» »

Kam pelje ta država?

Kam pelje ta država?

1
2
3

Utk ::

Kolkim državnim uslužbencem se je zmanjšala plača zarad krize? Koliko so šle dol penzije? Imamo par 10,000 več brezposelnih, kar je dost, ampak nikakor ne bo zarad tega prizadetih več kot 5% od vseh ljudi. Niti se zarad tega povpraševanje ne more tolk zmanjšat. Zmanjšalo se je (in se bo še) zaradi panike, pa še to samo pri stvareh, ki niso nujne.
Tudi jaz sem nekaj zgubil zarad delnic pa to, ampak ne bom zato rekel, da je ta kriza pogubna. Marsikaj se je pocenilo, kar je blo prej zelo napihnjeno. V glavnem stvari, ki so se večinoma kupovale brez veze (hrana se ni pocenila skoraj nič). Pa še bolj se bi, če ne bi imeli take komunajzarske vlade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

BluPhenix ::

Kolkim državnim uslužbencem se je zmanjšala plača zarad krize?


V načrtu je 10% znižanje plače javnemu sektorju.

Niti se zarad tega povpraševanje ne more tolk zmanjšat. Zmanjšalo se je (in se bo še) zaradi panike, pa še to samo pri stvareh, ki niso nujne.


Zaradi panike. No ja, investitorji res ne gredo radi v naložbe sedaj, vse deluje zelo previdno. Povpraševanje se pa je precej zmanjšalo, vsaj na področjih, ki jih jaz poznam in z njimi sodelujem. Cca 40% povprečno, glede na lansko leto. Letošnjih projektov je malo, večinoma kar se gradi obnavlja in podobno, so še projekti s preteklih let.

Tudi jaz sem nekaj zgubil zarad delnic pa to, ampak ne bom zato rekel, da je ta kriza pogubna.


Za marsikatero podjetje kriza bo pogubna, za nekoga pač ne bo.

V glavnem stvari, ki so se večinoma kupovale brez veze (hrana se ni pocenila skoraj nič). Pa še bolj se bi, če ne bi imeli take komunajzarske vlade.


Ja, ker komunajzarska vlada diktira cene trgovcem ne?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Mr.B ::

Plače v javnem sektroju se ne bodo znižale, samo zamrznile se bodo, naredli bodo prisilno razporejanje javnih uslužbencev, in zagotovo se bo našlo 2% takih ki bodo sami zaradi takih in drugačnih, ter političnih vzrokov primorani prostovolno oditi...----seveda po zagotovilih ministrice za javno upravo, odpuščanj ne bo. Bodo pa dvignili davke iz 20 % na 21%, ter iz 8% na 9,5% ... Bencin imamo počasi najdražjega. Cena nafte pada dol, bencin pa se draži, skrbi me, ko se bo začela nafta dražiti, kam bo šla cena bencina, ups, morda pa takrat ne bo krize. Imam občutek da bo do konec leta država bankrotirala, gospodje bodo pa sedeli na pravih mestih..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

zee ::

Ni panike. Naj kar zvišujejo cene gor in stopnje DDVja, zase lahko rečem, da bom pač (spet) hodil po mesečne nakupe ("špežo" oz. "fasungo") k zahodnim sosedom, prav tako po gorivo.

Kam (se) pelje ta država? "Hudiču v ret", ker naši politikanti še vedno ugotavljajo, kateri ima daljšega/krajšega/debelega/tankega.

EDIT: zgodnja ura in tipkarske napake
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

borchi ::

boscarol je naračunal, da če bi imeli najcenejši bencin, bi pobrali od trošarin 20 mld EUR. na leto. z besedo, da se usede, dvajsetmilijard EUR. letno. samo od tovornjakarjev.

(g. boscarol, kje je tistih par 100 mld EUR, ki smo jih pobrali, ko smo imeli najcenejši bencin?)
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

krneki0001 ::

Eni že hodimo v tujino nabavljat fasngo, od zdej pa tut ene stvari ne bom več v tej državi kupil. Lepo se bom zapeljal čez ljubelj, tankal povhen tank in 5 kant po 20 litrov in spotoma še nakupil vso hrano in ostale potrebščine in se odpeljal nazaj domo. Ko bo zmanjkalo bencina, ga bom natankal iz kant, ko bo ta pri koncu pa spet v avstrijo po bencin in hrano.

