» »

Prestop na T2 / Downlaod

Prestop na T2 / Downlaod

Onlyx ::

Končno je v naše kraje prišel tudi T2 (ne optika, samo VDSL) in me sedaj nekaj zanima. Do sedaj sem imel ADSL linijo 2 M / 384 kbit/s, sedaj pa sem se odločil, da vzamem 20 Mbps / 4 Mbps + njihovo TV. Zanima me, če bom lahko sploh izkoristil linijo (predvsem downloada - se pravi dobra 2 MB/s), glede na to, da mi je kolega reku, da moraš imeti prav tako dober uplaod (simetričen down-u), če hočeš izkoristiti 20 Mbps. Za informacijo: od centrale T2 sem zelo blizu: okrog 90m.

P.S. Koliko povezave potrebuje (verjetno predvsem uplaod-a??? ali pač ne) njihova TV, da normalno deluje?

Hvala za informacije in lep pozdrav!

paljer ::

Odvisno kaj downloadaš.
TV nima veze s hitrostjo internet linije.

mte ::

TV pri T-2 potrebuje nekje med 8-9 Mbps (standardna ločljivost, za HD ne vem), odvisno od kanala.
Glede "izkoristka" downloada v večini primerov upload nima veze, razen ko je upload konstantno v uporabi blizu limita. V tem primeru se lahko zgodi, da vrača povratne informacije pri nekaterih tcp paketkih z zakasnitvijo, kar lahko privede do manjšega downloada. Ampak saj verjetno ne boš postavljal streaming strežnika ki bo konstantno streamal polnih 4 Mbps. Če uporabljaš p2p, pa v programu nastaviš limit na ene 80% kapacitete uploada, ampak to bi moral narediti ne glede na pasovno širino uploada.
100% downloada (2.3 ali 2.5MB/s, odvisno kako si operater predstavlja pakete) pač tudi ne boš imel, ker en tolko vzamejo tudi prometni podatki tcp/ip protokola (cca 10%).
Skratka, moral bi brez problema doseči 2MB/s, kaj dosti več pa ne. Če bo pa manj, pa pač javiš operaterju in imajo da zrihtajo. Na tako kratki razdalji ne bi smeli imeti izgovorov.
lp

mte ::

TV nima veze s hitrostjo internet linije.

Ima vezo, če se modem s centralo ne sinhronizira na dovolj visoko hitrost, da bi pokrila oboje. V tem primeru se pač javi na tehnično pomoč in morajo zrihtati.

st0jko ::

Glede na to da si samo 90m od centrale, boš brez problema imel 20Mbit downloada + TV. Prijatelju ki pravi, da moraš imeti simetrično da sploh lahko z polno hitrostijo downloadaš, pa reči da naj se skulira.
keks?

Onlyx ::

hvala za odgovore!

fosil ::

Seveda lahko downloadaš s polno hitrostjo.

Je pa res, da pri raznih p2p variantah, kot so torrenti moraš pazit na ratio, kar pomeni da kolikor zdownloadaš moraš potem tudi uploadat in tukaj se zna pojavit problem zaradi manjšega uploada.

V praksi je pa tako, da pri 20MB downloada ti glavno omejitev predstavlja velikost diska.
Tako je!

NavadniNimda ::

Končno je v naše kraje prišel tudi T2 (ne optika, samo VDSL) in me sedaj nekaj zanima. Do sedaj sem imel ADSL linijo 2 M / 384 kbit/s, sedaj pa sem se odločil, da vzamem 20 Mbps / 4 Mbps + njihovo TV. Zanima me, če bom lahko sploh izkoristil linijo (predvsem downloada - se pravi dobra 2 MB/s), glede na to, da mi je kolega reku, da moraš imeti prav tako dober uplaod (simetričen down-u), če hočeš izkoristiti 20 Mbps. Za informacijo: od centrale T2 sem zelo blizu: okrog 90m.

P.S. Koliko povezave potrebuje (verjetno predvsem uplaod-a??? ali pač ne) njihova TV, da normalno deluje?

Hvala za informacije in lep pozdrav!

Pri taki razdalji in če imaš poštimano interno inštalacijo, imaš komot lahko tudi HDTV, če si ravno take volje!

BlazP ::

Seveda lahko downloadaš s polno hitrostjo.

Je pa res, da pri raznih p2p variantah, kot so torrenti moraš pazit na ratio, kar pomeni da kolikor zdownloadaš moraš potem tudi uploadat in tukaj se zna pojavit problem zaradi manjšega uploada.

V praksi je pa tako, da pri 20MB downloada ti glavno omejitev predstavlja velikost diska.



?!?

Kaj ima velikost diska pri vsem tem?!

Okapi ::

Noben ni dovolj velik:P

O.

Tilen ::

P.S. Koliko povezave potrebuje (verjetno predvsem uplaod-a??? ali pač ne) njihova TV, da normalno deluje?

Uploada skoraj nič oz. minimalno. Wiki : ACK_(TCP)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

ZGI ::

Upload se ne rabi za IPTV, ker gre multicast promet samo v eno smer...oz. ni preverjanja, zato tudi kocka če se paketki izgubijo.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZGI ()

robbe ::

Uplovda se zato ne rabi, ker ne gre za TCP ampak UDP. Seveda je zadaj še multicast. Pri 90m oddaljenosti od centrale bi moglo vse delat tip-top. :)

krho ::

Discovery HD 1080i je v povprečju nekje okoli 21,5Mbit s občasnimi konicami. (mpeg2)
Recimo Arte HD 720p nekje okoli 12MBit h264! :)
Voom HD 1080? nekje okoli 16MBit h264
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447379587 (55198) Tero
»

Download 1.0 Mbps pri uTorrent-u

Oddelek: Omrežja in internet
265399 (4917) hojnikb
»

Siolov ADSL 2+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9113560 (7563) Jan987
»

T-2 ali Amis

Oddelek: Omrežja in internet
454227 (2746) alienalien

T-2 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
81287439 (45159) T-2 Info

Več podobnih tem