» »

Katero zvočno kartico za 5.1 sistem?

Katero zvočno kartico za 5.1 sistem?

tomazsk1 ::

Živijo!

Torej zanima me katero zvočno kartico priporočate za logitech z5500 sistem, da bo recimo lepo delal dts, dolby digital ko predvajaš kak dvd film prek vlc playerja.Cena recimo do 70 €. OS je vista ali win 7 64bit.

ender ::

ASUS Xonar DX?
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

tomazsk1 ::

Kaj pa Creative Sound Blaster X-Fi Titanium, je boljša od xonarja? Ta ima še optični in koaksialni izhod. Cena te je 70€.
Malo povejte tisti, ki imate z-5500, katere zvočne imate, kaj je boljše, pa zakaj.Gledam po netu mnenja uporabnikov pa je kar zmešnjava s
temi creative driverji.

LP

ender ::

Če imaš 4GB ali več RAMa, se izogibaj Creativa, ker jim očitno po treh letih še vedno ni uspelo narediti gonilnikov, ki bi delovali pri takšni konfiguraciji. Jaz imam Xonar D2X, in kartica preverjeno deluje brez vsakršnih problemov na Windows XP x64, Windows Vista x64 in Windows 7 x64.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

__Devil__ ::

Tudi jaz sem v podobni situaciji kot tomazsk1. Imam logitech z-5500 in nevem katero zvočno :/.

Gledam tole:

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio

in

ASUS Xonar DX 7.1

Nekje sem na youtubu na hitro zasledil, da ima asusova optični oz. koaksialni priključek, da je poleg nek mini razdelilec oz. nekaj podobnega. Tisti ki jo ima naj pove, če je dobil kaj takega poleg.

Hvala in Lp!


EDIT: aja, pa še glede kvalitete me zanima kako je, ker VELIKO poslušam radio preko spleta (technobase.fm) kvaliteta je 128kbps. Se bo sploh poznala razlika ali nekaj malega? da nebom brezveze metal dnarja za nič.

Zgodovina sprememb…

axee ::

NIČ se ti nebo poznalo. Še pri mp3-jih se bolj malo pozna. Pravo razliko slišiš, ko poslušaš kakšno neskompresirano glasbo ali dobro zripan HD film.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

makomako ::

A tako da ni priporočljivo kupovat titaniuma za 64 bitni sistem, ker drugače je pa skoraj 2x večja od xonarja dx, pa še 2 priljučka ma več titanium. Škoda res zaradi gonilnikov.

axee ::

In če je večja? To pomeni da je boljša? Xonar bo dosti boljši za glasbo, filme, manj pa za igre. In boš izkoriščal res vse priključke? Ti tista dva predstavljata kakšno razliko?

__Devil__ ::

axee kako veš da je xonar veliko voljša za glasbo? ker si ogledujem to zvočno. maš kak test?

aja, zakaj si rekel, da se mi nebo NIČ poznalo? če je to res pol je brezveze, da kupujem zvočno za z-5500 kar se zdi malo nelogično. Če pa res nebo nič kaj drugače pol pa tak nebom kupo ne.

makomako ::

recimo če bi vzel xonarja dx, potem bi preko Digital S/PDIF Output:
(High-bandwidth TOS-Link optical transmitter (shared with Line-In/Mic-In jack) supports 192KHz/24bit),
spravil dd in dts do odkodirnika v z-5500. Za muziko in navadne dvdripe z dvema kanaloma, bi bilo pa povezano prek analognih 3 kablov

imam prav?

__Devil__ ::

ja, če bi bilo preko analognih boljši zvok za glasbo kot na optiki bi definitivno povezal tako. Sedaj imam preko optike. Gre se mi najbolj za glasno. Film pogledam tam 1-2x na mesec. Muziko pa vedno preko spleta poslušam..

Hexx ::

a je velika razlika med vgrajenimi zvočnimi karticami in temi ki jih omanjate? npr. če poslušaš kvaliteten originalen CD s 5.1 zvočniki.

ender ::

Če imaš povezano digitalno, ni nobene razlike. Če pa je povezano analogno, je pa razlika ogromna.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

__Devil__ ::

Pa je velika razlika na zvočni (ASUS XONAR DX 7.1 recimo), če bi sedaj na matični predvajal preko optike in potem na analognih priključkih? isto glasbo, isto kvaliteto..

clix ::

a je velika razlika med vgrajenimi zvočnimi karticami in temi ki jih omanjate? npr. če poslušaš kvaliteten originalen CD s 5.1 zvočniki.

Predvsem se audio CD-je posluša v stereo načinu in ne 5.1. Nima smisla.

Pa je velika razlika na zvočni (ASUS XONAR DX 7.1 recimo), če bi sedaj na matični predvajal preko optike in potem na analognih priključkih? isto glasbo, isto kvaliteto..

Odvisno kaj bi uporabil za DAC.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

ender ::

Predvsem se audio CD-je posluša v stereo načinu in ne 5.1. Nima smisla.
Odvisno od CDja - velika večina ima prostorski zvok Dolby ProLogic standardu.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Hexx ::

izključno kvaliteta zvoka me zanima,primerjava med vgrajeno zvočno in med temi omenjeni tukaj

Okapi ::

Če uporabljaš digitalni zvočni izhod, ni nobene razlike v zvoku. Če uporabljaš analogne zvočne izhode, so pa boljše ločene kartice boljše od integriranih na matični plošči.

O.

RobynHood ::

sestrinjam ASUS Xonar DX...

__Devil__ ::

Če ima kdo tole ASUS XONAR DX 7.1 naj pove izkušnje prosim.

Ales320 ::

Če imaš 4GB ali več RAMa, se izogibaj Creativa, ker jim očitno po treh letih še vedno ni uspelo narediti gonilnikov, ki bi delovali pri takšni konfiguraciji. Jaz imam Xonar D2X, in kartica preverjeno deluje brez vsakršnih problemov na Windows XP x64, Windows Vista x64 in Windows 7 x64.


Lastim si Creative Xtreme Gamer Fatal1ty in imam 4GB rama, operacijski sistem pa je Windows 7 64 in nimam niti najmanjšega problema z zvočno kartico. Razlika med integrirano in to kartico je kot noč in dan, še posebej pri gledanju filmov s kvalitetnim zvokom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales320 ()

makomako ::

Verjetno ni kakšne razlike med xonar dx in xonar d1 ali se motim? Verjetno bom vzel d1 ker ima pci, mogoče bom kdaj menjal še grafično, pa mi potem zasede pci-e.

clix ::

Razlika je samo v pci oz pcie vodilu.

Nevihta ::

Evo kaj pa tale theatron DTS:
http://www.nakupovanje.net/club-3d-zvoc...

Zanima me predvsem zato ker jo imm tudi sam in imam določene probleme, ki pa so milim predvsem posledica mojega neznanja in sicer ne znam dobro naštimati kdaj gre pass trough in kdaj ga obdela.

Prosim za komentarje - drugače pa mora imeti zvočna obvezno digital out, vsaj jaz sem se tako losal tistega večnega BRUM efekta
Nevihta


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7510830 (2955) Machete
»

Katero zvočno kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
526354 (4926) __Devil__
»

Nakup slušalk in zvočne

Oddelek: Kaj kupiti
292494 (1910) cinkaCR7
»

Creative ali Asus zvočna?

Oddelek: Kaj kupiti
282435 (1999) __Devil__
»

Katero zvočno za Logitech Z-5500?

Oddelek: Kaj kupiti
161998 (1377) __Devil__

Več podobnih tem