» »

Računalnik se kar naenkrat ne zažene več, ni slike, lucka na ekranu utripa - pomoc!

Računalnik se kar naenkrat ne zažene več, ni slike, lucka na ekranu utripa - pomoc!

Tac20 ::

Imam racunalnik z naslednjo konfiguracijo

Intel E6320, 2x320GB seagate barakuda, napajalnik thermaltake toughpower 600 W, ballistix tracer 2x1GB kit in asus P5KC plato.

Danes sem računalnik od jutra normalno uporabljal, nato sem ga ponovno zagnal, sedaj pa se noce zagnati vec. Ko prizgem power tipko, se racunalnik prizge, ne pokaze se nobena slika, lucka na monitorju samo utripa, ekran je crn, skratka racunalnik se sploh ne zazene ker mi tudi miska (razer diamondback) se ne prizge (tista rdeca dioda).
To se je zgodilo cisto iz lepega in mi ni jasno kaj bi lahko bilo, racunalnik je bil malo navit, vendar je delalo BP dva mesca.
Resetiral sem bios vendar nic ne pomaga, iztaknil graficno kartico in jo vtaknil nazat, vendar tudi ni ucinka.
Katero komponentno bi lahko osumil kot glavnega krivca, napajalnik? Mogoce disk?
Podobna stvar se mi je enkrat ze naredila, vendar je takrat potem nekako delovalo, vendar se ne spomnim vec kako in zakaj.

Po kaksnem sistemu nej testiram komponente da ugotovim kaj bi lahko bilo narobe...

Hvala lepa za odgovore

TOP ::

Znemi ven baterijo pa probaj.Če ne jaz bi reku,da je ram.Odklopi vse stran samo grafo pusti in ram .Odklopi dvd in disk

Tac20 ::

Baterijo sm ze vzel ven in naredil tisti clear cmos al kaj je ze:)

TOP ::

Pa se vrtijo venti

Tac20 ::

Vse se vrti, na videz stvar izgleda tako kot mora, tudi lucke na ramih se prizgejo, lucka na plati gori normalno vse zgleda kot da bo ok, vendar se ne pokaze slika in lucka v miski se ne prizge, recimo zunanji USB disk se pa zazene itd. sedaj sem storil ze naslednje:

Prestavil rame v druge slote - isto
Odklopil graficno - isto
izklopil diske - isto
izklopil dvd pečko - isto

Kompjuter tudi ko ga prizgem se vse zazene in potem ugasne in nato spet prizge nato pa dela, najbolj sumljiv se mi res zdi napajalnik, lahko pa je tudi maticna, upam da ne. Napajalnik bom se stestiral pri sosedu samo da pride domov iz sluzbe:)

Skratka sumim plato ali napajalnik, opcija so tudi rami, ostalo mislm da bi moralo delati...

Se kaksen nasvet?

PacificBlue ::

Hm, zanimivo...mam isti problem glej moj post..
mam enako matično kot ti..sem tudi vse poskušal od clear cmosa do tega da sem comp čist rastavil in ponovno sestavil..testiral sem rame in grafično,napajalnik..vse deluje ok..tk da preostane mi še sam proc in matična..to bom testiral jutri..res čudno..

TOP ::

Sem videl tud že isti problem ,sam če ni nič drugo potem je pa plata šla sam čudno.

PacificBlue ::

@Bayte
bi prosim lahk poročal će boš odkril vzrok..me zanima,da ni problem v matični-mislim kaka serijska napaka al kaj..:\ :\ mislim da vem al vzamem pol drugo plato...tnx

Tac20 ::

Evo smo stestirali, fuč je ena palčka rama od 2GB seta, smo vse moznosti stestirali, če bi slučajno bli sloti, vendar niso, zanič je ena palčka rama, v pon. gre v reklamacijo..:)

PacificBlue ::

Hvala..sem si že odahnil:D

Tac20 ::

Prekmalu si si oddahnil:)

Danes sem želel nesti rame na servis pa sm za foro vtaknil še enkrat not ram in računalnik se je bootal normalno. Zaženem OCCT in stvar dela BP 55 minut. Resetiram računalnik, slika spet utripa, pritnsm reset, kompjuter se normalno boota. Ugasnem še enkrat zamenjam rama v druge slote, OCCT crashne, ortohos tudi javi napako. Sedaj sem prepričan da ima pač sama plata neke tezave s temi rami, ni drugega, sedaj pa moram zamenjata ali pa sprejet te asusove anomalije...

Bom v nadalnjem še testiral z menjavanjem slotov pa poročam.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

Tac20 ::

Še to

Ima kdo gigabytovo plato s P35 čipovjem in crucial tracer rami? Kakšne težave?