Mr.B ::

Bencin je kvalitetnejši v Avstriji, Metro Vabi, Hoffer pa pri nas. Tako in tako so NAŠE (po prsih) nalepke, zgolj še nalepke, dela pa vse isto podjetje...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Utk ::


V načrtu je 10% znižanje plače jaavnemu sektorju.

Ko bo to prišlo iz faze načrtovanja, bojo vse druge plače 30 procentov nižje.
Ja, ker komunajzarska vlada diktira cene trgovcem ne?

Trgovcem z bencinom ja, ne?

dukenukem ::

kam pelje država ? pelje po poti tajkunov in korupcije,vse skup v maloro

Mr.B ::

Slovenija je itak fenomen, LEva vlada se obnaša kot desna, DEsna pa kot leva.
Naš dragi minister za itelektualce reče, no ne bomo ukinili malic, no zaradi tega, ker niste resni, boste pa plačevali prispevke...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

borchi ::

> Trgovcem z bencinom ja, ne?

nekateri mislijo, da če ne bi bilo predpisane NAJVIŠJE cene goriv, da bi bile cene goriv nižje, čeprav imajo že sedaj vse možnosti, da bi jih postavili nižje...
l'jga

Utk ::

Petrol lahko bencin zastonj deli, pa bo vseeno stal 80 centov.

T0RN4D0 ::

borchi, sam veš da pri nas država praktično določi ceno naftnih derivatov na eni dve decimalni mesto natančno, ostali pa lahko prosto izbirajo potem nadaljne decimalke.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Tomi ::

Imamo 150,000 zaposlenih v državnih službah, ki se niti matilde ne rabjo bat, ker od spanja ni še nikogar pobralo.


In, kot kaže, imamo še vedno ljudi, ki ne znajo ločiti pojmov javna uprava in javni sektor (kjer je dejansko 150.000 ljudi).

CrniE: lahko za kakšen teden menjava službo, pa boš videl, koliko je dejansko spanja in koliko moja plača ni zaslužena.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

amda ::

Imamo 150,000 zaposlenih v državnih službah, ki se niti matilde ne rabjo bat, ker od spanja ni še nikogar pobralo.


In, kot kaže, imamo še vedno ljudi, ki ne znajo ločiti pojmov javna uprava in javni sektor (kjer je dejansko 150.000 ljudi).

CrniE: lahko za kakšen teden menjava službo, pa boš videl, koliko je dejansko spanja in koliko moja plača ni zaslužena.


No jaz imam boljši predlog zamenjaj službo z nekom ki ima 400e plače za eno leto,s plačo vred. Pa boš videl, da pri takšnem ni spanja niti doma, kajšele v službi.

amda ::

Petrol lahko bencin zastonj deli, pa bo vseeno stal 80 centov.

Ma ja, imaš kakšen link za to?

Tomi ::


No jaz imam boljši predlog zamenjaj službo z nekom ki ima 400e plače za eno leto,s plačo vred. Pa boš videl, da pri takšnem ni spanja niti doma, kajšele v službi.


Ta izjava je popolnoma izven konteksta. In ker vidim, da si jo narobe razumel, v treh stavkih. Sklepam, da CrniE pozna razmere realnega sektorja, in napačno enači javno upravo, kjer res lahko izgleda, kot da včasih malo delajo, z javnim sektorjem, ki vključuje zdravstvo, šolstvo, pravosodje in ostale organe javnega pomena. Kar naj poskusi dopovedati kakšni sestri na intenzivnih oddelkih UKC ali pa OI, da lenarijo.

Kdor hoče v javnem sektorju lenariti, mora imeti dobra poznanstva ali pa srečo. Ne glede na izobrazbo, ker vem, da se bo kdo gotovo obregnil ob to.
metrodusa.blogspot.com

Thomas ::

Vse kar javni sektor dela, mora biti narejeno. No, vsaj večina. No, vsaj ene več kot polovica.

