» »

LCD >>>>>RULZ<<<<<<

LCD >>>>>RULZ<<<<<<

Fish <>< ::

FOlk takoj k sm vidu člank sm odletu v HTE na Roško po 2x16 LCD od EDT firme za 4900 SIT pa ma tud backlight gor.

Pridem dam razparam kablovje od kabla za printer in vse skup zlotam, prštekam in stvar ne funkcionera. Sm pol skor obupou ampak se nism dal. Najprej sm mislu da je napačen LCD ker pač ni bil hitachi HD44780.

Ampak keč ni bil v tem. IN TO JE ZELO POMEMBNO.

Kabel znotraj priklučka sploh ni tako zvezan kot piše na tisti avstralski strani, da bi res lahko zvezal samo po barvah.
Zato je potrebno v roke vzeti multimeter in iskati kera žica je kera.
Orientirate se pa lahko po tisti tabeli, ki je na tej avstralski strani.

AMPAK ZADEVA ZDEJ SUVA. RES PROU PAŠE NA KOMJUTER.
TO JE TO.

FisH <><

Fish <>< ::

KAže vse od temp proc. do vrtljajev fenov, obremenitev CPUja pa zasedenost diskov pa rama. Ma no vglavnem vse kr hočš.


FisH <><

CHAOS ::

Zdaj pa se lepo en clanek napises pa si car :D
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

HardwareMaster ::

Sam si pa mal pozn. Mi smo to delal tuki na forumu ze pred pol leta:D. Drgač pa stvar res trga gate!!!! Jst sm ze dva skuru, pa grem še tredga doms iskat, tko da bo enkrat le delal!!!

Kako si pa ga pritrdil na ohišje????'

HardwareMaster ::

Ja pa v IC-ju kosta tak brez osvetlitve 3831 SIT!!

Fish <>< ::

Ja člank napisat ja. hm hm hm.

Pa kukr je reku hardwaremaster sm mal pozn s tem. Je res.
AMPAK: mislm da se je mal folka odločil za to modifikacijo.

Glede skurjanja pa tko povem. Tega k sm kupu v HTE-ju sm po nesreč prklopu na 12V pa se ni skuru. Pa še par takih for je blo ampak še vedno dela. Tko da se ti po moje najbol splača kupt tega EDT.

Aja pa še to. Ne kupuj brez backlighta, ker ne boš čist nč vidu in tud pol ti bo žal, ker ne boš mel backlighta. Sej je sam 1k sit dražji. Pa še ponoč hudo zgleda.

Monterou sm ga pa kr na lepotno ploščico ki je na ohišju, če nimaš not cd-roma. In to na čist tazadno. Mam ohišje od enlighta in se vse lepo izide. Tko da morš prej mal preštudirat kam ga dat. Pa pol pride še eno stikalo s katerim vklapljaš backlight in to je to. Kabel potegneš pa čez ohišje in skozi eno od zadnjih rež, ki so za kartice, ven.

Sej pravm največji problem je ta, da se morš igrat s kabli.

zdej lahko tud napišem kako so bli moji kabli na LPT kablu zvezani.
OK.
barva kabla LPT pin(stran ki gre v rač.)

belo zelena 12
zelena 11
turkizna(svetlo zelena) 13
belo črna 2 - D0
črna 1 - strobe
belo rjava 4 - D2
rjava 3 - D1
rumena 10
pink 7 - D5
rdeča 5 - D3
belo rdeča 6 - D4
bela 19
oranžna 8 - D6
belo oranžna 9 - D7
vijolična 16
belo modra 15
modra 14
siva 17 - select

Jest sem delou po shemi ki jo najdeš na spodnjem linku.


http://www.linuxgazette.com/issue77/tan...

Veliko uspeha pa povejte rezultate.
FisH <><

HardwareMaster ::

Se ti ni skuru pr 12V8-O! jst sm enga zapalu pr 12V, drucga mi je mali bratec isto prklopu na 12V pa je sel u pi*ku mater. Brez osvetlitve bom kupu, kre mam v 5`25 plošcici pleksi pred ekrančkom, kateri je osvetljen z dvema led lučkama. Brez osvetlitvije pa kupujem zato, ker so smo modra in oranžna, zelene pa ni nikjer!!!

To vem, kam ga pritrdit, samo hotel sem prašati kako si ga zadelov? Jst misl nardit uložek iz lesa, pa ga pol na ploščico not nalimat, na les pa prišravfat LCD.

Največji problem so KABLI, ki se ti potem vlečejo cez celo kišto!!!

HardwareMaster ::

Ja kablčke od LPT kabla pa z OHM metrom izmerš, pol pa shemo kot je tale dobiš, pa povežš:

Neo32 ::

HardwareMaster: To idejo o pleksiju in dvema ledicama mam jest trenutno narejeno, pa ti povem da je osvetlitev za en kurc, ceprav sta notr dve ultrbright Ledici, tko da ti priporocam da si kups takega z osvetlitvijo, tko kukr sm jest naredu, vendar ga morm se prklopt.

