» »

2 računalnika na ADSL

2 računalnika na ADSL

Vegi ::

Nameravam se priključiti na ADSL. Imam dva računalnika.Na prvem so win XP, na drugem pa bodo win 95 ali pa win NT (bolj verjetno). Kako bi lahko na najcenejši način oba priključil na ADSL. Ali mi lahko kdo prosim svetuje?

alien-w ::

Jaz sem ravno danes to naredil. Sicer imam WinXP in Win98 na drugi mašini, samo finta je enaka. Na un comp, k ma WinXP in je tudi več prižgan (ga jest uporabljam) sem potegnil ADSL. Potem sem pa z mrežnima karticama in crosswire kablom povezal oba compa.

Na tistem, ki ima ADSL sem dal "connection sharing" in sedaj ko hoče ta mala it na net, samo odpre IE ali IRC or sth in že se meni računalo samostojno poveže (če še ni).

Naredil sem tudi to, da se comp sam zbudi iz hibernate ali iz shut down preko WOL (Wake on LAN). Najbolj preprosto in najcenejse.

Druga moznost je router.

Vegi ::

Kakšna je pa hitrost na prvem in drugem računalniku, če oba uporabljata internet naenkrat?

alien-w ::

deli se.

ToniT ::

Kupi en poceni HUB, obesi oba računalnika in ADSL modem gor in to je to...
(Ni treba imeti ene mašine non-stop oz. ko greš na internet prižgane)

Vegi ::

Kaj pa hitrost pri HUB-u. Se dinamično spreminja ali je za vsak računalnik konstantna ( vsak 128k)?

ToniT ::

Dinamično se spreminja.

Vegi ::

fenx alot


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793565180 (2009) c23po
»

ADSL ?

Oddelek: Omrežja in internet
397901 (4632) BlazP
»

Najcenejše domače omrežje

Oddelek: Pomoč in nasveti
281723 (1305) Senitel
»

Siol ADSL router in 2 IP naslova - je to mogoce?

Oddelek: Strojna oprema
254522 (4072) BBB
»

ena ADSL povezava za dva PC-ja?

Oddelek: Programska oprema
161497 (1116) Lime

Več podobnih tem