» »

ena ADSL povezava za dva PC-ja?

ena ADSL povezava za dva PC-ja?

Fella ::

Situacija je naslednja: kupili smo ADSL. Doma imam dva PC-ja - en je moj en je od brata. Kako naj naredim, da bova lahko oba na internetu, insicer tako, da bo lahko vsak porabil največ 30kB pasovne širine? Ali obstaja kakšen program za urejat takšne stvari?

akulp ::

Lepo si nabavi HUB in potem prključiš ADSL na HUB(uplink) in iz HUBa na vsak računalnik posebej kabel v mrežno..easy dela super ker mam sam tud to...glede tega da bi mela vsak pol pa ne bo šlo...pa itak..bo obema delal čist ql---saj po mojih izkušnjah

Fella ::

Tako že imam tudi jaz naštimano, vendar mojemu bratu fleče približno 55 meni pa 5 in manj!?

royt ::

piči še eno mrežno v računalnik s katerem si povezan na adsl in potem računalnika povežemo med seboj direktno preko crossover kablov in ne potrebujemo HUBa/SWITCHa. ampak mora biti glavni računalnik prižgan če hočeš, da povezava laufa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: royt ()

Fella ::

Ja, ja samo mene ne zanima to, temveč kako določiti, da bo vsak od naju lahko uoporabil največ 30kB pasovne širine?

|GrEgOr| ::

Za vsakršno določanje širine boš moral imet router (se pravi en računalnik na katerega boš inštaliral ustrezen software).
Samo če boš imel dostop preko tvoje mašine (ne preko huba) ne bo takšne razlike kot jo imaš sedaj, ampak se bo hitrost približno enako parazdelila.

Fella ::

Zdaj pa mi samo še povejte ime tega softvera.

dela ::

če bi jas meu ADSL bi mi tak blo vseeno kolk kiremu vleče ker je itak zastojn...

Fella ::

Ti ne bi bilo vseeno, ti rečem! Ko 700MB vleče pri 1kB ti ni vseeno, saj čakaš tudi po 60ur!!

|GrEgOr| ::

saj zato pa si naredi preko routerja (računalnika) pa ti ne bo vleklo s 1kB ampka s vsem kar bo na voljo

Lime ::

Če želiš nastavljati pasovno širino, boš moral za router odšteti kar kakšnih 100k SIT ali več. npr. Cisco routerji imajo to možnost.
Drugače pa je ta hitrost odvisna od serverja iz katerega downloadaš. Če ti downloadaš iz ameriškega serverja, tvoj brat pa iz Siolovega, bo sigurno njemu downloadalo 50k, tebi pa 5. Lahko pa je tudi obratno.

bastadu ::

Samo eno vprašanje BTW: Ali lahko kabelski modem vežem na uplink na switchu/hubu in potem imam lahko na poljubnem številu PCjev, ki so priklopleni na ta switch/hub, internet povezavo? Ali pa je tako, da mora biti modem v enem izmed računalnikov, ki je povezan s switchom/hub? Gre se mi zato, ker nimam možnosti, da bi bil en računalnik non-stop on... Thnx za odgovore!

Lime ::

Modem vežeš v router, iz routerja pa poljubno število (kolikor portov imaš) na računalnike.
Ni treba, da je kakšen računalnik non stop prižgan.

matic ::

Ja Lime, pa ne pri adslu! Lahko se povezeta samo dva na adsl, pa preberi kaj je folk ze odgovoril in v cem je problem..;((

Fella: ma to bos tesko resil s pasovno sirino.. oz. lahko ce imas peneze.. pa kar velke peneze.. tako kot je ze nekdo omenil kakih 100k za kak hud ruter ki ponuja se ogromno vec kot to.. ampa tega ziher ne rabis! Tut jest sem ze slisal za probleme ce se 2 povezujeta preko huba na adsl.. in enemu slabo vlece.. ceprav je cez cas zacelo normalno funkcionirat obema.. oz. je najbolje ce oba uporabljata kar winXP! Ce niakakor nebo zaleglo bo najbolje res da naredis takole:
ADSL priklopis v kako staro kisto (kak p133 al pa kej podobnga), katero uporabis kot (programski) router in v to masino das 2 mrezni! Eno priklopis na adsl, drugo pa v hub! In potem v hub se oba druga racunalnika, ki se povezeta na internet preko tistega starga racunalnika! Na uni stari kisti pa lahko laufas tut se kaj druzga poleg tega da delis internet tema dvema kistama..

bastadu ::

Lime: A potem ne gre kar s switchom/hubom in mora biti obvezno vmes še en PC oz. router?

Fella ::

Ok hvala Matic. Si mi povedal vse kar sem hotel vedeti:)

Lime ::

Z Routerjem lahko povežeš poljubno število računalnikov. Pri nas v firmi imamo 4. Lahko so vsi naenkrat na netu.
S hubom pa lahko povežeš tudi poljubno število računalnikov, vendar sta lahko na internetu samo 2 naenkrat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoc pri povezavi na internet!

Oddelek: Omrežja in internet
211514 (1308) Zm3-D3n
»

Najcenejše domače omrežje

Oddelek: Pomoč in nasveti
281652 (1234) Senitel
»

Siol ADSL router in 2 IP naslova - je to mogoce?

Oddelek: Strojna oprema
254453 (4003) BBB
»

2 računalnika, hub & ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
181617 (1335) 3M3
»

bandiwth limit

Oddelek: Omrežja in internet
243069 (1897) SoLoR

Več podobnih tem