Kaj ja in kaj ne in po čem, o tem naj pa odloči trg. Javni sektor privatizirat, prej ne bo gmaha.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Tomi ::

Bi prav rad videl, kdo bo plačeval zdravstvene storitve tistim, ki bodo imeli potem namesto 800€ 1200€ plače, in ker ne bodo tako pametni, da bodo varčevali v neki zdravstveni shemi, ostali brez denarja za storitve. Ali pa recimo upokojenec, ki je 75 let živel v sistemu, ki je poskrbel, da jim ni bilo treba skrbeti zato. Ga boš pustil hirati, ker ne bo imel denarja?

V ustavi je navedeno, da naj bi bila Slovenija socialna država, in če se večine ustave vsaj določeni ne držijo, se dajmo vsaj tega. Ker si precej razgledan, veš, kako imajo urejeno zdravstvo v ZDA in kako nam Američani zavidajo našega.
metrodusa.blogspot.com

amda ::

Bi prav rad videl, kdo bo plačeval zdravstvene storitve tistim, ki bodo imeli potem namesto 800€ 1200€ plače, in ker ne bodo tako pametni, da bodo varčevali v neki zdravstveni shemi, ostali brez denarja za storitve. Ali pa recimo upokojenec, ki je 75 let živel v sistemu, ki je poskrbel, da jim ni bilo treba skrbeti zato. Ga boš pustil hirati, ker ne bo imel denarja?

V ustavi je navedeno, da naj bi bila Slovenija socialna država, in če se večine ustave vsaj določeni ne držijo, se dajmo vsaj tega. Ker si precej razgledan, veš, kako imajo urejeno zdravstvo v ZDA in kako nam Američani zavidajo našega.


Tole si dobro povedal. Samo če bo pa šlo tako naprej recimo v zdravstu ki se vse bolj ukinjajo pravice, bomo kmalu na slabšem.

amda ::


No jaz imam boljši predlog zamenjaj službo z nekom ki ima 400e plače za eno leto,s plačo vred. Pa boš videl, da pri takšnem ni spanja niti doma, kajšele v službi.


Ta izjava je popolnoma izven konteksta. In ker vidim, da si jo narobe razumel, v treh stavkih. Sklepam, da CrniE pozna razmere realnega sektorja, in napačno enači javno upravo, kjer res lahko izgleda, kot da včasih malo delajo, z javnim sektorjem, ki vključuje zdravstvo, šolstvo, pravosodje in ostale organe javnega pomena. Kar naj poskusi dopovedati kakšni sestri na intenzivnih oddelkih UKC ali pa OI, da lenarijo.

Kdor hoče v javnem sektorju lenariti, mora imeti dobra poznanstva ali pa srečo. Ne glede na izobrazbo, ker vem, da se bo kdo gotovo obregnil ob to.


Ne dobro sem razumel, samo neda mi miru, da kdo, pravi, da v javni upravi hudičevo delajo, ja nekateri. Je pa tud res da se stanje izboljšuje.
Vrjetno pri vas večina dela dobro,kar pa ne pomeni, da povsod,vsaj pri nas ne, nažalost.

To o primerjavi plače je pa tako, če je nekdo slabo plačan pa mora delati še nadure, pa še to neve kdaj in kdaj bo prost, je jezen na ves svet, pa kdo reče kar mogoče ni hotel, aki pa je imel s kom slabe izkušnje, tako da...

KandazaR ::

V sami javni upravi je zaposlenih okol 34k ljudi. Od tega je treba odšteti policiste (okol 9k) in pa vojsko (okol 7k). Ostalih 18k pa so zaposleni v upravnih enotah pa po raznih ministrstvih. Največ jih je na ministrstvu za finance, kmetijstvu, okolje in obrambo. Na samih upravnih enotah pa dela 3000 ljudi. Za podrobnosti http://www.mju.gov.si/si/delovna_razmer...

Utk ::

Petrol lahko bencin zastonj deli, pa bo vseeno stal 80 centov.

Ma ja, imaš kakšen link za to?

Najdi si ga, lenobe pa res ne bomo podpirali. Marža petrola je lahko največ 9 pa še nekaj procentov, ostalo so davki in cena bencina, za katero pa nihče ne ve kolikšna je v resnici, ampak država od oka reče kolk približno je, tako da možno, da ima recimo petrol še tam kakšen cent profita. Če stane bencin en evro, je davkov za najmanj 65 centov, 20-25 centov pa stane liter surove nafte. No, še premalo sem napisal, stal bi 90 centov, tudi če petrol ne bi nič vzel.

