» »

LCD ekrancek

LCD ekrancek

km- ::

Ce ima kdo, al je imel kaksne izkusnje z LCD zasloncki povezani v racunalnik, naj mi pove kako se ga poveze nasploh v racunalnik, in preko kaksnega programa se ga vodi da se kaj napise na njega, ce pa mogoce poznaste kaksno trgovino ki prodaja to ze sestavljeno, povejte.. [:\]

bastadu ::

Pr Conradu sem enkrat videl takšne zaslončke, kako se pa programirajo pa nebivedu...

DJroky ::

Imajo jih v vseh bolje založenih trgovinah z elektroniko (conrad je drag), vendar boš kabel moral lotati sam zraven. Najlažje se ga krmili s programom LCDcenter, obstaja pa tudi veliko drugih programom za ta namen. Uporabi Google pa boš takoj vedel vse.

shema povezave z lpt portom:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DJroky ()

Can ::

LCD-je, ki bazirajo na hd44780 čipu, dobiš v vseh trgovinah z e. komponentami(Ic, Hte ...). Zadeva je banalno enostavna za uporabo, Lcd najprej inicializiraš (po datasheatu; koliko bitni prenos, koliko vrstični zaslon ...), ko je enkrat pripravljen mu le še pošiljaš ascii kode znakov, katere želiš videti na zaslonu.

HardwareMaster ::

Jap, LCd zaslonček, te v IC-ju pride 3831 SIT, pol rabš pa sam še kabl in to je tud vse!!!

Shema vezave je pa tuki:

border="0">

Aja, pa če slike ne bo, ker jo men pokaže, povejte, ker mam dns2go.com postavln, pa mi po mreži odpira, sam baje drugim neki jeb* (Tko pravjo).

Zgodovina sprememb…

km- ::

Dej povej mi kje je ta IC trgovina, pa kolko je velik ta zaslon za 3k?Je vsaj kvaliteten? E, to je ta problem, dat kabel gor,... aaaaa za popizdit.

BojlerTM ::

pejt u HTE, je najcenej. HTE se nahaja na Roški cesti. to je bliz pediatrične klinike.
Ce pa res moras it v IC, ta je na Vodovodni c. IIRC 100. Ljubljana, seveda :>
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BojlerTM ()

HardwareMaster ::

Sam uprašanje. A vidte pofu*ano sliko?????????????''

krho ::

No vsi toliko govorite o LCD jih pa mi povejte, koliko bi vas bilo zainterisiranih ce bi jaz naredil en majhen projekt.V katerem bi LCD prilkopil na COM port.

gumby ::

HardwareMaster: yep!

the_unborn ::

No tudi sam sem se odlocil, da bom kupil LCD za na kisto. Sedaj pa me zanima kaj vse moram kupit za celoten projekt (lcd, kabel?, upori, karkoli)? A zadeva se priklopi na lpt port? Od znotraj? A to nc ne moti printerja? Se ze veselim odgovora.

HardwareMaster ::

Jst sm tokoj za tako izvedbo priklopa!!!! Rečen mi je pa blo, da je to neizvedljivo doma.

Kako pa bi se zadeve lotu krho?????????


km- ::

Jst sm si ga ze narocu preko neta, fullll upam da bo prsu ki ce ne bo, bom popizdu:) Se slikica:
Ja sej vidimo tvojo shemo, kaj se pizdis:) Pa uni LCDcenter program sem si dal dol dela mi napako, ampak config dela useeno in je ceu smeh, in verjetno ga bom tudi uporabljal:) thx :)) aja velikost lcdja: 4x20 vrstic al kako gre
uglavnem 4 gor 20 v levo :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: km- ()

HardwareMaster ::

In kolk si dal za to, s poštnino in vse skupaj????????

krho ::

HardwareMaster: vzel bi en uKontroler ter ga sprogramiral, tako da bi sprejemal podatke iz COM porta, ter jih pisal na LCD.
sam rabim vsaj 15 kandidatov, da se zadeva splaca.
sam vse skupi nebi scmelo bit vec kot 4jurje (zaokrozeno navzgor in to precej)+LCD

Najprej naj se javijo tisti, ki bi jih to zanimalo potlej bom pa povedal bolj natancno.

HardwareMaster ::

Jst bi, sam morm prvo s šolo do konca print ta let pol pa se lohka pogovarjamo! Sm že vse popravu, ustane mi sam še fiska, k bo v to sredo, k zdej pride, pa še Osnove elektrotehnike, pa sm pol dobr:D.

Zgodovina sprememb…

jure1873 ::

in kakšne so sploh prednosti lcdja na com portu?
sej u bistvu sploh nimam več prostega com porta na mojem mp3playerju ker je gor vmesnik za ir, tako da to nebi naročil samo zanima me kakšna je razlika?

km- ::

Ma narocu sem ga, upam da pride harwer master...
Ce me pride me pride max 40 $ okoli 9k malo manj..

_pobesneli_ ::

Nakateri strani si narocil LCD ?

km- ::

Neo32 ::

Evo glih dosn sm si kupu en LCD screen 4×20 za 4k. In morm rect da dela odlicno, edino ne vem kam naj ga dam v kisto ker je mal prevelik da bi ga dal v en rack. Kontroliram ga pa z CrystalControl programom, ker z je LCD centrom neki narobe ker ni najdu ene datoteke.
Neo32 (c)

HardwareMaster ::

Kje si pa dubu Cristal kontrol?????????

Neo32 ::

Neo32 (c)

HardwareMaster ::

A ta program dela tud s Hitachijevim standardom HD44780???????????????? Ker čip maš pa na LCD-ju????

Neo32 ::

Ja ta cim mam na LCD-ju Hb....

Dela dela, ti sam dol potegn pa naistalirej pa na nov zazen comp pa bo delal.
Neo32 (c)

HardwareMaster ::

Ta program je pa dost bl zaje*an, kot LCD center. Če bi rd LCD Center, ti ga lohka ubesm na net pa ti dam link do njega, če čš.

Neo32 ::

No dej tvojo verzijo, ker men nekak ne dela.

Sicer men se ne zdi nc zajeban, vse si lohka popedenas.
Neo32 (c)

HardwareMaster ::

No tuki maš link:

Lcd center

Največja hitrost prenosa bo okoli 16KBit/s, ker vlečš iz mojga domačga sererja:D .

Neo32 ::

A, zej pa dela.

Sam je res bolsi :8)

HM hvala ti!
Neo32 (c)

HardwareMaster ::

Ni zakej:D, paše kdaj.

Red_Mamba ::

km- a si pol dobil LCD, koliko je prišlo vse skupaj??? jst se tud zanimam za nakup k majo ene par norih varjant


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB > LPT za uporabo z LCD displeyem HD44780 ??

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101990 (1646) Azrael
»

lcd zaslonček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
25123465 (13725) Mazo
»

Spet lcd zaslončki (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
585653 (4642) Yacksy
»

LCD >>>>>RULZ<<<<<<

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
362100 (1232) bf4ed
»

LCD zaslonček in ČRKE!!!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
172667 (2264) sonyboy

Več podobnih tem