Drugace trenutno pa delam podstavk za LCD, ki ga bom imu na mizi (ker mam pac kisto pod mizo in mi tam LCD ne koristi kej prevec), in sicer za podstavek mam prozorn pleksi z 2 ledicama (da ponoci fajn sije) skozi pleksi mam votlo prebarvano kovinsko cev, skoz katero so napeljani kabli za ledici, na vrho te cevi pa bom pritrdu ohisje v katerem bo LCD, sam trenutno ne najdem se tapravga ohisja za LCD, tko da je vse skupej v stand-byu. Pododbna zadeva kot tuki:

Neo32 (c)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Neo32 ()

HardwareMaster ::

Ja to zlo hudo zgleda, sam moj LCD bo v compu(ubistvu je ze) in sm tist z LED diodam kr dobr rešu in SVETI!

Kaj ko bi začel delat te LCD-je za prodajo:D.

||_^_|| ::

jst ga kupim.

Matek ::

HardwareMaster - ...Brez osvetlitvije pa kupujem zato, ker so smo modra in oranžna, zelene pa ni nikjer!!!...

Aja, kje pa si ti vidu modre? Jaz bi mel modrega, pa majo povsod samo zelene!
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

jRk0 ::

Hm, sam verjetno tega ne bi znal naret, pa me zanima za kolk $ bi mi kdo bil prpravljen to naret, ce bi se odloco da bi mel.
You fuck up once, you loose two teeth.

HardwareMaster ::

MadManMato: Kje pa si vidu zelene. Jst sm vidu oranžne, frend pa je nek staknu modrga za VELIK dnarja (sej nemu ni problem). Jst rabm zelenga zato, ker bo kišta v črno-zeleni barvi( zelena bo taka, kot so tiste lučke na tipkovnici).

Aja pa glede prodaje; sm mislu take za v comp in ne take kot je tuki na sliki(preveč stroškov in premalo zasluška --> se ne splača:D !!!)

||_^_|| ::

HardwareMaster: za kok $ mi ga nrdiš?

SanDee ::

Fantje eno vprasanje,

jaz sem tak LCD tudi naredil pol leta nazaj. Stvar je delala super. Potem sem pa instaliral WinXP in sem moral instalirati se en SW (port95NT), ki je omogocal dostop do LPT. WinXP ne pusti direktne komunikacije tako kot Win 9x.

Kar se mi je zgodilo je, da sta mi crknila dva CDja in sicer, DVD na laptopu in CDRW na desktopu.

Sedaj pa res ne vem, a je tale rec skurla omenjen HW ali je to slucaj. V vsakem primeru ne upam vec priklopit zadeve. Zmetal sem pa cca 10k SIT za tole + delo tako, da mi ni ravno vsec, da mi tole lezi na mizi brezveze.

Sem pa skoraj 100%, da je to v povezavi zLCDjem, ker sem ravno malo pred tem, preden sem ga priklopil, se spekel en CD. ehhh

Se najbolj mi je sumljiv tist port95NT.

lp

||_^_|| ::

tuki je link kako zamenjat barve na takmu LCDju.

Neo32 ::

SanDee: isto kot uporabljam winXP in CrystalControl za krmiljenje LCD-ja, pa meni ni bilo treba naistalirat ta port driver, predvidevam da ga ima ze CC sam vgrajenga. Sicer tezko vrjamem da ti je zarad LCD-ja crknil hardware, mozno je ampak, ne vrjamem.
Probaj ga se nekrat priklopi, pa pred temu odklopi vse cd-rome, dvd-je in cdrw-je pa bos vidu pa pred temu odinstaliraj port driver pa si gor vrz kaksen drug LCD program.
Neo32 (c)

SanDee ::

Hvala Neo32,

ce odinstaliram tale port95NT, zadeva ne deluje. :(

Je pa to Hitachi like LCD, ki je prikljucen na parallel port. A je tvoj prikljucen na serijski port?

Poskusil sem pa LCD center ter Smartie.

A je se kdo morda, ki uporablja tak (LPT port) LCD in uporablja WinXP os, ter kak SW uporabljate?

Se lepo zahvaljujem za pomoc!

lp

Neo32 ::

Moj LCD dela na printer portu (parallel) z CC-jem. Probej se CC pa bos vidu ce stvar dela!
Neo32 (c)

Yuk-0 ::

kupim LCD in dam še 3k za delo. Kdo mi naredi?