T0RN4D0 ::

Primer za ceno 95 malo po najnižji točki, 13.01.2009, iz petrolove strani:

Maloprodajna cena [EUR/L] 0,90600
Prodajna cena brez dajatev 0,29600
Trošarina 0,45900
DDV 0,15100

Se pravi, če bi bi se petrol odloču da deli bencin zastonj in sam kril nabavne stroške (od tistih 0.296€| gre cirka 25 centov po mojem za benz), bi mi zanj plačevali 0.5508€. Minimalno tolk si država pobere za vsak preklet liter bencina, brez katerega povprečen človek ne nardi nič. Tud če se skušamo neposredno izogibati uporabi naftnih derivatov plačuješ pribitke povsod, ker se z dizli pač več al manj vse premika.

No, ker pa bencin seveda ni zastonj, si država pobere še več, pač 20% glede na trenutno ceno na tržišču. 65 centov, če vzamemo 0.5€ na liter.

Kr fini %, glede na to da ti polovico poberejo predn dobiš sploh kej izplačan :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

amda ::

Petrol lahko bencin zastonj deli, pa bo vseeno stal 80 centov.

Ma ja, imaš kakšen link za to?

Najdi si ga, lenobe pa res ne bomo podpirali. Marža petrola je lahko največ 9 pa še nekaj procentov, ostalo so davki in cena bencina, za katero pa nihče ne ve kolikšna je v resnici, ampak država od oka reče kolk približno je, tako da možno, da ima recimo petrol še tam kakšen cent profita. Če stane bencin en evro, je davkov za najmanj 65 centov, 20-25 centov pa stane liter surove nafte. No, še premalo sem napisal, stal bi 90 centov, tudi če petrol ne bi nič vzel.


Bi, samo ne obstaja, to pa ni lenoba. Kolikšna je marža petrola je poslovna skrivnost in ni največ 9, država pa nič ne določi tako od oka, tako kot ti.

CrniE :
No, še premalo sem napisal, stal bi 90 centov, tudi če petrol ne bi nič vzel.

CrniE :
Petrol lahko bencin zastonj deli, pa bo vseeno stal 80 centov.

Hmm, kje si premalo napisal? 80,90...

Hmm ,bi bilo bolje če bi malo argumentiral ne pa na pamet govoril.

amda ::

Kolkim državnim uslužbencem se je zmanjšala plača zarad krize? Koliko so šle dol penzije? Imamo par 10,000 več brezposelnih, kar je dost, ampak nikakor ne bo zarad tega prizadetih več kot 5% od vseh ljudi. Niti se zarad tega povpraševanje ne more tolk zmanjšat. Zmanjšalo se je (in se bo še) zaradi panike, pa še to samo pri stvareh, ki niso nujne.
Tudi jaz sem nekaj zgubil zarad delnic pa to, ampak ne bom zato rekel, da je ta kriza pogubna. Marsikaj se je pocenilo, kar je blo prej zelo napihnjeno. V glavnem stvari, ki so se večinoma kupovale brez veze (hrana se ni pocenila skoraj nič). Pa še bolj se bi, če ne bi imeli take komunajzarske vlade.


Imamo par 10,000 več brezposelnih, kar je dost, ampak nikakor ne bo zarad tega prizadetih več kot 5% od vseh ljudi.


Amda: NE par 10 000 ampak 130 000 razlika je ogromna.

http://www.finance.si/244560/Kako_prepr...

