» »

problem pa ne vem v čem

problem pa ne vem v čem

ANGEL_B ::

Torej pred kratkim sem kupil računalnik in torkat sem se odločil da ga kupim po komponentah in to vsako komponento tam kjer se jo je najceneje dobilo.

Sedaj pa imam problem.
Zadevo sem sestavil, jo prižgal in na začetku se vse lepo vklopi, grem v bios, potem pa malo gledam v biosu in nič se nisem spremenil... ko se računalnik nenadoma resetira.
Grem še enkrat v bios, grem gledat temperature prcesorja, matične... vse je okoli 35 stopinj, tudi tak se mi nič ni zdelo vroče na dotik pozneje ko sem računalnik ugasnil...
No in tudi tikrat ko sem gledal v biosu stvari, mi resetira računalnik.
Probam še tretjič in v biosu nastavim da mi ob kakšnem pregrevanju javi oz resetira zadevo, ker so te stvari bile izklopljenje in ko gocem shranit mi spet resetira racunalnik. In nasledjic ko se je vklopil je samo se piskalo vseskupaj in vec nic ne dela.

Ve kdo kaj je krivo? Katera komponeta je zatajila?
Sam sumim maticno, samo nisem siguren in noro je ker ne morem preverit, da bi vedel kaj morem zamenjat oz. kaj morem nazaj poslat.

Strokovnjaki prosim pomagajte.

ANGEL_B ::

Aja komponente so takšne:
maticna Gigabyte GA-P31-DS3L, Socket 775
intel core 2 duo e6600
2x 1gb 800mhz goodram
napajalnik LC 5550 500W
geforce 9700gt (od kolega)
disk je en stari ide disk ki ga mam od prej

Urc ::

Mogoče je problem v prenizki začetni voltaži na ramih. Sposodi si ene druge rame in nastavi voltažo za ram 2.0 V. Lahko tudi probaš zbootat s temi rami (probaj samo z eno palčko - najprej eno pol z drugo lih toliko da spremeniš V).

ANGEL_B ::

Kolko pa je normalna voltaza za rame?
Nisem nikoli spreminjal teh zadev na nobenem racunalniku.

Aja, pa nazadnje se racunalnik sploh vec nih tel prizgat, tak da tak nisem vec v bios prisel da bi lahko karkoli spreminjal.

Sicer pa ni tak da bios bi mogu normalno delat da bi lahko sploh kaj spreminjal? Ker meni pa ze v biosu ne zdrzi dolgo in je kr sam resetiral.

Urc ::

Na ramih ti piše koliko je minimalna voltaža za rame. Nekatere plate s prvimi biosi dajo ramu samu 1.8 V. Določeni modeli Goodram 2x1 gb so imel D9GMH čipe, če se ne motim, kateri rabijo več kot 1.8 V. Saj ni treba bit v biosu več kot par sekund za tole spremenit :)

ANGEL_B ::

hm nikjer ne vidim da bi pisalo to pri meni
mam pa model GR800D264L5/1G

http://www.goodram.com/pub/File/Datashe...

tukaj pise da na 1.8 delajo


sicer pa nazadnje racunalnik vec niti v bios ni sel, tak da tak ne morem nic nardit
zdaj pa rajsi nisem vec prizigal, da nebi kaj zjebal dokler ne vem pri cem sem

Urc ::

Poskusi zagnat računalnik samo z eno palčko. Če se ne bo, daj z drugo. Nimaš kaj zjebat...

ANGEL_B ::

ok, bom probal, samo na strani proizvajalca tak pise da na 1.8V dela, tak da to ocitno ni problem

kaj pa procesor, mislis da bi lahko bil rpocesor kriv?
mogoce tam ni avtomatsko kaj prav nastavljeno?

al pa da je kriv napajalnik?

graficna pa je dokaj sigurno vredu ker jo je pred tem uporabljal kolega v svojem racunalniku in mi jo je potem dal

vinkl25 ::

Probaj to z ramami tak kot Urc pravi,če bo isto kot prej pa probaj te komponente na kakšni drugi plati.Jaz sem ne dolgo nazaj isti problem pa je bila kriva plata.

roba87 ::

Preveri če si vse lepo namestil na plato, predvsem procesor pa kable za power ( še dodatni 4-pin konektor na matično in pa v grafično če ma vhod)...