Tac20 ::

test ramov

dons sm se mal igral s preštekavanjem slotov in različnimi kombinaciji in tole so rezultati (graficno:D)

Skratka racunalnik se je spet zacel odzivat isto, skratka ne boota, glede slotov pa vidite na sliki kako je. Zanimivo da ko pozicinionirana v dual channel slotih da ekran samo utripa in se slika niti ne pokaze, ko pa sta noter obadva pa se slika pokaze, vendar ostane pri začetnem screenu, prav tako ne moram v bios ne nič. Za foro bom dal na sprobo še kolegu ta 2GB kit daj jih spusti čez par urni orthos pa bomo videli...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

kitarist ::

Jaz pa imam sledeč problem. Ko vklopim računalnik, se prižge samo power lučka, ventilatorji pa ne laufajo konstantno, ampak se skozi zaganjajo. Ne zaženejo se niti diski. Odstrannil sem cisto vse komponente, pa vseeno de dela. Nato sem odstranil procesor in kista se zalaufa normalno. Torej ni napajalnik, saj se zažene kompletna konfiguracija brez cpuja. Zdaj pa ne vem, ali je kriv cpu, ali pa matična plošča. Problem je v tem, ker nimam kje probat procesorja, saj imam samo en računalnik. Vseeno se bolj nagibam k temu, da je kriv procesor. Sicer imam namen nesti maticno in cpu v trgovino, kjer sem ju kupil, pa naj se oni zajebavajo, vendar ne vem, kako dolgo bom čakal; pa še v Avstriji je to.

Kaj pa vi mislite da je crknilo?

BALAST ::

Napajalnik je šel, skoraj zagotovo. Ponavadi gre ena faza fuč, ostale pa delujejo normalno.

Če poznaš koga ki se spozna na štrom, preverita vse 12v, 5v, 3.3v. linije. Navodila.

Vso srečo!

kitarist ::

Bom probal z drugim napajalnikom. Čeprav mislim, da ni napajalnik, ker se brez procesorja računalnik zažene normalno. Hvala za pomoč

kitarist ::

Ni napajlnik. Sicer sem probal s 300W, ampak nima veze, ker sem odklopil vse diske in graficno.

kitarist ::

Danes sem premeril napajalnik s pomocjo linka iz 2 postov nazaj. Zanima me, ali mora biti npr. tocno ali vec voltaze na dolocenih pinih ? Na vecini pinov imam npr 3.4V (3.3V pise v navodilih), 5.1V (5V), nekje pa imam namesto -12V, -11.8V. Drugace nekih vecjih odstopanj kot +- 0.1V, 0.2V ni nikjer.

edit: Sem ze nasel odgovor (odstopanje je lahko 5% od dolocene voltaze). Torej napajalnik definitivno ni kriv. Hvala za link in Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kitarist ()

Duhec ::

Naredi še Clear Cmosa na tvoji neznani plati z neznanim cpujem.

energetik ::

Bom probal z drugim napajalnikom. Čeprav mislim, da ni napajalnik, ker se brez procesorja računalnik zažene normalno. Hvala za pomoč
Hm, zanimivo, da ti lahko zaženeš računalo kar brez procesorja... 8-O:D

kitarist ::

Plata je Asus P5B, cpu pa core 2 duo e4300

No, prej sem nasel en napihnjen kondenzator, tako da nesem plato nazaj, ker je se v garanciji.

P.s.: jaz znam vklopit racunalnik brez cpuja...nisem pa rekel, da se mi brez cpuja prikaze slika na ekranu, in pridem celo v OS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kitarist ()

fosil ::

P.s.: jaz znam vklopit racunalnik brez cpuja...nisem pa rekel, da se mi brez cpuja prikaze slika na ekranu, in pridem celo v OS.

Kakšna pa ti potem definiraš zagon računalnika?
Tako je!

kitarist ::

P.s.: jaz znam vklopit racunalnik brez cpuja...nisem pa rekel, da se mi brez cpuja prikaze slika na ekranu, in pridem celo v OS.

Kakšna pa ti potem definiraš zagon računalnika?


Ti ne stekas razlike med zagonom sistema (boot upom) in pa zagonom racunalnika. Za mene je zagon, ko napajalnik pozene strom v ostali hardware in se ta vklopi (v mojem primer samo ventilatorji, ce bi mel priklopljene diske, se zazenejo tudi diski). Pa neboma zaj debatirala o definiciji vklopa, ker mam drugi problem in pa topic teme ni "definicija zagona racunalnika". Za take pogovore obstajajo privat sporocila.

denci ::

Ker ste ravno govorili o problemu z rami, sam sem imel enak problem z eno ram ploščico, s katero koli kombinacijo ene ploščice rama računalnik ni delal oz. je zmrzoval, če sem že slučajno uspel priti v windows.
Ram je bil s hladilnim rebrom in zanimivo , da če sem močno z roko pritisnil na sredini ram ploščice je računalnik delal, ko sem spustil je zmrznil že v biosu.....res zanimivo.
Očitno so danes ti mikro spoji zelo občutljivi n temperaturo, kajti ram je v matični plošći dokaj blizu procesorja in po moje bil vzrok v tem.

Tac20 ::

Uu tale je pa bla potegnjene iz naftalina :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestavljen računalnik - ni slike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12323952 (22276) mihibo5
»

Sestavljanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
689445 (7907) Helena123
»

Ali matična plošča deluje tudi brez procesorja?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91099 (901) amigo_no1
»

Racunalnik se ugasne po 10s

Oddelek: Pomoč in nasveti
391536 (1085) amigo_no1
»

preventiva, rac. brez cpu ? ne dela !

Oddelek: Strojna oprema
201289 (1001) Tilen

Več podobnih tem