» »

Pokvarjen WD Black Edition 1TB?

Pokvarjen WD Black Edition 1TB?

Deflector ::

Zakaj mi čisto novi disk serije WD Black 1 TB po Hitrem testu v WD Diagnostic vrže ven

Test Option: QUICK TEST
Model Number: WDC WD1001FALS-00J7B0
Unit Serial Number: WD-WMATV0915720
Firmware Number: 05.00K05
Capacity: 1000.20 GB
SMART Status: PASS
Test Result: FAIL
Test Error Code: 06-Quick Test on drive 1 did not complete! Status code = 07 (Failed read test element), Failure Checkpoint = 97 (Unknown Test) SMART self-test did not complete on drive 1!

Poskusil sem ga prepisati z nulami(low level), pa je enako, ne pomaga. Skušal instalirati Windows XP, ne formatira v Setupu - zmrzne, skušal instalirati Windows 7, zmeraj vrača napake, missing or corrupt files, če ne zmrzne že med setupom, po setupu ne pride več v Windows.

Je že kdo imel tak primer?

jan01 ::

Uveljavljaš garancijo

Deflector ::

Vem ja, a vseeno se mi zdi čudno, da popolnoma nov disk ne deluje, pač prvič imam tak primer sem pognal še Extended test, pa je ostal na enem sektorju in čas do konca nabil že do 75 ur, potem pa sem ga prekinil. Takrat je napisal tudi, da je našel slabe sektorje, ki bi jih lahko popravil.

kixs ::

Nic razmisljat, takoj ga nesi nazaj in ti ga naj zamenjajo.

Dobis tudi DOA diske (dead on arival). Takle je.

lp

tlozej ::

Imel podoben primer, kmalu po nakupu novega.
Nesi nazaj, toda ne uveljavljati garancije ampak STVARNO NAPAKO! Bo prej rešeno in dobil boš novega (če boš tako zahteval).
Je že veliko napisanega o tem.

LP

Deflector ::

Nov tako ali tako mora biti, to se ne da popravljati. Se je pa WD precej pokvaril od kar sem zadnjič nabavil njihov disk, tisti le občasno parkira glavo, ta je pa že nov pokvarjen.

kmetek ::

kok dni staro?

KandazaR ::

Se je pa WD precej pokvaril od kar sem zadnjič nabavil njihov disk, tisti le občasno parkira glavo, ta je pa že nov pokvarjen.


Lej isto se ti bi lahko naredil tako z samsungom ali pa seagatom. Kaj je meni pred leti pomagalo, ko so se mi na servisu čudil kako da mi je crknil seagate disk, ki skoraj noben ne crkne. Pač si ravno ti tisti 1 na 10000 (ali kolikor že pač). Tako da pač uveljaviš garaqncijo ti ga zamenjajo in to je to. Druagače pa je ta disk raketa. Ga imam par mesecev in ga nemorem prehvaliti in zaenkrat nobenih problemov (že trkam na les :)).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

eDDi ::

Imel podoben primer, kmalu po nakupu novega.
Nesi nazaj, toda ne uveljavljati garancije ampak STVARNO NAPAKO! Bo prej rešeno in dobil boš novega (če boš tako zahteval).
Je že veliko napisanega o tem.

LP


tako, pa še po mizi udari in jih nader k otroke. A noben se ne zna več lepo zmenit?

A sploh veš kaj je stvarna napaka?

Deflector ::

12 dni je doma, vendar se prej nisem uspel poglabljati v to, zakaj med in po inštalaciji windowsev manjkajo datoteke in to zmeraj druga, ker je zmeraj druga datoteka prišla na pokvarjene sektorje. Mora pa biti pokvarjen nekje bolj pri začetku, ker je format ostajal pri 1% pa tudi Data Diagnostic je ostal praktično na začetku. Napaka je pa 0007.
@Kandazar, s katerim programom si ustvaril particije in formatiral disk, data lifeguard?

KandazaR ::

Sem uporabu kar tisto kar imajo windowsi že vgrajeno (zame zadostuje).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

jan01 ::

A si naredil full test? Če ne naredi! V glavnem pa nesi v garancijo in ne kompliciraj po forumu

Deflector ::

Zgoraj sem zapisal, da pri extended testu obstane na enem sektorju in ne gre naprej, torej ga ne morem narediti.
Gre danes nazaj.

tlozej ::

eDDi:
...

tako, pa še po mizi udari in jih nader k otroke. A noben se ne zna več lepo zmenit?

A sploh veš kaj je stvarna napaka?



Ne, ne udariš po mizi. Pač pa lepo napišeš prijazen dopis, kjer zahtevaš zamenjavo diska, zaradi uveljavljanja stvarne napake.

Torej trdiš, da to ni stvarna napaka?!




Dodano:

Aja, pa dopisu priloži tudi kakšen print screen rezultatov testov / oziroma izpisa napake...

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tlozej ()

Deflector ::

Je že šel, upam da naslednji ne bo že tovarniško defekten


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nastavitev routerja-POMOC!

Oddelek: Omrežja in internet
292807 (2093) care20
»

HDD garancija

Oddelek: Pomoč in nasveti
363808 (3223) Xserces
»

Disk problem?

Oddelek: Strojna oprema
11954 (651) xtrat
»

BigBang nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8111697 (7776) BoBi19
»

Blue screen...

Oddelek: Pomoč in nasveti
233034 (2188) PacificBlue

Več podobnih tem