Utk ::

Tornado, od 29 centov cene brez dajatev je vseeno pošteno odštet vsaj ceno surove nafte. Nazadnje pridemo do tega, da petrol od litra ne dobi niti 10 centov. Kar pravim že skoz, za tiste, ki so tako leni, da ne znajo tega najt na internetu in vseeno nekaj pametujejo, sem pa rizkiral cele 3 sekunde časa. Link. Od države priznana marža je fiksna, kot sem napisal, za kolk točno kupi bencin petrol pa nihče ne ve, zato možno, da še tam kak cent zasluži, ali pa zgubi, sigurno pa ne kaj dost več.
amda, zaenkrat je par 10,000, ali pa še tolk ne. Lahko najdemo tudi članek, v katerem piše, da bo čez 3 dni konec sveta. Kako so ekonomske napovedi točne, bi že lahko vedeli počasi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

amda ::

Tornado, od 29 centov cene brez dajatev je vseeno pošteno odštet vsaj ceno surove nafte. Nazadnje pridemo do tega, da petrol od litra ne dobi niti 10 centov. Kar pravim že skoz, za tiste, ki so tako leni, da ne znajo tega najt na internetu in vseeno nekaj pametujejo, sem pa rizkiral cele 3 sekunde časa. Link. Od države priznana marža je fiksna, kot sem napisal, za kolk točno kupi bencin petrol pa nihče ne ve, zato možno, da še tam kak cent zasluži, ali pa zgubi, sigurno pa ne kaj dost več.
amda, zaenkrat je par 10,000, ali pa še tolk ne. Lahko najdemo tudi članek, v katerem piše, da bo čez 3 dni konec sveta. Kako so ekonomske napovedi točne, bi že lahko vedeli počasi.


Praviš 10 000?
Kako to da, v naši občini( zavodu za zaposlovanje) je prijavljeno 11 200 in koliko jih je še, ki niso prijavljeni?

V meseco marcu in aprilu se jih je prijavilo 1100, zaposlilo se jih je 14 in samo eden za nedoločen čas.

Če neveš ji delodajalci odpuščajo ne pa sprejemajo in če bo šlo tako naprej jih bo do konc leta 200 000 + - 20%.
Tako da nevem od kod tebi takšna števila, veš ti?

BigWhale ::

Pri javnem sektorju po mojem ni problem v lenarjenju ampak v neoptimalnem opravljanju nalog. Na primer: ce rabi medicinska sestra pet minut, da napise en recept potem je nekaj narobe v njenem delovnem procesu pisanja receptov.

Ce je pri zdravniku neucinkovit sistem narocanja pacientov potem se v cakalnici naredi guzva.

Preprican sem, da treba stvari najprej vsaj optimizirat, da bodo bolj ucinkovite in da bodo stvari tekle bolj gladko.

Dolocen del javnega sektorja bi bilo res treba privatizirati. To kar Tomi pravi je res, ce bi vsak dobil svojo bruto placo potem si precej ljudi ne bi placevalo zdravstvenega zavarovanja in pokojnin. Vprasati je treba do kje bo drzava skrbela za svoje drzavljane. Dandanes si se dodatnega zavarovanja ljudje ne placujejo.

"A res a to bi tud mogu?! Zakwa morm pa zdej bolnco placat?? Nism vedu!"

Mogoce bi morala drzava uvesti se razdeljevalnice hrane in potem trikrat na dan ljud klicat, da pridejo jest. Za vsak slucaj, da ne bo potem: "Nisem vedu, da moram jest!"

Pyr0Beast ::

Ravno za te zdravstvene težave se je uvedla kartica ki pa težav na nekaterih področjih sploh ni odpravila temveč jih samo povečala.

Še vedno, preden greš k osebni zdravnici potrebuješ dvigniti svoj karton. Za krvne teste se še vedno izdajajo in štempljajo naročilnice, parkirišča pred bolnico so pa zaparkirana preko vseh meja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

opeter ::

V sami javni upravi je zaposlenih okol 34k ljudi. Od tega je treba odšteti policiste (okol 9k) in pa vojsko (okol 7k). Ostalih 18k pa so zaposleni v upravnih enotah pa po raznih ministrstvih. Največ jih je na ministrstvu za finance, kmetijstvu, okolje in obrambo. Na samih upravnih enotah pa dela 3000 ljudi. Za podrobnosti http://www.mju.gov.si/si/delovna_razmer...


Kaj pa lokalne uprave (npr. občine)? To je tudi notri v teh 34k?

BigWhale: Mogoce bi morala drzava uvesti se razdeljevalnice hrane in potem trikrat na dan ljud klicat, da pridejo jest. Za vsak slucaj, da ne bo potem: "Nisem vedu, da moram jest!"


