» »

Matična ASUS P5QL + Win XP X64; težave z zvokom

Matična ASUS P5QL + Win XP X64; težave z zvokom

barbarpapa1 ::

Pozdravljnei

Omislili smo si nov računalnik z matično ploščo ASUS P5QL. Nanj sem namestil operacijski sistem Windows XP x64 (64 bitni) SP2. Od vsega začetka imam težave z zagonom integrirane zvočne kartice, ki je bojda Realtekova. Namestitev gonilnikov s priloženega DVD-ja ni pomagala. V device managerju dobim sporočilo o napaki "Device cannot start (code 10)". Poskusil sem z gonilniki z realtekove strani (zadnjimi in predzadnjimi) in pa z Asusove. Brez uspeha, oz. z istim sporočilom o napaki. Pred ponovitvijo poskusa namestitve sem vedno deinstaliral gonilnike tako v device managerju, kot tudi v Add/Remove programs.

Vsporedno je na računalniku nameščen Ubuntu 9.04 (64 bitni). Zvok tukaj dela in je delal "out of the box". Torej lahko domnevam, da je z matično ploščo in integrirano zvočno vse OK.

Priklopljen je samo sprednji par zvočnikov (stereo). Ostali kontakti za zvočnike niso uporabljeni.

Kaj predlagate, kako naj ukrepam?

LP

Jože

jan01 ::

Že miljonkrat: če rabite 64 bitni windows, posnemite vista 64 oz še bole windows 7 64 rc... Windows xp 64 je v bistvu windows 2003, zanj pa ni toliko dobrih gonilnikov za grafične, zvočne in ostale neserverske komponente...

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Zadeva rešena, vzrok pa je bil trivialen. Proizvajalec (bolje rečeno - prodajalec) je dal zraven napačen CD, za drugo Asus-ovo matično. Tista ima res Realtekovo zvočno, P5QL pa ima Via zvočno. Po konsultaciji z Asusovo spletno stranjo, dolpotegom gonilnikov in namestitvi slednjih vse dela, kot mora.

Izbira XP x64 je namenska in željena. Na računalniku bo, med drugim, tekla tudi že malo starejša programska oprema. Za to vem, da na Visti ne dela dobro (preiskušeno), na XP x64 pa O.K.

Bi mi pa bilo čudno, da na XP x64, ne bi bilo ustreznih gonilnikov, saj zadeva ni ravno egzotična. Če je Ubuntu 64bit delal "out of the box" (edini gonilnik, ki sem ga moral namestiti, je bil od Nvidia grafične), pa se jamra, kako za linux ni gonilnikov, potem bi to bilo na XP x64 pravo malo (neprijetno) presenečenje...

V glavnem, problem rešen....

LP

Jože


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ram

Oddelek: Pomoč in nasveti
141052 (840) Seljak
»

windows 7 audio driveri

Oddelek: Operacijski sistemi
395025 (3667) skyspy
»

Katero zvočno kartico za 5.1 sistem?

Oddelek: Kaj kupiti
231800 (1418) Nevihta
»

Snow Leopard pravzaprav 32-biten (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
519064 (6914) noraguta
»

win x64 ali x86? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
649365 (7994) Razerzone

Več podobnih tem