» »

3d workstation

3d workstation

nazz78 ::

zdravo fantje! v roku slabga mesca (mogoce se prej) mislm nabavt novo masino. primarno jo rabim za delo v mayi (vse od modeliranja do rendanja). uporabljam tudi archicad, photoshop, flash, obcasno 3ds max... okvirni budget je 300-400 k za kisto (monitor in printer ostaneta). mogoce bi blo fajn da lahk tud kej video editiram, sam imam navadno in ne DV kamere (zaradi zajema mislim).

skratka kaj kupiti da bo dobr delal mayi, da bo cimhitrej renderiral, pa da bo tud recimo v photoshopu fajn.

razmisljam o naslednjih stvareh:

-plata: nimam pojma o platah
-precesor: amd ali pentium? kaj hitrej renda? mogoce kej da bi ga cez en let lahko zamenu (ni nujno)?
-grafikulja: ali geforce 4 (a se da u quadro spremenit?) ali radeon 8500 (mogoce AIW) ali se splaca cakat na parhelio ki bo newemkdaj zunej?
-disk: cca 80 Gb, 7200rpm
-ram: za zacetek 512 Mb, kasnej se 512Mb

tolk zaenkrat, hvala vsem za odgovore:)
lp, nejc

dr.J ::

Maya zelo dobro deluje na dvoprocesorskih (SMP) sistemih. Preberi si tale članek, pa še tegale sorodnega.

Pentium 4 ni na voljo v dvoprocesorskih izvedbah, medtem ko za 400 kSIT dobiš solidno dvoprocesorsko AMD konfiguracijo. Izbiraš lahko med tremi ploščami: Asus, MSI in Tyan. Edimo Athlon MPji so malo dražji, ampak zadeva verjetno deluje tudi z navadnimi.

bastadu ::

dr.J:
Maya zelo dobro deluje na dvoprocesorskih (SMP) sistemih.

Maya za običajno delo uporablja samo en procesor in število procov ne vpliva na hitrost delovanja... pač pa programček za rendanje, ki ga uporablja Maya, zna izkoristiti več procesorjev in tu velja načelo: nikoli dovolj procesorske moči. Govorim iz lastnih izkušenj. Pri rendanju v tem programčku se hitrosti procesorjev v multiprocesorski mašini dobesedno seštevajo, tako lako dobiš tudi več 10 GHz (navidezne) procesorske hitrosti...
Drugače pa za Mayo: Čim več rama (in to mislim resno, saj ti že ena čist simpl scena požre 512+ rama...), eno hitro in kvalitetno grafo, za videoediting pa bi blo fajn vezava dveh diskov v RAID0 ali pa nabava kakega SCSI diskovja (če maš še kej denarne rezerve:D)... Na tvoje mestu bi še najraje kupil kako rabljeno SGI grafično postajo (za nekaj več denarja)...

BoO ::

Če ti kaj pomaga Cadalyst.

Drugače pa dual AMD pa Quadro pa veliko RAMa; plato, ki podpira čim hitrejši ram.
An approximate solution to the right problem is more desirable than a precise solution to the wrong problem.

nazz78 ::

hvala! a lahk recimo kupm multiprocesorsko plato pa za zacetek en amd mp procesor pa kasnej se enga? rama in procesorjev vem da nikol ni dost:) na essediju sm vidu da majo fireGL 8700 kartico za neki vec kukr 400 evrov(brez ive)... a se mi to bl splaca kukr radeon 8500 z 128 rama? za scsi nau dnarja:) drgac pa sej pravm video je postranska zadeva tko da raid mogoce ce kej dnarja ostane, vrjetno pa ne...

vem da treba hitro in kvaliteno grafo kupt sam ne wem kera se bol obnese...:\

BoO: kako je pa kej z uno softQuadro zadevo za geforcea 4? ker quadroti so mal dragi a?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nazz78 ()

dr.J ::

Poskusi z navadnimi Athloni XP in če ne bo delalo, daj noter MP. Glede nadgradnje je pa tako, da moraš to narediti razmeroma kmalu, sicer ustreznega procesorja ne dobiš več.
Na grafične kartice se pa ne spoznam kaj dosti.

