» »

Rezultati splošne mature

Rezultati splošne mature

ZUM ::

Brez ovinkarjenja, kakšne rezultate ste dosegli pri posameznih predmetih na maturi. Ste zadovoljni, da ali ne? Po pričakovanjih? Se boste morebiti pritožili pri katerem predmetu oz. zaprosili za vpogled v izpitne pole?

(Js bom maturo delal šele prihodnje leto :) )

Odin ::

slo-2, sem mislo da bo 3.
mat-3, pricakovano
ang-3, pricakovano
zgo-4, sem mislo da bo 3
psi-2, :D sem mislo da bom fukno:D

Zelo zadovoljen, danes bo se naporen dan>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Odin ()

Binji ::

SLO 3
MAT 3 (4 leta kumej da sm spackal za 2)
NEM 3
ANG(+) 4 (grrr 5% zmanjkalo za 5)
FIZ 2 (aleluja)

17 pik pa se omejitve nimam:P
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Ziga Dolhar ::

sjk 3 - pričakovano 5 [od 8]
ang 6 - genau
mat 8 - pričakovano 4
soc 3 - pričakovano 5 [največje presenečenje mature :-)]
ekn 5 - genau

25 točk od pričakovanih 28 -- a še vedno 4 preveč, da bi bil dobre volje. Vendar menda letos kar dober rezultat za mat. tečaj na GimKR :).
https://dolhar.si/

Alex- ::

mat 3
slo 3
ang 6
gef 4
soc 2

= 18

Zdej ma pa zanima, kdaj bojo znane omejitve al so že? In kako za hudiča se une pike pol računa? Še zdej ne vem :8)

Nutcracker ::

Za izračun točk maš tukaj.

Sicer pa:
SLO - 6 (pričakovano) 76%
MAT - 8 (pričakoval 4 -> 3+1:D ) 88%
ANG - 6 (pričakoval 8;( ) 86%
ZGO - 4 (pričakovano) 75%
GEO - 4 (pričakovano) 84%
_________________________
skupaj: 28 točk

andper ::

Zelo sem zadovoljen, vse skupaj je več kot po pričakovanjih, najverjetneje sem sprejet na željeno fakulteto. Kaj naj še rečem.. danes je lep dan. :)

drejc ::

Neki vam polagam na srce...dejte se začet učit vsaj že januarja, drgac boste mel maj&junij cist u pizdi. Belive you me!

Ziga Dolhar ::

Nutcracker: kje si izvedel točne rezultate? Pri tistih mizah so nam talal samo obvestila in povabila :).
https://dolhar.si/

Nutcracker ::

Tam je bla še ena miza, kjer ti je ga. Miščevič povedala točne rezultate.

Ziga Dolhar ::

Ah, presneto. Se vidi, da sem bil po abecednem redu predaleč od tiste mize =).
https://dolhar.si/

DixieFlatline ::

23 pik, slova 4+1,mat 5,ang 4+2, nem 4, fiz 3...

for ::

20 pik

Gandalfar ::

18 pik

Binji ::

Mi smo poleg rezultatov dobili se listek s procenti
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

DavidJ ::

27. Niti ni blio tako slabo.

Matematika 8, angleščina 6, slovenščina 5 (4+1), zgodovina 4, sociologija 4.

Sem bil 500%, da bo sociologija 5. Se strinjam z Zigggo, da je bila največje presenečenje te mature. Nihče na naši šoli ni pisal 5. Mislim celo, da bi se pritožil (zmanjkalo mi je 2%), pa se mi ne zdi vredno, ker sem itak sprejet na fakulteto.

Razočaral pa me je sistem, po katerem se je ocenjevala matematika. Popolna bedarija.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Ziga Dolhar ::

davids-, kaj je bilo z matematiko? [Jaz nisem niti od daleč pričakoval 8 in mi ni jasno od kod ... Obstaja razlaga? :))]
https://dolhar.si/

DavidJ ::

Ne vem. Kriterij je bil zelo nizek na višji ravni; 85% za odlično. Pri sociologiji je bilo že 82% dovolj za 5.

Pri matematiki pa me je motil predvsem sistem nalog. Naloge so zahtevale le hitro in natančno računanje, ne pa matematičnega razmisleka. Nekaj si nametal skupi, izračunal in je to je bil rezultat. Bedarija. Da se temu reče višja raven, pa je absurd. Le zadnja naloga na poskusni poli matematike višje ravni je bila prava naloga, ki sodi na takšno polo. Tista z dokazom o deljivosti s število 37.

:)
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DavidJ ()

mescaline9 ::

SLO: 3+1
MAT: 6 (bemmumater:))
ANG: 8 (mamu ji prof. ki me je 4 leta j**** s 3)
KEM: 4 (katastrofa :D, glede na količino učenja perfekcija)
BIO: 5 (pričakovano)

Na faks sm pa tud sprejet, sm ziher:) Še kšn bruc na farmaciji tle gor naslednje leto?

