» »

Apple predstavil iPhoneOS 3.0

Apple predstavil iPhoneOS 3.0

Slashdot - Apple je sinoči le obelodanil novo verzijo operacijskega sistema za svoj iPhone. Natančen zapisnik celotnega dogodka v Cupertinu imajo na MacWorld, mi pa si poglejmo bistveno. Namreč, kaj je Apple novega dodal v tretjo verzijo sistema za iPhone.

Funkcija kopiraj-izreži-prilepi je končno dostopna v vseh aplikacijah, kar bo gotovo olajšalo rokovanje z napravo. Vgradili so še iskanje po celotni vsebini iPhona, ležečo tipkovnico (landscape keyboard), podporo za MMS in glasovne opomnike (voice memo). Razvijalci bodo veseli zmožnosti nakupovanja v aplikacijah, kar bo prišlo prav za razne plačljive nadgradnje, razširitve in podobno, povezljivosti s soležniki (peer-to-peer) prek Bluetootha ter dostopa do strojne opreme prek dock priključka in Bluetootha. Razvijalska beta je izšla zdaj, končni uporabniki pa bodo prejeli novo verzijo poleti - lastniki telefonov 3G brezplačno, za iPod Touch pa bo stala 10 dolarjev.

49 komentarjev

BigWhale ::

MMS? Ja kaj hudica pa nucate to?!!? :>

Rauby ::

Super. Sedaj pa že skoraj ni stvari, ki bi jo pogrešal na svojem iPhonu (čeprav se je večino stvari, ki so jih predtavili lahko dobil iz drugih ne-apple virou). :D :D

BigFoot ::

$10 naj dam za to? Pa ko jih jebe.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

myha ::

MMS samo za 3G iphone in samo v 3G omrezju???? HW ni kompatibilen... A se hecajo al kaj?

Prospekt ::

COPY+PASTE po dveh letih? Pa to imajo 100% same genije v Applu.

$%&/() ::

... lastniki telefonov 3G brezplačno, za iPod Touch pa bo stala 10 dolarjev.

Kaj pa 2G iPhone?

c00L3r ::

GPS turn-by-turn navigacija bo v 3.0? Saj bo počasi ta iPhone postal to, kar bi moral biti.

techfreak :) ::

Lastniki 2G iPhonov boste pač morali počakati na shekano verzijo ... posebej za vas.

Rauby ::

Lastniki 2G iPhonov boste pač morali počakati na shekano verzijo ... posebej za vas.

Druga nam tako ne ostane :D

Perza ::

Jason Chen:

Q: Josh Quittner, Time: Why did it take so long so get Cut and Paste into the iPhone?
A: There’s a user interface you need to design, security issues, and “there’s a lot of pieces you need to worry about instead of getting osmething that doesn’t work right.”

roli ::

Lepo! Par lepih dodatkov, ki sicer niso nujno potrebni vendar pa dobrodošli. Bi mi bilo pa všeč če bi končno omogočili bluetooth v Ipod Touch 2G (da ga uporabiš za povezavo na net preko mobitela). Pa tudi ni mi jasno zakaj bi stvar morali plačati 10EUR, lastniki iphone 3G pa ne. Sicer mi je tako plačilo nekako jasno samo ni mi jasna diskriminacija uporabnikov, ki imajo ipode.
http://www.r00li.com

PNG ::

Sicer mi je tako plačilo nekako jasno


V to pa res lahko prepričaš samo apple uporabnike, pa nikogar drugega.

techfreak :) ::

iPhone je dražji od iPoda ... in pri vsakem iPhonu dobiš trenutno in naslednjo verzijo OSa.

simnov ::

a so glupi zato ker imam 2g ne bom imel mms. in

Dr_M ::

Waw, ta stroj dobiva funkcije, ki jih ima vsak telefon za 100€ v prosti prodaji. >:D
No, naslednji iPhone bo pa mogoce ze skoraj uporaben. Tako strojno, kot programsko.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DJ_MaRviN ::

a so glupi zato ker imam 2g ne bom imel mms. in


sej si kupu telefon brez MMS, zdej bi ga pa rad kr meu :)
God loves us all but I am his favourite !

Zarathustra ::

Waw, ta stroj dobiva funkcije, ki jih ima vsak telefon za 100€ v prosti prodaji. >:D
No, naslednji iPhone bo pa mogoce ze skoraj uporaben. Tako strojno, kot programsko.


iPhone vsaj dobiva funkcije, ki jih ima vsak telefon za 100€, vsak telefon, ki stane 100€ pa ne dobiva funkcij, ki jih ima iPhone...

darkolord ::

Seveda, ker jih že majo

CoolBits ::

O res bi rad videl in imel telefon za 100€, ki ima vsaj wireless pa celoten brskalnik za po netu (ne mobilno verzijo), da niti ne govorim o velikem zaslonu na dotik in ostalem...