BoO ::

S softQuadro po moje nimaš kaj uničit. Saj s tem samo driverje spremeniš. Tako, da je za probat.

Naj me kdo popravi če se motim.

Thanatos ::

na Inquirerju so rekli da naj bi že danes parthelia izšla.

nodes ::

Naredi ali kupi Quadro, je hitrejša od ATI za profesionalce 3D Labs sam ne VX.
Razlika med G4 in Quadro je v bistvu samo v gonilnikih. :D

Gh0st ::

BLAGOR NJEMU!!!!!!! :'( :'( :'( :'(

jest pa moram še zmeri potit moj mlinček za rendiranje pri 1024x768 da se kr cedi iz CPU-ja.
:( :'(
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

nazz78 ::

glih mal cekiram za tele softQuadro patche al newemkaj sam zgleda (kot porocajo tuki) da ga za geforce 4 ne bo...:( al tale clanek pomeni da je zadeva ze zrihtana? pismo res ne wem kaj nej, pa se parhelia nej bi 30 junija vn prsla ane?

glihkar sm se tole nadju:) a je kel kdo k, bi znau narest?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nazz78 ()

zdravcc ::

Jaz uporabljam dual Xeon 1800 in zaenkrat ATI Radeon 8500, nikar ne kupuj Firegl, ker je predraga. Drugace pa ce bos kupil dual AMD obvezno kupi MP-je, ker so dosti kvalitetnejsi od XP-jev in se vedno lahko dobis postajo za 400 000 sit. Drgac ce pa imas kaj dnarja vec, pa poglej za Xeoni. Pri graficni je najboljsa izbira gledano po razmerju cena/hitrost*kvaliteta- Quadro 4 900. Ne razlika med GF4 in Quadro ni samo v gonilnikih! Pri graficni postaji ti priporocam, da gledas prerdvsem na kvaliteto komponent in malo manj njihovo ceno, drugace ne bos imel nic drugega kot navaden igricarski stroj.

dexter_II ::

ena solidna xeon dual postaja od compaqa w6000 cca 1500000sit
bi bla fajn

ce mislis delat z mayo kupuj graficno z njihove liste,ki jo imajo na situ
ker se lahko pojavijo problemi pri prikazu vertexov,linij...

jaz bi vzel kak gf3 ali ti200,ti500 rabljen in softquadro
kako resolucijo,monitor uporabljas?
ostali dnar pa za cim vec procesorske moci,ram

mogoce, kaj delas z mayo, 2d al anim?

Gh0st ::

Monitor čimvečji, p možnosti LCD, če ti finančna sredtva dopuščajo.

Kaj pa kartice Wildcat?

Matr so eni srečni!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

zdravcc ::

Dual Xeon 1800(0.13 micr) + MSI 6508(MEC, AGP pro, 2*PCI 64, 3*PCI, chipset intel 860, onboard controler SCSI 160 )+8*256 MB RAMBUS = 591 000 z DDV, tolko sem dal jaz pred nekaj casa za vse skupaj.
Compaq se nima postaje s tem novim Xeonom, ker se intel ni dal ven svoje plate z 860 chipsetom. Sploh pa se firme splaca kupovat le ce mas denarja na pretek, pa se nikoli ne dobis kar bi zelel, ker majo vse postaje dokaj fiksno sestavljene.

zdravcc ::

Ups!!
se opravicujem compaq ima kar dve postaji z novimi xeoni, sem pravkar preveril, takrat ko sem jaz kupoval jih se ni bilo. Cene pa tocno se ne poznam ampak mislim, da je prav zanimiva(relativmno nizka).