Neo32 ::

definiraj delo: kaj si ti pod to delo predstavljas?:)
Neo32 (c)

HardwareMaster ::

Jst bom dons še enga naredu pa bomo vidl, če dela en comp z dvema zaslončkoma! Sam mam en problem! Mam kartico, od stare 386-ke, k ma na seb kontroler za disk, flopy, com port in paralel port. pa ne znam naštimat te kartice, d bi pravilno delovala!! Kdo zna? kaka pomoč?

Jst sm pr bratu lafu LCD z port95NT in lCD centrom, pa je delal (dokler ga ni mali bratec narobe prklopu). Jst laufam LCD sicer pod win98SE, bom pa probu tud pod win2000.

Za nrdit LCD se lohka zmenmo. Rabm pa Paralelni kabl (od printerja), LCD in pa malo časa:D!

Še neki! Kako ste vi zadelal žičke od kabla, da ni potem, ko je že narejen, prišlo do stika med njimi. Jst sm premišleval da bi jh s silikonom zalil, sam mi ta rešitev ni njabilj všeč.

LP HardwareMaster

Matek ::

HWMaster, kam boš pa dal drugega?

Tiste žice lahko z izorlir trakom al kak. lahko haš tudi preden jih zalotaš heatshrink gor in ga pol zgreješ, ko maš vse zlotano.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

HardwareMaster ::

Isto v comp. Sej kr dobr zgleda z dvema, sam k NE DELA! Rabu bi še en PLT port, kje gas dobit??? Kupu pa ga nebi, ker velik kušta, pa je brez zveze. Ta drug LCD bom si raj v domači kišti not dal. Pr bakici itak ne rabm dveh, tko da mi bo ta duma prov pršu. MOGOČE ga bom pa prodov!

IR Babun ::

Za preprečevat stike, obstaja poseben neprevoden premaz v spreju.

HardwareMaster: Kaj pa če bi druzga dal na COM port:\ , sem že kr nekj folka vidu, k so mel na COMu.
SCREW THE GOVERNMENT

HardwareMaster ::

Sm tud že sprašvov o tem v eni podobni temi, kar nekaj časa nazaj, pa so mi rekl, da to ni zvedljivo doma!

Vidu sm tud že nekakšne klanfice, ki imajo utorčke za žice, in če bi stisnu žice čisti pri lotu, verjeten nebi pršlo do stika.

Upam da me razumete s tem o klanficah.

VASkO ::

kot je rekel MadManMato, kupi heatshreanke - gumica, ki jo nataknes na zico in jo segrejes, da se skrci in objame lot

bf4ed ::

Dajte kaki direkt link kje naj dol potegnem program pa kaki točen načrt tega.Mislim vse kaj rabim da to ustvarim.

CHAOS ::

Kje se pa dobijo taksni s plavo osvetlitvijo (pa stevilka modela)?
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

SanDee ::

Neo32,

sem probal CrystalFontz SW in deluje! Za namig se lepo zahvaljujem!

Sem zbral toliko poguma in sem priklopil se CD enoti in obe zaenkrat se delujeta.:))

Pa res nisem preprican kaj se je meni zgodilo, da sta DVD in CDRW crknila.

Skratka, predlagam previdnost!

bf4ed ::

Kje pizdu ste nabavili LCD-je pa kaka je cena?>:D >:D >:D

bf4ed ::

Kak

||_^_|| ::

preberi si 1. post!

HardwareMaster ::

JA LCD stane z osvetlitvijo 4100 SIt in brez te 3800 SIT V Ic-ju! kabl te pa pride okol 400 SIT!

Pr men bi ti stal z izdelavo okol 6500 SIT!

Tic ::

dragu....
kje se dobijo taki z modro osvetljitvijo???
persona civitas ;>

bf4ed ::

Kolko pa stanejo LCD-ji z 4x40 in pa 4x20 ne pa 2x16 to mi je premalo kaj pa naj gor napišem nič pametnega se ne da.Pa dajte mi telefonsko od teh trgovin ker sem zval v ic-elektronika pa sploh ne vejo kaj majo pa kaj ne,tam mi je rekel da majo neke 128 x 64 (to je naka druga oznaka mogoče pa ga vprašam če ma slučajno še kako drugo oznako pa ni nič znal )pa take pa niti oznake mi znal povedat, mislim kaj sploh dela neko budalo tam ka nima pojma.Pa tudi Hte MB sem zval pa nimajo kje pa naj te nabavim v avstriji? Tam bi barem dobil kaj iščem.>:D >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lcd zaslonček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
25123414 (13674) Mazo
»

LCD display

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221888 (1411) HardwareMaster
»

Spet lcd zaslončki (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
585637 (4626) Yacksy
»

LCD ekrancek

Oddelek: Strojna oprema
301649 (1096) Red_Mamba
»

LCD zaslonček in ČRKE!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172659 (2256) sonyboy

Več podobnih tem