» »

LCD zaslonček in ČRKE!!!

LCD zaslonček in ČRKE!!!

HardwareMaster ::

Pred nekaj časa je bila tema o LCD zaslončku, ki se ga lahko uporabi za prikazovanje temperature in ostalega. Mam pa problem. Zaslonček mi prikazuje samo številke, namesto črk pa nariše neke čudne znake;( . Morda ve kdo zakaj. Kaj mi je storiti???

LP

Bungee- ::

Napisi kater tip LCD-ja, pa ti bo mogoce pomagati. Ker ce ti namesto ASCII znakov izpisuje cudne zadeve, potem imas vrjetno premaknjeno "kodno" tabelo. ... Torej napisi kater LCD imas in pa s katerim programom ga krmilis (oziroma kaj mu posiljas). PS: LCD-ji so mala malca odkar sem jih s PIC-om krmilu 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

HardwareMaster ::

Jst mam LCd od PVC, ki uporablja Hitachi vezje HD44780. krmilim ga z LCD centrom. sm pa probu že velik stvari, pa je povsod isto. a mi lohka pomagaš. Ne izpisuje pa samo ČRK!

salesky ::

Kolk pa stanejo tej LCD ekrančki? In kje se jih da dobit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: salesky ()

HardwareMaster ::

IC electronic, Če si v ljubljani imaš ne izbiro še HET na roški in pa conrad(Drago). Drgač pa v IC-ju satne ta PVC model z 16črk po 2 vrsticeokoli 3800SIT. Rabu boš pa še en LPT (od printrja) kabl, in pa program za krmilt, ki ga dobiš na netu.

msmiha ::

V HTEju jih imajo po 3.800 SIT brez osvetlitve.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

HardwareMaster ::

a pozna kdo odgovor na moje težave?????:D

msmiha ::

Mogoče bi lahko poizskusil na novo zalotat vse skupaj, ker lahko da je kje kratek stik.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

HardwareMaster ::

Sm že probu, pa nč ne pomaga;( !!!

HardwareMaster ::

Ej Bungee- s čim ti krmilš LCD? a bi mi lohka poslov ta program na mail?

Zgodovina sprememb…

Bungee- ::

LCD-je krmilim s PIC-om (mikrokontroler), in na zalost se nisem naredil vmesnika za na PC, recimo serijskega. Drugac sem pa enkrat napisal program za testiranje LCD-jev v pascalu. (imas na mailu). Problem pri tem je le to da dela v DOS-u.;(( Nisem imel potrebe po cem drugem, drugac pa ce bi si vzel cas bi ga vrjetno lahko preflintal u delphi pa naredu za winse.
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

jure1873 ::

mene pa zanima nekaj bolj splošnega glede LCDjev...

Kakšna je razlika med MOjem in drugimi, npr HD44780? Kaj je treba pri teh lcdjih imeti še kakšne druge komponente ali lahko to jaz kar na en com port priklopim? zdej sem lih malo po ceniku od IC searchal in nisem našel nikjer HD44780 samo neke druge lcdje. Kateri je pravi? jaz bi rad nekaj poceni, tudi z dvemi vrsticami je dovol samo da vem katere pesmi igra v winampu...

Bungee- ::

MOjem ????

HD44780 je "standard", ki je nekako najbolj razsirjen. Takega LCD-ja ne bos vec dobil, ker je ze tako star design. Je pa zelo velika vrjetnost, da bo LCD, ki ga bos kupil spadal med te, ki se podreja temu "standardu". Jaz imam EW162B0GLY LCD zasloncek, ki ima osvetlitev, 16x2 znakov in se podreja HD44780 "standardu". (kupil sem ga v IC-ju; DISP LCD 2X16-OSV / EW162B0GLY EDT 3.806,22 SIT) edina stvar, ki jo moras pri tem displayu pazit je to da ne smes dat potenciometra za kontrast (en display sem zazgal zaradi tega). Ce te se kaj zanima ....
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

jure1873 ::

ne ok je - sem našu še eno starejšo temo o lcdjih v forumu - škoda ker se ne da iskati po forumu...
to o potenciometru pa nisem vedel tnx :)

HardwareMaster ::

Hvala za program Bungee-, sam a mi poveš še eno stvar! Tisto kodo jst skopiram v EDIT in jo shranm kot .BAT pol pa puženm v dosu, al kako??? Verjetno mam tudi stik med pini, sam ni nč zgledal, ko sm gledu. Bom še enkrat odlotu in na nov kabl zalotu gor pa bom vidu.

LP HardwareMaster

Bungee- ::

Ne sam program ne dela kot BAT. Ce zelis ti ga prekompailiram u EXE, potem pa ga lahko zaganjas. 8-) Vem da ni lepo od mene ker ti nisem programa poslal ze prevedenega, ampak po pravici povedano ne najdem:\ CD-ja s pascalom, da bi ti to prevedel. Se bom potrudil in nasel doticni CD, kjer imam pascal. :D Ter seveda prevedel progi.
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

HardwareMaster ::

Thanx!

LP HardwareMaster

sonyboy ::

Mi lahko kdo kaj več pove o teh ekrančkih.
Ka to je to ko imajo nekateri na ohišjih???
Kak to potem v računalnik priključt??? Prosim pomagajte.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

lcd zaslonček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
25123311 (13571) Mazo
»

lcd ekranček in software

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
332405 (1762) StricGeza
»

Spet lcd zaslončki (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
585598 (4587) Yacksy
»

LCD ekrancek

Oddelek: Strojna oprema
301644 (1091) Red_Mamba
»

LCD >>>>>RULZ<<<<<<

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
362084 (1216) bf4ed

Več podobnih tem