» »

Windows 7

Windows 7

«
1
2

bluefish ::

Ker se pojavlja vse več informacij in mnenj, pa naj sledi še ena tema.

Na Neowinu je možno videti nekaj sprememb uporabniškega vmesnika, ki se bodo po vsej verjetnosti prebile do RTM. Trenuten build je 6933.winmain.081020-1842, predstavljen na PDC2008.

Več o samem dogodku in prihodnje informacije pa tukaj.

Vse uporabnike pa prosim, da se debata osredotoči na nov OS in ne na razne vojne, ki smo jim priča v ostalih temah. Če nimate povedati kaj pametnega, potem adijo.
Prošnja seveda tudi moderatorjem, da morebitne offtopic debate brišejo.

opeter ::

Upam, da je to samo šala s tistimi ogromnimi ikonami poleg Windows "gumba"...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

Žal verjetno ne. Prav tako se je Taskbar povečal ravno za toliko, da zajame celoten Start gumb.

opeter ::

Čeprav moram omenit, da se mi sedaj po pozornejšem ogledu videojev in zaslonskih posnetkov sploh ne zdi tako slab (predvsem pri komentarjih piše, da se da ikon pomanjšat). Seveda pa je treba zadevo preizkusiti v živo.

Če kdo rabi ozadje, ki so vidni na PDC 2008 računalnikih:
http://www.istartedsomething.com/200810...

1600x1200 pik

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

PARTyZAN ::

Tudi jaz sem ljubitelj kompaktnih taskbarov, tako da se mi zdi širina novega katastrofalna.

Mi je pa všeč, da bodo končno začeli izrabljati grafično pospešeni vmesnik. V Visti je Aero precej neuporaben, kar se produktivnosti tiče.

Izi ::

Moje mnenje bo verjetno ravno obratno od večine. Vse je še vedno precej premajhno !
Ne vem zakaj za hudiča se malo bolj ne zgledujejo po MAC OS X, ki velja za daleč najboljši OS.
Desktop ni zato, da bom na njem imel lepo sliko in vse prazno.
Naj že končno začnejo delati prave ikone, ki morajo biti velike minimalno 4 centimetre, ne pa da gledam tisti mali flekec, ki mora nujno vsebovati tekst, da sploh veš zakaj se gre.
Taskbar naj zasede vsaj 5 centimetrov spodaj na ekranu, ne pa ubogi centimeter, potem ko ga ne rabiš itak narediš, da se popolnoma skrije.
OS mora biti samo meni iz katerega poganjaš programe. In meni mora čimbolj zapolniti desktop.

Vista se je kar se tiče uporabnosti desktopa sicer precej popravila od grdih in precej neuporabnih XP-jev, ampak še vedno zaostaja za katerimkoli Linux, da OS X sploh ne omenjam.
Upal sem, da bo Windows 7 prinesel kaj na bolj uporabnem vmesniku pa bo izgleda ostal na stopnji Viste in bodo prave spremembe samo pod pokrovom.
Nekaj se sicer trudijo z bolj uporabnim Taskbarom, ampak če bo še vedno vse tako majhno potem je skoraj vseeno kako uporaben je.
Sidebar je bil ena najbolj uporabnih sprememb pri prehodu iz XP-jev na Visto. Taskbar je sicer namenjen za druge reči, ampak vizualno bi se lahko zgledoval po Sidebaru.

bluefish ::

Tudi OS X ni preveč ogromen:


Prav tako ne Linux v Gnome okusu, KDE pa je že nekaj drugega. Sicer pa je večina ljudi itak navajena na obstoječe okolje in nekih velikih sprememb ni za pričakovati.

Gre pa v smer, ki jo omenjaš, recimo Linux MIE, ki ga bo vseboval novi HP-jev sub-prenosnik.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

CoolBits ::

Kaj hudiča bi rabil tako velike ikone, saj jih neboš ciljal s pikado z 10 metrov. :D

luky ::

Kaj hudiča bi rabil tako velike ikone, saj jih neboš ciljal s pikado z 10 metrov. :D


To si mu pa dobro povedal :D
luky!

Ziga Dolhar ::

Zakaj velike ikone in drugi kontrolniki?