Tomi ::

Ibn Saba: za bruce se mi zdi, da jih je nekaj potencialnih. Vem pa, da sta vsaj dva študenta, trenutna, na Slo-techu. Saj si verjetno ugotovil, katera>:D
metrodusa.blogspot.com

mescaline9 ::

Jp:)

Double_J ::

14 pik, večinoma 3 vse.:O

Samo neki je pa smešno, angla na višjem sem mel 65%(nism mogu vrjet, da tok mal?), pa je blo 2(zadostno) + 1 = 3. Kriterijev nisem šel gledat, ker bi tam 100% vidu da je za 3+1 66% al pa neki podobnga.:D

WildTHink ::

Kaj je matura vsak let lažja, da so taki dobri rezultati?
Vsaj men se tko zdi!:D
So... are you red or blue?

Double_J ::

Letos je blo slabš k lansk let.:\

Dusko ::

Ma jaz sem tudi bil maturant leta 2000 torej pred tremi leti in sem bil slabši od vas no moj rezultat je bil 17 pik.
Nasploh pa se mi zdi ,da so rezultati vsako leto boljši predvsem ,ker je vedno več literature,učetelji so boljše pripravljeni in navsezadnje že za vpis v srednjo šolo pri enih šolah rabiš vse možne točke pa še kakšno priznanje da sploh noter prideš.Torej oprostite izrazu obstajajo že prave tovarne robotkov :)
Slabši rezultati naj bi pa bili zaradi spremenjih pravil kdo lahko vse sodeluje saj so dovolili tudi nevem vse komu in pol pač so tisti malo pokvarli izgled.Tak je vsaj govoril včeraj en pri dnevniku.

Ziga Dolhar ::

Splošno maturo lahko sedaj opravljajo tudi tisti, ki ne opravijo maturitetnega tečaja, vendar so stari 21 let, vendar morajo plačati cca 20k sit.

Rezultat?

Splošna miselnost je "samo da pridem do mature, potem bom že naredil" -- večina tistih, ki so >21, mat. tečaja ne jemlje resno, saj ga ne potrebujejo ... Rezultat na maturi je temu ustrezen.

p.s.: velik del tistih, ki gredo na mat. tečaj, gre sem zaradi vpisa na tiste fakse, na katere se s poklicno maturo ne da priti -- eko [lj], pravo, zdravstvena ... Protislovje? ;)

p.s.: še to -- profesorjem se za večino učencev mat. tečaja jebe... in iz letošnjih izkušenj bi težko rekel, da jim zamerim. Sam bi bil veliko bolj vesel, če bi namesto mat. tečaja delal kar lepo 4. letnik gimnazije, saj je režim in odnos [učencev] popolnoma drugačen.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

fm13 ::

A mi lahko eden na hitro razloži tale maturitetni sistem? Kaj se upošteva pri vpisu na faks (točke na maturi in/ali uspeh v šoli)? Je kje kakšen seznam faksov in točk, ki jih potrebuješ zanj?

V mojih srednješolskih časih smo imeli za faks z omejitvijo sprejemne izpite...

Roadkill ::

slova 4+1
mta 3
angla 5
ekonomija 4
fizka 4
=========
21
Fino :)
Mal me mta jezi, ker znam več :)
Pa pr ekonomiji sem pričakvou 5. :)
Pa mal mi je žou, da nism šu anglo na višji nivo... :)

Alex- ::

Oki zdej mi pa neki ni jasn kako mate eni
SLO 3+1
in še kr ene drzge plus pike?
Jest sm pisu 3 in nobene plus pike. Say what? In predvidevam da jo ma gimnazija tut na višjem nivoju :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Tomi ::

Na višjem nivoju in pri slovenskem jeziku se plus točke dobivajo glede na to, kako "znotraj ocene" si. Tisti, ki je blizu dvojke, dobi 3+0. Kdor je dlje, pa 3+1. Tako tudi z višjimi ocenami, kjer je možno 5+2, če si blizu štirke.
metrodusa.blogspot.com

Alex- ::

Jao...
Če bi kdo kej povedu to bi blo tut dobr ane. Ja moja trojka je bl švoh : / sm jest sm skos mislu, da je 3 avtomatsko +1. Anyhows...
Kdaj bodo fakultete objavile meje za vpis?

Mnja
Pa tomi prekumurje sm omenu k sm slišal da tm pa pa tut še kje drugod višji nivo za slovenščino ni samoumeven ampak lahka izbereš če ga hočeš.

asPeteR ::

Dusko: Ne vem, ce to drzi. Letosnja generacija je bila mnogo slabsa od lanske. Npr. samo 190 znatih maturantov(lani 262), potem 88% uspeh.(menda ne prevec dobro).