ANGEL_B ::

Iz maticne sem vzel baterijo in jo nato dal nazaj, tak da sem resetiral bios. Potem pa je stvar vredu delala oz. je bila stabilna v biosu.
Potem do danes nisem nic delal, nato pa sem dal v masino se en disk in dvd enoto in se je v biosu spet isto zgodilo.
Tak da sem zacel malo sumit napajalnik.
Potem sem se parkrat odklopil enote in nazaj priklopil in potem je nekak samo od sebe delalo.
In zdaj sem winse instaliral in kljub mojemu strahu med instalacijo ni kresnil racunalnik.
In zdaj zadeva laufa. Samo me je vseeno se malo strah kaj je to blo in ali je zared odpravljeno.

Kaj bi torej vi naredili na mojem mestu?
Jaz mislim zaenkrat pustit stvar in opazovat. Al kaj bi mi vi svetovali?

Aja, pa to zdaj ze z novega racunalnika pisem :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ANGEL_B ()

vinkl25 ::

Ja pusti tako pa boš videl kaj bo,če bo vse vredu.Če pa se bo spet ponovilo probaj z drugim napajalnikom pa z drugim diskom.

ANGEL_B ::

Ok, stvar se ni izboljsala.
Obcasno mi samo od sebe resetira racunalnik, ali pa ugasne...

Zadnjic ko mi ga je ugasnilo sem malo zamigal graficno z maticno plosco in se je sam prizgal. Tak da po malem sumim da je ena od teh dveh komponent kriva. Kot da zgublja nek stik al nekaj.
Zato se mi tudi zdi da ko sme takrat vzel ven baterijo od biosa, je dejansko stvar boljse delovala samo ker sem ocitno fizicno tam nekaj delal.

Aja, pa ko mi resetira racunalnik se za sekundico pokaze ful cudna slika, kot neka razmazana slika tistega kar je bilo prej na enkranu.

Ima kdo kako idejo kaj tocno bi blo krivo?
v postev prideta maticna, napajalnik in mogoce graficna kartica, samo graficno karticno je pred tem mel v racunalniku kolega in mu je delala (ceprav mel jo je v SLI povezano)

dajte malo idej kaj bi lahko blo in kako ugotovit
ker problem je da drugih komponent nimam da bi lahko posamezno menjaval in ugotavljal kaj je krivo

vinkl25 ::

Možno da je kaj z grafično narobe probaj z novimi gonilnik pa za matično ploščo tudi posodobi gonilnike.Če imaš možnost probaj z drugo grafično kartico.

blackbfm ::

Gonilniki nimajo veze. Če je grafa delala pri kolegu potem je verjetno problem kje drugje. Hm, kakšna je pa bila kej embalaža od plate oz. napajalca ko si odpiru? Mogoče je blo že kej vrnjen?

ANGEL_B ::

Ja, kupil sem neke variante brez embalaže in so bile zato ceneje. Ohišje z napajalnikom in plata. Samo načeloma bi morale delat oz. imajo garancijo.
Ne vem pa zdaj katera od teh dveh zadev je zatajila.

Pri grafični pa je tak. Kolega je imael dve grafični povezani z SLI in ta je bila sekundarna. Tak da tudi obstaja manjša možnost da grafična malo nagaja, pa se pri njemu to ni opazilo, ker je bila pač sekundarna.
Driverji od grafične pa sigurno niso krivi, ker računalnik je resetiralo tudi v biosu, kjer driverji še nimajo nobene vloge.

blackbfm ::

Če bi bla grafa fuč tut v SLI ne bi delala v redu. Pa nesi k kolegu komp in daj njegov napajalnik not tok da probaš:P

TOP ::

Ja probaj drug napajalnik,drgač pa tale Gigabyte je en šrot od plat.

ANGEL_B ::

Napajalnika žal drugega nisem mogu dobit, sem pa dobil drugo grafino in se pri njej pojalvja enaka napaka, torej lahko izklučim da je problem v grafični.

paljer ::

Kaj pa, če bi poskusil vse voltaže nekoliko dvigniti? Sam imam isto plato in mi e5200 brez težav dela na 3.6 Ghz in rami na 960 Mhz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neuspelo navijanje Intel core 2 quad 9550 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
7111053 (9503) Domobrancek
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354867 (2995) Riff
»

Računalnik se kar naenkrat ne zažene več, ni slike, lucka na ekranu utripa - pomoc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
2410082 (7865) Tac20
»

razlike v voltaži... (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764383 (3247) Pyr0Beast
»

Zagon računalnika, ekran se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4312073 (11460) k0lar

Več podobnih tem