Dr_M ::

iPhone vsaj dobiva funkcije, ki jih ima vsak telefon za 100€, vsak telefon, ki stane 100€ pa ne dobiva funkcij, ki jih ima iPhone...


Vsak telefon v enakem cenovnem razredu kot iphone vse to ima. In se mnogo vec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

blackbfm ::

Mnogo več kiča. Pa plastik fantastik ohišje:)

Bor H ::

Iz katerega materiala je pa iphone 3G? (btw, ponavad branm iphone)

FastWIND ::

iPhone vsaj dobiva funkcije, ki jih ima vsak telefon za 100€, vsak telefon, ki stane 100€ pa ne dobiva funkcij, ki jih ima iPhone...


Vsak telefon v enakem cenovnem razredu kot iphone vse to ima. In se mnogo vec.


Nimajo iPhoneOS vmesnika, kakor ne morejo pc ji imet OS Xa in to je tudi ena izmed glavnih prednosti Appla.

Dr_M ::

Nimajo iPhoneOS vmesnika, kakor ne morejo pc ji imet OS Xa in to je tudi ena izmed glavnih prednosti Appla.


To je kvecjemu prednost, da nimajo mac OS X :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

FastWIND ::

Nimajo iPhoneOS vmesnika, kakor ne morejo pc ji imet OS Xa in to je tudi ena izmed glavnih prednosti Appla.


To je kvecjemu prednost, da nimajo mac OS X :)


Za tiste, ki poznajo samo žgance.:D

Je pa že potrebno še kaj drugega poskusit, da lahko pišeš, govoriš o tem.:D

squngy ::

kakor ne morejo pc ji imet OS Xa

MACi so PCji in ker imajo MACi OS-x, sledi, da imajo PCji OS-x.
in OS-x je skoraj edina prednost (za tiste, ki jim paše) MACov. (ostalo je še dizajn in celovitost, podpora...)

btw raje imam win mobile kot iphonov OS

roli ::

Zakaj bi plačal Applu za iPhone OS? Glede na to da ga pri mojem HPju z windows mobile ne morem nadgraditi iz 6.0 na kaj novejšega (ker HP pač ne ponudi stvari) je bolje dati Applu 10 dolarjev pa imeti najnovejši sistem kot pa da najnovejšega sistema (ki ga je stvar vsekakor zmožna poganjati) ne morem imeti.

Potem smo pa tu že pri "funkijah" ki jih imajo nekateri mobilniki. Saj marsikaj je uporabno samo večino teh funkcij je tam bolj tako, da tam so. Morda nima katere stvari ampak celovit sistem razširjanja aplikacij, čudovit in enoten vmesnik, odličen internetni brskalnik... so stvari, ki odtehtajo večino pomankljivosti. In nekaj takega kar ima trenutno Apple (ali pa še bolje) bo verjetno Palmov Pre.
http://www.r00li.com

darkolord ::

(ostalo je še dizajn in celovitost, podpora...)
podpora? :)):))

darkolord ::

Glede na to da ga pri mojem HPju z windows mobile ne morem nadgraditi iz 6.0 na kaj novejšega (ker HP pač ne ponudi stvari) je bolje dati Applu 10 dolarjev pa imeti najnovejši sistem kot pa da najnovejšega sistema (ki ga je stvar vsekakor zmožna poganjati) ne morem imeti.
Ja HP je tut ena žalost glede tega - kar pa ne pomeni, da je zaradi tega Applovo zaračunavanje kar naenkrat "kul". Na srečo sicer HP telefonov navadno ne dela sam, tako da za nekatere modele obstajajo nadgradnje original proizvajalcev ali pa navdušencev. Pri HTC je zgodba čisto drugačna, saj lahko recimo moj 4 leta in pol star telefon nadgradim iz WM2k3 -> WM5 -> WM6 -> WM6.1, kar lahko drugje samo sanjaš...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Mavrik ::

Lepo! Par lepih dodatkov, ki sicer niso nujno potrebni vendar pa dobrodošli. Bi mi bilo pa všeč če bi končno omogočili bluetooth v Ipod Touch 2G (da ga uporabiš za povezavo na net preko mobitela). Pa tudi ni mi jasno zakaj bi stvar morali plačati 10EUR, lastniki iphone 3G pa ne. Sicer mi je tako plačilo nekako jasno samo ni mi jasna diskriminacija uporabnikov, ki imajo ipode.


Apple se zgovarja na neke US anti-trust zakone, po katerih bi naj bili prisiljeni zaračunavat za dodajanje funkcij, ker so monopolist na trgu MP3 playerjev. Baje.
The truth is rarely pure and never simple.