Kakorkoli, pomoje je folk skoz bolj len in se ucijo le toliko, da "pridejo skozi" pri maturi. Ceprav sodec po telih rezultatih na forumu ni tako. Pac ST.:) V splosnem pa to pomoje kr velja.
http://blog.stegnar.com

Roadkill ::

Jah men se še vsen zdi (kokrkol klišejevsko se to sliš), da je bila letošnja matura veliko težja od lanske. Sploh angleščina in slovenščina.

Lih prej sva pa z matko ugotavljala, da je od 12ih "ultra" zlatih (34 pik) le en ljubljančan. :)
Bojo kje objavljene povprečja točk za posamezne šole?

Nutcracker ::

Tomi: Ta tvoja teorija velja samo za slovenščino, medtem ko pri ostalih predmetih na višjem nivoju tega ni. Tako je pri matematiki, angleščini, ... na višjem nivoju 5 avtomatsko +3, ne glede v katerem razponu petice si.

DavidJ ::

Lanske slovenščoine nisem videl, angleščina in matematika pa sta bili težji. No, za višjo raven govorim. Osnovni na matematiki je bil letos in lani otročje lahek.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Tomi ::

Nutcracker: možno, da je res. Ker od moje mature je že kar precej časa, toliko, da sem že celo pozabil, kako sem se pred par leti v teh dneh presekiral zaradi "neuspeha" (beri: 28 točk, želel sem pa 30).

Alex: a si prepričan, da ne gre za narodno skupnost, ki ne opravlja mature iz slovenščine kot maternega jezika, ampak ga lahko izbere kot tuji jezik, posledično pa tudi izbere nivo?
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Tobias Beecher ::

25/28 8-O
Pričakoval pa sem seveda manj, točneje 22 točk.

Pa lep dan vam želim!:D

m_g ::

18 pik
pričakoval 15, 16 pik
lp

Nutcracker ::

Mam dve vprašanji. Ali kdo ve, koliko je kaj uspeha pri pritožbah na oceno na maturi. Pa čist off topic. Zdej ko sem zvedel rezultate mature, sem šel še enkrat točno izračunat kolk mam točk za pravno fakulteto. Ker pa nisem bil siguren, kakšen sistem ima pravna sem šel na www.vpis.uni-lj.si pa pogledal v razpis, kjer piše, da upoštevajo 60% uspeh na maturi, pa 40% uspeh v 3. in 4. letniku. A to velja že letos, saj je v prejšnjih razpisih pisalo, da upoštevajo 60% maturo, 20% 3. in 4. letnik ter 20% uspeh pri ang., mat. in slo. na maturi.

Roadkill ::

Nutcracker.. ja, tak režim je le pri slovenščini, medtem ko je drugje možno število točk 1, 2, 3+1, 4+2, 5+3.

mathjazz ::

Suma sumarum:

Slovenščina: 4+2 = 6 (76%)
Matematika: 5+3 = 8 (99%)
Angleščina: 4+2 = 6 (87%)
Fizika: 5 (90%)
Zgodovina: 4 (76%)
====================
Skupaj: 29

Zadovoljen, ker nimam omejitve in nezadovoljen, ker sem bil pri angleščini tako malo prekratek, da bi šel do Drnovška. No ja, niti me ne privlači preveč 8-O
www.getfirefox.com

Nutcracker ::

Objavljeni so že minimumi.

njok ::

Mamu profom, ki so celo leto tezili, kako se je treba za maturo ucit. 2 dni prej je cist zadost. :D

SLJ 3
MAT 6
ANG 4
RAČ4
FIZ 4

Skupaj 21

Ne prevec zadovoljen, malo razocaran nad slovenscino in anglescino, presenecen nad racunalnistvom. :)

Za fax na pi problema, ker so vzeli prve prijave (FRI).

IR Babun ::

ANG 5 (mi je žal k nism šu na višjega, čeprov mi jo prfoksa skos težila naj grem)
MAT 4
SLO 3
FIZ 3
RAČ 5 (in to samo s 73%, tok mal pa zato k so idioti prfoksi tri naloge zafušal, k bi jih zih znal)

Skupaj: 20 pik
Zelo zadovoljen, če gledam da sem šel samo da nardim z dve in angle in rača tud pogledov nism.:D
SCREW THE GOVERNMENT

njok ::

Ja, tiste tri naloge so bile prau idiotske. Za računalništvo se tudi jaz nisem nič učil, ampak zato, ker nisem imel od kje. :) Baje bodo učbeniki začeli nastajati šele letos.

Umagaan ::

Sl: 6
MA: 8
AN:8
NEM: 5
SOC: 5
----------
skupaj: 32:D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Maturutetni tečaj

Oddelek: Šola
153228 (2859) trancer01
»

izbirni predmeti za maturo

Oddelek: Šola
297582 (6261) asitar
»

Matura 03-04 (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
846383 (4715) BaRtMaN
»

Rezultati mature

Oddelek: Šola
191515 (1110) Tzar
»

Vprašanje za študente FRI

Oddelek: Šola
353087 (2381) Zzzzzzz

Več podobnih tem