No, ne... :)) Sem skor skup padel.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

BluPhenix ::

Na primer: ce rabi medicinska sestra pet minut, da napise en recept potem je nekaj narobe v njenem delovnem procesu pisanja receptov.


Seveda je narobe, ker recept piše (podpiše zdravnik). Sicer pa naj bi pisanje recepta bilo nekako tako, da zdravnik preveri, katere tablete ti lahko da glede na tvoje težave, alergije, druge bolezni in tako omeji določene posledice (vsekakor tako prevrjanje vzame nekaj časa). Naročilo pove medicinski sestri, ki recept spiše in ga nato da na čakanje, da ga zdravnik podpiše. Če ima v času, ko med. sestra piše recept zdravnik v ordinaciji pacienta, bo moral tvoj recept za podpis počakati, da zdravnik opravi s pacientom. No, je pa res, da zdravnik preverjanje primernega zdravila marsikdaj preskoči.

Žal je marsikje v zdravstvu zaposlenih premalo ljudi, da bi sektor delal optimalno. Še posebno v kakšnih intenzivnejših oddelkih po bolnišnicah, kjer so ljudje preobremenjeni, da bi lahko v celotnem delovnem času delali efektivno.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

BigWhale ::

Blu, to, da je nekje premalo zaposlenih se povsem strinjam. Tudi vem kako poteka pisanje recepta, sem preveckrat gledal hehe. Zato pravim, da ni optimalno.

Tomi ::

Ce je pri zdravniku neucinkovit sistem narocanja pacientov potem se v cakalnici naredi guzva.

Sistem je že sedaj dosti učinkovit, samo problem je, da se ljudje ne držijo ur. Veliko, predvsem starejši, pridejo na preiskavo, ki jo imajo ob recimo desetih, za vsak slučaj že ob sedmih, potem pa stokajo, da so čakali. Nekaj pa jih tudi sploh ne pride, kar pa spet ni pošteno do ostalih, ki zadevo rabijo.

Seveda je narobe, ker recept piše (podpiše zdravnik).

Načeloma zdravnik napiše bianco recepte, torej samo strokovni del. Administrativni del (podatke o pacientu), pa izpiše sestra (večinoma samo računalniško). Sestra tudi doda vse potrebne žige in podobne zadeve.

Da bi pa sestre pisale celotne recepte, se pa zelo redko dogaja. In to samo v določenih ustanovah, kjer jih zdravnik pride samo podpisati, ker gre tako za stalne terapije.

Rešitev je seveda popolnoma elektronski recept, ki bi preko sistema izbrane lekarne zelo olajšal delo vsem, od zdravnika, sestre, farmacevta in povečal zadovoljstvo oz. vsaj zmanjšal negodovanje pacientov. Seveda ob ustrezni uporabi tehnologije (ker se meni recimo zdi absurdno, da je treba signature leta 2009 pisati na roke).
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

T0RN4D0 ::

Ma ti recepti so katastrofa, včasih je kakšen tako napisan, da ti v lekarni hočjo dat čist kakšno drugo stvar kot je nakracano na receptu. :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Mr.B ::

Fntje ne bluzite, na istrabenzu bodo dokapitalizirali, khm, s čigavim denarjem, ravno s tistim ki se ga vsi tako branite, vašim. UPS banke bodo dale, morda pa je kdo zaradi tega moral biti zamenjan...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Utk ::


Praviš 10 000?
Kako to da, v naši občini( zavodu za zaposlovanje) je prijavljeno 11 200 in koliko jih je še, ki niso prijavljeni?

Pravim par 10,000 več kot ponavadi. Na nuli ne bomo nikdar. Niti pod 40,000 ne bomo nikdar. Pri nas ni (bil) nihče brez službe, pa je blo vseeno uradno 6 procentov brezposelnih. Pa ni bil niti en brez službe, ki je hotel delat. Moj ate bi brez vsake šole lahko imel 3 službe če bi hotel, pa je star in v invalidski penziji. Zato pod 40-50,000 ne mormo prit. Nemogoče, dokler smo na Balkanu.

Če neveš ji delodajalci odpuščajo ne pa sprejemajo in če bo šlo tako naprej jih bo do konc leta 200 000 + - 20%.
Tako da nevem od kod tebi takšna števila, veš ti?

