» »

Download 1.0 Mbps pri uTorrent-u

Download 1.0 Mbps pri uTorrent-u

WinXP ::

Zanima me za download ki je pri meni v uTorrentu zmeraj MAXIMALNO 1.0 Mbps ,na trenutek tudi 1.1 Mbps.
Imam 10 Gbps pri T-2 internet,uportabljam Win 7 32 bit,ista stvar je v XP.

Ali Bittorrent klijent ne zmore večje hitrosti,oz.ali je to zaradi "določitve" ker sem vzel internet 10 Gbps pri T-2?

krneki0001 ::

Ti si vzel 10Mbps (10 mega bitov), tebi pa dol vleče 1MBps (1 mega bajt).

Kakšna je razlika med 1MB (bajt) in 1Mb (bit)?

krneki0001 ::

schtr4jh ::

WinXP je izjavil:

Imam 10 Gbps pri T-2 internet

:w00t: :D

Ontopic: 10 Mbps = 1,25 MBps ;-)
E-commerce & Marketing platform - comms.dev

Isotropic ::

10mbps = 1.25 MB/s

logout ::

@loki3000:
V čem je razlika med velikim M in malim m?

L.p., Kloko

schtr4jh ::

EDiT: loki3000 ... ni res ... 10 Mb/s = 1,25 MB/s ... M ostane enak, samo b se spremeni (in seveda številka) ;-)
@kloko ... M=mega ; m=mili ... V internetu se največkrat uporablja k (kilo), M (mega) in G (giga), ker je najmanjša enota b (bit).
E-commerce & Marketing platform - comms.dev

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: schtr4jh ()

ABX ::

Google it

Eno so bits drugo bytes.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

hojnikb ::

Isotropic je izjavil:

10mbps = 1.25 MB/s

- overhead
#brezpodpisa

Isotropic ::

ja zaj* sem tam pri mpbs, je Mbps. je pa Mbps standardna oznaka afaik in ne Mb/s (pomenita sicer isto)

logout ::

Gre tudi za to, da če želiš drugim soliti pamet, moraš paziti, da sam ne narediš napake. Poznam iz lastnih izkušenj...

L.p., kloko

Izi ::

10 Mb/s = 1,25 MB/s
M-ja sta enaka, razlika je v malem b, ki pomeni bit in velikim B, ki pomeni bajt. 8 bit = 1 Bajt.
Sicer pa je pa to samo v teoriji, v praksi je potrebno upoštevati še overhead, kjer delitelj ni več 8 ampak 10.

V praksi boš v najbolših pogojih iz 10 Mbitne linije dobil prenos do 1,1 MB/s

schtr4jh ::

Izi je izjavil:

V praksi boš v najbolših pogojih iz 10 Mbitne linije dobil prenos do 1,1 MB/s


Je pa tudi zanimivo, da mi občasno na 10 Mbps liniji prenaša 14 MB/s (ja, več kot 100 Mbps). In ja, prenos ne gre po lokalni mreži, ampak preko "zunanjosti". Imam pa VDSL, cca. 500 metrov od centrale. =)
E-commerce & Marketing platform - comms.dev

Pesimist ::

schtr4jh: ti si buhtl lol

KoMar- ::

Jp. Ker ni nikoli možno 100 mbit sinhronizacije na VDSL, sploh ne na 500 m od centrale. Vzrok za anomalijo pri hitrosti so lahko datoteke, polne istih znakov ali kakšen pokvarjen driver/antivirus.

schtr4jh ::

Tole je sprintscreen od 9. januarja 2010 ob 18:38. Šmartno ob Paki T2 VDSL 8/1 300 metrov od centrale.

Tole je printscreen star približno 2 leti. Šmartno ob Paki T2 VDSL 10/10 500 metrov od centrale.

Nobena datoteka ni bila poškodovana.
E-commerce & Marketing platform - comms.dev

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Pesimist ::

lol. Niti teoreticno to ni mozno. Upload je samo 16Mbit teoreticno.

