» »

problem glede napetosti in UPS

problem glede napetosti in UPS

darmann ::

Lep pozdrav! Zanima me kateri UPS bi bil najprimernejši za mojo situacijo in sicer problem je sledeči. Ko priklopim klaviaturo doma mi dela normalno, ko pa priklopim v placu, kjer imamo vaje (zraven je še veliko ene opreme priklopljene) pa jo zmanjkuje in ne da od sebe kar bi morala. Ali je to zaradi nihanja napetosti, je toliko občutljiva? Ali ji zmanjkuje napetosti? Se a problem rešiti z UPS-om? Kateri bi bil najprimernejši glede na dano situacij? Predvsem bi potreboval hiter preklop iz omrežja na UPS, ko pride do pomanjkanja...

Hvala vam za pomoč!

darmann ::

Pa še to...cena naj nebi bila ravno visoka! :)

schtr4jh ::

vsak UPS takoj preklopi na delovanje, ko zmanjka električne energije (ali pri nihanju) ... po moje lahk vzameš enga najcenejšga, pa bi moglo delat bp

Pyr0Beast ::

Ko zmanjka seveda.
Ko zaniha jih 99% sploh ne opazi, da se je kaj zgodilo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Mr.B ::

ŠE bolj ?, ali bo na lokaciji delal direktno iz baterije, če je napetost tako slaba...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

darmann ::

Naročil sem apollo 1060DJ, najbrž ni ne vem kaj samo da sprobam... A obstaja potem kakšna druga rešitev za to? Baje ima ta verzija sintov tak problem (nord lead 3)... Ali je možno da je napetost tako slaba le na lokaciji kjer imamo vaje?

SasoS ::

Cenejši UPSi preklopijo na baterijo samo kadar res zmanjka elektrike oz napetost precej pade, drugače pa furajo direktno omrežni štrom. V tvojem primer to mogoče ne bo dovolj. Boš videl, ampak če je težava zaradi nihanja napetosti ali premajhne napetosti, potem bi moral gledati ta t.i. online UPS, ki vedno na izhodu preko inverterja daje elektriko iz baterije in se omrežna rabi samo za filanje baterije. Seveda so taki UPSi precej dražji...

Mr.B ::

Autotrafo, ali pa drug napajalnik.
Torej napajlanik, ki je sicer lahko switcher, toda da dela na širokem območju napetosti, oziroma, navaden napajalnik s trafotom, z recimo dovolj visoko izhodno napetostjo, ki jo lahko regulator kompenzira... Recimo da imaš padec 20%, napetost na izhodu pa rabiš imeti konstantnih 12V, potem vzemi recimo trafo z izhodno napetostjo 18V, ter dober in hlajen regulator napetosti, ki iz 18V regulira na 12V, verjetno ni visoka amperaža, tako da ti lahko to narodi lokalni štromar, ali pa greš kak kit v Conrad kupiti..
Poceni kitajski napajalnik, ti ne bo rešil težave.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Pyr0Beast ::

Sicer efekt prenizke glasnosti je zato ker je vse ostalo preveč naglas >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

darmann ::

hvala za nasvete! na zadnjem špilu sem UPS mel priklopljen (napolnil sem ga en dan pred špilom) pa ni nč dost pomagal... A bi ga mogu na špilu že kake pou ure prej priklopit?

Pyr0Beast ::

UPS se nov fila vsaj 8 ur.

Špil pomeni polna obremenitev torej vsaj 300W z monitorjem in ostalo elektronsko navlako.
Pri taki obremenitvi zdrži pičle 2 ali 3 minute.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Good Guy ::

Naročil sem apollo 1060DJ, najbrž ni ne vem kaj samo da sprobam... A obstaja potem kakšna druga rešitev za to? Baje ima ta verzija sintov tak problem (nord lead 3)... Ali je možno da je napetost tako slaba le na lokaciji kjer imamo vaje?


seveda je kriva lokacija, sploh če ma vsak svoj fršterker da o dodatnih ojačevalnikkih ne govorim..

mi smo mel 2 x 1000w ojačevalc pa je ob samem priklopu tega (iz 0 na 1) varovalke vn metalo..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

darmann ::

samo do tega bo najbrž prihajalo na vseh manjših koncertih, tako da bi se vseeno rad zavaroval. Kaj pa mogoče kakšen regulator napetosti? Prosim za pomoč, ker se ne spoznam na to področje in ne vem kaj naj nardim. Namesto, da bi dal od sebe normalen zvok, da ob preveliki obremenitvi (najbrž je vse speljano na eno fazo) spušča ven neke visoke frekvence, ki so hudo moteče za uho...

Mr.B ::

Imaš Ferorresonančni trafo, ta bo spuščal čez samo 50Hz.. Za padce napetosti pa ? verjetno nimaš denarja...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Pyr0Beast ::

Zelo vrjetno teraš ojačevalnik daleč predaleč.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

darmann ::

Nimam nobenega ojačevalnika... Samo klaviaturo na mešalko in iz tam na zvočnike.

Pyr0Beast ::

Mešalka pa ima notri 2x100W ojačevalnik ali kaj podobnega ?

Še ena možnost pa je da napačno vežeš zvočnike.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Agregat skuril opremo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1911566 (2099) starfotr
»

Nakup ups (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
23628830 (13112) ender
»

Agregat in računalnik

Oddelek: Loža
172185 (1674) Aston_11
»

Nihanje napetosti v vticnicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6310356 (8295) Pyr0Beast
»

Comp. napajalnik za ojacevalec???

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
265148 (4745) jRk0

Več podobnih tem