Ravno zato, da jih ni potrebno ciljati z iglo pikada!

Premikanje kurzorja z misjo ni preprosto opravilo. Najprej se z makro zamahom kurzor premakne v priblizno blizino ikone. Nato je potrebno se mikrokoordiniranje, da se zadane tocno doloceno podrocje. Manjse kot je to podrocje, vecji je razkorak med casom, ki je potreben za makro premik in casom, ki ga potrebujemo za 'ciljanje'.

Ceprav se zdi, da misko 'itak obvladamo, to je sam za stare mame', je ravno to razlog, da uporabniskih vmesnikov ne nacrtujejo programerji, ampak UI-eksperti. Razen seveda pri one-man-bandih, kjer celotno spletno stran izdela en 'programer', ki mu je prikaz informacij ('kic') drugotnega pomena, akoravno ga ze popolnoma ne zanika. Recimo vprasanje fontov. Mnogim je ze razumevanje vpliva, ki ga imajo serifni in sansserifni fonti na udobje in hitrost branja, tretja briga. Najhuje je, ko taksni ljudje postavijo 500-stranski ucbenik v sansserifni pisavi ...
https://dolhar.si/

Izi ::

Pri velikih ikonah ne rabiš več teksta, ki ti pove kaj sploh klikaš.
Poleg tega imaš na 30" resolucijo 2560 x 1600 in je vse prekleto majhno tudi če dpi povečaš na 200%

Vrnitev na temo.
Windows 7 ne bo izboljšana Vista, ampak kot kaže tukaj bo prej oskubljene Vista.
Precej uporabnih programov bodo pobrali iz OS. Ostal bo skoraj samo goli OS.

kriko1 ::

Pri velikih ikonah ne rabiš več teksta, ki ti pove kaj sploh klikaš.
Poleg tega imaš na 30" resolucijo 2560 x 1600 in je vse prekleto majhno tudi če dpi povečaš na 200%


To je zelo relativna zadeva - imam majhne ikone ker pač hočem imet čim manjši panel, ampak vseeno vidim za kaj se gre.
Niti ne vem zakaj se prerekate okoli tega, itak bo najbrž velikost konfigurabilna.

Tudi v kde4 imaš lahko npr. uro v velikosti celega namizja ali pa samo nekaj pikslov...

bluefish ::

Vrnitev na temo.
Windows 7 ne bo izboljšana Vista, ampak kot kaže tukaj bo prej oskubljene Vista.
Precej uporabnih programov bodo pobrali iz OS. Ostal bo skoraj samo goli OS.

Po eni strani je to dobro. Tako ali tako je večina programov sedaj v Live! varianti in na voljo za brezplačen prenos. Namestiš le tisto, kar potrebuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Izi ::

Če bodo programi prek Live zastonj potem je vredu, če pa je ali bo za tisti Live potrebno karkoli plačevati pa je to velik nateg.
Vsaj Windows Mail in Windows Photo Gallery, sta kar nujna za dodatno namestitev.
Windows Movie Maker, pa je roko na srce preveč oskubljen, da bi bi uporaben čeprav samo za domačo rabo.

Si pa že predstavljam, kako se bodo uporabniki pritoževali, ker brez dodatnih namestitev ne boš mogel pogledati elektronske pošte, še osnovne slike kot so recimo JPG boš lahko odprl samo v Internet eksplorerju.

Bolj pametno bi bilo, da ven vržejo Internet Explorer, kot pa Mail in Photo Gallery.

bluefish ::

Ogledovanje slik bo verjetno ostalo. Najbrž bodo izključili le naprednejšo galerijo. Sigurno pa bodo te programi še vedno zastonj.
Da, mnogim ta poteza ne bo všeč (predvsem uporabnikom, ki imajo radi sistem out-of-the-box), meni osebno pa zelo odgovarja.
Prenos vseh teh programčkov pa bo najbrž potekal tako, kot sedaj za Live Messenger, ko je v Start meniju le link za prenos.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

CoolBits ::

Bi imel Win7 še vedno predpotopni register?
Ali delajo tudi v tej smeri kake izboljšave?

luky ::

