» »

kako nardit plexi okno??

kako nardit plexi okno??

dela ::

nevem na kak način naj naredim. Sm pogledal par vodičev pa mi nič ni jasno...
zaj sn lih gledal enega ko je avtor mel malo večji kos plexija od luknje v ohišju pa je z notranje strani plexi samo nalepu (še prej je stranice luknje obrobil z ono gumo samo za okras)
ta način mi nekako ne ustreza saj se pomoje kljub gumi vidi da je steklo bolj noter pomaknjeno (da ni čist poravnano z stranico ampakje malo bolj noter)
zanima me če sploh kdo dela plexi okno na takšen način da je steklo malenkost manjše od luknje v ohišju potem pa uporabi gumijaste H- objemke (trakove) da "vpne" steklo v lukno
tako da je steklo lepo centrirano in poravnano z stranico ohišja...
torej če je kdo naredil okno na način b ali ve za kakšen vodič ki opisuje proceduro (b) naj prosim da link ker sem že čisto zmeden.upam da nisem preveč zabluzu
LP

Tomi ::

S postom nisi zabluzil, si pa vsekakor preveč zakompliciral s tem, da bi imel način b. Ker po moje je ta način, da je pleksi večji kot okno, bolj všeč, in nihče ti ne bo preveč brožal po ohišju, razen, če ga ne boš nosil na tekmovanja.
metrodusa.blogspot.com

Yuk-0 ::

Guma sploh ni potrebna. Malo večji kos plexi-ja izrežeš in ga pritrdiš od zadaj s silikonom. Jaz mam tko in je brezhibno. Lepše kot vsaka guma8-)

EX-B ::

Se strinjam z Yuk-Om. Nacin z gumo mi je najgrsa zadeva v modanju kist (sploh ce folk da res debelo gumo). Lepo prlimas pleksi na notranjo stran stranice s silikonom pa je. Pleh je itak cist tanek, tko da se ne bo poznalo da je plexi tiste pol milimetra notr umaknjen.
Lp. EX-B

Boeing ::

Takole sem se jaz lotil zadeve:

Ko bo zadeva dejansko narejena, boste, tako kot je v navadi - dobili članek.:D
LP
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

dela ::

sej problem ni tistega pol milimetra vidjo se samo (ostri)
robovi pleha ponavadi. Zato sem se odloču da bom probal plexi odzadaj s silikonskim kitom prlimat na robove pa gumo v obliki črke U da prekrije tote proklete robove- kot večina :)

EX-B ::

Fak ej, a nimas ene pile doma :) Jest bom to lepo popilil in pol bom sele kisto pofarbal in bo fajno zgledalo :)
Lp. EX-B

dela ::

mah z gumo bolš zgleda.
Kuj tak pleh pri steklu... to se pomoje vidi da je steklo bol not neglede na to kolk spiliš robove.

m.i.h.a. ::

Itak, da je z gumo boljše; prekrije ti robove, pleksi je ni čisto nič umaknjen na nobeno stran stranice pa še tresljaje od raznih ventilatorjev ti guma izniči.

m.i.h.a. ::

Pardon napaka; pleksi NI nič zamaknjen...

dela ::

no jas mislim način a (glej začetek threada) kjer se guma uporabi samo za okras plexi pa se prilepi od znotraj...
prednost tega načina je to da ne rabiš plexija natančno rezat slabost pa da je not zamaknjen, tresljaje pa lih tak izničuje (plexi je prilepljen na gumo od znotraj)...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pritrditi plex steklo na ohišje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151927 (1646) DimmniBurek
»

pritrditev plexija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131362 (1189) matias
»

Kako narediti Da imas na strnici pleksi!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101317 (1034) m.i.h.a.
»

Guma za pritrditev okna

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
122050 (1721) m.i.h.a.
»

Pleksi okno v stranici

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
281870 (1335) Boeing

Več podobnih tem