» »

Kuk pik ste imel letos?

Kuk pik ste imel letos?

R0K ::

Vsi osnovno šolarji in tudi tisti, ki ste to že dal skoz.

Kuk pik ste imel. Torej vse skupaj. Lohk pa poveste tut posebej za eksterce če hočte.

Jest sem mel bolj lame rezultat...vse skup okol 80pik...sam k sreč letos v Celju tehnična gimnazija ni imela omajitev. THANX GOD!

Pa vi?

DavidJ ::

nasa generacija (zdej bom naredu 3. letnik) je mela ibr lahke eksterce... testne sem pisu 40 ma in 38 slovnica, na uradnih je pa blo mal slabse, najbrz tut zato, ker ni blo omejitev. :)

tehniska gimnazija.. ojej, ce ze mores na lavo, ti svetujem, da gres na splosno, ker je odnos profesorjev na tehniski, hm, beden (isti prof. se obnasajo drugace(lepse) do dijakov splosne).

radi zajebavajo, kar posebej velja za posebneza iz kabineta fizikov, ki ima cez 90% tehnikov...
sicer se lahko po prvem letu se prepises na splosno ali obratno. razlike v programu so malo opazne; ma, slo, jezik1, jezik2 so enaki.

tole so besede iz ust mojega sosolca, ki se je prestavil na splosno, ker imajo vsi tehniki vedno (do sedaj je blo tak) 2. letnik popoldne.. shit, ha.

malo prej se resis bio, ke, zg, geo. filoz. v 4. nimas. fizike predelas v 4ih letih tolliko, kot na splosni v treh (tu imas 2. in 3. letnik po 3 ure na teden, na teh. po 2 cela 4 leta).

v 2. letniku bos izbral mehaniko, elektrotehniko ali racunalnistvo.

srecno. :)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

the_unborn ::

Pred 4mi leti sem imel 126 pik in nisem imel omejitve.
Mata 30, slova 32, ostalo uspeh.

Matek ::

Jaz sem mel 123 pik letos8-)
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Sergio ::

moja sestra mela 109.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Pat_MaGroin ::

Huh, pred davnimi leti, ene5-6 sem mel na mali maturi celih 154pik:-).
Matura je sla pa malce slabse:-)
lp

Sergio ::

no, ce ze govorimo o preteklosti - 158,5. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

trillian ::

preteklost. ko smo bili se brihtni in veljali za podmladek intelektualcev...
159,5....

love, trillian.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

borchi ::

ehm, letos 30, lani 32, predlani 40, predpredlani 20; a mi zna kdo napovedat kolk bom mel drugo leto? recimo pri stopnji značilnosti 0.05, da bom koker tok ziher ;-)
l'jga

Lunik ::

mja... predlani 162.5 :)

Simko ::

Pozabil. Verjetno zaradi tega, ker točno takraj ni blo omejitve na 'moji' gimnaziji. Takrat , le enkrat pred tem in nikoli več :)

Lahko se pa potrudim in preverim, samo ne sedaj.

b ::

Huh...jaz se ne spomnim tocne stevilke, ampak zdi se mi da sem imel cez 160.

Brez kaksnega pretegovanja.

Je pa to blo kar precej let nazaj...1994/95 ce se prav spomnim :-)

OTOH, pri maturi sem bil potem bistveno bolj racionalen (beri: 4. letnik
sem prespal, ker sem vedel na kateri faks grem in tudi za maturo si nisem
dovolil krajsat spanca - 21 pik :-)

lp,
Borut.

sketch ::

Ranjkega sedemindevetdesetega 163,5, lani pa 33. Bah... na koncu ugotoviš da so te pike ena velka bedarija in da je večina truda bila popolnoma nepotrebna.

lp
s.
Adapt and overcome.

jRk0 ::

Hm, leta 2000 sem mel 159 pik, na zalost nisem mel nobenega zlatega priznanja.

Slovenscina: 40pik
Matematika:39 pik - brezveze zasral in to celo dvakrat to eno piko:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Tloramus ::

V Sloveniji še živijo zdravi kmečki fantje (inu dekleta :P ).

Letos slovenščina 28, matematika 30, vseh 60 točk od uspeha, pa še 10 od zlatih priznanj, kar nanese 128.

0:) :D
Expirience is what you get, if you don't get what you want!

BaRtMaN ::

uf, kok je že to dolg nazaj...
slova 38 pik
+matka 39 pik
+uspeh
------------------
skupaj 156 pik :D

Enzo77 ::

tehniska gimnazij lava? ne hvala. ce bi se enkrat lahko izbiral, zihr nebi izbral te pof***** sole :|
With a license to gib :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Enzo77 ()

R0K ::

Ni gimnazija za vsacga. To je pa tut res.