Namesto, da se prerekate za to in ono, ki tako ne boste nič spremenili, bi bilo bolj smotrno, da se najde nekje na medmrežju ta OS, pa se ga preizkusi, pa potem razvije debata.......
luky!

opeter ::

Ja, to tudi mene zanima. Pa recimo kako bo z .dll datotekami in ostalimi bedarijami?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Izi ::

Ja jasno, da bo imel register in knjižnice. Saj so programi za Windows tako narejeni, da brez registra in že nameščenih knjižnic ne morejo delovati.
Če bi ukinili register in knjižnice potem ne bi noben Windows program več deloval in bi bilo potrebno čisto vse programe napisati povsem nanovo.
Register in knjižnice bodo ostali za vedno :D

CoolBits ::

Hud napredek pol :D

Spc ::

Ja jasno, da bo imel register in knjižnice. Saj so programi za Windows tako narejeni, da brez registra in že nameščenih knjižnic ne morejo delovati.

Tota bi bla huda ja.
 

CoolBits ::

Registra bi se pa res lahko rešili, nastavitve programov bi lahko bile shranjene v .xml datotekah v mapi preferences recimo. Programi bi prav tako delovali.
Dll-ji bi pa lahko bili v mapi /DLL recimo... če že morajo bit, ne pa da jih najdeš povsod po disku :)
Drugi sistemi imajo to dvoje precej bolje rešeno.

bluefish ::

žal pa je to predvsem odvisno od razvijalcev programja.

CoolBits ::

Tukaj je govora o windows in programih v windows, se pravi je odvisno od MS.

bluefish ::

ja, MS bi svoje programe lahko pripravil do tega, da bi nastavitve shranjevali v recimo xml datoteke, DLL v namensko določeno mapo,... Problem pa se potem pojavi pri "zunanjih" programih, ki bodo še vedno silili v register,...

CoolBits ::

Ja sej bi windows pol vnesel namesto v register pač v xml datoteko z imenom programa recimo.
No nevem in me v bistvu ne zanima, vem pa da je register precej slaba stvar že od win95 naprej.

bi0s ::

Velik taskbar, velike ikone - zelo dobro! Seveda je to šele predbeta, ampak mene so že sedaj prepričali, highfive to Microsoft.

Mavrik ::

Dll-ji bi pa lahko bili v mapi /DLL recimo... če že morajo bit, ne pa da jih najdeš povsod po disku :)
Drugi sistemi imajo to dvoje precej bolje rešeno.


Aja? Kako točno?
Knjižnice na Windowsih so ali v PATHu (torej /Windows, večina jih je v /Windows/System32 in /Windows/SysWow64) ali pa v mapi skupaj z izvršno datoteko. Kaj je tisto "povsod po disku"?

Pa kako točno imajo drugi sistemi boljše rešeno situacijo z dinamičnimi knjižnicami?
The truth is rarely pure and never simple.

bluefish ::

verjetno je mislil na to, da bi bile vse knjižice, ne glede na lokacijo programa, v isti mapi.

Mavrik ::

verjetno je mislil na to, da bi bile vse knjižice, ne glede na lokacijo programa, v isti mapi.


Saj v tem je cela ideja dinamičnih knjižnic. Da jih daš na eno mesto (najsi je to system32, /usr/lib, /lib, ali kamorkoli) in si jih potem več programov deli, ker ponujajo enako funkcionalnost.
The truth is rarely pure and never simple.

bluefish ::

Build, ki je bil dan na PDC-ju, se je že znašel na netu. Me sicer mika, da bi stvar preizkusil, vendar bom tokrat počakal na RTM. Morda pa preko VMWare.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

luky ::

Build, ki je bil dan na PDC-ju, se je že znašel na netu. Me sicer mika, da bi stvar preizkusil, vendar bom tokrat počakal na RTM. Morda pa preko VMWare.


BlueFish Ja samo gledam in je Build ki ima oznako 6801, na PDC-ju pa je bila oznaka 6933, tega pa ni na netu...... Imaš kakšno razlago oz. si kje prebral zakaj različna Builda.....
luky!

bluefish ::

eh, sem se zmotil v številki builda. Da, zunaj je 6801.