nazz78 ::

ja sej vem da so najbol narjene postaje priznanih proizvajalcev, sam si tega ne bom mogu prvosct...:(

quadro 4 900 je hudoooo draga... za grafo sm racunu tm do okrog 120k sit...trenutno razmislam o parhelii ki nej bi imela tud podporo za openGL, pride pa baje vn 30 junija in veliko obeta... btw a kdo ve kdo je generalni uvoznik za matrox v sloveniji?

xeoni so tud mal dragi, a so res tok bolsi? se zdj en wem ce uzamem dual plato a morm dat prec notr oba procesorja al lahk startam z enim pa da bi pol cez kake 3-4 mesce se druzga not zatlacu? (tko bi lahk mocnejso zadevo obvladu)

ker se mi pa ram splaca nabavt?

ce raid obvladam a bo uredu 2x60 Gb 7200 rpm? ceprov en kolega k se ukvarja z video zadevami mi je reku ucer da ni vec tok razlike u raidu in navadnem, ker so ze tko dost hude zadeve... pa itak je videomontaza sekundarna zadeva zaenkrat...

_Mortal_ ::

naz78: Naj bi vn prišla 30 junija. A veš še kok bo to časa minil doklar bo pršla v SLO!
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

zdravcc ::

Ja ce narocis pri kaksnih uvoznikih stvari pridejo dokaj hitro.

nazz78: Brez problema lahko das not samo en xeon in najcenejsa plata za dual Xeona z stirimi sloti za RAMBUS je supermicro brez SCSI krmilnika(okoli 150000 sit) en Xeon 1800 sedaj stane okoli 70000 sit. Ta plata je dobra!
Sicer pa poglej na: http://www.compaq.com/products/workstat... , te postaje z novimi xeoni so dokaj poceni, presenetljivo poceni!
Mislim da Marand uvaza te postaje.

Tzar ::

Generalni uvozni za Matrox v Sloveniji:
Izid d.o.o., kartica bo jutri pri nas (za testiranje), v prodajo jo bomo pa skušal čimprej porint računamo da okrog 10. julija.
lp
Robi
Življenje je lepo!

nazz78 ::

a bo na zacetku mozno dobit OEM verzijo al bo sam retail? drgac sm ze biu pr mojmu kompdilerju in sm mu narocu da nej mi jo rezervira:)

kaj tocno pomen da kartica podpira openGL - kukr vem so pro kartice za 3d workstatione (quadro, oxygen,...) zasnovane na tej tehnologiji sam nekje more bit razlika, ne samo v ceni?

sm dal zdj predracun narest, dobim ga u sredo:
amd enoprocesorski
matrox parhelia
512 rama ddr 333
epox plata ne wem kera tocno (raid)
2 ibm diska 80Gb (ibm diski u akciji, je model reku da so gut sam 'mal glasni' - kaj to pomen:)

_Mortal_ ::

Ne IBM a si normalen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

bastadu ::

Ja res, če so ti podatki dragi, IBMa sploh ne....

nazz78 ::

hvala za opozorilo:)
kaj pa epox plate?

kuglvinkl ::

Epox je jako v redu, samo glej da bo na KT333, ker na KT266A niso upošteval ATX standarda in daljše karte ne grejo noter (spolh pa ne karte polne dolžine, Wildcat...). Kakšen AGP slot pa Matrox sploh zahteva? Namreč, ziher sem, da AGP Pro karte ne moreš stlačit v Epoxa, ki ti ga nudijo.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalo za CAD - kaj vzet (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
716176 (4272) cryptozaver
»

Athlon 64 (Opteron) mashina za Pro/Engineer Wildfire

Oddelek: Kaj kupiti
221724 (1450) lopov
»

Mod TI4 v quadro

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241480 (1199) Dr_M
»

Hardware mod fx5950 ultra

Oddelek: Navijanje
232511 (2062) lopov
»

ati vs. nvidia---pro sw opengl in 2d desktop kvaliteta slike

Oddelek: Strojna oprema
61053 (888) udarnik

Več podobnih tem