» »

CD rom v Visti ne dela?!?

CD rom v Visti ne dela?!?

dba ::

Pozdravljeni!


Imam en smešen problem: in sicer, kot piše v naslovu mi v visti več ne dela cd/dvd pekač... Ne vem sicer kdaj točno je "mrknil", ampak sistem sem še normalno namestil in tudi še vedno lahko z njega bootam recimo live linux ipd... V visti pa v device magagerju sicer obstaja, vendar piše, da je "driver corupted", update driver ne pomaga, tudi če ga "odstranim" in ga potem ponovno "namestim", ne dela... oz ves čas javlja isto napako...

Kakšna ideja?

bluefish ::

pa če zaženeš kak Linux live CD/DVD?

dba ::

mandriva dela normalno z cdja...

bsslo ::

Meni včasih kar zgine iz "My computer", ko dam cd not :). Meni pomaga, če ga dam v hibernacijo in zbudim, ali pa restart.

dba ::

Torej? imam kdo kakšno idejo?

c00L3r ::

V device manager-ju poglej katere datoteke (ponavadi so sys in dll) so gonilniki za to napravo. Potem jih preminuj, daj jim recimo A pred imenom. gonilnik.dll -> A_gonilnik.dll. Ponovni zaženi sistem in glej kaj se bo zgodilo. Potem pa poskusi z repari funkcijo iz Vista DVD-a ali pa od kolega prenesi dll datoteke. Ali pa v google vpiši ime dll datoteke. Mogoče bo po preimenovanju Vista sama naložila kopijo? Če je res driver curupted bi eno od teh stvari znalo pomagat. Mogoče boš kaj od tega moral počet v Safe Mode.

k4vz0024 ::

Ha, men pa včasih ne naloži gonilnika za DVD?:(

dba ::

Nič ni pomagalo... :( še kakšna ideja?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942266635 (66227) Seljak
»

Windows 7 je tu (za razvijalce in študente) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19826132 (14783) ;-)
»

Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8310502 (1609) buneech
»

Windows 7 beta ušla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9212354 (6590) Pesimist

Več podobnih tem