BigWhale ::

ki mu je prikaz informacij ('kic') drugotnega pomena,


No ja. Ogromne ikone se ne pomenijo informacije prikazane na pravilen in uporabniku bolj prijazen nacin. V bistvu bi lahko pomenile premalo informacij na preveliki povrsini. :)

odem81 ::

Za enkrat lahko pohvalim po krajšem testiranju, čeprav je verzija šele v povojih. Sesul se mi pa tudi še ni...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

bluefish ::

sem se odločil, da ga bom preizkusil kar v VirtualPC, ker se mi ne da zezati z novimi particijami, resetiranjem računalnika za vsak preizkus,...

opeter ::

A to deluje tudi v Virtualboxu?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Utk ::


Knjižnice na Windowsih so ali v PATHu (torej /Windows, večina jih je v /Windows/System32 in /Windows/SysWow64) ali pa v mapi skupaj z izvršno datoteko. Kaj je tisto "povsod po disku"?


Ti še nisi videl common mape, a? Pa če samo v mapo od windowsov pogledaš, že tam jih je povsod. Pa niti ni to tako pomembno.
Register je pa brez veze.

bluefish ::

@opeter: preizkusil sem v VirtualPC, ki je resda MS orodje, in je delalo Ok.

odem81 ::

Nov "Superbar" je navoljo tudi v tej verziji,sicer malo okrnjen a vseeno... So ga samo skrili >:D
http://www.withinwindows.com/2008/11/02...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: odem81 ()

StratOS ::

WINFS je star že zelo dolgo, ne vem kdaj sploh bo integriran kot database DS (Datotečni sistem) in z tem veliko pripomogel k hitrosti, iskanju in skupnem pogonu in konsolidaciji podatkovnih baz integriranih v DS, da o registru in podatkovnih zvezah OS-a ne govorimo, o WMI ...
Lahko le čakamo ...
Tisti, ki ne vedo za kaj vse je namenjen register prosim, da ne pišejo takšnih reči, nebi rad, da se vrnemo nazaj na ini datoteke in branje sekcij, ključev, verzijskega neskladja ipd ...
Že same hitrosti iskanja na podatkovnih bazah ali iz raw teksta se bistveno razlikujejo.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

arjan_t ::

Že same hitrosti iskanja na podatkovnih bazah ali iz raw teksta se bistveno razlikujejo.


to niti ni pomembno, verjetno nimaš 1000 vrstic konfiguracije?

StratOS ::

Hehe, kako lahko rečeš, da hitrost iskanja ni pomembna ...
Probaj iskati po diskovju za kakšno datoteko oz. iskalni niz ( recimo, če imaš velik disk/diskovje ) a ni bistveno če iščeš 2 minuti (recimo na NTFS DS) ali ti to najde v 15 sekundah ( WINFS ) - Vzel sem preverjen primer za primerjavo hitrosti.
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Utk ::

Odvisno kolk te to stane.

arjan_t ::

Hehe, kako lahko rečeš, da hitrost iskanja ni pomembna ...
Probaj iskati po diskovju za kakšno datoteko oz. iskalni niz ( recimo, če imaš velik disk/diskovje ) a ni bistveno če iščeš 2 minuti (recimo na NTFS DS) ali ti to najde v 15 sekundah ( WINFS ) - Vzel sem preverjen primer za primerjavo hitrosti.


tvoj post se je nanašal na register kot tudi moj tako da ne vem kaj odgovarjaš
če bereš config ravno ne iščeš po disku

StratOS ::

Iz konteksta govorim o WINFS :)
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

opeter ::

@opeter: preizkusil sem v VirtualPC, ki je resda MS orodje, in je delalo Ok.


Bluefish, hvala, sem čisto pozabil, da je MS VirtualPC tudi zastonj.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

bluefish ::

Spremembe v RC glede na Beto: http://www.neowin.net/news/main/09/02/2...

prom0 ::

A obstaja kakšen uraden datum izida?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 7 XP mode pripravljen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6610280 (8164) MrStein
»

Windows 7 je tu (za razvijalce in študente) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19825651 (14302) ;-)
»

Windows 7 RTM vaša ocena ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16916090 (9967) Galaxy
»

Windows 7 beta ušla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9212129 (6365) Pesimist

Več podobnih tem