Tarzan ::

Windowsi si včasih prijetno izmislijo hitrost prenosa podatkov. Tak screenshot pove o tvoji internetni povezavi en cel velik nič. ;)

Mimogrede: Na T2 mislim da ni bilo možno pokuriti celotnega bandwitha, s katerim se modem sinhronizira, je pa to bilo možno nekaj časa izvajati na siolu. Takrat sem na 1Mbit liniji lahko dosegal hitrosti okrog 7 Mbit. Sem že pozabil, kaka je bila točno situacija, je bila pa neka finta z IPTV. Nima pa to veze s tvojim borked screenshotom.

GrimReaper ::

Izi je izjavil:

10 Mb/s = 1,25 MB/s
M-ja sta enaka, razlika je v malem b, ki pomeni bit in velikim B, ki pomeni bajt. 8 bit = 1 Bajt.
Sicer pa je pa to samo v teoriji, v praksi je potrebno upoštevati še overhead, kjer delitelj ni več 8 ampak 10.

V praksi boš v najbolših pogojih iz 10 Mbitne linije dobil prenos do 1,1 MB/s

Tako je, 12Mbit mi je prenašal z max 1.3, 13Mbit pa z 1.4MB/s, se pravi delitelj 9.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

KoMar- ::

Dajmo ne komplicirat in rečt, da je delitelj 8.

Pesimist ::

Tarzan se ves kak je to delovalo? Verjento tak ne deluje vec, samo bi me vseeno zanimalo na kaksen nacin se je to izvedlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

KoMar- ::

Ni tistega več. Včasih je bilo tako, da Amino ni imel omejene hitrosti do interneta in če si njegov MAC fejkal na računalniku in vpisal nek poseben SiOLov proxy, si lahko surfal oz. downloadal s hitrostjo sinhronizacije linije. Takrat je tudi meni to lepo laufalo (samo testno :P) na ADSLju, ki je itak imel max 8 mbit... 1 MB/s je šlo brez problema. Ampak kot rečeno, to je že precej let nazaj.

Pesimist ::

Pri utorrentu se nisem vido taksne anomalije osebno, vendar predvidevam ker je edin IP ki ni resolvan da je tisto lokalni IP.

Druga razlaga je pac bug. Tretje ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

sundavi ::

Imam težavo pri uTorrentu, ker vrat noče odpreti. Uporabljam mobilni internet T2. V Windowsu sem že dodal izjeme pri požarnem zidu pa ni učinka.

L.p.

hojnikb ::

sundavi je izjavil:

Imam težavo pri uTorrentu, ker vrat noče odpreti. Uporabljam mobilni internet T2. V Windowsu sem že dodal izjeme pri požarnem zidu pa ni učinka.

L.p.

Na UMTSu boš bol težk vrata ofnu, ker so vsa zaprta.Uporabli uTorrent 2.0 ko ma utp protokol.Bo bolš sam ne prfektn.Lahko pa pokličeš na t-2 pa se zmeniš da ti kak port ofnejo 8-)
#brezpodpisa

sundavi ::

Pri zaprtih vratih so dosti manjše hitrosti prenosa. Zakaj so sploh ta vrata.

hojnikb ::

sundavi je izjavil:

Pri zaprtih vratih so dosti manjše hitrosti prenosa. Zakaj so sploh ta vrata.

Nežni klik
Vglvnem ti to prepečuje da downloadaš z polno hitrostojo ker se peeri ne morejo povezat na tebe.

BTW UMTS ni glih idealn za dolvelko itd.
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

10/10Mb/s optika vleče največ 1.1Mb/s

Oddelek: Omrežja in internet
395127 (4539) hojnikb
»

UTorrent upočasni uporabo surfanje po internetu

Oddelek: Omrežja in internet
193380 (3223) hojnikb
»

Hitrost bezžične povezave - TL-WR941ND

Oddelek: Pomoč in nasveti
172666 (2379) Y0sh1
»

megabit in megabajt

Oddelek: Pomoč in nasveti
93603 (3341) Lonsarg
»

Integriran LAN 1000Mbps na plošči dela na 100 Mbps

Oddelek: Strojna oprema
101358 (1193) Tarzan

Več podobnih tem