PNG ::

Zakaj bi plačal Applu za iPhone OS? Glede na to da ga pri mojem HPju z windows mobile ne morem nadgraditi iz 6.0 na kaj novejšega (ker HP pač ne ponudi stvari) je bolje dati Applu 10 dolarjev pa imeti najnovejši sistem kot pa da najnovejšega sistema (ki ga je stvar vsekakor zmožna poganjati) ne morem imeti.

Potem smo pa tu že pri "funkijah" ki jih imajo nekateri mobilniki. Saj marsikaj je uporabno samo večino teh funkcij je tam bolj tako, da tam so. Morda nima katere stvari ampak celovit sistem razširjanja aplikacij, čudovit in enoten vmesnik, odličen internetni brskalnik... so stvari, ki odtehtajo večino pomankljivosti. In nekaj takega kar ima trenutno Apple (ali pa še bolje) bo verjetno Palmov Pre.


Kupi najnovejši HP, kot imaš tudi najnovejši iPhone, pa boš ga lahko updejtal. Še vedno pa nikjer ne piše, da so HPjevci zgled. Sploh pa zaračunavanje za take osnovne funkcije je enostavno bedasto.

blackbfm ::

Apple pač ni za reveže. Sam smešno je k se sam reveži pizdijo:D

nekikr ::

Pomoje bi moral Apple Iphonu dodat cca. 400 novih programov, nima veze katerih in kaj delajo, tudi če so povsem nauporabni sploh ni pomembno, samo naj bojo tam na spisku in vsi, ki govorijo kako malo stvari da ima, bi bili tiho... :)

francek1 ::

Apple pač ni za reveže. Sam smešno je k se sam reveži pizdijo:D


Takega sranja sem se že načital in ti lahko povem, da je to čisti crap. Ker imam za ML-a sem imel tudi za iTelefon, pa sem bil močno razočaran. Telefon se vlači kot gnila čreva. Za obračanje ekrana rabi 2 sekundi, baterija zdrži komaj dan, če ne telefoniraš pretirano, težek je kot cent, iz roke zdrsne kadarkoli, prenos imenika je debilno neroden (telefon je tako nor, da še kontaktov iz SIM kartice ne moreš prenest v telefon-šit od šita) in še bi ti lahko našteval. Imam tudi iprenosnik, pa so gor Windowsi... tako, da ne nakladat, da je ta telefon nekaj, kar ni...razumem pa tiste, ki ga hvalite, ker ste zanj dali celo plačo...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

FastWIND ::

Glede na opisano bi bil zate idealen telefon Nokia serije 1000:D

roli ::

Kupi najnovejši HP, kot imaš tudi najnovejši iPhone, pa boš ga lahko updejtal. Še vedno pa nikjer ne piše, da so HPjevci zgled. Sploh pa zaračunavanje za take osnovne funkcije je enostavno bedasto.

Kolikor vem je iPAQ 214 eden izmed najzmogljivejših in aktualnih dlančnikov pa vseeno ne dobim ene simpl posodobitve. Sicer pa HP ni ravno zgled samo tega imam in o tem lahko govorim. Ne morem povedati da je kak HTC zanič - ker ga nimam.

Tisti, ki so sam iphone ali ipod touch probali za več kot 5 minut in pravite, da vam ni všeč - lepo. Tem osebkom verjamem, da to stvar za njih. Tisti, ki pa samo gledate spisek opreme pa pravite kako nič nima pa niste ravno pravični.
http://www.r00li.com

blackbfm ::

Glede na opisano bi bil zate idealen telefon Nokia serije 1000:D


Ne se delat norca iz teh nokij..so edine dobre nokie. Sam imam 1112. Ok, lahko bi bla kakšna funkcija več ampak drugače je pa super, lahek, majhen, sploh ni problema če pade po tleh, medtem ko imaš na bolj "fancy" telefonih hitro lahko trajne poškodbe:P

FastWIND ::

Glede na opisano bi bil zate idealen telefon Nokia serije 1000:D


Ne se delat norca iz teh nokij..so edine dobre nokie. Sam imam 1112. Ok, lahko bi bla kakšna funkcija več ampak drugače je pa super, lahek, majhen, sploh ni problema če pade po tleh, medtem ko imaš na bolj "fancy" telefonih hitro lahko trajne poškodbe:P


Sej se ne iz telefona, iz tistega, ki ima oz. bi naj imel MLa in iphone, pa še iprenosnik:D

c00L3r ::

iPhone je dobro izdelan, lep, deluje hitro, je enostaven za uporabo, in še in še... Problem je v tem, da nekaterim pač ni všeč zaprtost Apple sistema. Če bi iPhone omogočal namestitev vseh aplikacij brez težav, bi bil popoln telefon. Žal pa ima omejen nabor funkcionalnosti. Vsako novo aplikacijo (funkcionalnost) mora najprej odobrit Apple. Dostikrat pa jo zavrne, predvsem zaradi lastnih finančnih koristi. V tem primeru je treba JailBreak-at, kar posledično prinese težave z garancijo.