Kje bomo konec leta, bomo videli konec leta. Zaenkrat smo tam, kjer pravim jaz.

BluPhenix ::

Pri nas ni (bil) nihče brez službe, pa je blo vseeno uradno 6 procentov brezposelnih. Pa ni bil niti en brez službe, ki je hotel delat.


Prvo je absolutna bedarija, ker se v sloveniji še ni zgodilo, da bi vsi imeli službo. Drugo je tudi, ker imaš kup ljudi, ki bi hoteli delat, pa služebe ne morejo dobiti. Sem lahko šteješ mame samohranilke z malimi otroki, delne invalide, iskalci prve zaposlitve brez izkušenj, itd.

Moj ate bi brez vsake šole lahko imel 3 službe če bi hotel, pa je star in v invalidski penziji.


Iz tvojega ateta še ne moreš narediti pravila.

Kje bomo konec leta, bomo videli konec leta. Zaenkrat smo tam, kjer pravim jaz.


Kje bomo konec leta bo treba začet predvidevat, da ne bomo tam, kjer si najbolj ne želimo biti. Kje pa smo sedaj nimaš nekega resnega pojma, ker vidiš vse skozi nek omejen zorni kot in polepšaš vse s tvojimi predsodki, ki z realnim svetom in trenutno situacijo v sloveniji nimajo ravno veliko povezave, da je temu tako si že sam dokazal.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Utk ::

Če je v neki občini 10 procentov delavcev iz Romunije, Bosne in ne vem kje vse, ne bomo govorili o nobeni brezposelnosti, pa jih je lahko milijon prijavljenih na zavod. In če pride človek na zavod in hoče zaposlit 5 ljudi, pa od 300 "brezposelnih" ne dobi niti 2, potem tudi ni treba govorit o kakšni brezposelnosti. Niti niso vsi od tistih 300 diplomirani ne vem kaj, pa tudi če bi bli, naj grejo delat. Zdaj je pa malo drugač, seveda.
Kje bomo čez eno leto, je pa treba mislit skoz. Tudi ko si v službi in je vse super. Ne pa da se zabušava, pije in ne vem kaj vse, kot se dela po slovenskih tovarnah. Tisti, ki delajo, bojo imeli kmalu spet kaj delat, tudi če bojo kak mesec na zavodu. Ker je v Sloveniji dosti več od 50,000 zabušantov in pijancev, ki so v zadnjih letih vseeno imeli službe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

amda ::

CrniE:
In če pride človek na zavod in hoče zaposlit 5 ljudi, pa od 300 "brezposelnih" ne dobi niti 2, potem tudi ni treba govorit o kakšni brezposelnosti.

Ja, a res, a nisi pa povedal koliko bi delodajalec plačal, morda 350e? On bi si pa vsako leto uzel nagrado 100 000 ali več.

Veš, vse več delodajalci godrnjajo da ne dobijo brezposelnih ljudi, da bi delali za 350 ali morda 400e pa jim fireme zelo dobro stojijo.

Pa tud prav je tako, naj si sam dela za teh 350e ali 400.


CrniE:
Ker je v Sloveniji dosti več od 50,000 zabušantov in pijancev, ki so v zadnjih letih vseeno imeli službe.

HMM torej vsi ki so recimo te 4 mesece delali v tovarnah in so ostali brez službe so pijanci in zabušanti? Imam en predlog: glej malo tv in ko boš slišal sa v neki tovarni odpuščajo, te tvoje pijance in zabušante jim to povej pred firmo.

No sicer upam da ni skrivnost, kje hudiča pa ti delaš, če sploh? A pri vas pa ni pijancev in zabušatov?

Veš res je da, je dela dovolj v Sloveniji samo,plačila ni poštenega in delovnega razmerja ne, so firme ki že 12 let samo podaljšujejo pa niti enega ne zaposlijo za nedoločen čas. Od države pa lepo kasirajo vsaki 2 leti.

A veš, koliko dobi firma če sprejme eno osebo za 2 leti? ne? No 4000e!!!!