Zdej je tak 50:50. Eni mi jo fulla hvaljo, da ni boljše eni pa grajajo ko kurc. Zdj pa nevem.

Ziga Dolhar ::

R0K: gimnazija je kul, če misliš jit naprej na univerzo. Jaz sem šel na ekonomsko ne-gimnazijo, bedak neumni, in bom zdej mogu še eno leto hodit na maturitetni tečaj. Fuj!. NO, je pa res, da bom zarad ekonomske predizobrazbe pr nemalo predmetih na univerzi imel rahlo prednost.

DavidJ ::

jst si sam povem, da se bos lepse imel na sposni kot na tehniski, na koncu pa je isti smorn - matura je priznana iz ene ali druge.

za studij pa rabis matematko kot sposobnost abstraktnega misljenja in tuja jezika. vse ostalo se lahko tam naucis.

tko ko 1. letnik gimnazije.. je 80% ponavljanje 8. razreda..
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

Trupl0 ::

4 leta nazaj 100,5 pike:D :D tako al tako ni blo omejitve:D ,
sm mel pa sošolca, ki je imel 145 al 148 pik pa je dobil v 1. letniku 6 popravnih, in je itaq dobil avtomata, zdej je pa natakar v enmu bifejčku v LJ:D , jst pa res da sm pol padu 2. letnik zarad mate:D , sm zdej v 4. letniku in matematiko imam od 3 do 4 brez učenja.:D
If you are going through Hell, keep going !

Tomi ::

Lava je kul, kot šola in kot tehniška gimnazija. Moj sosed ni popolnoma nobenega interesa pokazal, pa je vseeno imel samo 2 popravca. Tako da če se malo učiš, in panike.
Sicer pa, jaz sem imel davnege leta 1996 161,5 pik, ker sem imel še zlato Vegovo.
metrodusa.blogspot.com

JJ ::

Ped 4 leti sem mel 154 pik sam sem se pols šolo zajebu.
Sem šu u Gimnazijo Kočevje, zdaj pa jeb... ježa na maturi.

Zeberdee ::

em... nekaj ne razumem... ali so se za oš "spremenile" pike (168 ali kok ste pravil)???

Jaz mam v 2 letih trenutno 30 pik, eksterce pišem 52 (upam, glede na to da imam zahtevne šice), 10 točk od priznanj mam že zagotovljenih pa bom pršu na gimnazijo šk.loka

Tomi ::

Ja, prej je bilo 40+40 eksterni, pa 5+5+5+5 za štiri leta od uspeha, plus 10 točk od zlatega Vegovega ali Cankarjevega. Sedaj je za moje pojme bolje.
metrodusa.blogspot.com

R0K ::

Noja samo zdej ni samo Cankarja in Vegovega priznanja. Ampak še ce kup drugih. Za kemijo, zgodovino, angelščino, neboste verjel tut tekmovanje iz 'Mladih tehnikov', itd. k iti zlato prinese 5točk. Seveda jih lohk pa imaš samo 10 pol nakonc.

blue96 ::

iz praxe vam nekaj povem:
sistem je glup, tako kot vsi naši sistemi, je tudi šolski zelo glup, vsaj osnovnošolski (tega poznam zelo dobro).
primer1:
-učenec x se uči angleščino, katere znanja ima za oceno nekje med 4 in 5, vendar se prejšnja letani angleščine veliko učil, in jo je imel brez problemov 4. letos se je spravil "v roke" in se odločil, da bo imel angleščino 5, ker je tega sposoben, če se malo več uči. res jo je imel 5, učil se je malenkost več, a še vedno je to zneslo pred vsako kontrolko in spraševanjem tako enkrat na teden vsaj po eno uro. torej, če se je vsak teden angleščine učil 1 uro, in če je tednov v šolskem letu okrog 40, je to 40 ur. zaradi teh 40 ur, ima na koncu eno točko več.
-učenec y pa se angleščine ni nič učil in jo je imel na koncu 4. če primerjamo samo exterce iz maematike in končno oceno iz angleškega jezika: ta učenec y, je en ulomek okrajšal in za to dobil točko, ki je učenec x ni, ker ulomka ni okrajšal (površnost!). če izvzamemo ta okrajšan ulomek in končno oceno pri angleščini, je učenec x zapravil 40 ur za uspeh angleščine (5), učenec y pa je bil pozoren na finte pri matematiki, kar mu je vzelo 15 sekund časa (pozoren 2x je 30 sekund časa).
cena površnosti je skoraj 40 ur. in kar je še huje; če bi učenec x imel še en račun narobe zaradi površnosti, bi imel potemtakem -2 točki, oz. -1 v primerjavi z učencem y (ki je imel ang 4).
in če bi bil 2x pozoren, max 30 sekund, in se ne bi učil angleščine, kot se ni učenec y, bi namesto 40 ur za isto število točk (pri teh omenjenih primerih) porabil 39 ur, 59 minut in 30 sekund manj časa. izraženo v %: 0.4h (24 min) je 1%, 30 sekund je 1/48 od 24 min, in v primeru previdnosti (2x), bi učenec x porabil 1/48% časa od tistega, ki ga je porabil v primeru, ko ni bil previden in se je učil angleščino. pa še eno točko več bi imel, ker bi bil previden.
mogoče se vse skuapj sliši zelo nezanimivo in zakomplicirano, ampak tak je sistem. goljufat se pa tle ne da.
apa lep pozdrav!
.

