» »

4GB, bere samo 2GB

4GB, bere samo 2GB

Toomy ::

Problem je tak. Pred kratkim sem se odločil da bom malo posodobil računalnik in sem kupil novo grafično(GTX260 896MB) in rame dve palčki po 2GB(A-DATA 4 GB (2GB x2)). Inštalirano imam visto ultimate, zdaj v visti mi bere 4Gb prav tako kot v biosu. Ko pa grem npr. v directx information mi tam piše samo 2GB, prav tako ko preko neta čekiram stran can you run it in hočem zvedet če bo igra delovala mi tam prav tako napiše samo 2GB. Bral sem nekaj o tem da 32bitni os berejo samo 3,25. Mene zanima v čem je problem in ali sploh je problem. Predlogi in rešitve dobrodošle.

bluefish ::

poženi CPU-z in poglej, kaj ti tam kaže pri RAMu. Iz napisanega tudi ni očitno, kater sistem imaš - 32 ali 64-bit.

ender ::

O tem je bilo napisano že cel kup tem, čeprav je res, da redkokomu na 32bitnem sistemu požre cela 2GB RAMa. Zamenjaj Visto s 64bitno verzijo, poskrbi, da bo v BIOSu vklopljen remapping. Plata ti podpira do 8GB.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Toomy ::

CPU-z kaže 4gb, vse tako kot mora biti. Imam 32bitni sistem. Zdaj resno razmišljam o tem da bi presedlal na 64bitnega. Zanima me ali bom mel pri 64bitnem kake težave z driverji al pa igrami oz biločem kaj ta ne podpira iz ni driverjev. v biosu sem drugače že vklopil remapping.

ender ::

Problemov ne bi smelo biti, razen če imaš kakšne zelo eksotične komponente. Mimogrede, v 32bitnem sistemu boš mogoče videl več RAMa če v BIOSu izklopiš remapping (vendar še vedno maksimalno 3GB, ker ti bo grafična kartica požrla vsaj 1GB).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Mavrik ::

Tule je bilo že praktično vse razloženo o tem problemu.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj imam samo 3GB namesto 4GB rama? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8919825 (9910) bobi1992
»

Vista Ultimate SP2 64 bit - ne zazna RAM-a

Oddelek: Operacijski sistemi
101470 (936) Spc
»

4GB rama na operacijskem sistemu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1008612 (7421) opeter
»

Prepoznavanje rama težava

Oddelek: Pomoč in nasveti
141635 (1433) king22
»

4GB RAMa na Win 32bit

Oddelek: Pomoč in nasveti
52369 (2249) ender

Več podobnih tem