Ja nekoč se je res popivalo v firmah samo od leta recimo koliko jaz vem 94, pa ne, oziroma povsod se še najde gdo a v veliki večini ne, kajti ti so prvi "leteli". Tako da ne kvasi neumnosti, ali pa argumentiraj pa kakšen link nebi škodil, pa ne reč da sem len. torej?

gruntfürmich ::

jst pa največji problem vidim v neumnem slovenskem narodu, ker si pač sami izvolimo te bedake. in dokler folk ne bo tolk primitivn, bolje ne bo. to pa ne bo imho nikoli.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Spy ::

jst pa največji problem vidim v neumnem slovenskem narodu, ker si pač sami izvolimo te bedake. in dokler folk ne bo tolk primitivn, bolje ne bo. to pa ne bo imho nikoli.


Mogoče na splošno imaš deloma prav vendar je res vprašanje ali je narod le neumen in primitiven (čeprav, vsaj pretežno, je precej pod vplivom raznovrstnih manipulacij). Ozka ponudba, neizogiben izbor. Npr. v predvolilnem obdobju zadnjih parlamentarnih volitev so imele parlamentarne in kvaziparlamentarne stranke bistveno večji coverage v medijih. Torej ni čudno, da je folk izbral pretežno nekaj iz ta velikega lonca.

Zanimivo bi bilo prebrati kakšen predlog kako omogočiti manj znanim in bogatim a nič manj inteligentnim in sposobnim ljudem nekaj več "vidnosti".

Osebno bi raje izbiral po programu in ostalih preverljivih dosežkov kot po produktih našega pokvarjenega, neobjektivnega & prodanega kvazi novinarstva. :) Na splošno sem jih celo pohvalil (novinarje).

LP

gruntfürmich ::

Mogoče na splošno imaš deloma prav vendar je res vprašanje ali je narod le neumen in primitiven (čeprav, vsaj pretežno, je precej pod vplivom raznovrstnih manipulacij). Ozka ponudba, neizogiben izbor. Npr. v predvolilnem obdobju zadnjih parlamentarnih volitev so imele parlamentarne in kvaziparlamentarne stranke bistveno večji coverage v medijih. Torej ni čudno, da je folk izbral pretežno nekaj iz ta velikega lonca.

Zanimivo bi bilo prebrati kakšen predlog kako omogočiti manj znanim in bogatim a nič manj inteligentnim in sposobnim ljudem nekaj več "vidnosti".

Osebno bi raje izbiral po programu in ostalih preverljivih dosežkov kot po produktih našega pokvarjenega, neobjektivnega & prodanega kvazi novinarstva. :) Na splošno sem jih celo pohvalil (novinarje).

LP


jst sem pričakoval da bo letos dobil veliko več jelinčič. ker dečko še praktično še ni bil v vladi in IMHO bi bilo dobro videti kaj bi naredil (slabše verjetno ne bi mogel). ker za lds & co je prišla sds & co in ker tudi s tem managementom nismo bili zadovljni, se mi je zdela logična izbira ljudstva sns (naprej po lestvici prepoznavnosti), ker je pač pahor & zares postal ex. lds. vendar sem se očitno zelo uštel.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

opeter ::

Jaz sem upal, da bo Lipa dobila malo več glasov...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

mtosev ::

Jaz sem upal, da bo Lipa dobila malo več glasov...

Lipa sux. najbolj neumni poleg SNSja seveda.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

@nny ::

Naslednji "odrešitelj" bo GG.

gruntfürmich ::

Lipa sux. najbolj neumni poleg SNSja seveda.

kdo to pravi?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

mtosev, ki bi mučil vsakega, ki ga kdo obtoži terorizma.

mtosev ::

mtosev, ki bi mučil vsakega, ki ga kdo obtoži terorizma.

ne se oglasat, ker to nisem napisal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gruntfürmich ::

mtosev, ki bi mučil vsakega, ki ga kdo obtoži terorizma.

aha, se mi je zdelo. potem pa je prejšnja trditev očitno na trhlih temeljih.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smešni oglasi zavoda za zaposlovanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15636825 (29236) Vitez

Ko se te hoče zavod za zaposlovanje znebit (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32269605 (60553) dzinks63
»

Gre nam bolje, samo še 107.000 brezposelnih (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
58487289 (61505) Mavrik
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15832125 (26829) Mr.B
»

Socialna pomoč še vedno sramotnih 229 evrov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32569984 (61158) jype

Več podobnih tem