» »

Gf3,Gf4, Ati

Gf3,Gf4, Ati

mb ::

ZAnima me kako si te grafične kartice sledijo po hitrosti oz. kjera je najbolša?

Ati 8500LE, Gf4 Mx440, Gf4 Ti 4200, Gf3 ti 200, 500.

_Mortal_ ::

Gf4 Mx440,Gf3 ti 200,Ati 8500LE,GF3Ti500,Gf4 Ti 4200,
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Thanatos ::

najboljša je Ti4200, najslabša pa MX440

AngelOfDeath ::

Kera pa da najbolj kvalitetno sliko na tv-ju ?

_Mortal_ ::

O temu ni dvoma>:D !
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

||_^_|| ::

AngelOfDeath: vsake oči majo svojga malarja

>>BUILT BY ATI<<

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

globoko grlo ::

a $$ maš pa kokr češ al kako

al iščeš razmerje cena/hitrost

LunKi ::

Po mojem Ati ampak samo DV paket za 80k al kolk je. LE verzija ma samo en ramdac kar sux, gf4 4200 ma pa dva(ne me vzet za besedo, to predvidevam ker ma 4400 dva). Men je slika na 4400 od leadteka full lepa sam je pa res da uporabljam pretvornik v scart in da je treba nujno zamenjat moj 10 let star tv!
Z s-video v s-video je velik lepša slika

JLP ::

Ja ATI ma kr dost lepšo sliko na TV. GF je nekak sam za špile. Če nucaš ornk 2D sliko pa TV izhod pol je treba kak ATI al pa Matrox nabavt.
Live long and prosper!

danielka84 ::

ATIjeve 8500LE kartice imajo vse 2 ramdaca!
prečekirajte Atijev FAQ, tam vse piše!
ni-da-ni

tha_man ::

V FAQ-u piše da lahko uporabljaš samo kombinacijo CRT+TV, ne pa dveh monitorjev naenkrat. Žal :'(
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

||_^_|| ::

jup, vse kar je >>BUILT BY ATI<< v seriji radeon 8500 ma 2 ramdaca.

danielka84 ::

Q14: What are the benefits of attaching two different displays to the RADEON™ 8500LE at the same time?
A14: Attaching two displays to the RADEON™ 8500LE offers you the ability to extend your desktop. The extended desktop mode is available with the WindowsŽ 98, WindowsŽ 98 SE and WindowsŽ Me operating systems. You can increase your productivity by having different applications on different displays or even span an application (e.g. spreadsheet) across both displays. As a result, you receive twice the display area increasing efficiency and flexibility. HYDRAVISION™ Multiple Monitor Management Software makes using multiple displays easy and further increases your productivity by adding features such as hot keys, multiple desktops and a desktop management pop-up menu. For more information on HYDRAVISION™, please see our interactive demonstration.

in še en...

Q37: Can you run different resolutions and refresh rates with two different displays attached simultaneously?
A37: WindowsŽ 98, WindowsŽ 98 SE, WindowsŽ Me and WindowsŽ XP support independent resolutions and refresh rates on both displays in extended desktop mode. WindowsŽ NT 4.0 (not supported) and WindowsŽ 2000 will support independent refresh rates, however, they will not support independent resolutions. WindowsŽ NT 4.0 and WindowsŽ 2000 operating systems initiate what is known as “Big Desktop Mode” when two displays are attached and they treat two displays as one single desktop.

copy/paste iz ATIjevega radeon8500 FAQa

Torej vse kartice iz serije r8500 >Built by ATI< imajo 2 Ramdaca!
ni-da-ni

tha_man ::

Poglejte si točko 13: možne kombinacije zaslonov. Takšen dual-head s TV-jem imam tud jaz na navadnem MX-u s tv-out.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

danielka84 ::

to smo ugotovli, da imajo >>Built By ATI<< kartice 2 RAMDACa!
kak pa je z DualHeadom pa nevem... meni na radeonu 7500 lepo delujeta oba izhoda (VGA+DVI), na slednjem z adapterjem na VGA. In lepo deluje na obeh monitorjih različna resolucija in ferkvenca osveževanja. torej sta 2 ramdaca

danielka84 ::

http://www.ati.com/products/pc/radeon85...
http://www.ati.com/products/pc/radeon85...

Zanimivo!
R8500 ima ful veliko več možnosti prikazovanja slike, medtem ko R8500LE nima!

A se da to pridobit z flashanjem LE verzije na Retail verzijo? je že kdo sprobal?

Sej zato so pa pol LE tak poceni...
ni-da-ni

tha_man ::

Točno tako.
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

kuglvinkl ::

A se da to pridobit z flashanjem LE verzije na Retail verzijo? je že kdo sprobal?

Dvomim, da se da prflešat gor en RAMDAC...
Sicer je pa nauk zgodbe jasen. LEji so namenjeni igračkarskemu trgu (kot je dandanes), ko bodo ven prišle stereo igre, tudi tega ne bo več.

Ima kdo Radeon VE tu?

To, da imajo samo Built By ATI karte dva RAMDACa po moje ne drži. Mislim, da je ravnokar Gigab. ali Gainw. ravno izdal "čisti" R8500, torej z dvema. Se pa splača prevert, če se komu da.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

danielka84 ::

2 ramdaca imajo!
Samo ne deluje hkratno prikazovanje na 2 monitorjih, in le na monitorju + TV(različne resolucije & ferkvence)!!

Fizično imata 2 Ramdaca, samo verjetno bios ne podpira vseh teh kombinacij kot pri retail, zato sprašujem če ima kdo >>Built by ATI<< r8500LE in ga je flashal z retail biosom, in če mu potem deluje kombinacija monitor + monitor!?
Na Herculesovimi ne deluje (tud nimajo 2 ramdaca).
ni-da-ni

MEDENA ::

GF4 TI4200 64MB že za 48 jurjev !

mb ::

a imajo gf4 tudi kaj novih funkcij v primerjavi z gf3, če vzamemo konkreten primer gf3 ti500 in gf4 4200 ti.
Aja kaj sploh še preodajajo gf3 ti500?

Senitel ::

GeForce 4 podpira ps.1.3 (GeForce 3 samo 1.1) to pa je s programerskega stališča vsa razlika. Več je razlike v tem, da ima GeForce 4 dva vertex shaderja, LMA II,...

kuglvinkl ::

In to, da GeF3 serija ima samo en RAMDAC, GeF 4 celotna serija (Ti in MX) dva v samem jedru. To boš potreboval, če b š hotel gor (na eno karto) obesit dva monitorja.
Your focus determines your reallity


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019613 (12678) Janac
»

Graficna kartica - kaj kupiti do 30.000,00 sit

Oddelek: Kaj kupiti
171926 (1492) globoko grlo
»

Kakšne izkušnje imate z GeForce4 MX 440?

Oddelek: Strojna oprema
141774 (1483) chucki
»

Geforce4

Oddelek: Novice / Grafične kartice
272053 (2053) tedybear
»

GF 4 MX (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
575745 (4700) TheJack

Več podobnih tem