Kar se pa tiče cene, pa je tak, da pri nas cena preprosto ni upravičena. Ste vedeli kako dobro je rešen suport v ZDA z Genius Bar. O čem takem lahko mi samo sanjamo...

opeter ::

Kar se pa tiče cene, pa je tak, da pri nas cena preprosto ni upravičena. Ste vedeli kako dobro je rešen suport v ZDA z Genius Bar. O čem takem lahko mi samo sanjamo...


Čakaj, čakaj ... saj iTelefona pri nas uradno ni. Tudi iTunes trgovine ne.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

c00L3r ::

Kar se pa tiče cene, pa je tak, da pri nas cena preprosto ni upravičena. Ste vedeli kako dobro je rešen suport v ZDA z Genius Bar. O čem takem lahko mi samo sanjamo...


Čakaj, čakaj ... saj iTelefona pri nas uradno ni. Tudi iTunes trgovine ne.

That's exactly my point:)

opeter ::

That's exactly my point:)

Ja, ampak pri nas telefona legalno sploh ne moreš kupiti. :| Mislim, i don't get your point:

Kar se pa tiče cene, pa je tak, da pri nas cena preprosto ni upravičena.


Telefona pri nas ni (četudi se nekdo spomni, da Tuš prodaja nekaj kao pollegalno).
Za Apple-a mi (Slovenija) uradno ne obstajamo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

c00L3r ::

Pri nas ni uradnega uvoznika. Je pa telefon mogoče kupiti. In če ga kupiš, potem cena ni upravičena, saj v tujini dobiš še nekaj več za svoj €/$ kot samo aparat (kar je posledica ne-uradne prodaje).

Mavrik ::

Čakaj, čakaj ... saj iTelefona pri nas uradno ni. Tudi iTunes trgovine ne.


Slovenska iTunes trgovina jasno obstaja. Res pa je da se da samo iPhone/iPod Touch aplikacije nabaviti.
The truth is rarely pure and never simple.

simnov ::

Dejstvo je , od kar imam Iphone imam tudi mms.

Urc ::

Telefona pri nas ni (četudi se nekdo spomni, da Tuš prodaja nekaj kao pollegalno).

Kaj ni nekaj SiMobil omenil, da naj bi ga začel prodajati? Menda je tole direktor na facebooku napisal, tako da ne vem koliko je resnice o tem. Mogoče ve kdo kaj več o tem ?

Urc ::

... lastniki telefonov 3G brezplačno, za iPod Touch pa bo stala 10 dolarjev. Kaj pa 2G iPhone?

Lastniki 2G iPhonov boste pač morali počakati na shekano verzijo ... posebej za vas.
Druga nam tako ne ostane :D


Nekje pravijo da ne:

iPhone OS 3.0 is available for beta testing now. It will be out for iPhone 3G and 1st Gen owners in Summer free of charge. However, iPod Touch users will be charged $9.95 for the update. and down side is some of the new features like A2DP stereo Bluetooth and MMS would not be available in 1st Gen iPhones because of hardware limitations.

Vir: KLIK

Rauby ::

MMS would not be available in 1st Gen iPhones because of hardware limitations.

Ja... SwirlyMMS deluje pa na luftu.

vojko20 ::

Apple pač ni za reveže. Sam smešno je k se sam reveži pizdijo:D


Takega sranja sem se že načital in ti lahko povem, da je to čisti crap. Ker imam za ML-a sem imel tudi za iTelefon, pa sem bil močno razočaran. Telefon se vlači kot gnila čreva. Za obračanje ekrana rabi 2 sekundi, baterija zdrži komaj dan, če ne telefoniraš pretirano, težek je kot cent, iz roke zdrsne kadarkoli, prenos imenika je debilno neroden (telefon je tako nor, da še kontaktov iz SIM kartice ne moreš prenest v telefon-šit od šita) in še bi ti lahko našteval. Imam tudi iprenosnik, pa so gor Windowsi... tako, da ne nakladat, da je ta telefon nekaj, kar ni...razumem pa tiste, ki ga hvalite, ker ste zanj dali celo plačo...



Settings -> Contacts -> import from sim card pa mas
Prenese ti samo tiste, ki jih še nimas not

Nauči se iskat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple izdal iOS 5, iTunes 5, iCloud in Mac OS X 10.7.2

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
2711599 (9370) MrStein
»

Apple WWDC: iOS 5

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
219184 (7790) zee
»

Apple izdal iOS 4.3

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
217772 (6787) nekikr
»

Apple predstavil iPhoneOS 3.0

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
496058 (3812) vojko20
»

Naslednji teden Applov iPhone 3.0

Oddelek: Novice / Windows Mobile
275674 (3599) Urc

Več podobnih tem