» »

Plačilo s kreditno kartico MasterCard

Plačilo s kreditno kartico MasterCard

Nextor ::

Pozdravljeni!

Imam kartico od raiffeisen krekove banke, ki vsebuje mastercard logotip, ampak poskušam nekaj plačat preko spleta, ampak mi skoz vrne napako
We were unable to pre-authorize the credit card entered.


podatki, ki jih moram vpisat so:
- Credit Card Number, ki sem je prepisal (brez presledkov) iz prve strani kartice
- Expiration, kartica je veljavna in sem prepisal oz. nastavil prav tako iz prve strani
- Name on Card, svojo ime in priimek
- CVV Number, ki sem jo prepisal iz zadnje strani kartice (tam ko je podpis so prvo štiri številke, nato presledek in še tri številke, prepisal sem zadnje tri)

Kaj delam narobe?

EDIT: Pred poljem za vpis podatkov še piše...
Please note that ***.com will pre-authorize your credit card in the amount of US $60 to ensure that your credit card is valid. Your credit card will not actually be charged unless you purchase a product or service from ***.com.
Important: Please do not put spaces or dashes between credit card numbers.


Kaj to pomeni, da moram imet dejansko na kartici 60$ oz. malo manj €?
  • spremenilo: Nextor ()

JayKay ::

narobe ne delaš nič

Nextor ::

A ima kdo to kartico pri isti banki? Mu je že uspelo plačat nekaj v tujini? Bi znal kdo odgovorit na zadnjo vprašanje v prvem postu, kaj je s temi $60 ali mi to takoj vtrgajo ali kako?

Šimpanz ::

Najbolš da na banko pokličeš in jih vprašaš.

Nextor ::

Sem jim poslal mail... uporabljam sicer tole, ki omogoča plačevanje v tujino in ne vem v čem bi naj bil problem. Naletel sem tudi na tole obvestilo, a tole velja tudi za spletne nakupe?

JayKay ::

jaz uporabljam mastercard pri raiffeisen že nekaj let. brez problemov, tako z normalnim plačevanjem kot z securcode sitemom. Res pa da ne kupujem pri nekih xyz neznanih prodajalcih.

najverjetneje ne moraš kupiti, ker zahtevajo da so kupci v ameriki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

JOKER ::

Glej, MasterCard je kreditna kartica na kateri imaš recimo 2500€ mesečnega limita in če si tega v tem mesecu porabil, te sistem ne spusti naprej.
Upam, da si me razumel ?
Imam sam MC kartico, ne pri isti banki, ampak je to itaq ista zadeva in z njo plačujem na netu kar nekaj časa in nimam težav.
Danes kupiš, trgajo ti pa 18tega v mesecu.
Kot sem rekel, če imaš mesečni limit 300€ in si do danes plačal z njo 270€ potem ne moreš več ta mesec kupiti stvari z njo, ki so dražje od 30€ .

Kakšen imaš limit na kartici lahko pogledaš na svojem bančnem računu preko neta, v kolikor ima tvoja banka poslovanje preko neta kot sta: KLIK, BANKANET .... itd.

P.S.
Postopek ki si ga opisal v prvem postu je pa pravilen, tako da je finta nekje drugje, morda prav tukaj kar sem ti opisal.
Javi kako boš rešil oz. kaj je bil catch.
________________________________________________________
Ka te češ ....

Nextor ::

Limita nisem presegel, poskušam pa se registrirat na spletni strani pool.com, ki je legitimna in ne razumem v čem je problem, odgovora s strani banke še nisem prejel, upam da bojo čim prej odgovorili v čem je problem :|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134702 (14666) igi82m
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330109115 (27965) Vetrpiha
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106852 (33899) PINki
»

Paypal account

Oddelek: Pomoč in nasveti
14891 (646) Hayabusa
»

Kreditna kartica - kje, kaj in koliko stane? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8717742 (14227) Picero

Več podobnih tem