je bil, je še zmeraj in tudi bo. Jst mam srečo, da mam pri hiši kompresor, tko da se sploh ne obremenjujem s prahom, enkrat na mesec, včasih celo enkrat na 2 meseca ga fajn spiham in je to to.

axee ::

No dej ne pretiravejte, ta sistem bo gladko deloval na kateremkoli kvalitetnem 80+ 500W napajalcu, kaj sanjate o 1kW...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

xnnx ::

jaz mam v enemu staremu kompu grafo geforce 6600 v idle grafa ima 70c pri igranju iger pa preko 110c baje da čip zdrži do 145c

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xnnx ()

Meizu ::

Hmm, če gre verjeti temu programu: eXtreme Power Supply Calculator Lite v2.5

Potem pravi program da je za moj sistem dobro imet 1055W PSU. Pod heavy loadom. In a mislite da je možno, da na 750W PSUju potem nad 4ghzjih vsaka frekvenca zatrokira v primeu še v prvih sekundah?

Edit: Ali tale program laže za ponoret, al pa je dejansko kej resnice tam, nevem ravno... Merilnika za Watte pa nimam doma trenutno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

axee ::

@Meizu: ta program ne "laže" ampak močno pretirava, saj je na trgu tako veliko neučinkovitih
napajalnikov da je takšna ocena pomolnoma razumljiva.

Seveda je fino vzeti pri nakupu novega računalnika močnejši napajalnik za rezervo, ampak vse kar hočem povedati je, da ne pretiravajte z tem, kako močan napajalec naj bo oziroma takoj iskati krivca v prešvoh napajalniku. Čene pa brž v Merkurja po merilnik in merit svoje "heavy" sisteme.

Zgodovina sprememb…

Meizu ::

Nene, jst se že strinjam da je tole brezveze. Za tisti sistem bi bil 650W vrh glave. Tko da ni neke potrebe po močnejšem PSUju.

Zgodovina sprememb…

podreberek ::

js sem mel isti problem z restartom kompa ko ga je pičl in sem v biosih dal na defult nastavitve od takrat se mi še 1x ni. al pa naloži bios na optimalne nastavitve .
poglej po googlu kakšne so temperature za kakšno kompomento in glede na to da maš hude stvari noter kakšen maš pa napajalnik? kolk W ?
Si upam trdit da je problem v napajalniku .

# pardon spregledal podatke napajalnika # ampak kljub temu prvo preizkusi napajalnik .

Zgodovina sprememb…

dukenukem ::

ja kaj pa ostali špili, al se tud resitira ? dj gor kašn popravek mogoče bo bolje

Beramy ::

Ja tudi pri ostalih, vendar ne pri vseh, resetira se mi npr. pri: Grid, COD2 (se mi je 1-2x), neverjetno tudi pri Mafiji (sam tu samo 1x do zdaj), pri NFS Undercover,
Ne resetira se mi pa pri assasins creed, COD 5, Hitman-blood money, in še mogoče katerih.
In torej temp. ni problem, koliko sem zasledil vaše odgovore?
No to je kar se spomnim, do zdaj. Zdaj sem pa od odgovorov malce zmeden, torej naj preizkusim napajalnik ali ne, ker če mi pri taki stari igri kot je Mafija resetira, potem po mojem ni v napajalniku, saj ta igra je dosti manj zahtevna in tudi manj požere kot npr.: Assasins, ali pa cod5. Ali se tu motim?

lp

Klemzz ::

A maš kej navito?

axee ::

Imaš prav, napajalnik ni kriv, še posebej ker grafična bolj "spi" pri Mafiji ;) Seveda imaš nastavljene zadnje driverje?

Beramy ::

Navito nimam nič, in ja zadnje driverje mam tudi naložene, pa ko sem enkrat driverje updatau, se ni nič spremenilo, tako da mislim da niso driveri nič krivi, bom jih pa še enkrat updatau, da bo sigurno.

Valvoline ::

Poglej če je mogoče bios update-popravek za tvojo grafo na internetu.
Določene single 4870 so imele precej težav z biosi. Je precej povedanega okrog tega.

BuBBle.D ::

Malo bolj opiši, kaj se zgodi tik pred restartom. A se ti pokaže črn zaslon za nekaj sekund in potem restart ali pa kar takoj restarta?

Poženi furmark in če bo spet restartalo je nekaj z grafiko narobe.
Imel enak primer z novo GTX295. V igrah se mi je po parih minutah PC sesul in je sledil restart. Grafa fuč.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Beramy ::

Ja mogoče za kakšnih 2 sec. je črno in potem se resetira, samo ne za dolgo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Beramy ()

BuBBle.D ::

Najverjetneje je grafa fuč. Lahko pa seveda tudi napajalnik "štrajka".
Loti se izoliranja problematične komponente sistematično. Probaj najprej z drugo grafo in če bo še restartalo, z drugim napajalnikom. Kaj drugega ti ne preostane.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Robert_S ::

Sfukane windowse maš , formateri disk .


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zamrznitev iger pri Radeonih HD4850 / 4870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Strojna oprema
39127773 (11653) erzy
»

Temperatura ATI Radeon HD4890 vaporx

Oddelek: Strojna oprema
7821 (625) hudychk
»

Katera komponenta je povzročila hud pok in restart? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525361 (4200) Mitja358
»

Nakljucno resetiranje racunalnika (asus p45, hd 4870...)

Oddelek: Pomoč in nasveti
332097 (1252) Mordecai
»

ATI RadeOn 4870 HD Sapphire Ventilator (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
587337 (5892) M-XXXX

Več podobnih tem