DavidJ ::

jah jebes, oni, ki se je ucil za 5 je vzel v zakup, da lahko dela povrsne napake na ekstercih... a verjemi, da bolj ko bos znal, manj bo povrsnih in drugih napak.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zeberdee ::

Đuro se bo razpisal glede osnovno šolskega sistema: >:D

Naš šolski sistem sux. Učiteljica (v mojem primeru učiteljica matematike) po ocenah v prvi konferenci (pisni oceni 4 in 5) ti da ustno iz znakov + , -, 0, 0= 2. Ja prosim... To je kakor bi iz 5, 3, 3 in 1 zaključil 2... To je čista 3. Na začetku druge konference me ni. Najprej manjkam en teden zarad bolezni nato sem en teden v šoli, potem mam pa družinski dopust. Prvo uro ko pridem iz počitnic me ta učiteljica vpraša. Dobim čisti šus (pač nisem znal pravila). Naslednji dan NIMAMO matematike, vendar se z razredničarko zmeni, da me bo uprašala med razredno uro. Dobim šus. Torej imam zaradi pravila za kvadrat dvočlenika (kvadrat dvočlenika je enak kvadratu prvega člena, dvakratnemu produktu prvega in drugega člena ter kvadratu drugega člena) pravzaprav opomin. Toda naučil sem se in dobil ustno 5. Ni mi mogla dat opomina. V tretji konferenci sem vprašan pravila za vsa leta od 5. razreda naprej. Znam mi da 3! Češ da nisem bil težko vprašan. Sam sem znal vse!

Medtem ko moja sošolka dobi 4 oz. 5 zato ker ima menstruacijo in se ni mogla učiti. Punce imajo v OŠ tako prednost!

Krivic pa ni dovolj. Tisti, ki ste hodil na OŠ Stražišče poznate Vlahota (učitelj glasbe, pač zgleda in se obnaša ko peder). V celotnem letu nisem bil 1. uprašan, enkrat nisem zapel (oz. sem evropsko himno) vendar mi zaradi mojega obnašanja da MU... mene boli kurac sam mat teži...

tomaz255 ::

Jaz pa sem mel pred dvemi leti 154,5 točke. Samo sem se tak brezveze zajebaval, ker je bila omejitev za vpis takrat samo 136 točk.

sketch ::

MULC:

Tako pač je. Tudi v življenju je tako; ti lahko delaš kot nor (verjemi mi, 40 ur dela ni mišjega kakca vredna številka), pa ti nič ne pomaga če v ključnih trenutkih zatajiš (razgovor za službo, predstavitev projekta, prodajna pogodba...). In ljudi, ki niso sposobni opravljati nalog pod stresom - se državi ne splača šolat. Vem, da je kruto, ampak taka je resnica. Država ne rabi 30000 univerzitetnih diplomantov letno; rabi jih 3000. Ostali pa naj bodo delvci, prodajalke, kmetje - vsi nujno potrebni za preživetje družbe, kot jo poznamo.

Seveda da sistem ni popolnoma pravičen. Nikoli ni; vedno se najdejo geniji, ki so na dan ekstercev prehlajeni, ljudje ki imajo točno dvakrat zapored slab dan. Ampak taki so redki; in ponavadi se jim, če so dovolj motivirani, uspe prebit tja, kamor hočejo.
Adapt and overcome.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

Binji ::

3 leta nazaj 157 tock. Zgubu eno pr uspehu, 1 pr maturi iz slo, eno pr maturi iz ma:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vegova (LJ) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Šola
30141000 (1203) WizzardOfOZ
»

naprej za šolanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
13747784 (45266) Jan987
»

Rezultati splošne mature

Oddelek: Šola
456742 (6036) Umagaan
»

8klas ; berite! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
1016416 (4982) Macro
»

Izbira šole (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
528173 (7396) Klemenn

Več podobnih tem